0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (2,367 puan) tarafından
Kızlar çocuğum 25 aylık Mayıs'ta 30 aylık.oluyor ikinci bebek için ideal mi yaş sınırı 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onu kendjne sorcaksın canım, burda arasında 10 ay olan da var 7 yaş olan da var, her ıkı cocıguna esit ımkanı ve ılgıyı saglayabılecegın yaş idealdir
(2,367 puan) tarafından
Canim maddiyat çok şükür varrr elhamdülillah ilgiye gelince biz çok seviyoruz çocukları bakalım kısmet
-Reklam-
0 oy
(11,280 puan) tarafından
Canim valla hic belli olmuyor bu isler. Her cocuk her bebek farkli. Her anne farkli :) ideal yas diye bisey yok bence. Cinsiyete gorede cok degisiyo
(2,367 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(2,504 puan) tarafından
Bunu en iyi sen bilirsin yani hem ruhen hem bedenen hazır mısın lohusayken hamileyken yardım edecek biri var mı sen yataktayken biri çocuklara ve sana bakabilecek mi sen uykusuz kalınca sen uyu dinlen ben çocuklara bakayım diyen biri desteksiz çok zor benim iki çocuğum var o yüzden söylüyorum 
(2,367 puan) tarafından
Canim en büyük destekcim eşim ikincisi kaynanam
(2,504 puan) tarafından
O zaman yapın eşin desteği önemli
0 oy
(2,982 puan) tarafından
Bende bunu anlamıyorum sizin aile içinz huzurunuz maddi durumunuz bakmaya gücünüz varsa hazırsanız yaparsınız burdakiler yap derse yapacak mısınız veya yapma derse yapmicak misiniz l
(2,367 puan) tarafından
Sadece fikir amaçlı tabikide buraya Gore karar verilmiyor zorluğu açısından sormuştum teşekkür ler
0 oy
(579 puan) tarafından
Bazı çocuklar yaş ilerleyince kardeş istemiyor kıskanç oluyorlar bazıları da kardeş için deliriyor  :) sen kendini hazır hissediyor musun ve bebeğin buna ne tepki veriyor ona göre karar ver  :)
(2,367 puan) tarafından
Ya şuan sorsam.bile tepkisini anliyamam canım ama kendi gibi çocuklarla yada daha küçük lerle oynuyor
(579 puan) tarafından
Uyumlu o zaman canım kendini hazır hissediyosan dene
(2,367 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(2,015 puan) tarafından
Sen hazirsan herkes hazır cnm sonuçta uykusuz kalacak olan sensin o maratonda koşacak olan yine sensin bana soracak olursan ben hazır değilm hem fiziksel hem psikolojik oğlum 3 yaşında ama hala bana ihtiyacı var o yüzden sıcak bakmıyorm herkesin kararına da saygım var tabi 
(2,367 puan) tarafından
Canim bende üç üç buçuk arası diyorum hani oxamana büyür bide babası çok iyi bakıyor
(2,015 puan) tarafından
Maşallah o zaman cnm destekçin varsa yap o zaman kimseyi dinleme Allah hakkında hayırlısı versin
(2,367 puan) tarafından
Sağolasın canım
0 oy
(2,604 puan) tarafından
2.çocuk düşünüyorsan geç bile kalmışsın çünkü 2si aynı anda büyürse hayatın sonrasında kolay olur ve sana kalır onlar büyümüş olur rahat edersin
(2,604 puan) tarafından
Benim kuzen 13 aylıkken hamileydi şimdi 24 yaşında 2 çocuğu büyüdü hayat ona kaldı valla özeniyorum:)
(2,367 puan) tarafından
Ya deme kiZ ne gözellll
tarafından
Benimkilerin aralarında 13 ay var. Canım o öyle görüldüğü gibi kolay olmuyor:)))
3 yaş ideal bence bende 3. Yu küçüğüm 2.5 a girince çalışmaya başlamak istiyorum
(2,604 puan) tarafından
2.5 çok erken canım ben o okula başlayınca çalışmayı düşünüyorum ayrıyeten oda çok zorlandı kız :) bakma bana söylemek kolay ama şimdi diyorki iyiki olmuş zor ama şimdi çok kolay diyor
(2,367 puan) tarafından
Ya tamam canım
0 oy
tarafından
Vallq kuzu 23 aylık kızım var ben düşünmüyorm . Bnce tamamen ilk çocuğuna bağlıdır diye düşünüyorm benm kızım çok aksi inatçı o yüzden bi kardeşi olsa bu 2 ye katlanır 
(2,367 puan) tarafından
Tamam canım Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Benim kızlarımı arası 38 ay 29 aylıkken hamileyim yani ve şükür aralarında ki fark bizim için iyi 
(2,367 puan) tarafından
Anladım canım sağlıkla büyüt
0 oy
(3,148 puan) tarafından
İki kızımın arası tam 25 ay yani 2 yas. Küçük kızımla oğlumun arası da 3 yaş.zorluk oluyor elbette ama eşim olabildiğince yardım eder sağolsun yoruldugumda başımı ona yaslarim. Kızlarımın arası 2 yaş cinsiyette aynı olduğu için avantaj bence yarın bı gün çok iyi anlascaklar dertlesebilcekler anliycaklar birbirlerini. Şuan da çok güzel evcilik vs oynuyolar ara ara toka oyuncak kavgası oluyor tabi ama normal o da. Oğlum 8 aylık emekliyor onların oyununu bozuyor üstlerine çıkıyor yerde oynarken kaciyolar kiziyolar ama çokta severler sürekli çok tatlı çok minnak diyolar opuyorlar. Büyük kız 5 buçuk küçüğü 3 buçuk yaşında bu arada. Her çocuk farklıdır bazıları kıskançlıktan deliye dönüyor mesela. Gözlem yap artıları eksileri düşün öyle karar ver derim.
(2,367 puan) tarafından
(3,148 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Oğlum Mart'ta 4 olucak Allah'ın izniyle doğum yapıcam insAllah arada 4 yaş var yinede erken diyorum 
(2,367 puan) tarafından
Bence iyi canım saha ne erkeni
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Benim kızımda 26 aylık eşimde ikinciyi istiyor ama şuan düşünmüyorum ya biraz daha zamanı var bence canım sana bağlı bide hemen olmuyor bazen planladığı gibi olmuyor daha geç olabiliyor yani nasip 
(2,367 puan) tarafından
Aynen canım bide çocuk olmama olasigida bar
(7,375 puan) tarafından
Evet canım komsumda 3 taş araliginda istiyirdu büyük çocuğu 7 yaşına girdi sonra oldu nasip yani aralarında 7 yaş var
0 oy
(632 puan) tarafından
Es ve kaynana destegi goruyormussun masallah daim olsun canim o zmn dusunebilirsin
(2,367 puan) tarafından
Evet canım kayanamda yardımcı olur ozaman idler değişir mesela o büyüğe bakar eşim zaten çok düşkün banada ilkimede
0 oy
tarafından

Biz mi gelip bakicaz canim cocuguna :) 

Sen kendini maddi manevi hazir hissediyor musun ona bak? Kimsenin fikriyle yapilacak sey degil bu.

(2,367 puan) tarafından
Yok canım öyle aralarını öğrenmek için yazdım tabikide düşünmem gerekiyor teşekkür ederim
tarafından
Yani bende ara 11 sene. Bence ideal mesela, 2 kucuk olsaydi cok zorlanirdim. Kimisi bu kadar ara vermeyi istemez birden buyusunler der. Kisiye bagli. En dogru zaman maddi manevi 2.cocuga yetebilecegin zaman
(2,367 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 863 göst.
3 Kasım 2022 Aile kategorisinde Happymommy (1,942 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 930 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 348 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ayseaslan (79 puan) tarafından soruldu