0 oy
615 göst.
Diğer kategorisinde (2,702 puan) tarafından

Bir postta denk geldim çay mevzusuna Ben 3 ünüde çay vermeden büyüttüm çaya hep de karşıydım bebeklikde ama şu anda 2 yaş 3 yaş 7 yaş oldular asla çay içmezler düşünüyorum tamam sağlıklı bişey olduğu söylenemez çayın ama birazdaha büyüdüklerinde içmezlermi ki valla diyorum versemiydim küçükken acaba belkide hayatları boyunca çay nedir bilemeyecekler gibi geliyo bana sizler çay içirdinizmi  Buyrun sohbete arkadaşlar

İYİ DİYENLER :ermm:

DEĞİL DİYENLER :angel:

41 Cevaplar

+3 oy
(15,160 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben 1.5 yaşından beri veriyorum çay. Akşam biz içerken bize eşlik etsin diye ona da koyarız. Bir iki damla çay damlatirim içine çay görünümü veririm o kadar. Çoğu zaman içmez bile. Evet faydalı bişey değil ama insanı dinlendiren bişey ve bana göre aile olmanın simgelerinden birisi benim için ☺️ ailecek çay keyfi gibi yani
(2,702 puan) tarafından
Hehh işde aslında aradığım yorum bu aile ortamında çok iyi gidiyo içdikçe İÇESİM geliyo
(15,160 puan) tarafından
Eşim için de benim için de günün en keyifli saatleri çay saatlerimizdir. O yüzden oğlum da büyüdüğünde içsin isterim.
(2,702 puan) tarafından
Bende ama işde içmiyolar
(6,681 puan) tarafından
Aynen bizde her akşam çoçuklarla mutlaka çay keyfi yapariz
-Reklam-
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bir tanıdığım abla hiç vermemiş bebekken şimdi 18 yaşında hiç içmez 
(2,702 puan) tarafından
Yaaa ne bilim yaaa düşünsene aile kahvaltı yapacak o çay içmeyecek kurallara aykırı gibi geliyo :=)))
(7,706 puan) tarafından
Kahvaltı da içilen çay bizim için bile iyi değil yediğimiz vitaminleri öldürüyormuş
(5,108 puan) tarafından
Ben de çay çok aramam ama kansızlık var annemle babam sabahtan akşama kadar 3 çaydanlık çay demlerler maşaallah onlarda bu sıkıntı yok :) bence ileride severler evlenince falan:d
(2,702 puan) tarafından
Belkide aslında doktor çay içme dedi de bana duramıyorum kız okadar değil yaa bi sabah bi akşama içerim
(2,387 puan) tarafından
Kahvaltıda içilen çay kansızlık yapıyormuş onun için kahvaltıda vermem ben zaten iki lokma şey yiyolar
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben içirmedim 4 yasa girecek yeni içiyor
(2,702 puan) tarafından
Yok kız asla içmezler denedim yok içiyorlar:=)
(7,673 puan) tarafından
Benim oğlan içiyor şimdi:) çok açık yapıyorum
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bunu daha önceden bir posta daha yazmıştım sana da yazayım ben Karadenizli biri olarak çaykolik bir insanım ve orada herkes öyle ama herkesin demiri hep eksiktir benim demirim hamileliğe kadar hep bir eksikti ilaç kullanırdım hamilelikte çayı epeyce azaltınca ilk defa Demir değerlerin kan değerleri normale döndü yani vermemek Tabii ki daha iyi ben de vermiyorum kızıma bir faydası da yok açıkçası
(2,702 puan) tarafından
Yok zaten de kahvaltıda falan ben içerken çocukların içmemesi aykırı gibi :=)
(5,220 puan) tarafından
Annem bize vermiş mi bilmiyorum ama erkek kardeşim 22 yaşlarında hiç ağzına sürmez çayı gider meyve suyu içer başka bir şey içer boş ver aykırı olsun daha iyi :)
(2,702 puan) tarafından
Valla ilginç Kız iyi çay içmeden duruyorsa
0 oy
tarafından
Vermemek lazım ben vermedim. Dedesinin arkamdan verdigiyle cocuk kansız çıktı.  Keşke kimse icmese şu çayı:)))
(2,702 puan) tarafından
Kız ÇAYSIZ hayata hayat demem ben deme öyle ayol :=)
tarafından
Ben aramam :)) 1 bardaktan fazla da içemem Bi yerde. Annem vermedi . Ben kocamandim herkes cay içiyor derdim anneme annem de iç sende dedi döktü çayı şekersiz:))), bir nane yiyeceksin bari katmerli yeme dedi. Hiç sekerli çay icemem hala
(2,702 puan) tarafından
Bende öyle şekersiz çay mı olur :=)
(2,562 puan) tarafından
Ben bu yaşıma kadar hiç içmedim daha içmeyi de düşünmüyorum kiziminda kendi tercihi ilerde içip içmemek ama şuan vermiyorum
tarafından
En güzelini yapıyorsun kuzum. Aklı başına gelsin istediklerini yaparlar ama şu an ben :))) bizler :)))
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bencede verme ben vermiyorum ..., Anacik çayı sevmezdi biz hiç çay icmezdik rahmetli anneanneme gidince doldurdu orda içerdik ... Abim ablam  küçük kardeşim en küçüğü 5 kardeşim çay sevmes ben ve 2 kardeşim yani 3 kişi çayı çok seviyoruz büyüyünce değişiyor o 
(2,702 puan) tarafından
İnşallah içsinler isterim kız kahvaltı başına geçince anlamsız geliyo ÇAYSIZ sofra :=)
(7,121 puan) tarafından
Ama çocuklara evde sıkılmış meyve suyu daha sağlıklı benim ablam 32 yaşında hala ya meyve suyu yada ayran içer kahvaltıda ( kizarmanin yanına ayran içer ,) kardeşim bana geldiğinde hazırlık yaparım meyve suları maden suyu falan o da öyle yapar :)
(2,702 puan) tarafından
Güzel birşey aslında
0 oy
(5,278 puan) tarafından
3 yaşında oğlum içiyor 1 yaşında kızım içmiyor artık arada veririm heralde. Bilmeseler ne olacak bi faydası yok ':D
(2,702 puan) tarafından
Yok zaten kız orda değilim de kahvaltıda garip oluyo :=)
(5,278 puan) tarafından
Ben oğluma veriyorum valla.kizim kahvaltı yapmıyor yapsa onada verirdim. Çaysız olmaz
(2,702 puan) tarafından
Valla olmuyo be :=)
0 oy
(4,391 puan) tarafından
çaysız hayat büyük eksiklik bence
(4,391 puan) tarafından
çay ne büyük bir nimet rahime ^^
(2,702 puan) tarafından
Ahahaha kız çayda güzel gidiyo ama sıcacık içinde nasıl bir madde var bilmiyorum ama tıpkı sigara gibi bağımlılık oluyo :=)
(4,391 puan) tarafından
hayatımızın bir parçası çay.  sigaraya karşıyım ama=)
(2,702 puan) tarafından
Sigara kullanmıyorum canım ama çayı severim
tarafından
Bacilar cay iyidir cay candir ben de gunde 738383 bardak icerim ama bebelere vermeyin yav gerek yok safi demir eksikligi baska bi ise yaramiyor :))
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Ben açık çay içine ekmek içi koyup verdim birkaç kez ama sevmedi olsa da olur olmasa da olur çay bence onun yerine üzüm suyu karpuz suyu daha sağlıklı 
(2,702 puan) tarafından
Sağlıksız kız zaten ama  kahvaltıda şart :=)
(1,386 puan) tarafından
Kahvaltı da yağ gibi gidiyor cidden :D
(2,702 puan) tarafından
Ahaahahaaa :=))))
0 oy
(909 puan) tarafından

Çay çok faydalı değil canım. Çalıştığım dönem çocuk kahvaltı ayran içerdi :)

(2,702 puan) tarafından
Çay dışında herşeyi severler ayrım yapmazlar
0 oy
(679 puan) tarafından
Çay ekmekle büyüdüm çok severim çayı ama çocuğuma 1 yaşına kadar vermem 1 yaşından sonra bile tadına bakmasi için şekersiz veririm heralde
(2,702 puan) tarafından
Şekersiz mümkün değil içiremessin :=)
0 oy
(7,706 puan) tarafından
Benimkiler 1 4 ve 6 yaşındalar hic birine içirmedim biraz daha büyüsün bakarız 
(2,702 puan) tarafından
Benimkiler de bu kıvamda henüz ama denedim içmediler
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Benim daha yok. Ama annem hepinizi icerdiniz size çay vermekten yemek yiyemezdim diyor hep. İçimizden sadece erkek kardeşim çayı çoook sever içer. Ablamlar abim pek çay aramaz özellikle varsa içer o kadar bende öyle. Görümcem çok olmamakla veriyor kızılari 2 ve 4.5 yaşında içiyorlar çay çay diye ağlıyorlar. Ben şahsen doğru bulmuyorum en azından 5-6 yaşına kadar.
(2,702 puan) tarafından
Çay diyemi ağlıyorlar Allah ım yarabbim :=))))
(1,752 puan) tarafından
Evet valla. Görümcem alıştırdi desem de yalan yani ama çocukları istiyor ağlıyor:))
(2,702 puan) tarafından
:=)))
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Ben hiç vermedim neredeyse 14 yaşına girecek hala içmez .
(2,702 puan) tarafından
Ooo maşallah belki arkadaş ortamında içer ilerde diye düşünüyorum
(7,588 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bazen kendime kızıyorum aslında neden alıştırmadım diye kahvaltı da bi bardak içsin istiyorum ama yok ağzına sürmüyor.
(2,702 puan) tarafından
Bende isterdim bunu yalan diyemem
0 oy
(6,210 puan) tarafından
Belli bir saatten sonra verilebilir Ayrıca her şeyden az az tadına bakmaları lazım Her şeyin Fazlası zarar Yani bugün meyve sebze sağlıklı diyoruz onun bile Fazlası zarar O yüzden her şeyi dozajında 3 yaşında diğeri 4,5 yaşında kahvaltı yaptığın zaman ve bazen de içinde çay içersek o zaman veriyorum ama yarım bardak zaten Biraz da su katıyorum kendileri bile mesela bardağı biraz geçse Hani hemen anne dök dök diyorlar
(2,702 puan) tarafından
Evet herşeyin fazlası zararlı oluyor ama içsinler isterdim şu anda bana eşlik ederlerdi ne bilim Kız kahvaltı sofrası çok başka oluyo
(6,210 puan) tarafından
İstersen biraz biraz var abla bir şey olmaz yani Kahvaltıdan sonra ki o çay keyfi o kadar güzel ki anlatılmaz yaşanır
(2,702 puan) tarafından
İçmezler kuzum yoksa bende isterdim bana eşlik etsinler
0 oy
(2,934 puan) tarafından
Içmesinler ne olacak ki. 3 yasinda cay isteyince pekmezli ilik su yapiyorum. 
(2,702 puan) tarafından
Bişey olacak değil tabi kız ama kahvaltıda güzel oluyo tek sarmıyo
(2,934 puan) tarafından
Biz alisik oldugumuz icin :)
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben de eşim de çay içmeyi sevmeyiz. Nerdeyse misafirden misafire çay demleniyor. Canımız arada isterse de sallama çay yapıyoruz. Hayatımızda bı eksikliğini de hissetmedim.
(2,702 puan) tarafından
Sevmeyenleree demesi kolay kız ben severim ama aşırıya kaçmam hiç
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Benimkide 3.5 yaşinda çayin tadini bilmez daha. Ben yasak falan demedim, içmesini istemiyordum ama özellikle bir yasak koymadim. Kendisi içeyim falan demiyor hala. Meyve suyu ayran süt yeriyor. Arada gelip benim kahveme sulaniyor o kadar. Benimkide seninkiler gibi çaysiz büyüyor. Bi eksiklik değil bence. 
(2,702 puan) tarafından
Aslında kahvaltı da iseler çok iyi olur bana yoldaş olurlar dı :=)
0 oy
(6,669 puan) tarafından
İlkine verdim de ikinciye vermedim çokta faydalı değil 
(2,702 puan) tarafından
Değil tabi canım ama kahvaltıda eşlik etmeleri de ayrı güzel olurdu
(6,669 puan) tarafından
Evet kahvaltıda iyi olur cnm
0 oy
(2,537 puan) tarafından
15 aylık hiç vermedim zaten faydası da yok. Bolca idrar yapar ne gerek var 
(2,702 puan) tarafından
Zaten içmiyolar burun kıvırıyolar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 199 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 156 göst.
2 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seda161616 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 178 göst.
19 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Citipiti (2,402 puan) tarafından soruldu

379,215 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...