0 oy
155 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (267 puan) tarafından
Oglum 8 aylik oldu bugun sunnet ettirmek istiyorum hatta daha bile kucukken ettirseymisim hic hareketlenmeden diyorum sizler ne zaman ettirdiniz ne zaman önerirsiniz ? Bir de uyusturarak mi oldu yoksa uyutularak mi?

13 Cevaplar

+1 oy
(565 puan) tarafından
9aylikken oldu canim benim bebeegim. Keske dedigin gibi daha erken yaptirsaydim hareketlenmeden ama olmadi. Sadece o bolge uyusturularak yapıldı. Sana tavsiyem sunnnet kilodu al cok çok rahat oluyo ben 4tane sunnet kilodu almıştım o kilodu giydirip üstüne bezi bagliyodum. Sonradann ogrendim ki o sunnet kilodununun bezli olanlarida varmis icinde 24tanede kullan at bezlerden var ayricada kilodun kendisi yikanabilen bez gibi yani kaka yaparsa o kullan at bezi atiyosun kilodu makineye atiyosun ben sonradan ogrendim tabi bende kaka yikamakla ugratim :D sen sen ol bezli olandan al. Hem o sunnet kilodunu giydirince önü kabarik plastik ya düşsede bir sey olmuyorrr
(267 puan) tarafından
Ay cok sagolun ya nerden bulabilirim o bezi acaba. Birde zorlandiniz mi atesi falan ciktimi beneginizin kac gun huysuzlugu sürdü ve ne zaman iyilesti tamamen cok sordum ama :)
(565 puan) tarafından
Canim ben eczaneden aldım ama bezli olanini burda bi cocuk magzasi var orda gördüm. Atesi hic olmadı. Ilk gun iste sunnet kilodu yoktu bez baglamistim sadece galiba bez pipisine degiyordu cok husursuzdu aglamisti ama ikinci gun o kilodu alinca normal hoc aglamasi bile olmadi 10gunde de tamamen iyileşmisti. Doktor bi krem vermisti bide kirmizi kantoron yagi kullanabilirsin istersen dedi. Ben kremi 3gun kullandim baktim krem cok nemlendiriyo kremi biraktim kullanmadim sadece sabah aksam o kantoron yagindan damlatiyodum sadece zateb onuda 5gun kullandim o kadar :)
(267 puan) tarafından
Külodu arastirdim internetten biraz ama bez şeklinde yok sunnet kulodu goremedim. Mayo bez var sadece. Tesekkur edeirm verdiginiz bilgiler icinde
(565 puan) tarafından
O zaman bende cok arastirmistim ama bulamamıştım. O yuzden eczaneden almistim hatta eczaneciye sorduk yok oyle bir sey demisti. Burda poky diye bi cocuk magzasi var orda gördüm internet sayfalari var mi bilmiyoryum bi bak istersen canim. Rica ederm :)
(267 puan) tarafından
Tamamdir cok sagolun iyi gunler :)
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kaynım iki üç aylıkken sünnet ettirdi işte sorun yaşamadı bence de en sağlıklısı küçükken aynı gün benim 8 yaşında oğlum da sünnet oldu bildiğin burnumdan getirdi yani
(267 puan) tarafından
Keske o zamanlar yaptirsaydim bende yaa
(12,264 puan) tarafından
Geç değil bence canım küçük zaten 6 bezle hemen geçer ağrısı da olmaz
(267 puan) tarafından
İnsallah ben bu ay uzerine duseyim de ettireyim cok sagolun
tarafından
Evet doğru söylüyorsun aklı eren çocuk acayip nazlanıyor
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Benim bacılar 40 çıktımı yaptırdı canim
(267 puan) tarafından
Cok iyi yapmislar
(4,431 puan) tarafından
Evet sadece ilk çişini yapınca biraz sorun yaşadılar sonra bı iki güne bişi kalmadı
(267 puan) tarafından
Neden sorun yasadilar acaba
(4,431 puan) tarafından
İlk çişini yapınca her çocukta sorun oluyomus yaniyo ya mizmizlaniyolar birazcık biz bile doğum edince korka korka gidiyoz ilk tuvalete bacım normal
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Yarın yapcaz inşallah 4 aylık bizim tanıdık 3 günlük yaptırmış 
(267 puan) tarafından
Yaa çok iyi geç bile kaldigimi dusunuyorum ben ya
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Bence ettir canım ben ettirmedin oğlum olucak doğduktan bir hafta sonra sünnet ettirmeyi düşünüyorum yarası çabucak iyileşir hemde o dönemde hızlı geliştikleri için 
(267 puan) tarafından
Dogru soyliyosunuz ya ben bu ay yaptirayim ertelemeyeuim daha fazla
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Arkadaşm 4 aylıkken yaptırdı iyikde yaptrmıştm küçükken bişy anlamaz 2 haftada iyileşti dedi 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Canım şuan aynı durumdayiz bende doktor araştırıyorum

Genel anestezi ve lokal diyor birçok hastane

Genel anestezi diyenler gece 2 den sonra besleme sabah 7 de kan alıp 8 de işlem yapıp 9 da uyanır 11 gibi beslersin diyor bu bebek nasıl o kadar saat aç kalır aklım almıyor

Lokalde yok yanlış keserler yok çocuk çok hareketli diyorlar 

Bakalım iyi bir doktora yaptiricam gönlüm lokalden yana 
(267 puan) tarafından
Benimde gonlum lokalden yana. İstedigi kadar hareketli olsun cocuk sonucta bacaklarini uyusturacaklar hissetmiycek ki artik genel anestezi yok bile cogu yerde eger yanlis kesme gibi bi durum olsaydi bu kadar insan yaptirir miydi? Bosver cokda dinleme insanlarimiz abartmayi cok sever sanki eskiden onlar mi vardi canli canli kesiyolardi cocugun pipisini :D
(1,160 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Zaten sırf kendi rahatlıkları için
0 oy
tarafından
Beş aylık sünnet ettirdim küçükken çabuk atlatiyo cnm fazla bilmiyo
0 oy
tarafından
Tam 8 aylikken:)
0 oy
tarafından
Ben daha iki aylıktı sünnet ettirdim çok rahat geçti hemen iyileşti zaten iyikide yapmisim
0 oy
(636 puan) tarafından
4 aylıkken klips yöntemiyle yaptırdım. Bölgesel uyuşukluk ile. Hiç anlamadı bile çok rahattım. Bölgesel uyuşma ile olacaksa bir krem önerebilirim hissetmemeesi için. Doktora danışarak kullan. Bizede doktor önermişti 
(267 puan) tarafından
Ay cok iyi olur lokal dusunuyorum bende cunku
(636 puan) tarafından
Emla diye bir krem var. Sünnete gitmeden 2 saat önce pi.pi çevresine ve etrafına 15er dakika arayla iyice sürün ben her tarafına sürmüştüm genital bölgesinin. İğne vurarken bile ağlamamıştı bebeğim
0 oy
tarafından
5 aylıkken yaptırdım pandemi olmasa 7 günlükken yaptıracaktım ne kadar büyürlerse o kadar hareketleniyorlar sünnetten korkuyorlar ve acı eşikleri düşüyor büyüdükçe
0 oy
(2,962 puan) tarafından
23 gunlukken oldu. Uyuşturularak oldu. Iyiki de yaptırmışız diyorum.
(267 puan) tarafından
Ay evet yaa pisman oldum bende cok keske cok kucukken yaptirsaydim birdaha nasip olurda oglum olursa onu erkenden ettirecegim sunnet

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 58 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 616 göst.
2 Temmuz 2019 Aile kategorisinde ❤kayserili❤ (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 2,332 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 216 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,344 puan) tarafından soruldu

378,933 soru

11,342,512 cevap

34,809 kullanıcı

...