0 oy
148 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (262 puan) tarafından
Anneler oğlum peygamber sünnetli ameliyat olacak bu durumu süreci geçiren anneler süreç nasıldı iyileşme zamanı ve bakımı nasıldı bilen anneler yazabilirmi

5 Cevaplar

+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Yaz başında arkadaşımın bebeği oldu. Bir haftaya yakın hastanede kalmışlardı sonda takilmisti bebeğine.  Küçük olduğu için haliyle yorucu geçmişti. Tam emekleme keşfetme dönemiydi. Geçmiş olsun
(262 puan) tarafından
Anladım cnm cvp için çok sağol Allah razı olsun
(6,047 puan) tarafından
Amin canım sende sagol
-Reklam-
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Peygamber sünnetli ameliyat ne oluyor bilmediğim için soruyorum 
0 oy
(999 puan) tarafından
Benim oğlum oldu canım özelden yazarsan ayrıntılı bilgi verebilirim bende çok post açmıştım böyle bilmediğim için pek cevap anlamamıştım insan böyle durumlarda bilgi alışverişi önemli.. 
(262 puan) tarafından
Tamam cnm yazarım çok sağol Allah razı olsun bende birkaç kere açtım cevap alamadım pek
0 oy
(31 puan) tarafından
Benim oğlum da hipospadiyasli doğdu 17 aylıkken doktur ameliyat ederim dedi. Üniversite Hastanesi'nde doçent doktur du bize ilkin ameliyatı anlattı nasıl yapacağını falan ameliyat günü ise bu ağır ameliyata gerek yok afak bı çizik atacam uca kadar eğer memmnun olmassaniz tekrar bı ameliyat yaparız dedi.

Benim bebeğimin idrar deliği olması gereken yerin sadece bı tık aşağısında doktur hiç ameliyat olmasa da sorun olmaz böyle yaşayan yüzlerce hasta var dedi. Ama yaptığı ameliyat bı işe yaramadı bebeğim çişini yapınca tam öne doğru değilde ayaklarına yakın gidiyor bu yüzden 7 8 yaşlarında tekrar ameliyat etmeyi düşünüyorum.

Sizin bebeğin idrar deliği tam olara nerde açılmış 

Söylemeyi unuttum benim bebeğimin sünnet derisi tamamen gelişmişti o yüzden hiç farke etmedik sünnetini de nazikki evde yaptık yaptıktan sonra farkettim 
(262 puan) tarafından
Anladım canım öncelikli geçmiş olsun benim Oğlum 2 yaşında ben o kadar çok muayene ettiriyordum ki oğlumu düzenli olarak ama hiçbir doktor maalesef ki fark edememiş demek ki ya da bu kadar detaylı muayene etmediler bir cerrah gibi sünnet için cerrah'a götürdüğümde  fark etti ve oğlumun idrar deliği sizin gibiydi yani oğlunuzu gibi bir tık geride çok aşağıda değil o yönden bizde şanslıyız çok şükür ama ameliyat dedi doktor çünkü ileride böbreklerini bile zarar verebilirmiş ameliyatı olmazsa ama çok şükür şimdilik bir sıkıntımız yok işte birkaç testimiz var sonra ameliyat olacak inşallah sizinki de bir an önce düzelir bizimki Oğlum hem ameliyat hem sünnet bir arada olacak peki siz ameliyattan sonra bir sıkıntı yaşadınız mı bakımı nasıl acaba Bir de düzelmesi ne kadar sürdü
(31 puan) tarafından
Bahsettiğim gibi zaten doktur idrar deliğinin olduğu yerden uca doğru ince bı çizik attı çünkü birbirine çok yakındı bu sayede çişi olması gereken yune doğru gider dedi ama bı faydası olmadı . Zor olan bebeğim ameliyattan önce 7 8 saaat aç kaldı ve ameliyattan çıktığında sonta takiliydi sonta bı gece kaldı 17 aylık olduğu için yerinde durmak istemiyordu yerinde durmasını sağlamak baya zordu ve sonta takili olduğu için olsa gerek ne zamanki çişini yaptığında ağlıyordu canı çok yanıyordu ertesi gün sonra çekildiğinde sadece iki dikiş vardı her hangi bi şişlik filan da olmadı çünkü çok hafif bişey yapmıştı doktur ama boşuna o acılı geceyi geçirdi bebeğim.

Eğer ilkin anlattığı şekilde ameliyat etseydim daha zor olabilirdi çünkü yeni yapılan idrar yolunun tamamen oluşması için sunta bı hafta kalması gerekiyordu
(262 puan) tarafından
Anladım cnm ya çok geçmis  olsun zor bir süreç bakalım biz nasıl geçirecez ins hafif atlatırız beni korkutan şey ameliyathanede oğlumu tek bırakmak yanlız olması birde bakımı rabbim yardımcımız olsun çok ayrıntılı yazmışsın çok sağol cnm Allah razı olsun
(31 puan) tarafından
Sende sağol canım amin inşallah rabbim tüm yavrucaklara şifa versin
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Benım oglumda 18 aylık. Peygamber sunnetlı dogdu. Bızım delık tam pıpı altında yanı baya asagıda. İzmir de hem cocuk uroloji hemde cocuk cerrahısı bı profesorle gıttık. Sonra bı takım ılaclar ıstedıler pıpıyı buyutup daha rahat amelıyat ıcın. Bıze 2 amelıyat dendı. Agır vaka oldugu ıcın. Lutfen doktorunuz cok ıyı secin. Cunku kesılmıs bır sunnet derisi aslında o amelıyat ıcın cok onemlı. Ben sımdılık erteledim doktor bı sıkıntı olmayacağını soyledı. Sızın ıdrar delıgı nerede o onemlı aslında. Egrılık yapısıklık yada testıs torbalarında sıkıldık var mı
(262 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm pipi deliğinin biraz aşağısı dedi dr çok sıkıntılı değil ama ameliyat olacak sünnetle birlikte Dr ameliyat olmazsa böbreklere zarar dedi  bu ay olucak Allah'ın izniyle
(262 puan) tarafından
Siz nezaman ameliyatı yaptiracaksiniz
(262 puan) tarafından
Coc sağol cnm eminim iyi bir Dr dur bize baya yardımcı oldu güzel anlattı Allah'ın izniyle kolay atlatırız ins
(1,014 puan) tarafından
3 yasını beklemeyi dusunuyorum. Bıraz daha buyurse daha kolay gececek sankı. Sondası serumu su an asla tutmaz cunku. Cok huysuz benım oglum. Doktor size kalmıs belırlı bır amelıyat yası yokmus. Sızede gecmıs olsun. Sızınkı hafıf kolay bir amelıyat olur
(262 puan) tarafından
İnşallah canım bilmiyorum şimdi sünnet ikisi bir arada olacağı için nasıl olacak onu bilmiyorum İnşallah canım Allah size de kolaylık versin en çok geciktirmeyi düşünmedim çünkü hani korktum çünkü o delik daha dedi doktor aşağı inebilir sonrası deyince ben beklemek istemedim İnşallah bir an önce bebeklerimiz de toparlar iyi olsunlar önemli olan o sağ ol tekrar canım cevap için çok teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 308 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Rana10 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 205 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde Annesinin Umudu (772 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Laz53 (1,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 381 göst.