0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
31 haftalık hamileyim ve plasenta previa marjinal(bebeğin eşi rahim ağzına yakın) teşhisi konuldu.Riskli gebelik yaşıyorum anlıycanız.Aylardır ağlayarak geçiriyorum hamileliğimi.Doktorlar çok korkuttular.Nerde doğurcam,kime gidicem bilmiyorum.Her hastanede bakmıyomuş böyle vakalara.Daha öncede düşük yaptım.Çok stresliyim depresyonda gibiyim dışarı belli etmesemde.Etrafımdaki hiç kimse bu durumu yaşamamış. Bi kaç arkadaş var hamile olan, doğum yapan, henüz çocuğu olmayan vs. daha bişey almadın mı? Ben olsam şöyle yapardım, şunu al ,bunu al , aman şunu eksik etme gibi şeyler söyleyip duruyolar. Biliyorum aslında ne alınır soruyorum da soracağım zaman. Bana sen çok negatifsin, hevessiz duruyosun gibi demeye getirdiler.Herkesin hamileliği gerçekten çok mu güzel geçiyo? Ben mi abartıyorum ya da? 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Oo sorma enfes geçti benimki. 9 ay lavabo ile kardeş olduk. Riskli hamillik geçirmedim çok şükür ama gram keyif almadım. Öğrendiğim günden doğurduğum güne kadar istifra ile geçti. İlk 3 ay gaz sancısı çektim geberiyorum sandım. Hiç mutlu olmadım o süreçte. Hele gaz sancısı hastaneden eve gelemedim. Sonra safra kesemde çamur oluştu hamileliği bağlı. Oda çok çektirdi. 
-Reklam-
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Ooo bi bilsen nasıl muhteşem hamilelik geçirdim. 3. aydan itibaren romatizmam coştu. Çenemden ayak parmağıma kadar her yerim ağrıyordu. Uyku uyuyamıyordum oturup kalkamıyordum. Özellikle son 2 ay hep hastanedeydim sürekli ağrı kesici serum taktılar. Öyle muhteşemdi yani. Rabbim sana sağ salim kucağına almayı nasip etsin. Eşya alınır, her şey yapılır. Sen iyi düşün, kavuşacağın günü düşün. Her şey geçiyor ♥️
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Hangi şehirde siniz size doktor önerisi yapabilirim. İyi düşünün iyi olsun. Belki herşey çok güzel geçecek boşuna bebeğinizi de üzmeyin.
(120 puan) tarafından
Kastamonudayım. Ama burda yapılmıyormuş Ankara'ya gidersin dediler. Ankara'da kim bakar böyle durumda olanlara bilmiyorum
0 oy
tarafından

Süper Bi hamileligim vardı iki küçük çocuk migren köy yeri iş çok kasilma bulantı ammaa sonunda nur topu gibi bir evlat darısı başına <3

0 oy
(1,752 puan) tarafından
Herkesin hamileliği bir DEĞİL.  Öncelikle o stresi yaşatma kendine ve bebeğine seni anlıyorum benim önceden 26 haftalık kaybım var şu an Hamileyim. Bu gebelikte fark edildi ki rahim de perde var hem düşük hem erken doğum riskim var ve her günüm gecem saatim aceba ne olacak nasıl olacak diye geçiyor. Allah'a emanet ettim öyle nasibi varsa elbet sağlıkla gelir. Rabbimin izniyle inşallah hiç bir şey olmaz sende sağlıkla alırsın kucağına. Sezaryen olursun yani korkmana gerek yok ki hem sezaryen korkulacak bir şey değil. İçini ferah tut.
(120 puan) tarafından
Benimde öyle geçiyor inanın . Tutturmuşlar keyfini çıkar hamileliğin sonrası daha zor diye. Ben hiç öyle düşünmüyorum. Yok sezeryandan korkmuyorum çok kan kaybediliyormuş sanırım. Rabbime bıraktım. Herşeyin en iyisini o bilir.
(1,752 puan) tarafından
Bende tadını çıkaramıyorum endişe etmekten ne olacak diye düşünmekten. Ama Allah'a bırakalım Rabbim korktuğumuza uğratmasin inşallah
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Sen takma o insanları.2. de ağlamayı bırak artık.olacagin önüne gecemezsin.pozitif düşün.

Kendi yipratip bebişini strese sokma daha fazla.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 149 göst.
26 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 838 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 60 göst.
0 oy
6 cevap 134 göst.

380,185 soru