0 oy
735 göst.
Aile kategorisinde (2,709 puan) tarafından

Merhaba Hasan tenefüste Hilal e vurmuş,evde uyarırmısınız zarar vermesin arkadaşlarına böyle yazmış öğretmen bir değil iki değil bu ben oğluma haklı asla demem üstelik bir kıza vurmasına çok kızarım her türlü zaten düzgün kendini anlatamıyor dil eğitime gidiyor ilkinde bir çocuk 200 tlye aldığım formayı yırtmış sesim çıkmadı sürekli bana şikayet ediyo çocuğumu kız kalemi almış vermemiş atmış yere çocuğun kalemini üstelik 2 kaleme bir silgiye bugün 28 tl verdim bende bunu yazdım çok sinirliyim ciddi anlamda 

Esra hanım Bu konular hakkında rahatsız etmek istemem lakin bir konuya değinmek istiyorum oğlum konuşma bozukluğu için dil eğitime gidiyo kendini tam anlamıyla ifade edemiyor henüz biraz hırçınlığı bu yüzden oluyor ara sıra ancak ilkinde arkadaşıyla kavga ettiğinde oğlumun formasını parçalamış ben ona bir dünya para ödedim zaten maddi imkanım el vermiyor alamıyorum dikdimde öyle gönderdim okula bu Konuyada gelince asla kabul edilemez bir durum vurması asla birisi ona dokunmassa kimseye dokunmaz kalemi yokdu bugün aldım  silgisiyle beraber hilal de kalemini almış elinden vermemiş onlar daha çocuk kabul ediyorum ama hilal' in annesini de uyarırsanız sevinirim biliyorum adaletlesiniz bu konuda bana diyorsanız onada demeniz gerekir dedim cevabı aynen şöyle oldu aaaaaa bilmiyordum kusura bakmayın ben annesine söylerim diyo birde haksızmıyım şimdi ben paraya gelince çatır çatır istiyolar ilgi hiç yok kusura bakmayın biraz uzun oldu

10 Cevaplar

+1 oy
(8,975 puan) tarafından
Öncelikle Bi öğretmen olarak söylüyorum öğretmenin yaptığı baştan aşağı yanlış ama veli olarak sende yanlışsın Öncelikle sanırım öğretmeniniz ya gerçekten meslekte çaylak henüz neyin noldugunu bilmiyor yada yasli olduğu için öğrencilerinden bıkmış artık ben değil veli uğraşsın kafasında çünkü eğer gerçek Bi eğitimci olsa bu durumu telefonla haber vermez çünkü anne babayı tanımadığı için anne baba manyak olup çocuğa zarar veren tipten olabilir yuzyuze görüşmeye cagirip önce veliyi yoklaması ve uzunca açıklaması gerekir ki o çocuğa zarar gelmesin ikinci hatası ise veli zarar veren tipten olmasa bile ilk olayda hemen veli aranmaz sınıfta olan eğer fiziksel şiddet değilse bunu öğretmen ve öğrencilerin kendi arasında halletmesi gerekiyor eğer 3 4 defadan fazla olduysa o zaman veliye telefonda bu şekilde değil yuzyuze görüşmeye cagirilarak bılgi verilmesi gerekir senin hatan ise forma yırtma fiziksel şiddete girer fiziksel şiddetten öğretmenin haberi olmamış onuda öğretmene yuzyuze anlatman gerekirdi bu sene noluyor öğretmenlerede velilerede anlamıyorum hepsi mi sapıttı ne zaman görsem ya öğretmen şikayet ediliyor ya veli şikayet ediliyor bu arada çocuğun neden dil eğitimine gidiyor 
-Reklam-
0 oy
(3,838 puan) tarafından
Haklısın canım da sinirlencek birşey de yok onun annesi söylemiş kadın seni uyarmış sen söylemişsin şimdi de onu uyarıcaktır
(3,838 puan) tarafından
Ya anladım canım müdürle falan konuşsan değiştirse sınıfını
(2,709 puan) tarafından
Sınıf değil ancak ben okulu komple değiştirecem hele bi çıksın bu yıl
(2,194 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama oğlun vurmasa öğretmen niye uyarsın belki dil eğitime gidiyor dediniz çocuk kendini ifade edemediği için arkadaşlarına karşı hircinlasiyor olabilir hilal denilen de yaramaz bir çocuk olabilir ama kendini daha iyi ifade ediyorsa suçu sizin çocuğa atiyordur o da kızdığı için daha çok arkadaşlarına vurma gibi şeyler yapıyor olabilir bence bunda öğretmene kızacak birşey yok ki sonuçta o kızın ailesini de uyaracakmis artık bence okuldan bir sorun yaşayıp geldiğinde siz direk öğretmene soyleyin karşı taraftan önce
(2,709 puan) tarafından
Hayır hayır asla yapmaz biliyorum ben ona vurmasa o kız yada eşyasına kimse dokunmasa hiç ellemez zaten çekingen bir çocuk bu konuda ben dediğim için öğretmenin haberi oldu kız bende değil suç Mustafa da demiş iyi oldu dediğim bir daha olursa bu olay zaten direk müdüre gidicem sadece bizimkine değil ikisinede demeliydi uyarısını
(2,194 puan) tarafından
Anladim canım karşı taraftaki kız hem çocuğa satasip sonra, sizin çocuğun üzerine atıyor suçu vurdu etti diye demekki haklısın
0 oy
(173 puan) tarafından
Nasıl ki öğretmenler anneleri uyarıyorsa veliler de okulda olan biten her şeyi öğretmene anında söyleyecek. Forma yırtıldığı an söyleseydğniz keşke. Ben sizin yerinizde olsam yırtık formayı okula götürür, hilalin annesine iletilmesini isterdim. Elbette çocuktur yapar vs ama sanırım oğlunuz biraz çekingen. Öğretmenine rahatsız olduğu bir konuyu söyleyemiyor. Siz söyleyin.ayıp olur ikisi de çocuk diye düşünmeyin 
(2,709 puan) tarafından
Yok formasını yırtan çocuk erkek di ilk başda topluca uyarı yapmış sadece kendi gurubuna banada ayrıyeten dedi bugün ki olayda ise kalemi almış yere atmış ikisinide demesi gerekir tek oğluma diyo sadece anlatamıyor pek konuşması tam değil
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Sana yazana kadar çocukları bi köşeye çekip konuşamamış mı ? :)

Vallahi oğlum daha 3yaşında bu tür şeylerden ötürü şimdiden çocuğumu nasıl okula gönderecem diye düşünüyorum.

(2,709 puan) tarafından
Çaresiz gönderiyosun canım kaçarı yok da ancak şuna takıldım tek bizimkini diyo diğer çocuklara ses etmiyor velisine bile dememiş düşün
0 oy
(120,149 puan) tarafından
gayet haklisin tek tarafli olmuyo hic bisi
(2,709 puan) tarafından
Birde canım sürekli çocuğu dinlemeyip otur yerine diyomuş konuşamıyor diye ama hiç susmam bu saatten sonra
0 oy
tarafından
İyi demişsin canım kreşe mi gidiyor çocuğun 
(2,709 puan) tarafından
Yok kız birinci sınıf
0 oy
(8,127 puan) tarafından
Cok iyi demissin abla
(2,709 puan) tarafından
Canım normalde aşırı sabırlıyım ben ama bu sondu
0 oy
(3,122 puan) tarafından
Nerde çekincen sessiz varsa onun başı sıkıntıdan kurtulmuyor canım baksana birde öğretmene ne hediye alacaz telaşına girenler var evet bsş tacımız ama tek taraflı davrandıkların da hiç öğretmen gibi olmuyorlar sanki çocuğu okula değil de mahlemeye yolluyorlar rabbim yardımcısı olsun her iki tarafın da öğretmenleri de kınamıyorum ama orta yolu bulmak gerek her zaman
(2,709 puan) tarafından
Zaten bu yıl son alacam çocuğu okuldan araştırcam yakın biyer yok yani olmuyor
(3,122 puan) tarafından
Al canım böyle devam ederseler çocuk okuldan soğur
(2,709 puan) tarafından
Watsap guruba yazdım biran önce zaten ister anlarlar ister anlamazlar onlar bilir ancak izin vermem kimse kusura bakmasın
0 oy
(974 puan) tarafından
Benzer bir sorun kızkardeşimin kızında da oldu resmen öğretmenin gözü sürekli yegenimdeydi sürekli sorun oluyordu kardeşim sınıf değiştirdi 
(2,709 puan) tarafından
Evet yada böyle bişey yapacam mantıklı aslında ancak bakdım olmuyor okuldan komple alırım bu seneden sonra
0 oy
tarafından
Cok guzel cevap vermissin cnm
(2,709 puan) tarafından
Canım valla yetti canıma artık bir değil iki değil

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 199 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elifylmz0660 (1,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 672 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Deniz Ege (580 puan) tarafından soruldu