0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (522 puan) tarafından
Kaynanamın kaynanası vefat etti yemek götürmek istedim ama pek bilmiyorum sabah erken gidicem yemek getiren var dediler ama yapsam mı araya gidermi kararsız kaldım birde ne yapmam lazim

6 Cevaplar

0 oy
(34 puan) tarafından
Başınız saolsun oncelikle siz cenaze sahibisiniz acili gununuzde sizden yemek beklemeleri degisik olur bizim toplumumuz normalde cenane evine bir hafta yemek  taşır   ama yinede kendin bilirsin  sahsen  ben olsam yapmam  aç  olan lokantaya gitsin komsularin getirdiği  yemekte gelenler icin degil cenaze sahipleri o telasede yemekle ilgilenemezler o sebeble
-Reklam-
0 oy
tarafından
kaynanamın kaynanası demissiniz eşinizin babannesi yani.siz de sonucta ev sahibi sayilirsiniz.orda bulunup ev sahibi gibi davranmanız bile yeterki bence.
0 oy
tarafından
Cenazelerde yemek yapmak artık yasak diye biliyorum.ama sadece taziye evinde mi geçerli bilmiyorum başınız sağolsun canım
(522 puan) tarafından
Allah razı olsun Neden yasaklandı
(9,247 puan) tarafından
Cenaze sahıpleri yesin diyr canım bu. Yasak olan halka dagıtma
0 oy
(392 puan) tarafından
Yasaklandı artık 
tarafından
esrat :D ahahahah cok guldum ya
(392 puan) tarafından
He aç yollucam babam vefat ettiğinde gözüm hiç bişey görmedi o an yemek dusunemedim aylarca lokma girmedi bogazimdan geleninde karnını düşünmedim acımı yasamaktan kim ne yiyosa yesin orda derdim ölen mi yoksa gelenin açlığı mı
(9,247 puan) tarafından
Gelen değil bacım ew halkına.4 gün oldu dedem öldü. Ewde dayımlar onların cocukları vs  hep köyden yemekler geldi de yedik.kapıda gelenlere değil
tarafından
esrat anlatamıyoruz bosver bı onların acısı cenazesi olmus gıbıler bız bı *** bilmiyoruz zaten hayret bısey ya
(9,247 puan) tarafından
Tamm .. :)
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Malzeme götür orda yaparsınız. Nasılsa sabahtan akşama orda durulacak. 
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Zaten cenaze evisiniz senin yapmana gerek yokki
(522 puan) tarafından
Kaynanam yap dedi valla biber dolduracam yanına ne gider
(6,233 puan) tarafından
Pilav yap birde salata yada çorba yeter

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 777 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Demetttt (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 235 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevgim esmer (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 248 göst.
2 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu

381,011 soru

11,406,705 cevap

34,944 kullanıcı

...