0 oy
1,304 göst.
Aile kategorisinde tarafından
yeniden kategorilendirildi
Üniveristede tanıştık 4 yıl sevgililik hayatımız oldu tabi biz bu dönemde çok kez ayrıldık çok kez barıştık ama hep benim cabalamamla oldu . Beni çok sevdiğini ama birlikte yapamayz dedi . Ben dik başlı benim dediğim olacak kimse sözümden çıkmayacak herkesi ben yöneteyim kafasında sinirli ve sinirlenince ne dediğini bilmeyen biriyim malesef . Eşimde tam benim tersim . Neyse öyle böyle derken üniversite bitti atandık evlenme kararı aldık ben tabi bu süreçte eşimin ailesuni hiç bir şeye katmadm eşimi iclerinden aldım alışveriş i ev eşyası yani akla gelebilecek herşeyi eşimle yaptım çok iyi birisi . Ama Ara ara derdi zor bizden olmaz diye benim tavrıma halime bakardı.bu arada 4 yıllık evliyiz . Tabi  Evlendik herşey güzel başladı ilk bebegime hamile kaldım 7 aylık doğum yaptım ve vefat etti işler ondan sonra daha da sarpa sarmaya başladı. Çok üzüldük ve benim olmayan piskolojim daha da bozuldu. Artık hiç bir şeye tahammülüm kalmamıştı en ufak şeyde ailesi kendisi sülalesi hepsine ağzımdan gelen gitti . Sessiz kocamı kendimi benzettim bu dört sene içinde . Artık.en ufak şeyde ikimizde hemen sinirleniyoruz ve ben artk sessiz kalırken eşim başlıyor. Üzgünüm keşke zamanı geri alma imkanım olsa elimde olanın kıymetini bilirdim. Artık evliliğimiz kızım için devam ediyor galiba çünkü aramızda karı koca ilişkisi de yok hiç bir şekilde birbirimize dokunmuyoruz . Kızım için güzel anlaşan anne baba rolünü oynuyoruz. Diceksiniz ayrılın diye çok kez o noktaya geldik bitsin dedik ama bitiremedik neden bilmiyorum ama bizden aile olmaz derken evlendik çocuklarımız oldu bitsin artık dedikçe bitiremiyoruz. İnsanın kaderi güzel olacak evet ama galiba biraz da bizim elimizde . Güzel olan herşeyi bu sekiz sene içinde içine ettim oturup oturup ağlıyorum herşeye artık. Anlatacak kimsem olmadığı için buraya içimi dökmek istedim . 

24 Cevaplar

+8 oy
(2,769 puan) tarafından
Bence evlilik danışmanı ile görüşün. Düzelebilirsnz
(2,746 puan) tarafından
+++++
(613 puan) tarafından
++ kesinlikle
tarafından
Haklısınz bunu eşime teklif ettim sorun sensin ağzına sahip çıksan gerek yok diyor . Haklı tabikide acaba düşünüyorum psikiyatri ye mi gitsem sinirim için diye
(13,202 puan) tarafından
Psikiyatriye git ama danışmana da gidin ikisi farklı şeyler çünkü
(2,194 puan) tarafından
Canım belkide tek başına sorun sende değildir ,eşinin yaptığı davranışlarda senin sinirini körükluyor olabilir bence çift terapistine gitseniz objektif bir göz dışardan sizi daha iyi gözlemler ,çözer ve yardımci olur ,sende sinirli olabilirsin ama seni tetikleyen noktalar ne onada bakmak lazım , herşey tek başına olmuyor sonuçta beraber yaşıyorsunuz bu hayatı
-Reklam-
+2 oy
(800 puan) tarafından
Canım benim bak bir tanecik kızın var 

Eşine açık açık net konuşsana 

Bitmesini ikimiz de istemiyoruz ozaman gel öpelim birbirimizi sarılalım okşayalımm konuşalım

Şimdi biraz vesile olan sen olduğun için bu olaylara çok sakin olmaya sen çalışmalısın 

Yatağa itmelisin bırtnm eşini 

İtki aranızdaki oksitosin hormonu yenilensin kuvvetlensin teaması artır ki bağ oluşsun temas olmaz ise asker arkadaşı gibi takılırsınız 

Eğer yatağa hemen gelmiyor ise 

Yanında bulundukça biraz biraz yavaş dokun dokunmadan olmaz 

Rüyanda görür sün 

Ama teması artırıb bağ oluşunca eskileri de konuşabilir herşey psikolojik olarak çözersiniz 

Bizim de ilk abimiz ölmüş ki annem MAf olduk Yatakdan kalkamadım babamın bozulan psikolojisi  siz iyi ayakta kalmışsınız ilk yavrunun ölmesi çok zordur bçyaşadıkların çok normal 
tarafından
Evet bitirmeyi içten istemiyoruz ikimizde . Kendimden de soğuttum adamı galiba .
(800 puan) tarafından
Erkekler kadına meyılli yaratılmıştır bırtnm bu işler senin iki masajına öpmene koklamana hoş sözüne bakar...
malesef  
İstediğin kadar doğur
İstediğin kadar yedir içir
İstediğin kadar çalış onu yap bunu yap...
Eğer erkeklik varsa ortada evliliği evlilik yapan cimadır

Trip küsme falan filan geçicen onları
3 çocuklu Adamı bulmuş kadının biri ...adamı ya nasıl bağlamış kendine nasıl öpüyor yeri gelince neler yaptırıyor bu işler nasıl oluyor gulum cilve ve cima iki kere iki dört dur... vur gol olsun..

Sonra bağ kuvvetlenince zamanında şunu yapmıştım aslında orda şunu tercih edebilirdim vs diyerek özür dileyebilirsin
Sen özür ve teşekkür dilini kullandıkça incildipşn yerleri açıkça konultukca insanız arada iletişim sorunu kalmıcaktır seni yatağa çağıran arzulayan adamı bulursun

Cima bağ ve saygılı ve edepli güzel konuşmayı sağlar isen erkek zaten kadına zarar verme üzerine yaratılmamış dır
+1 oy
(803 puan) tarafından
Yazik etmişsin güzel evliligine
tarafından
Maalesef öyle oldu
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Aile danışmanınan gidin bence 
tarafından
Onu teklif etti m ama sıcak bakmadı ona gerek uok sen ağzını tutsan dedi düşünmüyor değilim yani kendim psikiyatri ye mi gitsem diye . Çünkü çok sinirliyim napicam bilemedim
(2,746 puan) tarafından
Bende tutamıyorum kendimi senin gibiyim bence dilimizi törpülememiz gerek :D şu an ibret oldun bana
tarafından
Gerçekten yapabilirsek ne güzel çok istiyorum ben o dile sahip çıkmayı ama başaramıyorum . Sen sen ol güzel giden evliliğini bozma canım gerçekten çok pişmanım şuan o 8 sene içinde yaptıklarıma ama geri düzeltemiyorum işte
(2,746 puan) tarafından
Çok haklısın
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Canım bence bunlar aşılamayacak şeyler değil bir terapistle görüşmeyi düşündünüz mü
tarafından
Aslında ben düşündüm ama eşim bu konuya sıcak bakmıyor istemiyor açıkçası
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Farkında olmanız büyük bir şans bence. Bunu değerlendirin ve profesyonel destek alın. Çözülemeyecek gibi gözükmüyor, inşallah çok mutlu olursunuz 
tarafından
Aslında ben düşündüm bı destek almayı ama eşim bu konuya sıcak bakmıyor açıkçası istemiyor para tuzağı diyor . İnşallah canım amin
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Aslan mısın.30 undan sonra durulup oşgunlaştınmı
tarafından
Yay . Henüz 28 im daha ama baştan ben böyle olmasaydm şuan çok çok mutlu huzurlu yuvamız olacaktı.olgunlaştm diyebilirim ama çok geç oldu
(11,217 puan) tarafından
Yayda fazla dik baslı ve özgür ruh. En azından eşine böyle düşündüğünü artık söyle belki bu farkndalıgın düzeltr
tarafından
Bı kaç kez dedim ama üstüne çok geçmeden yine aynı tekrarladm . Ve artık inanmaz öyle desem bile  Psikiyatri ye mi gitsem diye düşünüyorum başka nasıl kendime hakim olucam bilmiyorum
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım bende senin gibi dik basliyimdir çok lafımı esirgemez bir tipimdir , annemler bile karışmadı o yüzden istediğinde  evlen yarın birgün boşanirsan bizden bilirsin diye neyse eşimde sakindir ama biz hiç birzaman aileleri olaya dahil etmedik yani saygimizi gösteririz ama senin annen benim annem demeyiz çünkü ben bir laf söylesem onun ailesine oda bizmkine söyler ben tahammül edemem sinirli biriyim ,biliyorum o yüzden saygımızı bozmadan idare ettik ve hayatımıza çok müdahale etmelerine izin vermeyiz ikimizde  biraz bazı huylarını köreltsen eşinde sakin biri ise evliliğin devam ederdi bence ,yazık olmuş 
tarafından
Çok doğru diyorsun ben o saygı çerçevesinde kalkamadım malesef
(2,194 puan) tarafından
Birbirinizi seviyorsaniz hala geç degil canım bir aile  terapistine gidin ,sen sonuçta farkındasın olayların düzeltebilirsiniz
0 oy
tarafından
Anladigim kadariyla birbirinizi seviyorsunuz. Aile kurmak kolay degil, ama bozmak inan cok kolay. Agizdan cikan bir cift lafa bakar. Aldatma siddet gibi affi olmayacak seyler yoksa kurtarmayi en azindan deneme taraftariyim ben. Kendindeki yanlislarin farkindasin bu cok buyuk bir erdem, herkes hatasini kabul edemez. Bence bir aile terapistiyle gorusun, kurtarabilirsiniz.
tarafından
Evet ne kadar anlaşamasakta ben onun sevdiği yemekleri yapmaya çalışırım. şu güzelmiş dersem o bana onu alır yada canım birşey isterse ertesi gün alır gelir . Cok doğru diyorsun hep benim hatam yüzünden böyle oldu evliliğimiz. Aslında çok iyi birisi ama ben onu da kendime benzettim. Bir destek almayı teklif ettim ama sıcak bakmadı gerek yok ona para tuzağı sorun sen ağzına sahip çıkamıyorsun diyor doğru diyor bende bu hatamin farkındaym ama tutamıyorum kendimi acaba kendim mi gitsem diye de düşünmüyor değilim yani
(800 puan) tarafından
Bak bırtnm çok güzel yapıyor sun eşinin hep güzel yanlarını düşün
Şeytan bilirsiniz ki en çok karı koca arasını bozunca şaha kalkar en çoksa vesvese ile yapar onu yapmıyo bunu düşünmüyor insanız hata oluyo
Sen çok doğru yoldasın eşinin kıymetini bilmen bize söylediğin gibi onada söyle
Senin bunları gördüğünü farkettğini çok hoşuna gittiğini bilsin
Teşekkür et

Bu sinir azıcıkda kardeşlerim kontrol etme güdülerimizden geliyor herşeyi kontrol edelim falan herşey elimizde olamaz relaks olmak zorunda yız
0 oy
tarafından
Başın sağolsun bebegin neden vefat etti çok üzüldüm ya Allah evlatla sınamasın kimseyi
tarafından
Amin canım . Yüksek tansiyondan erken doğum yaptım
tarafından
Anladım canım erken dogumdan kaybetmişsin ben dogduktan 7ay sonra sandım iki durum da çok üzücü
0 oy
(811 puan) tarafından
Bunun farkında olmanız bile Her şeyin duzelebileceginin kanıtı olabilir. Pes etmeyin eşinizle yaptığınız hataları konusun belki evlilik danışmanı işinizi daha da kolaylaştırır. Bence hicbir şey bitmemiş.
tarafından
Bı kaç kez konuştum tamam dedik ama ben kendime hiç engel olamadım ve artık bu konuda bana inanmaz sanırım
(811 puan) tarafından
O zaman siz destek alin
0 oy
(4,916 puan) tarafından
Boşanma hemen biraz zamana bırakın,benim eşimde aynı senin gibi ve bende sakin bir insandım ilk evlendigimizde,şuan 8 yıl oldu ve ben eşimden daha sınırlı daha agresif bir insan oldum size benziyor biraz 
tarafından
Zamanla roller değişiyor keşke zamanında düşünüp ona göre davransak ama işte insan anlamıyor o zaman bunu
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Yani biraz senin elinle öyle olmus ama kurtarmaya calis terapiste filan gidin 
tarafından
Maalesef benim. Yüzümden böyle oldu
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Belki de eşinin sakin bir yapısı olduğu için bu kadar dik baslılık gösterdin. Anlattığına bakılırsa soğumuş senden. Herkesin sabrınında sınırı var. Hakkınız da hayırlısı.
tarafından
Evet herkesin bir Sabri var ben bunu anlayamadım . Hep üstünlük sağlamak istedim .
(7,118 puan) tarafından
Bence eşini ikna et birlikte evlilik terapistine gidin. Belki de sorunlar çözülür.
0 oy
(78 puan) tarafından
Bir kere eşinin bizden olmaz demesine izin verme sözler dua niyetine geçermiş oturun konuşun beraber dua edin sesli bir şekilde Allahim mutlu yuvamızi sen koru eşim ile arama saygı ile sevgi ver diye bir deftere kocamı seviyourm çocuğumu seviyorum mutluyum yaz defalarca beynin böyle algılayacak tır 
tarafından
Şuan dile getirmiyor onu eskiden demişti ve ben sürekli aklımda o kelime demekki anlamış diyorum. Çok doğru diyorsun canım
0 oy
(870 puan) tarafından

Aranızda olan sorunu hiç anlamadım tam olarak ne 

0 oy
(913 puan) tarafından
Biryerde gereksiz öfkenin. İnsanın çocukluk döneminde kendini çok güçsüz, çaresiz hissettiği için olduğunu okumuştum böyle bişey mi yaşadınız. Eşimde bazen çok sinirlenir gereksiz yere ve ben bu yazıyı okuduğumdan beri eşimi severken sen çok güçlüsün herşeyin üstesinden gelirsin diyorum çocuksu bi mutlulukla karşılık veriyor. Belki seninde altta öyle bi sebep yatiyordur eşinle konuş olmadı doktora git canım Rabbim yuvana huzur versin inşallah 
tarafından
Güçsüzlük mu bilmiyorum ama ben çok el.ustunde tutulmuşum benden önce ailem ablamı kaybetmiş benim her istediğim olmuş hep söz hakkı verilmiş benim düşüncem de alındı her konuda belki de ailemin bana bu kadar söz hakkı tanıması herşeyi benim dediğime göre yapması o yüzden boule bı üstünlük sağlamak istiyorum
0 oy
(294 puan) tarafından
Sanki biri bizi anlatıyor gibi bende çocuğumu kaybettim bende çok sinirli biriydim aynı senin gibiyim ama kendimi torpiledim ama bu sefer eşim bana saygısızlık ediyor bana bir şeyini anlatmıyor beni ciddiye bile almıyor bu yüzden konuşmuyorum kendisiyle 
tarafından
Maalesef kuzu gibi adamları çileden çıkarıyoruz sonra roller değişiyor onlar sesini çıkarıyor bizler sessiz kalıyoruz içimize atıyoruz çok kötü bir durum . Keşke geriye gidebilsek hiç bir yaptığım kötü şeyi yapmazdım
0 oy
(886 puan) tarafından
E-devletten aile danışmanlığı başvurusunda bulunabilirsin. Aile içi sorunlar çatışmalar ya da krizlerle karşılaştığınızda ücretsiz danışmanlık ve destek hizmeti veriyor 
tarafından
Teşekkür ederim canım denicem
0 oy
(17,649 puan) tarafından
Allah ferahlık versin dikkatimi çeken şey hatanı bilip kabullenmen büyük erdem yaptım ettim ben diye helal olsun inşallah Allah gönlüne göre verir
tarafından
Evet hatamn farkındayım keşke diyorum zamanı geriye alma imkanımz olsa inan hiç birini yapmazdım çok kötü şeyler yaptım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 622 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Fatmacan (40 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 272 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bahtsizbedevi06 (373 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 363 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 766 göst.