0 oy
125 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Merhaba oğlum 2,5 yaşında hala konuşmuyor anne, mama, düt düt, şu gibi şeyler söylüyor baba bile demiyor ne yapmalıyız sizce 

5 Cevaplar

0 oy
(61 puan) tarafından
Valla zeka ve kelime kartlari al sürekli otur yanina ve onları tekrar et canım 
(124 puan) tarafından
Evet onları yapıyorum bazen sanırım daha çok uğraşmam lazım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benım kızda 23 aya kadar oyleydı 2 yasına gırınce cok hızlı ogrenmehe basladı 40 kelımesı vardır heralde bırde konusmaya yardımcı kıtaplar aldım ustune dısmek lazım
tarafından
Tabı onerebılırım hıc kıtap aktıvıtesı yaptınız mı pekı? Yanı hangı kıtapları oludunuz beraber ona gore onereyım
(124 puan) tarafından
Hayır hiç kitap denemeye geçmedim açıkçası erken düşünüyordum onun için
tarafından
Olur mu hıc :( kıtap cok buyuk ılwrleme saglar 1 yasından berı kıtap okuruz, 6 aylıktan berı de sekıllerı renklerı ogretmek ıcın kıtapcık gosterırım
(124 puan) tarafından
Evet doğru haklısınız  sizce hangisiyle başlamalıyız
tarafından
Canım buyuk sorular ıkılı kıtapla baslayın o zaman onu yaptıkca ılerlerız
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Her çocuk farklı oluyor açılır insallah ama için rahat etmezse bı doktora görünun benim oğlum da her şeyi çok erken öğrendi mesela ama iki yaşında baba mama al anne mama ver diyordu sadece birkaç ay sonra açıldı şuanda üç yaşında söylemediği yok ama sen ben gibi söyleyemedi şeyler var birkaç ay bekleyeceğim olmazsa bende dil terapistine gidecehim
(124 puan) tarafından
Anladım benim oğlumda sadece kelime olarak söylüyor cümle kurmuyor su istediği zaman fuu diyor mesela Allah'ım kolaylık versin inşaAllah
0 oy
(14,955 puan) tarafından
TV telefon tablet hayatınızda var mı? Çocuk doktoruna bu durumu danistiniz mi
(124 puan) tarafından
TV çizgi film izliyor etkisi olurmu konuşma terapistine bir kere gittim tekrar gidemedim malesef
(14,955 puan) tarafından
Etkisi olur tabi çocukları olumsuz etkiliyor TV bazen. Ben olsam terapiste giderdim bı daha. Bence ihmal etme
(124 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(7 puan) tarafından
Resimli hikaye kitaplarini siz anlatarak okuyun. Mesela maynun ayaca cikmis, iste kaplanin kuyrugu burada falan diye anlatin. 

Zeka kattlarindaki esyalari, renkleri hayvanlari soyleyin, hadi gel beraber hayvanlari secip, dizelim diyip oyun oynayin. 

Bence aslinda en onemlisi surekli konusmak. Yemek yaparken yemegi nasil yaptiginizi anlatin. Temizlilk yaparken ona da gorev verin. Bu sekilde ilerlerseniz kesinlikle fayda saglarsiniz. Ben hep bu sekilde ilerledim. Kizim 27 aylik 3 kelimeden fazla cumle kuruyor. En cok soyledigi sey kapi calacak yik tik ses gelecek. Sonra babam gelecek :)
(124 puan) tarafından
Evet haklısınız ben bu konunun üzerinde durayim kitaplar bol bol konuşma inşaAllah konuşur teşekkür ederim sağolun ☺️

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 265 göst.
8 Kasım 2022 Aile kategorisinde Sirinalperen (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 862 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (746 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 316 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
91 cevap 1,044 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,008 puan) tarafından soruldu

377,965 soru

11,313,076 cevap

34,747 kullanıcı

...