0 oy
1,044 göst.
Diğer kategorisinde (1,016 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
...............,sorum yukarda

91 Cevaplar

+3 oy
(1,045 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tek bırakan  benim galiba artık yorgunluktan uyuyakalıyorum sabah kahvaltı hazırlarken toplarım 
(1,330 puan) tarafından
Aman ona neymiş benim evimden hiç kendini başkaları için sıkıntıya sokma bence
(1,045 puan) tarafından
Ama şöyle bir durum da var akşamdan evi temizleyip yatarsam sabaha hic isim kalmıyor stres olmuyorum islerim için de rahat oluyor
(9,977 puan) tarafından
Kaynanana ne be kiyameti koparacak kadar. Hani uyarir kizim bak aksamdan birakmaki isin kolaylassin falan ama kiyamet koparmak nedir. Kaynanamda benim evimi gordu oyle korona olmustuk benle oglum. Saldim bende. Aksam mutfak almis basini gidiyo ama gor nasil tezgahimda buyuk ustunde yer yok :D sabahta kahvalti ettik orda hersey. Kaynanamla kaynim geldiler oglene dogru ev dandini :D hicbisey demedi arkamdan dedi demedi bilmem
(988 puan) tarafından
Kız benim 3 sene çocuk olmadı bunalimdaydim o dönemde aşılamam tutmadı saldım kendimi tezgah gorunmuyor yataklar dağınık öyle bir gün kaynanam habersiz geldi gördü uyardı kızdı ağlattı beni bende aileme anlattım onlarda gelip beni savundu derken olay çıktı 1 sene küslük sonunda alt katlarına taşındım öyle düzeldik
(404 puan) tarafından
Toplaması lazımdı hatta hastaymışsınız
-Reklam-
+1 oy
(12,486 puan) tarafından
En fazla çay bardakları kalır sabaha oda nadiren genelde toplar öyle yatarım 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
(12,486 puan) tarafından
Yani içim rahat etmez öbür türlüsü özellikle yaptığım bişey yok normali budur aslında
+1 oy
(7,927 puan) tarafından
Hasta ve yorgun değilsem mutlaka makina ya koyarım :) 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
+1 oy
(8,782 puan) tarafından
Sabahın 5i uykusuzluktan geberiyorum bile olsam koltukları supurup evi toplamadan bulasiklari halletmeden yatamam asla rahat edemem
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz bunu
(8,782 puan) tarafından
Obsesif Bi anneyle büyüyünce fazlasıyla kaptım 2 3 gün evi gece toplayıp yatmayı dene sabah kalktığında çok rahat hissedeceksin kendini günlük işler gözünde buyumeyecek
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Makinaya atarım her gece yatmadan yerleştiririm
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
(2,705 puan) tarafından
Tezgahta mi kalcak kiz bunun huyu mu var :))) tezgahini mis gibi birakir sabaha da dolu ve bulasik kokulu gormezsin
(1,787 puan) tarafından
Çok zor oldu aştıktan sonra da takıntı oldu ahahhaha
0 oy
tarafından
Bulaşıkları makineye dizerim günlük çalışır makineye girmeyenleride yıkarım kısacası her akşam yatmadan yıkar öyle yatarım 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
tarafından
Benim babamdan gelir bu huy :)
Babam hep der ki mutfağını temiz tut şeytan yalar :D artık ne kadar doğru bilmiyorum yani demek istediği mutfakta yemek, kirli bırakma öyle alıştırdım kendimi
(3 puan) tarafından
Herkese nasil huy edindiniz diye sormussun :) :)
Kardes sabaha kalsaa pis koku sarar ya tum evi, nasil duruosun, huy edinme degil mecburiyet be
Hem tum evi bi toplayip yatarsan gune mis gibi bi evde baslarsin modun guzel olur
(10,245 puan) tarafından
Cidden herkese aynı soruyu soracak ne yaşadın ablası. Huyu yok bunun. Sabaha kadar dağınık durmaz sabah hele sıcakta o kokuya nasıl giriyorsun asıl
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Yikamazsam uyuyamam
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
(1,102 puan) tarafından
Sofrayı topladığım gibi yıkarım tezgahın ustunde kalabalık hiç sevmem
(227 puan) tarafından
Aynen bende en nefret ettiğim şey bulaşığın sabaha kalması yıkarım ben
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Tabi yıkanır canım bazen makineye koyuyorum bulaşık az oluyor diğer gün yıkanıyor 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
(1,237 puan) tarafından
Sabah kalktığım da mutfağı temiz görmek içimi rahatlatıyor bide geceden kalan bulaşığı şeytan yalar diye bişey okumuştum :))
0 oy
(410 puan) tarafından
Makinem olmadığı için her gece yıkarım hiç bulaşık bırakmayı sevmem anında yıkanıp tertemiz olması lazım benim için 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
tarafından
Kız Allah aşkına nasıl yikiyorsn kaç kişisiniz
(410 puan) tarafından
İçim rahat etmez ki aklımda soyleyip dururum yikanacak yapılacak felan diye iş birakmayi sevmem kısacası
(410 puan) tarafından
Dört kişiyiz oğlumun biri dört yaşında diğeri 6 buçuk aylık eşimle ben çok seviyorum bulaşık yıkamayı yaa işimi aklimda sıralarim öyle yapmazsam iki çocukla çok zor oluyo anında işimi bitirip oturmak istiyorum eşimle cocuklarimla rahatlıkla yapmazsam içim içimi yiyor
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bekarken evet yeni evliyken evet tek cocukluyken evet ikinci çocuktan sonra kafama göre :)))
(2,295 puan) tarafından
Bu breeeeennnnn
(1,016 puan) tarafından
:)) 3 yaşında biri 9 aylık çok uykum var 9 aylık olan uyutmuyor uyumuyor sabahtan beri dışarıdayım yemeği de geç yedik çok fazla yokda kalkamadım yerimden
(2,295 puan) tarafından
Allah kolaylık versin ya zor... Biri 1.5 yasında dıgerı beş anne anne anne anne ısteklerı bıtmıyor neye ne kadar yetersem o kadar yapacak bırsey yok
0 oy
tarafından
Bu nasıl bir soru ayol? Yıkamayan var mıdır? Yemek yenir makineye atılır yıkanır hakeza çaydan sonra da öyle. Bulaşık kalan mutfak mutfak değildir...
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
0 oy
(847 puan) tarafından
Evet kesinlikle tezgah üstü temiz olmalı hasta bile olsam yıkarım yoksa uykum gelmez 
tarafından
Kız sende bendensin su huyumdan nefret ediyorum hasta olduğum halde o mutfağı toplayıp yatarım sanki bıraksam hastalıkla beraber evimde kendinden geçecek gibi birde ev dağınık pis olursa bence daha bir çöküş oluyor
(847 puan) tarafından
Ama sabah uyanıp derli toplu düzenli görünce içim açılıyor bırakmak istesem bile üzerimde yük gibi
(227 puan) tarafından
Bende başka burcuyum aynen bende düzeni seviyorum bulaşık ince çizgim hiç bırakmam öyle
(847 puan) tarafından
Ayrıca bulaşıklarımı asla kimseye yıkatmam kesinlikle ben yıkarım örnek bir misafir geldi yıkamak istedi yıkama derim çok ısrar eder yıkar o gidince ben yine indirir yıkarım içim el vermiyor
(227 puan) tarafından
Bende yıkatmıyorum ayrıca misafirliğe gittiğimde kendimi mutfakta buluyorum ordada yıkıyorum
0 oy
tarafından
Çok nadir kızımla uyumussam kalır onud a gece kalkar yaparım kocam lavaboda iki kaşık görse ev pis der
(1,016 puan) tarafından
Çok uykum var pek bırakmam ama sabah erken kalktim sürekli disardaydim bugün yemeği de geç yattık
tarafından
Vallahi kendinden önemli değil halin yoksa kirkyilda bir kalsin ucunda ölüm yok
0 oy
(556 puan) tarafından
Su bardağı dahi olsa bırakmam huylanırım bisey bırakmam geceden yıkarım 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz bunu
(556 puan) tarafından
Hep öyleyimdir çocukken de öyleydim aldığını aldigin yere koy spotu ile büyüdüm belki ondandır ama güzel bisey temiz boş tezgaha uyanmak iştahım açılıyor kalkınca bide tam emin olmamak ile birlikte sanırım Hadisi şerif ti ama olmayadabilir hatırlamıyorum 'senede 1 kere hastalık yağar bunlar da yemek kaplarına bulaşır kapları agzi açık kirli birakmamak gerekir diye' o da hep aklımda
tarafından
Doğru hatırlıyorsn bende biliyorum annemde der bunu
(556 puan) tarafından
Çok sağolun tam hatırlayamadım yanlış bisey de demek istemedim
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Geceye bırakmam tikim var uyuyamam ben erkenden bitmesi lazım mutlaka benim için yatmadan da bardak falan kalırsa hemen atarım makineye 

(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz bunu
(2,702 puan) tarafından
Eskiden böyle değildim ama yaş geçdikçemi nedir kap kacak görünce dayanamıyorum huzursuz oluyorum
(1,016 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(2,702 puan) tarafından
Rica ederim tatlım
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ben yüzde doksan temiz bırakırım tezgahı vb ama bazen günde iki kez temizlerim mutfağı en son yine kalır şimdi mesela iki tencere var akşam yedik yemekleri bulaşıkları yerlerine çıkarıp dizmedim bulaşık makinesine koyamadim tencereleri 
(1,016 puan) tarafından
Nasıl huy edindiniz
0 oy
(256 puan) tarafından
Tabak falan bırakmam ama lavabonun içinde bı iki su bardagi sabaha kaliyo onun dışında rahat uyuyamam geçen konserve yaptık gece 1 de bitti mutfak berbattı hemen yıkadım yerleştirdim. Öyle olunca sabah daha mutlu uyaniyorum
(1,016 puan) tarafından
Çok uykum var ya üşeniyorum yıkamaya yoruldum bugun
(256 puan) tarafından
Bigunle bişey olmaz canim ama alışkanlık haline getirme eğer böyle alisiksan dört beş gün yıka gece evini temizle sadece süpürme kalsın sabaha öyle uyu inan insan daha enerjik basliyo güne. Zaten 4-5 gün sonra bulaşık kaldı mı rahatsız olmaya başlayacaksın.
0 oy
(7,928 puan) tarafından

Bulaşık makinem yok ama evet her akşam mutlaka yıkarım yoksa uykum gelmez eşim ben hastayım diyince ev dağınık diye hasta oldun canim üzülme toplarız diyo evi böyle görmek seni hasta ediyo diyo:D:D

(1,016 puan) tarafından
Aa ne güzel benimki anca kızar niye yattın yıkamadan diye
(7,928 puan) tarafından
Kız normalde buda birşey görse çöp ev der yerdekere tekme atar ama ben hastayım diyince öyle dee
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ben takintiliyim cnm tek bulask kalmamalı birde lavabo içi temiz olmalı sürekli. 
0 oy
tarafından
Sabaha bulaşık filan hiç birşey bırakmam. Akşamdan her yeri düzenler sonra yatarım. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 126 göst.
8 Kasım 2022 Aile kategorisinde Sirinalperen (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 265 göst.
8 Kasım 2022 Aile kategorisinde Sirinalperen (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 678 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,427 soru

11,327,482 cevap