0 oy
263 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Merhaba oğlum 2,5 yaşında hala konuşmuyor anne, mama, düt düt, şu gibi şeyler söylüyor baba bile demiyor ne yapmalıyız sizce 

12 Cevaplar

0 oy
(2,562 puan) tarafından
Kelime tekrar et sürekli yanında canim 
-Reklam-
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Ben kızımla büyük biruyle konuştuğum gibi konuştum hep. Hatta annem kızardı sanki karşında kirklik kadın var diye. Ama bu sayede konuşması baya ilerledi ve anlama kapasitesi konuşmasına göre daha geniş. Bı de ben genetik olarak çok çok geç konuştum ilkokul 3 e kadar konuşma bozukluğum olduğunu bile hatırlarım. Kizimda bence genetik olarak gec ve zor bile konuştu. Yine benim gibi değil en azından sende hep konuş sirkeli konuş onunla muabbbet etm günlük kelimeleri sürekli tekrar et 
0 oy
(870 puan) tarafından

Televizyon izliyor mu 

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım sonuçta kelimeleri var yavaş yavs konuşurlar sende kitap oku canım kelime darcigini geliştirmeye çalıştır 
(124 puan) tarafından
Evet kelimeler var ama geç kaldık gibi geliyor
(7,376 puan) tarafından
Canım eltimin kızı 4 yaşına kadar anne baba bile demiyordu yani 2 buçuk yasina gayet normal benim kzim da 2 yaşında beyine gittik konuşmasına baktılar özellikle benim kızımda kelimeleri öyle doktor gayte normal dedi
0 oy
(3,785 puan) tarafından
Benimkide 29 ayin içinde cümle yok tek kelimeleri isimleri filan söylüyor gel git ver al isde
0 oy
(966 puan) tarafından
İkili kelimeleri yan yana getirmesi gerek.Benim evim.anne kaka,anne gel vb.kısa cümleler kurmalı.a101 de iki yaş etkinlik kitapları vardı.konuşmasi için çocuklara yönelik etkinlik kitapları var.
(124 puan) tarafından
Evet cümle kurmayi öğrenmeli bakayım bir kitaplara biraz konuşsa bezi bıraktıricam
(966 puan) tarafından
Bol bol konuş canm kalabalık grup içinde olsun.akraba komşu falan.yetişkin insan gibi konuşun.çabuk kapıyor kelimeleri.Benimki de iki aydır açıldı.ama kelimelere çekim eki getirmiyor fazla.
0 oy
tarafından
Benim oğlumda öyle hiç baba demedi anne ma me me ne ü ü ü i i ı ı A E vermem no no .bu kadar gını anlamsız biseyler diyo 
(124 puan) tarafından
Anne mama düt düt fuu falan diyor bakalım kitap diyor herkes
tarafından
Çocuk psikiyatrisi ne götür canım . 15 18 sayfalık kitaplar al hikaye kitabı oku.. telefon TV yasak . Yaşıtlarının yanına götür . Parka . Kreşe ücretli parklara . Etkinlik yapın evde . Sürekli konuş. Konuşacaklar inşallah
0 oy
(2,805 puan) tarafından
4 yaşında konuştu benim kız kardeşimin oğlu☺️ doktora falan da götürmüştü 4 yaşından sonra konuşmazsa sıkıntı demişti onun için ama o zamana kadar öğrendi 
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Sürekli kitap okuyun 3 dil bir arada götürüyoruz biz. Tam anlamıyla akıcı konusmuo ama ne öğrense kar
(124 puan) tarafından
Evet kitabı deneyeyim  teşekkürler
(2,062 puan) tarafından
Resimli kitaplar, birde siz de masal anlatın. Ve farkı bul tarzı kitaplar da etkili
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Bir kere ekran maruziyeti varsa kesinlikle ekranı sıfırlayın bol bol konuşun parka götürün ama epeyce gecikmiş şu an iki kelimeli küçük cümleler kuruyor olmalıydı hatta neredeyse 3 kelimelere geçecek. O nedenle bence önce bir çocuk psikiyatri ve dil konuşma terapisti de görmeli.
(124 puan) tarafından
Evet TV izliyor parka götürmuyorum çünkü ordan çıkmak istemiyor sürekli ağlayarak çıkıyoruz terapiste götürdüm ama bı kere gidebildim sadece
0 oy
(8,954 puan) tarafından
Tw tablet uzakntut bol bol kitap oku konuş hadi şunu bunu söyle deme ama bu ne aaa evet o gibi konusturmaya çalış 1 ay içinde üstüne bisey eklemezse Bi cocuk Dr.a git oda cocuk gelişim yada terapiste yönlendirir 
(124 puan) tarafından
Deneyeyim teşekkür ederim ☺️
0 oy
(14 puan) tarafından
Mrb benim oğlumda öyle acaba sizinki düzeldi mi aradan bir yıl geçmiş 
(124 puan) tarafından
Evet epey açıldı dili çok şükür bazı kelimeleri tam söyleyemiyor ama anlaşılıyor
(14 puan) tarafından
Neler yaptınız pekı bu süreçte

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 124 göst.
8 Kasım 2022 Aile kategorisinde Sirinalperen (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 315 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
91 cevap 1,042 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 862 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (746 puan) tarafından soruldu

377,302 soru

11,291,245 cevap

34,706 kullanıcı

...