0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kuru fasulye yapacam 

Gece ıslatmadım bir anda karar verdim düdüklüde etsiz olacak nasıl yapılıyor yardımcı olur musunuz 

5 Cevaplar

0 oy
(2,304 puan) tarafından
Kaynat canım fasülye yi içine birazda tuz at ki kabukları kaynarken soyulmasn 
(2,304 puan) tarafından
Yok canım önce başka bir tencere de fasulyeyi kaynat. Rengi değişince altını kapa az dursun sonra düdüklü işlemine gec direk düdüklüye alma
tarafından
Ne kadar süre kayanayacak dışarı çıkmam gerek en geç 1 de filan pişer mi o saate kadar
(2,304 puan) tarafından
O zaman direk düdüklü Ye al 10 dk haşla sonra süz o suyu yap fasulyeyi ben akşama falan yapıcan sandım o yüzden tencere dedim düdüklü hızlı yapar
tarafından
Teşekkür ederim canım akşama yapacam ama alışverişe gitmem lazım gelince hazır olsun istiyorum ♥️
(2,304 puan) tarafından
Rica ederim canım . Kolay gelsin ♥️❤️
-Reklam-
0 oy
(1,679 puan) tarafından
Bir buçuk su bardağı fasulyeyi düdüklü de üstünü geçecek şekilde koy 10 veya 15 dakika kaynat daha sonra kapağı açtıktan sonra o suyunu süz 

Ben genelde yine düdüklü tencere de yapıyorum

İki orta boy kuru fasulyeyi doğra yağda pembeleşinceye kadar pişirin üstüne domates ve biber salçası koy iyice kavur (püf noktası vercem bir tatlı kaşığı unu at iyive kokusu çıkana kadar kavur suyun yoğunlaşmasıni sağlar) fasulyeni ekle karabiber toz kırmızı biber tuzunu suyunu ekle kapağı kapat Orta ateşte 15 veya 20 dj kaynasın afiyet olsun ♥️
(4,700 puan) tarafından
Kız iki orta boy kuru fasulye ne :)
tarafından
Ya benim eşim yemekte soğan filan sevmiyor o yüzden sade yapıyorum
(1,679 puan) tarafından
Ben çok seviyorum kuzu ondan ya hahah soğan aşığı ben ama pişmiş olcak :)))) Seval cnm o zaman sade nasıl yapılır onu da ben bilmiyorum cnm kayinim da sevmiyor ama karısı öyle miniminnak doğruyor ki içinde yok sanıyor yiyor:D
tarafından
Anlar ya sıkıntı çıkmasin sonra teşekkür ederim ♥️
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Kaynatma suyuna karbonat at kaynat yumuşayınca al ocaktan sonra si bildiğin gibi devamke 
0 oy
tarafından
İçine su koy kaynayınca söndür dukukluyu açmadan beklesin içinde iki saat sissin. Sonra akşama yakın pisirirsin
0 oy
tarafından
Canım bende hiç bilmiyordum yaptım yıka dudukluye koy pişiyor zaten benimki yarım satte tam oluyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 108 göst.
10 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 546 göst.
25 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Japonum benim (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 959 göst.
16 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 387 göst.
5 Eylül 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,673 cevap

34,778 kullanıcı

...