0 oy
544 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (260 puan) tarafından
Fikir verin hatunlarrr 

26 Cevaplar

+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Dun yaptım bezelye pilav sehriye çorbası 
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım evde bezelyem yok maalesef
-Reklam-
+1 oy
(15,544 puan) tarafından

Sebzeli makarna yapacam ben. Sende yap :D

(260 puan) tarafından
Eşim yemiyo yawwff :(
+1 oy
(3,156 puan) tarafından
Çay türü yap değişiklik olsun
(260 puan) tarafından
Eşim şimdi kahvaltılık indirsem çay falan yapsam bana dicek nerde menemenimm :D o değilse menemen iyi fikir oldu yaa acaba menemenmi yapsam :D
0 oy
(15,370 puan) tarafından
Yap makarna bisverke
(260 puan) tarafından
Bisverke ney kızzz :D
(2,257 puan) tarafından
Boşver demek:)) ayy ne güldüm fato Allah seni
0 oy
(118,485 puan) tarafından
Sjjsjjsjsjs bulgur pilavi cacik tursu
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım benim turşular bitti kış bitmeden turşuları bitirdim :D anam yapmıştı çokta güzel yapmıştı her yemeğin yanında bi tabak leblebi gibi yiyodum :D
0 oy
(515 puan) tarafından
Ben makarna yapacagım az bıse de corba salata ytr
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım eşim yese bende yapardım yaa makarnaa :(
0 oy
tarafından
Makarna salata 
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım makarna sevmiyo benim eşim :(
tarafından
Bnmkıde fazla sevmez ama cok uykusuzm hc bsey yapmak gelmıyo ıcımden o yuzden ayda yılda 1 kereden bsey olmaz :)
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Mercimek çorbası yaptım brokoli haslicam bide salata yoğurt yeter :)
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım bende mercimek çorbası düşündüm neyli yapıyosun mercimeği ?
(3,036 puan) tarafından
duduklu kullanıyormusun bilmiyorum 2 kişilik yapıyorum ben yarım.bardak mercimek 1kucuk patates 1 havuc 1 küçük sogan 4 de bol at içine baharatlarıda  karabiber 1 çay kasigi zerdeçal 1 et suyu buluyon varsa tuz ona gore ayarla bulyon koyacaksan suyunu köy karıştır 8 dk da oluyor valla ben lokantada çalıştım böyle yapıyorlardı
(260 puan) tarafından
Lokantada bulyonlamı yapıyolardı kızz :D
Teşekkür ederim balım zaten bende öyle yapıyorum ama düdüklüm yok maalesef ve maalesef ki blanderımda yok :)
(3,036 puan) tarafından
lokantalar hep böyle  kemik suyu kaynatıp koyacak halleri yok :D artık dışarda pek yemek yemiyorum bazı şeyleri görünce özellikle mercimek ezogelin  çorba gibi kolay bozulmayan sulandurilip tekrar kullanılan yiyecekleri yemem yani üniversite zamanimda garsonluk yapmıştım arkada çok şeyler dönüyor valla
0 oy
(397 puan) tarafından
Ayran çorbası kofte salata yaptım cnm 
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım bende dün köfte patates terbiyeli tavuk çorbası ve salata yapmıştım
0 oy
tarafından
Tavuk haşlama pilav salata yaptım ben 
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
0 oy
(439 puan) tarafından
Ay bende ne yapsam ne yapsam diye diye tarhana çorbası bezelye bulgur pilavı yaptım 
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım sen yapmışsın ben daha ne yapacağıma karar veremedim eşim 9da gelicek Allah'tan daha zamanım var :D
0 oy
(248 puan) tarafından

Taze fasulye yaptım bide pilav yapicam yanına da yoğurt çıkarıcam yeter valla :D kışın çok çeşit olmuyor napalim :D

(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım taze fasulyeyi çok severim öfff keşke bu hafta alaydım biraz :D
Daha ne olsun canım turşun varsa turşunuda koy ohh Misss:)
tarafından
Yazında ağır yemek yenmiyor kavun karpuz peynir hahahah☺
(248 puan) tarafından
Aynen yazın daha kolay yemek meselesi gibi geliyor bana sıcakta yenmiyor zaten
0 oy
(84 puan) tarafından
Ayy bende bundan 1 saat önce burda yemek fikirlerine baktım :) valla mutfağa girerken patlıcan kabak biber dolması yapicaktim yanına salata ama mutfağa girince fikrim değişti tarhana çorbası türlü ve salata yaptım :)
(260 puan) tarafından
Afiyet olsun canım Bende şimdi mercimek çorbası menemen yapmayı düşünüyorum başka napayım bilemedim dolmamı yapsam acaba yaa sabah dolma düşündüm sonra vazgeçtim kurutulmuşum var ama pirincim yok sade bulgurla yapsam olurmu kıymalı falan :D
(84 puan) tarafından
Kız yok baktim patlıcanlar ince ufak dedim bunun içine pirinç falan girmez sonra doğradım türlü yaptım:)
tarafından
Sadece bulgurlu iyi olmuyor canım ya bulgur pilavı gibi olur öyle  mercimek çorbası yap yanına da tavuk veye etin varsa sebzeyle karıştır at fırına bide pilav oh mis
(84 puan) tarafından
Kız olur olue ben bazen öyle yapıyorum tadı farklı oluyo lezzetli oluyo bana göre :)
tarafından
☺size diyorum ama daha bende bekliyorum yapıcam
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Ben yaptm sukuuuuur Allah ima kuru fasulye bulgur pilavı ve salata
tarafından
İşte benim menü  bende yapıcam bu gün☺
(260 puan) tarafından
Kuru fasulyemi ayy buzlukta varrr eşimde çok sever acaba Kuru fasulyemi yapayım öfff karar veremiyom yanına pilav yapardım ama eşim bulgur pilavı sevmiyo pirincimde yok neyse vazgeçtim menemen ve mercimeği yapmaya başlıyayım bari bide yapabilirsem biraz kurutulmuş dolma yapayım :)
tarafından
Yap yap güzel olur cano☺
(2,257 puan) tarafından
Afıyetler olsunnnnn❤️❤️❤️hepimizeee
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Tavuk fajita yapcam bugün
(2,321 puan) tarafından
Tavuk göğsünü jüllen doğra canım içine zeytinyağı tuz karabiber kimyon karabiber pul biber sarımsak at iyice karıştır dolapta beklet 3 saat zamanın yoksa hemende yapabilirsin yağda güzelce kızart sonra başka tavada mantar kırmızı kapya biber yeşil biber soğan doğra kızart onları da baharatla ama en sonunda ikisini aynı tavada birleştir tatları birbirine geçsin yanına pilav patates kızartması çok güzel oluyor
(260 puan) tarafından
Offf ben bunu yapsam eşim çok sever yaa şöyle güzel güzel sunum yapsam tabakta 4 çeşit olarak yapsam tavukla mantar soteyi ayrı ayrı sunum yapsam yanına pilav salata patates off çok güzel olur aldım cnm ss çok sağol deniycem mutlaka❤️
(2,321 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
(2,321 puan) tarafından
Tavukları parmak şeklinde aynı boyutta yaparsan aynı anda pişer ve görsel olarak güzel olur
(2,321 puan) tarafından
Sarımsağı küçük küçük doğrayın tüm atmayn
0 oy
(795 puan) tarafından
Valla bende kıza pırasa yaptım bize de biber dolma yanına ne yapsam başka diye düşünüyorum 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben buzluktan yeşil fasulye pisirdim pilav ve mercimek çorbası yaptım sana belki fikir olur☺️
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Bende şehriye çorbası 

Barbunya 

Makarna yaparım bide
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Soğanlı tavuk bulgur pilavı yaptım 
0 oy
tarafından
Hastane menüsü. Yoğurt çorbası salçalı makarna yeşil fasulye portakal :D 

İlgili sorular