0 oy
1,177 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Gerçekten çok bunaldım. Neredeyse 3 ay olacak doğum yapalı. Emzirmiyorum. Hala lafını ediyorlar. Sanki ben isteyerek emzirmiyorum. Halamın kızı geldi onun da küçük çocuğu var. Benim kızı aldılar sevmek için oğlana sordular annesi kim falan diye. Halam hemen şey diyo "emzirmiyorsun bir şey yapmıyorsun, annesi gibi değilsin ki çocuk ne bilsin sen olduğunu" diyor. Aşırı üzüldüm ne kadar çaktırmasam da. O an yerin dibine girdim. Kalabalığız bir de. O ortamda denecek laf mı Allah aşkına. İlk doğum yaptığımda da aynısı oluyordu hala da devam ediyor. Daha akşam yemeğinde bile Bi yemek kaldı ortada kimse yemedi annem " kızım sen ye sütün umar, sütün gelir" dalga geçer gibi. Kardeşim sağ olsun deşme kızın yarasını falan dedi ama ister istemez üzüldüm. Çok kırılıyorum ve kimse farkında değil... 

42 Cevaplar

+3 oy
(7,271 puan) tarafından
Beni annesi olarak bilmiyorsa seni hicc halasi olarak bilmez ne yaptigin var diyip alsaydin bebeğini kucagindan many.k kari ya 
(2,358 puan) tarafından
Aynen katılıyorum. Lafını sakinma yaa boşver. için içini yiyeceğine onlar kiriyorsa sende kır. Özgüvenli ol biraz. Sanki kralın kızı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde sutum yoktu bebekte emmedi aynen 3 ay bitti hala uzuluyorum hala uzuluyirum icim gidiyor peki senin bebegin kac kilo
tarafından
En son 2 aylıkken ölçtük 5.200 dü şu an bilmiyorum. Ayın 19 unda 3 ayı biticek
0 oy
(2,911 puan) tarafından
Sadece emzirmek ile mi anne olunuyormus keşke cevabini verseymissin sende o anda onlar utansaymis 

Bazen çok patavatsız ve hadsiz oluyor insanlar 
0 oy
tarafından
Kırıldığını farkettiermezsen anlamazlar canım aynı şekilde kırıcı ol baka nasıl anlıyorlar 
(7,121 puan) tarafından
Gulodan atarsiz cevap sasirtici
tarafından
Atar kim ben kim kanka hahahah
(7,121 puan) tarafından
Gulo la iyiki kaynanam geldi:):) çok mutluyum
tarafından
Güle güle kullan kanka hahahah
0 oy
(178 puan) tarafından
Niye emziremiyosun canım anlamadım hakkını helal et? Bir de çocuklar annelerini kokularından tanır onlara kalmamış 
tarafından
Ben doğum yaptığımda aşırı kanamam oldu. Ölme riskim vardı. Öyle bir titredim ki bırakın çocuğu kucağıma alıp emzirmeyi, iki harfi bir araya getiremez olmuştum. Göğsümün ucu da yok. Ne denediysem olmadı.. :(
(178 puan) tarafından
Boşver canım bu senin bilerek isteyerek yaptığın bişey değil bile bile mi emzirmiyorsun sanki cocugunu . Ayrıca o senin yavrum daha senin karnındayken tanıyor seni hiç umursama Rabbimden gelen de kimse kimin basina ne geleceğini bilmiyor de kapat agizlarini çok ustelerseler tersle ki bidaha acmasinalr o konuyu yazık ya ne biciim insanlar var
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ne demek seni bilmez ya ağızlarının üstüne tuvalet terliği ile vurcan kafa bak. Bi doğurmakla emzirmekle olunmuyo anne. Ne üzüyon kendini tersle kapatsınlsr ağızlarını.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Halana o an lafı niye yapistirmadin ki bu tarz tiplere sustukça kendilerini bisey saniyorlar
0 oy
(1 puan) tarafından
Niye kendine dert ediyorsun insanlara yaranamazsın emzirsen başka bir şey bulurlar 9 ay sen taşıdın o bebek senin sesinle senin kokunla dünyaya alışıyor ömür boyu sorumluluğunu alıyorsun bundan büyük annelik duygusu mu var bosver konuşup dursunlar
tarafından
Aynen öyle. Ben emzirmiyorum laf ediyorlar. İki yaşında kardeşim var emiyo onun için de anneme laf yapıyorlar. İnsanlar çok değişik
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Annelik doğurmayla olmadığı gbi emzirende sadece anne olmaz derdim orda kesin, herkez konuşur sen bebeğinin doyduğundan ve gelişiminden sorumlusun bunu takip et geç millet ota boha konuşmayı sever 
0 oy
(580 puan) tarafından
Onlara aldırış etme senin elinde olan bişey değil daha küçük bebigin ama senin annesi olduğunu hissediyor bence boşver onlari
0 oy
tarafından
Ya abi niye susuyorsunuz ya, valla böyle yazıları okudukça cinlerim tepeme çıkıyo niye pasifsiniz bu kadar 
tarafından
O an o kadar kırıldım ki moralim de bozuldu. Konuşmak istemedim hiç
0 oy
(15,247 puan) tarafından
Kız üzülme. Elinden gelse emzirmeyecdk misin sanki. Keşke o halanin da annenin de haddini bildirseydin. İçinde kalacağına onlara dert olsun. Yaptıkları çok ayıp. Emzirmek güzel ve faydalı evet ama artık çaresi var. Mamalar da anne sütüne çok yakın. Ben de mamayla buyumusum bir çok bebek gibi hiç üzme kendini
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Her emziren de anne olmuyor annelik de emzirmekle olmuyor bunu bı ogrenemediler cahiller topluluğu he deseydin emzirmiyom gel sen emzir diye o mu emzirecekmis onaneymis yani hangi anne sütü olsa vermek istemez çocuğu emsin istemez gelmeyince gelmiyor sen stres yapınca mi gelecekmis niye stres yaptırıyor lar ki sana gelecekse de stres yaptırdıkları için gelmeyecek sen bakma bacım onların lafına anneliği tek emzirmek sanıyorlar . Cahiller 
(1,195 puan) tarafından
Benimde ilk kızımda gelmedi sutum azdı ama 2. De geldi çok doğal normal şeyler bunlar
tarafından
İnşallah ben de ikinciyi emzirebilirim
0 oy
tarafından
Kendileri çok biliyor işte böylelerine sakin yüz verme ortam ne olursa olsun kendini ezdirme bakalım bir daha laf ediyor mu dengesizler benim sütüm fiskira fiskira geldiği halde kaynanam süt yetmiyor bebek doymuyor süt gelmiyor dedi eşimde annesiyle konuştu dahada çıt demedi ne yapsanda kimseye fayda etmez kimseyi takip üzülmeye bile değmez onlar güzel birsey dediğini sanıyor 
(3,086 puan) tarafından
Benim kaynanam da aynı doğum yaptığım hafta arayanlara sütümü soranlara "şimdilik yetiyor" daha sonra yetmeyecegini ima ederek demişti daha geçende  yine bacisi beni sordu emziriyor mu diye (kızım 13.5aylik) e işte çok emmiyor. Kendisi sadece 6 ay emzirmis ondan daha fazla emzirebildigimi kabullenemiyor ki beni her gördüğünde  hep soruyor halen emziriyor musun diye
tarafından
Ne yapsanda kötü olursun en iyisi onları umursamamazlik
0 oy
(613 puan) tarafından
Ya ben olsam yerinde sessiz kalmazdım gel hala seni emziriyim bakalım Süt geliyor mu derdim sanki Süt varda ben vermiyorum der terslerdim içine dert etme 
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Üzüldüm ben bile onlarada anlat dile getir bidaha demesinler yaa
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bence farkında olmalarını sağla. Söylenecek laf mı sütümün olmaması benim suçum değil lütfen böyle söyleme de. Hem kaba, saygısız bir şey yok hem lafının farkına varır neden susuyorsun
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Yaa nedenbu lafları kendinize yediriyorsnuz ki onlara ne 9 ay ay boyunca karninda tasi o dogum agrilarini cek sonra sırf sütun yok diye annesi gibi gormesinler sen bosuna icine atmssn cevabi vereydn
tarafından
O kadar haklısınız ki. Bazen insanların laflarını ağızlarına tıkamak lazım ama işte
(2,011 puan) tarafından
Boşver cnm onlarin demesiyle cocuk senin olmayacak deil ya o senin bebegin sen annesisin ister sut ister mamayla büyüt boşver hicc kafana takma bu seyleri
0 oy
(285 puan) tarafından
Her anne bebegni emziriyor diye birşey yokki.. Emzirmek zorunda da değilsin dinimizde de böyle bu emzirmek istemezse emzirmez kadın. Süt anne olurmuş eskiden ama şmdi devam sütü var ve yeternce besin alıyor onlardan. Cahiller bitmiyor işte naparsınki boşverr.. 
0 oy
(265 puan) tarafından
YA Allah aşkına o kadını bana ver 5 dakika ;####

Söylemeyin canım sutunuzun olup olmadığını söylemeyin insanlar kötü mü yoksa kara cahil mi onlarla başa çıkılmaz bir suru cahil cühela insan ile uğraşmak dunyayi fethetmekten çok daha zor sıkma canını 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 607 göst.
0 oy
13 cevap 463 göst.
6 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,387 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 480 göst.
0 oy
3 cevap 226 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu

380,420 soru