0 oy
1,299 göst.
Aile kategorisinde (242 puan) tarafından
Merhaba kızlar ben üye oldum ama hiç post paylaşmamistim bizim evliligimize 3 sene olucak. Ama eşimin sürekli anneme karşı saygısızlığı var işte yüzüne bişey demez ama arkasından onu istemediğini söyler annen bu eve giremez gelemez bazen  bakıyorum iyi bazen bakıyorum kötü en son tartışmistik annemde beni savundu diye anneme düşman oldu. Annem evime geldi sesi kısılmış hastaydı akşam yemeğine eşim işten geldi gitti odaya yattı ve sürekli msj attı bana işte annengili evden gönder diye bende oralı olmadım sonra gitti mutfakta anneme ıhlamur kaynatmistim onu çöpe döktü kapıları caprti etti kadında rahatsız oldu bidaha kalktılar. Ondan sonra baya bı tartıştık biz..şimdi kendi ailesi gelcekmis annesi telefon açtı dedim bende kalkıp ailene hizmet edersin artık yaptığı çok zoruma gitti çünkü. Onlara karşı bellide etmek istemiyorum ama çok sinirim bozuk. 

41 Cevaplar

+8 oy
(13,089 puan) tarafından

Valla iki ihtimal var ya aynısını onun ailesine yapacaksın 

Veya onlara  aran iyiyse mesafeli ama saygılı davranacaksın sonra da eşinin yanında kayinvalidene senin oğlun hiç aile terbiseyi almamış benim annem geldiğinde böyle böyle yaptı ben ona rağmen size saygıda kusur etmiyorum çünkü böyle yetiştirildim de eşekten düşmüş karpuza dönsün 
(13,202 puan) tarafından
Vallahi ikinci seçenek bana nasıl güzel geldi keşke yüzüne dese ailesinin yanında. Çok büyük terbiyesizlik yapmış
tarafından
Ikinci seçeneği ysp derim canim
(13,089 puan) tarafından
Ben biri yapsam rahatlamam zaten sonrası da rest çekecek işte aklını başına alsın diye öbür türlü ayrılmayı düşünüyorum diyor ya ailem benim kırmızı çizgim diyecek adam gibi davransın diyecek aileme ya da bundan sonra bende öyle davranacağım diyecek kızın ailesi orda kızımızın bir evi var diyemiyorsa oğlanın aileside orda oğlumuzun bir evi var diyemeyecek
-Reklam-
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Aynen senin yaptığını yapardım onunki anaysa seninki neymiş 
(242 puan) tarafından
İşte. Kendi ailesi gelincede söylemeyi düşünüyorum. Benim anneme sürekli eve gelemez edemez kardeşim gelince bile laf söz ediyor çok bunaldım boşanmayı düşünüyorum artık
(1,720 puan) tarafından
Baştan ağırlığını koy sonra önüne varamazsın eşinin ailesi iyi insanlarsa seni haklı bulacaklarsa hiç durma anlat valla
(6,441 puan) tarafından
En doğrusunu yaparsın içeriden çıkma kapıları çarp ne oluyor dediklerinde annem geldi oğlunun yaptığını yapıyorum ben ayrılmayı düşünüyorum de direk asla izin vermem ben böyle bişeyi haaa annemin yanında rezil ederdim annemle de çıkıp giderdim
tarafından
Bencede söyle canım. Normalde karı koca arası sorun olsa söyleme derdim ama sizinki artık aile işine dönmüş. O yüzden söyle bence anlat herseyi
0 oy
(10,042 puan) tarafından
Esin kac yasinda merakettim gercekten. Davranislari cocuk gibi
(242 puan) tarafından
26 yaşında. Cidden ergen nerden evlendim bilmiyorum artık boşanmayı düşünür oldum
(10,042 puan) tarafından
Yani bi erkege gore yasi kucuk ama hicde olgunlasmamis gercekten. Ayip yaptigi. Sende aynisini yap diycem kaynanan gelince ama insanin elinde olacak ben yapamam utanirim mesela ve kaynananin tavirlarida onemli. Kaynanama sikayet ederim ben benimki beni savunur cunku
(63 puan) tarafından
Kaynanasi napmista öyle davraniyo odun kütüğüü her şeyden önce kendi insanligini gösterir yozma bont ayısı kendini öldürmüş heralde canını mi yedi öyle davranmaya kimsenin hakkı yok. Onlar senin ailen ailenin arkasında dur ve ne olursa olsun kötülük ettirme kötü konustturtma yeri gelince ailen arkanda olur el oğlu gene olmaz canim
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Yok canım hiç merhamet etme kısasa kısas. O senin ailene nasıl davranıyorsa ne eksik ne fazla sen de aynısını onun ailesine yapmalısın.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Eşim aileme anneme böyle davranamaz. Ben de davrwnmam onun annesine falan .annene karşı yaptığı çok ayıp.terbiyesizlik.

Ola ki şeytana uyar böyle bir şey yaparsa hayatının hatasını yapmış olur bedelini ağır öder.
(242 puan) tarafından
Ben hiç birine bu zamana kadar asla saygısızlık etmedim. Benim kaynanamda bazen bana laf söyler gibi oluyo ben susuyorum. Ama kendisi sürekli annen bu eve giremez edemez ben bıktım kardeşime laf söyler. Hiç mutlu değilim ailesinin gelmesinide istemiyorum
(4,651 puan) tarafından
Ben de ona derim benimkiler giremezse seninkiler de giremez sen benim aileme saygısızlık yaparsan bende yaparım diye ne ekerse onu biçer. Aa bu ne canım korkmayın savunun söyleyin lafınızı.gerekirse icraata da dökün. Tamam kocan da Ali Kıran baş kesen mi bunlar.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Eşin adam olamamış kim olsa insanın evine gelse bır adam bu muameleyi yapmaz yapamaz. Aılesıne selam dahi verme
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Terbıyesiz ya nasıl sinir oldum. Kesınlıkle taviz verme sem de aynısını yap
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Kayınvaliden anlayışlı biriyse konuyu ona aç bence oğluna kızar belki eşinde yapamaz bidaha 

Şimdi onun yaptığını sende ona aynı sekilde yapma
(242 puan) tarafından
Anlayışlı ama desemde onu dinlemez. Yaptığı çok ayıpti çünkü. Benim aileme iyi olmicaksa bende onun ailesine iyi olmak istemiyorum neden iyiliğim karşılıklı degil.
(4,961 puan) tarafından
Benim ailem gelemiyosa sizinkiler de gelmeyecek yoksa ortalığı karistirirm de
0 oy
(427 puan) tarafından
Bence net şekilde konus bosanicam bu şekilde davranacaksan diye ailesinde hizmet etmem ben olsam
0 oy
(382 puan) tarafından
Yemin ederim eşimi parçalarım. Birkere anneme çok yiyorsun anne dedi evime ilk gelmişlerdi ozamanda dediğine diyeceğine pişman ettim. Dedim annegil gelirse görürsün. O korkudan daha yapmadı birşey. Terbiyesiz aile gorgusu almamış senin kocanda. 
(242 puan) tarafından
Ogün çok kavga ettik. Ama çocuğum var diye gidemiyorum. Ailemde sürekli çocuğun var yazık diyolar. Ama ben bu adamla anlaşamıyorum.
(2,092 puan) tarafından
Kültür farkı var aranizda
Bende ayrilmaya sicak bakmiyordum bugüne kadar ama gerekiyorsa da artık inceldigi yerden kopsun diyorum çünkü çocuğun o evde ilerde o şekilde hareketler görmesi bagris cagris olmasından iyidir bencee
(382 puan) tarafından
Evet ht doğru söylüyorsun kimse kimsenin kahrını çekmek zorunda değil. Bizim ailede çok tartışmalar oluyor. Benimde son raddem var galiba en sonunda bırakacam. Bir ömür bir adamın kahrını çekmek zorunda değiliz onlar bir ananın evladiysa bizde bir ananın evladiyiz
(2,092 puan) tarafından
Aynen öyle valla benimki o kadar rahat ki ayrilalim değince çocuğu düşündüğü için ayrılmayalım evli kalalım aynı evin içinde ama birbirimizle muhatap olmayalım diyor :D o kadar zeki ki mantığa bakarmisin sanki çocuk o şekilde mutlu olcak Allah akıl fikir versin benim  o son raddem çok yaklasti sanırım
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Ben odadan bile cikmazdim mesaj atardım odadan gönder aileni diye kapılarıda carpardim oldu bitti hatta adamida camdan atardım :)
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Ne kadar konuşursan konuş eşin düzelmez en iyisi onun yaptığını yapman o senin ailene nasıl davrandıysa aynısını yap ki aileye karşı mahçubiyet nasıl oluyormuş görsün eğer biri bişey sorarsa da eşimin ailesine nasıl davranacağımı onun benim aileme davranışından öğrendim diye 
0 oy
(5,863 puan) tarafından
Valla bacım anama kaynattığım ıhlamuru dökecek bende aynısını ailesine yapardım net. Ailesi sorun ne dediği anda oğlun aileme nasılsa bende size öyleyim bu işler böyle der giderdim. 
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Asirii saçma eşim benim aileme abime babanneme kesinlikle böyle davranamaz saygıda kusur ederse bende ederim bunu bilir :) yerinde olsam ailesine hizmet etmez gider uydurdum 
0 oy
tarafından
Sctgi b.oku yediririm ona, hayvana bak utanmiyo da,kadının zararı yok neyi yok, valla nasıl sinirlendim, sende aynısını onun ailesine yap,kısasa kısas, valla yeter kadınların çektiği ya, anaaaa noluyo bu millete anlamıyorum ben
0 oy
(63 puan) tarafından
Ksuura bakma da sereften bı yoksunmus odun kütüğüü böylellere fırsat verme evelallah etme pislik insanlık yok sende ailesine öyle davran hatasını anlayana kadar yüz verme ise gönderme karşılama yemeğini de yapma valla 
0 oy
(776 puan) tarafından
Bunu yuyatrsan devamı daha şiddetli gelicek onlar gelince mesafelj ol eskisi gibi olma 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Büyük saygısızlık,asla izin verme tatlım 

Sonra çok çokk üzülürsün,tavrını net olarak koy ortaya,korkma
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Valla yaptığı çok ayıp Allah akıl fikir versin yani insanın düşmanı bile olsa öyle yapmaması lazım ama ailesine karşı nasıl davranacağını bilemiyrm. Belki ailesi istemezdi öyle davranmasini
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Ne kdar eski kocama benziyo anlatamam

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 353 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 189 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.