+1 oy
352 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar bi görümcem var. 16 yaşında bi oglu var. Gerçekten evlat nasl yetiştirilemez onu görüyorm 2.5 senedr. Bugün kayın babam dan harçlık istedi zaten sürekli ister kayın babamdan eşimden. Neyse işte kayın babam 50 tl verecekti.  Beğenmedi almam bununla ne ediyor bu zamanda dedi. 200 Tl istemiş kayın babam vermemiş. Sonra sinirlendi kapıyı çarptı çıktı gitti. Gorumcem de arrk nasl bi isim bulaym bilemedm. Çok mu rahat çok mu arsz.  Yani ben olsam ben çocuğum oğlum.veya kızım öyle yapacak. Yeminle ağzına orda iki tane vururum. Çocuğun ne kadar para göz olduğunu biliyodm da bunu bir kez daha gordm  . Sizin çocuklarinz böyle yapsa ne yapardınız??

17 Cevaplar

+4 oy
(12,956 puan) tarafından
Bekara karı boşamak kolay diye bir söz var. Yaşamadığınız konuda ahkam kesmeyin bence 16 yaşındaki çocuğun ağzına iki tane çarpamazsın 
(1,082 puan) tarafından
Haklısınz bu saatten sonra zor
-Reklam-
+2 oy
(2,873 puan) tarafından
Dayakla çözülmüyor bu işler bence sende kınama bazen de çocuklarla başa çikilmiyor
(1,082 puan) tarafından
2  metreye yakın çocuk zat3n istesen de dayak atamazsın. Onu zamanında yapacaklardı. Bu saatten sonrada boş. Kıyamıyorum asla. Ama gerçekten boylr yetiştirmem
(2,873 puan) tarafından
Diyorum ya şu zamanda çoğu genç kötü yolda bazen aileler nekadar da güzel yetiştirse ergenlikte hersey bozulabilir çocuklar dinlemiyor
+1 oy
(5,828 puan) tarafından
16 yaşındaki çocuk ergenlik çağındadır muhtemelen 18ine gelince bu yaptığından pişman olacaktır. Anne sözü dinlemiyor olabilir şuanda görümcende bozuntuya vermiyor olabilir evinin içini bilemezsin. Yani mükemmel annelerden arsız evlatlarda çıkabiliyor o yüzden büyük konuşmamak lazım ağzına 2 tane çarpınca düzelmez dahada bozulur. 16 yaşında bu 5 6 yaşında değil. O yüzden aaa çok ayıpta diyemem dayısıyla dedesinden harçlık istemesi kötü değil zamanında abim şapka açar bütün akrabalardan harçlık toplardı annem kıyamet koparır kızardı hani maddi durumumuz kötüde değildi ama abim ergenlik çağında yıllarca hep yaptı şuan öğretmen zamanında harçlık topladığı amcalarım halalarımın çocuklarına özel dersi ücretsiz veriyor :) siz ödemesini yollar önce yaptınız diye. O yüzden büyük konuşma lütfen. 
(1,082 puan) tarafından
Keşke abiniz gibi okusa da beni de yıllar sonra utandırsa bu düşüncemden dolayı. Maalesef okuma da hevesj asla yok. Gayette zeki bi çocuk okusa iyi bisey olur. Ama işi gücü dedesinn malı mülkü
(2,749 puan) tarafından
Valla bir nevi büyük konuşuyorsun smdi seni gelinimizin yerine koyuyorum seni ne alakadar eder Dr sen kalkmissin oğlumu orda burda yazıp kiniyorsn diye kınamiyorm deme yaptgn ona giriyor yok zmninda vurulsaydi yapmazdı nasl terbiye edilmemiş falan .
Benm çocuklar küçük ama ablamın oğlu aynı senin anlattığn çocuk gibiydi konuşma üslubu para istemesi konuşma üslubu inanır mısın çok değil şuan 18 yaşında iki yıl önceki haliyle alakası eser yok valla çok düzelmiş
+1 oy
(11,093 puan) tarafından
Ben de eşim de asla böyle saygısızlıklara tahammül edemeyiz. Bize yapılsa hadi hallolur ama başkalarına böyle davranacak var ya benim koca kesin döver, büyümüş falan dinlemez döver yani.. 
+1 oy
(2,814 puan) tarafından
Ben anne baba neye deger verirse cocuklarin da ona deger veridgine inaniuorum benim yigenim var 16 yasinda ama cocugun parayla isi yok yani elin4 para sıkiştirinca bile almiyo yok yok filan diyo 

Cocuklar ailenin yansimasidir 
+1 oy
(5,457 puan) tarafından
Gerçekten böyle davrananlara ve buna izin veren taviz eren annelere babalara da kızıyorum herkes haddini bilmeli büyük büyüklüğünü küçük küçüklüğünü bazen ben çocuklara kızarım kaynanam hemen küçük o ne anlar der hâlbuki bu zamandan yetişiyolar görümcemin kızıyla bende çocuklarımın çok görüşmesini istemiyorum onda da anormal hareketler var biraz sinir olduğum bazen o kadar sinir oluyorum ki bı kaşık suda boğasım geliyo ben konuşmuyorum artık da mecbur geliyor aynı binadayiz kaynana kayınpeder olunca 
+1 oy
tarafından
Büyük kpnusmaya devam et
+1 oy
(6,308 puan) tarafından
Tâbi 16 yaşındaki ergen çocuğa tokat atta evden kaçsın senden kaçsın nefret etsin.. Valla görüneni bilmem de bu düşünceyile sende çocuk yetiştiremezsin canım. Tatlı dille konuşmak lazım ileride düzelir 
+1 oy
(1,559 puan) tarafından
Kınama döner başına gelir.
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Sinir bozucu ama yapabilecek bisey yok. Oyle yetiştirmemeye ozen gosteririm ben. Ama kizim dedesi harclik verdikce ver ver diyo benim kide oyle olmaz insallah (kizim2.5 yasinda
(1,082 puan) tarafından
İnşallah olmz canım. Gerçekten evlat yetiştirmek çok o
0 oy
(3,283 puan) tarafından
Büyük konuşamam asarım keserim vs diye ama çocuğumun böyle olmaması için şuan elimden geleni yapıyorum 

Kimileri çok şey alınan dediği yapılan çocuklar böyle olur diyor ama bence her şeyden mahrum bırakılan çocuklar böyle oluyor 
(1,082 puan) tarafından
Hiç birsey den de mahrum değil gayette her dediği yapılıyor. Benc4 onunla alakası yok tamamen yetistirilme tarzı
(3,283 puan) tarafından
Etrafımdakiler o şekilde benim demekki tabiki yetiştirme çok önemli
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Hiç hoşlanmam asla öyle yetiştirmiyorum. Sadece babadan haşlık al hadi kumbara ya atalım derim. Asla başkasından istetmem . 
(1,082 puan) tarafından
Benmde bi kızım var 2 yaşına girecek.  Asla böyle şunda para işte bundan para jste demem
0 oy
(175 puan) tarafından
Çok büyük konuşmamak gerek. En güzelini görümceniz yapıyor . Şuan ergenlik döneminde ve kanı kaynıyor . Çocuğun üzerine gitmemek gerekiyor. Sen o dönemde çocuğunun ağzına 2 tokat geçirirsin ondan sonra çocuğun pısırık,  içine kapanık , kendini ifade edemeyen bir çocuk olsun . Sende insanlara benim evladım çok sessiz sakin çok saygılı bir çocuk desin. İçten içe uzun bir dönem tabi anne babadan nefret etme duygusunu da unutmamak lazım.  
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Ergenlıkte bu tavırlar gayet normal abes değil bir kaç sene sonra yaptıgından utanır oturaklı efendi bir delikanlı olur merak etme şuan o kendini dünyanın merkezinde görüyo ben burdayım bende bir bireyim büyük görün diye bagırınıyo geçer canım bu günler 
(1,082 puan) tarafından
Valla bizde ergen oldk benm kardeşim de onunla yasit ama asla boyle bi çocuk degil. Bence biraz aile terbiyesi
(2,470 puan) tarafından
Herkez atnı olacak diye birşey yok canım bazı çocuklar ergenlik dönemini çok daha asi bencil gecirebiliyo çevresinden de etkileniyolar belki ailesi de bu durumdan rahatsıZ ama laf dinletemiyo bu yaşta çocuğa vurmak çok daha tehlikeli olur konuşarak anlayısla davranmalı bana göre
0 oy
(644 puan) tarafından
Buyuk konusmak istemiyorum sadece su kadsri soyleyeyim zamaninda anamlarin yaninda ben yapaydim orda degil ama eve gidince agzimin ortasina yediydim 
0 oy
(256 puan) tarafından
Sen ne diyon bacı gördümcemin kızı 14 yaşında kaynanama şeytan diyor seni görünce şeytah görmüş ğibi oluyorum diyor sevmiyorum diyor pisssin iyyy diyor görümcım agzını açmayıyor ya ben ne anneanneme ne babanneme bir gün of demedim büyüklerimize hip saygılı olun derdi annem
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Böyle yapsa konuşurum yani vurmak sadece çocukları arszlaştırıyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 189 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.