0 oy
1,067 göst.
Diğer kategorisinde (7,358 puan) tarafından
Benim bulaşık makinesi evlenirken alınmadı bebeğım 10 aylık eşime aldırdım ama eşim alışamadı makına detarjanı tuzu parlatıcı diyo ki eskiden sabun alırdım sımdı daha  çok şey alıyom diyo bır türlü alışamadı 

22 Cevaplar

+2 oy
(613 puan) tarafından
Makine elim ayağım her gün çalışıyor valla. Esin de sanki lüksmus gibi davranmasın artık ihtiyaç çünkü. Siz de böyle alıştırmayin. Ayda bir BİM'in markasi da olsa al bulaşık ilaçlarını. Maalesef bizim onları düşündüğümüz kadar onlar bizi düşünmüyor.
(7,358 puan) tarafından
Alıyom onu arada önümüzdeki ay ondan alcem dursun kenarda
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Tuz parlatıcı kullanmıyorum hiçte önermiyor makinacilar sadece tablet
(7,358 puan) tarafından
Zam önce normaldi fıyatları sımdı hepsının fıyatları uçtu
(3,382 puan) tarafından
Kızlar ben tuz ekledim bi defa yıkadım uzun zamandır bulaşk mak kullanmyrm tesisatı da skntı var die tuz içinde bozulur mu makinam
(227 puan) tarafından
Kızlar şok markette bulaşık makinesi toz deterjanı var kendi ürünü alin aldırın 15 lira
(1,165 puan) tarafından
Tuz yerine salamura kaya tuzu parlatıcı yerine sirke koyuyorum mis gibi oluyo. Bimin deterjanı hepsinden güzel istersen yüksek derecede yarım tabletle gayet güzel yıkanır bulasiklar
(407 puan) tarafından
Gercekten okudum inanamadim makinaya tuz koyma lafını sen kimsenin sözünü dinleme herseyininkoymadanda çalıştırma
0 oy
tarafından
Tuz hiç kullanmıyorum hep çisiyor bulaşıkları 
(394 puan) tarafından
Bardakları beyazlastırmıyormu benım bardaklarım beyazlastı gecmıyorda
tarafından
Evet tuz öyle yapıyor mahvoluyor
(7,875 puan) tarafından
Kızlar benim makine Arçelik yan sanayisi Altus makinem tuzu baya alıyor 2 kilo kadar tuz yiyor ama 1 2 ay gidiyor o tuz isareti kırmızı yaniyo tuz bittiğinde yikamiyor asla geçen tuz yoktu makineyi 3 kere tablet atıp calistirdim 3 undede kirli çıkardı. Makineye tuz atınca yikadi. Neden böyle olabilir siz kullanmiyosaniz nasil temiz cikiyo bulasiklariniz?
tarafından
Benim makinem de altus aldığımdan beri hiç tuz koymadım valla efsane güzel yıkıyor maşallah
(7,875 puan) tarafından
Kiz benimki tuzsuz yikamiyor neden acaba ya. Değişik valla
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Parlatıcı yerine sirke koyabilirsin hem daha uygun fiyatı hemde işe yarıyo tuzlar da çok pahalı değil zaten 
(7,358 puan) tarafından
Evet palı dıyıl eşim işte bırazda borçlar var bıtse borçlar gözüne batmaz da hayırlısı
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Kendi elinde yikasin o zaman
(7,358 puan) tarafından
Elinden gelse yıkacek alışamadı bır türlü işallah alışır
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Tuz  suyu kirecli.olaj.yerler.icin kullaniliyor.genelde ama.kullanmadinmi.olmaz adamlar.onu.niye.yapsn.yoksa.tuz bittgmde.neden.uyar.versn.sacma.sapan zarar veroyor.olsaydi.bence.uretmezlerdi.oyle
(7,358 puan) tarafından
Kutahyalımısın bende kütahyalıyım suları kötü bıraz
(394 puan) tarafından
Burası İzmir suları çok kireçli kullanmasam makıne gıder
(7,358 puan) tarafından
En ıyısı kulanmak tuz önemli eşimde mecbur alçak yapacak bısey yok
(1,248 puan) tarafından
Kutahyali deglmde gelin geldim cnm  nerde otryosun kutahyann
(7,358 puan) tarafından
Merkez deyim ben Gaybı efendi
0 oy
(4,148 puan) tarafından
Tuz ve parlatıcı bimden alıyorum ben orası gayet uygun deterjan olarak da fairy platinium plus kullanıyordum ama baya arttı fiyatı şimdi indirimlerde düz fairy alıp stok yapıyorum bi süre götürüyor o beni a101 şok kasa arkası indirime koyuyor mesela onları takip et canım 
(7,358 puan) tarafından
Öyle yapem palıya denk gelıyo bana neden bılmıyom farıyde vardı oda 109 tl onunda 33 tapleti
(394 puan) tarafından
Eşim 50 adeti 100 tlye almıstıı gecen hafta
(7,358 puan) tarafından
İşallah banada denk gelır
(4,148 puan) tarafından
Dediğim gibi aktüel günleri takip et canım sen normal fiyattan almışsın indirime girince al
(7,358 puan) tarafından
Tm sağol bakcem
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Parlatıcı ayda bir alıyoruz hatta bazen 2 ay oluyor. Ama  tuz 5 yıldır hiç kullanmadım ışıkta yanmıyor 
(7,358 puan) tarafından
Anladım benımki yanar yakında 3 ayda mı ne tuz koyom
(2,297 puan) tarafından
Hangi marka  acaba komşumuz da öyle yapıyor muş.
(7,358 puan) tarafından
Regar markası
(2,297 puan) tarafından
Ilk kez duyuyorum  canm. Benim arçelik
(7,358 puan) tarafından
Olabılır 6 bıne aldım palıya aldım makınayı
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Benim babamda gereksiz bulur bulaşık makinesini:) 
(7,358 puan) tarafından
Arada söylenır sonra susar ben palı almıyom palılarıda var da 30 lü tablet yetıyo
0 oy
tarafından
ozaman kalksın kendi yıkasın :)
(7,358 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kavga etım yatağı ayırdım sonradan düzeldi fabrıka ayarlarına döndü bazen sinirlerimi bozuyo
tarafından
bacım hepimiz aynıyiz.ayni modda yürümüyor malesef inişler çıkışlar oluyor tabi evlilikte.allah halledemeyecek buyuk sorunlar yaşatmasin insallah.fabrika ayarlarına döndürmek lazım arada iyi yapmışsın:)
(7,358 puan) tarafından
Aynen olur gecım sıkıntısı vuruyo insana bazen
0 oy
(1,405 puan) tarafından
onun alışıp alışmamasi çokta önemli değil bence. senin rahat etmen yeterli 
(7,358 puan) tarafından
zamlar geldikçe para kalmıyo askeri ücretle gecınıyoz hıc para kalmıyo desem yerıdır
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bulaşık makinesi benim resmen elim ayağım,tableti toplu alıyorum o bana 6 ay falan gidiyo parlatıcıda ayda 1 veya 2 kere alıyorum tuz zaten kolay kolay hemen bitmiyo,eşim bana öyle bise dese alnını karışlarım hic öyle bise demeye hakları yok bütün gün ev işiyle çocuklarla zaten yeterince yoruluyoruz bari bulaşığı makine yıkasın 
(7,358 puan) tarafından
Aldı tartıştık alışacak oda bakalım
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Sadece tablet kullaan beb öyle yapıyorum 
(7,358 puan) tarafından
Anladım  makınaya zararlı ama tuz kulanmasak
0 oy
tarafından
Ben tuz parlatici kullanmıyorum.  Eşin de pintinin önde gideni.  Benim kide öyle. Her boka varlar. Bize gelince yoklar
(7,358 puan) tarafından
Eskiden sabun alıyodu bır kovodan oda baya gıbıdıyo du sımdı 2 ayda bır alıyo
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Tablet ten başka bisey kullanmıyor tuz parlatıcı vb şeylere gerek yok sende kullanma bence 
(7,358 puan) tarafından
Anladım makınayı bozmazmı ki
(1,629 puan) tarafından
3yildir kullanıyorum bundan öncee kullandım
0 oy
(48,529 puan) tarafından
ucu bir arada alıyorum tuz ve parlatıcı koymuyorum hic
(7,358 puan) tarafından
Yanıyo o ısık hep
(48,529 puan) tarafından
benimde yaniyo
0 oy
tarafından
Bazıları tuz falan koyulmaz demiş ama şu kireçli olursa tuz konuluyor makinaya zarar vermesin diye ben a 101 den alıyorum makina tuzunu parlaticisini tabletini falan 

Makine tuzunun fiyatı 10 TL 

Patlayıcının tam hatırlamıyorum ama 15 TL olması lazım 

Makine tabletinin fiyatı 45 TL 50 adet fiyatı 

Bana baya gidiyor bunlar bende yeni aldım makinayı tertemiz yıkıyor pırıl pırıl çıkıyor bardaklar falan 

Birde makineye Domestos damlatiyorum az birşey çünkü başka türlü içime sinmiyor daha temiz oluyor gibi hissediyorum 
(7,358 puan) tarafından
Anladım bımde ucuz bılıyom onları arada alıyom bende onlardan
tarafından
Bimden al canım hem uygun fiyatlı
(7,358 puan) tarafından
Tm bıda ondan alcem
0 oy
tarafından
Eşinin alışmasına gerek yok zaten hem bulaşık makinesi bir evde şart 
(7,358 puan) tarafından
Alışır işallah aldı detarjanı dün
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bizde nisanliyken kız alır ben aldım ama misafir olmazsa kullanmıyorum pek iki kişi dolmuyor biriktirmeyi sevmiyorum 
(7,358 puan) tarafından
Bız kaçarak evlendık onun ıcın alamadım babamın durumu yok tu eşim de bebek doğdu yetışemez oldum aldı makınayı
0 oy
(770 puan) tarafından
Kendi yikasin madem elinde 
(7,358 puan) tarafından
Sınırlerımi bozuyo arada

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 345 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 334 göst.
29 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 616 göst.
4 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sinem unal (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 82 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Masalperisi (563 puan) tarafından soruldu

378,387 soru

11,325,976 cevap

34,778 kullanıcı

...