0 oy
81 göst.
Aile kategorisinde (401 puan) tarafından
Kızlar selam eğer okursanız kısaca bahsetmek istiyorum benim annem babam biz çok küçükken ayrıldılar annem büyüttü bizi ben evin en büyük çocuğuyum ve her yükü omuzlarima yüklemeyi hak bildiler bende görev bildim ilk okula giderken bile kendi kıyafetimi ütülerdm aranızda ilk okul çağında çocuğu olan vardır size soruyorum çocuğunuza her sabah kahvaltı hazırlıyosnz dimi ben bir kere hatırlamıyorm kahvaltı edip okula gittiğimi neyse öyle böyle yetiştik işte liseyi açıktan zar zor bitirdim anneme kalsa o bı kaç saatlik derslere bile göndermezdi sürekli sen büyüksün kardeşlerin sana muhtaç sen yapmalısın ben sizi bu yüzden mi aldım gibi sözlerle büyüdüm annem velayetimizi alması bir lütufmuş gibi davrandı şimdi anlıyorum o zaman haklıydı şu an anlıyorum liseden sonra iş buldum inanın maaşımın kuruşuna dokunmadan verirdim yine olsa yine veririm işten gelir evin işini yemeğini bile yapardım evde benden başka kimse yokmuş gibi şimdi kim ne derse evet diyorum üstüme vazife biliyorum halbuki bu kadar ezilmesem sindirilmesem şimdi çok farklı şartlarda olabilirdim Eveleneli yıllar oldu hatırlamıyorum ki annem beni evine çağırdı gel bı bardak çay iç dedi sürekli kendini hasta aciz gösteriyor bazen çok özeniyorum kayinvalidemin kızlarına ilgisini görüyorum gidip gelmeleri herşeyi o kadar özeniyorum ki anlatamam annem genç bu arada 42 yaşında ama hiç birşey yapamıyo gibi davranıyor ama arkadaşları ile ilişkisi öyle değil şen şakrak bize gelince depresif üzüntülü asla anneme derdimi anlatamam dinlemez çünkü günler geçer tesadüfen konu açılır Allah Allah ne zaman oldu der anlatmıştım derim inkar eder bizim ile ilgili hiç bir şeyi önemsemez insan annesiyle içeceği bir bardak caya özenir mi ben özeniyorum .. çok doluyum hala ona çok merhametim var her işini derdini hallederim çok seviyorum ama çocukluğumda yaptığı haksızlığı sindiremiyorum anne olduktan sonra daha bastırmaya başladı bu içimde ki acı kiminize belki de sacma gelecek ama ben böyle hissediyorum ne olurdu ki biraksaydi çocukluğumu yaşasaydım akranlarım gibi ezilmeden bükülmeden büyüseydm çok zor değil ki önüme bı kab yemek koyup başımı okşamak ama o bunun yerine bunları yapmak benim görevimmis gibi davrandı evdeki yemeği kardeşlerimin banyosunu annemin duş suyunu bile ben hazirlardm ... Amannn işte böyle kızlar içimi dökmek istedim anlatacağım kimsem Yok maalesef okuduysanz teşekkür ederim ♥️

2 Cevaplar

0 oy
(799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
..............
(401 puan) tarafından
Kızım Yok oğlum var Allah'ım ona hayırlı ömür nasip etsin ama olurda nasip olursa bir kızım olursa yaşadıklarımı yasatmicam ona

Çok iyi anlıyorum seni bende çalışmıyorum calismicam oğlumu bir saat bile birakmamisimdir yara aldığım ne varsa yapmamaya çalışıyorum
(799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
............
(401 puan) tarafından
Boşanmalarına bişey demiyorum babam da normal bir adam değildi dediğin gibi annemde değildi ama 6 çocuk yapmışlar bakmalari yetiştirmemeleri gerektiğini bilmeleri gerekirdi ister birlikte ister ayrı ayrı tek suçsuz bizdik o evlilikte
(799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
.............
-Reklam-
0 oy
(7,880 puan) tarafından
Şu anda annene bunları bir gün söylemeni isterdim şahsen. Anne olduğu için kendisini cennetlik diye düşünüyor sanırım hadise istinaden. Fakat bilmiyor ki bu yaptığı hiç doğru değil. Çocuğunun hakkı, çocuğuna yaptığı eziyeti nasıl ödeyecek acaba? İçinde kalmaması ve içini rahatlatman adına dediğim gibi bir gün konuş annenle daha da geç olmadan. Hatta ağlamak geliyorsa içinden ağla. Sonra bir bak kendine. Nasıl rahatlamış hissedeceksin 
(401 puan) tarafından
İnan öyle konuşacak yüzüne vuracak biri değilim
Eşimle evliliğimizin ilk yılı bı tartışma sırasında eşim bana ailene kölelik yapmışsın demis di iki yıl oldu unutamıyorum belki de haklı
(7,880 puan) tarafından
Buna kölelik diyemem ama ayakları altına cennet serili olan bir evlat olmuşsun resmen, annenin görevlerini de üstlenerek.
Benden sana tavsiye. Gerçekten her şeyi bir gün normal bir konu konuşurken anlat. Sen bana şunları şunları yaptın. Çocukluğumu yaşayamadım. İçimde ukte kaldı. Neden bize böyle yaptın anne diye konuş. Yüze vurmak değil ki bu. İçini rahatlatacaksın. Yüklerinden kurtulacaksın
(799 puan) tarafından
Kölelik yapmak suç deyıl evin ilk buyuk çocuğuna daha neler yükleyenler var çok sevinmelisin
ınsaAllah ecri ahiretde
Evdende kaçabilir neler yapabilir din seçmedin Allah evladını muhafaza eylesin
(401 puan) tarafından
Anneme göre ben onu rahata alıştirdim. Hatta evlendim suç işlemişm gibi evlendiğin için ben birşey yapamaz hale geldim sen olsan sen yapardn diyo
(799 puan) tarafından
Derler neler derler birde insan kötü tarafını karakterini kabul etmek  inanmak istemiyor
Çok bencilce sen şimdi oğluna bunu dermisin asla yanni deriz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 217 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Melek06 (737 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 360 göst.
14 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy