0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Geçen hafta eşim darp edildi kendini güçsüz ya da zayıf hissetmesin diye ona hep destek oldum. Kim olumsuz birşey dese hep karşı geldim evime eşime sadık biriyim kendimi de ihmal etmem eşimi güzel karşılar güzelce uğırlarım. Ama eşim benim o kadar yordu ve kırdı ki artık hevesimde heyecanım da bitti. İçimde hiçbir şey yok ona karşı. Geçen gün dışarıya çıkmıştık çok birşry istemedim elini tuttum yolda karşıdan karşıya geçiyoruz yolun ortasında elimi bıraktı. Genelde de eşimi tutmaz dışarı da bense elimi tutsun isterim. O gün yolun ortasında elimi bırakması öyle ağrıma gitti ki bir de ben tepki gösterince seni yolun ortasında boğarım demesi herşeyi bitirdi. Belki siz basit birşey dersiniz ama benim için çok önemliydi. Çünkü eşimin yanımda o kadar olmama o kadar onu korumama o kadar ona moral vermeme o hareketi yapması beni üzdü. Şimdiyse 2 gündür mesafeliyim. Ona göre de o haklı ve hiç adım atmıyor. Eşim beni çok kırdı ve bende ondan uzaklaşmak istiyorum. Anneme gitmem onlar daha çok sorup bunaştır beni. Sizce evden uzaklaşmam doğru olur mu. 

11 Cevaplar

0 oy
(6,233 puan) tarafından

Ah canim çok üzülüyorum yaa postlarını görünce :'(

Rabbım sana ferahlık versin 

Ama eşinin o hareketlerine karşılık asla destek olma bırak kendi haline 

Sen kendin tek çık dolan gez evde de yokmuş gibi davran avm ye git sinemaya yara bir arkadaşına 

-Reklam-
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Senin eşin tedavi olmali dha oncede dedim 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Çocuğun yoksa içinde biseyler bitmeye başladıysa eşini karşına al konuş. Böyle şeyler zamanla artiyo biliyomusun. Sen ne kadar güzel alımlı da olsan. Karşındaki seni bir kez değersizlestirdimi devami geliyo . Yaşadım ve boşadim . Aile hayatını bilmiyorum kocanla. Ama konuşarak çözmeyi denemelisin.  En azından denedim çabaladım diyebilirsin 
(1,103 puan) tarafından
Çocuk var mj
tarafından
Hayır yoktur
(1,103 puan) tarafından
Sevindim o zaman senin adına.
tarafından
Şu an çocuk derdiyle uğraşamam zaten. Ben kendimi zor idare ediyorum bu evlilikte
(1,103 puan) tarafından
Sen artk kendini karşına al bı düşün. Sonra da eşini al karşına bı konuş.
0 oy
(499 puan) tarafından
Bu uzaklaşmak belki arayı dahada kötü yapabilir. Bilemeyiz canım. Sen esinin tavrına göre kendin vereceksin kararını. Mesela eşimle bem tartıştım bir kere ben o sinirle evden çıktım gittim ilk kez esim cok korkmuştu sonra benden cok özür diledi bazi seyleri düzeltti. Ama ayni seyi yillar önce ablam yapmıştı enistem ablamdaki kartlari kapattirmisti hatta yegenim hasta olmuştu eczaneye girdiğimizde kart kullanilamiyordu. Allahtan ablamin yaninda ben vardim. Cok üzülmüştü ablam. 
tarafından
Geçen sefer buna benzer birşey dedim eşime o da ertesi gün misafir haneyi sormuş istersen ayarlayayım dedi
(499 puan) tarafından
Anlamadim esindemi gitmeni istiyor
tarafından
Eşim ben teklif ettiğim için istiyor
0 oy
(373 puan) tarafından
Çocuğun var mı 
tarafından
Hayır yoktur
(373 puan) tarafından
Bence çocuk da yokken devam etme çocuk olunca iyice elin kolun bağlanacak yaşın genç hayat uzun değer mi gir bir yere çalış hayatını yaşa düzgün biri çıksın karşına kişiliği oturmuş yazık etme kendine en azından çocuk yapma
0 oy
(353 puan) tarafından
Canım sorularinin başlığını okudum ve nerdeyse 3 günde bir eşinle sorun yaşıyorsun :( hepimiz çok sorunlar yaşıyoruz ama sizinki sürekli oluyor sanırım bence iyice düşün ve ailenle konuş buyuyecekse de büyüsün 
tarafından
Evet iyi olduğumuz anlar saygılıdır. Eşimin huyu bu ona karşı dik durduğunda geri adım atıyor ama çok uzun sürmüyor
(353 puan) tarafından
Sende dik dur canım hiç altta kalma
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Esin ezik iste gücü sana mj yetiyormus boğarim falan diye sana yükleniyor
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Yorumları okudum da çocuğunuz yokmuş bu senin için iyi ailene söylemekten korkma bence anlat bunaldığını sana destek olurlar inşallah madem sana gitmen için yer buluyo git sende uzaklaş hatta tatile çık kafanı dinle kimsenin olmadığı tanımadığın Bi yerde kitap okursun en basiti oda sende dinlenin belki iyi gelir ne bilim ya zor valla 
0 oy
(1,441 puan) tarafından
Kendini vurani boğsaydı erkekse  gücü sana yetiyor tabi
tarafından
Direkt öyle demedim ama gücün bana mı yetiyor deyince anladı o zaten
0 oy
tarafından
Mervecim ozelden konuşmuştuk hatırlıyorum:( 

Hiçmi değişmez bu adam... kendine yazık ediyorsun kuzum bak bebeginde yokmuş hu konuda çok şanslısın. Hicbisyicin geç değil. .bak meselaa ben seninls aynı durumdayım ama bebeğim var çıkıp gidemiyorum:"((((
tarafından
Doğrudur:) evet hiç değişmedi hatta tepkimi göstermesem kendimi ezdirsem şimdiye delirmiştim ya da çoktan bitmişti evliliğin felan. Ama ben hiçbir zaman eşimin baskısı altında ezilmedim kendimi savundum. Dünde gayet ciddi bir konuşma yaptım.
0 oy
(13,284 puan) tarafından
Nereye gideceksin ki mesela o da önemli ama bence ailene git başka bir yere gitmektense aileye sığınmak daha iyi bunu dediğim için özür dilerim ama eşin pek karakterli birine benzemiyor saçma sapan konuşup kendini haklı çıkartmaya çalışabilir al karşına konuş iyi yetişkin insansınız sonuçta ha yoluna girmeyen şeyler varsa sa evliliği bir iyi gözden geçirmek lazım. Bu posta yapılan bir yorum vesilesi ile eski postlarına da baktım eşin baya dengesiz yok ikinci bir emre kadar konusmayacaksin yok seni boğarım kendini senin sahibin sanıyor ve erkekliği de sana işliyor egosunu senin üstünden toparlamaya çalışıyor lütfen ama lütfen seni ezmesine asla izin verme 
tarafından
Emin olun beni ezmesi e asla izin vermiyorum. Dün aldım karşıma konuştum. Ben değerli bir insanım annem babam dahil kimse bana değersizmişim gibi davranamaz buna sende dahilsin. Kimsenin beni üzmesine izin vermeyecek bu hakkı hiç kimseye vermiyorum dedim. Ve ben senin için herşeye göğüs verdim ama artık yapmayacağım değer verip çaba sarf ettiğim bir insandan bu şekilde karşılık almak beni kızdırdı ve kırdı bir daha senin elini asla tutmayacağım dedim. İşin ciddiyetlişiğinin farkına vardı ve şaka amaçlı benden özür dile barışalım dedi bende dilemiyorum asıl sen benden özür dilemezsen barışmam dedim.
(13,284 puan) tarafından
İnşallah düzelir canım aynı görüşteyim kendi anne babama bile asla taviz vermiyorum ben

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 859 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde Circassian (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,082 soru

11,408,735 cevap