0 oy
849 göst.
Diğer kategorisinde (256 puan) tarafından

image

ssizce o da gitmemi istiyor mu? Peşine de peki cuma günü annemleri davet etmeyecek miyiz ertelendi mi diye yazdı. Bende niyetim cuma günü davet etmekti falat şu an bir daveti kaldıracak psikolojide değiliz diye yazdım görüp cevap yazmadı. Sizce ne neden yapmak istiyor eşim 

22 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Karısı bu halde iken sen nereye gıdıyorsun eve gelınce konuşalım saçmalama sakın ol falan der seven insan hemen çözüm bulmus gözden cıkarır gibi ve üstüne daha annesını davet edecegını düşünüyor kendısı senin aılene gelmemişken senin onun ailesni ağırlamak istemen de ayrı tuhaf 

Sana tavsıye bu adamdan olmaz bacım
(256 puan) tarafından
Evet bende isterdim gitme konuşalım edelim felan birşeyler desin ama yok kendisi bilir. Benim de umrumda değil artık daha birşey yazmadı. Evet ailesini çağırmak istedim. Çünkü bende kendi ailemi evime çağırmak istiyorum ama önce onun ailesi geldin gitsin ki kılıf bulmasın diye istedim. Ama kimseye gerek yok. Önce kendimin ne istediğim önemli
-Reklam-
+2 oy
(1,456 puan) tarafından
Bence oda ayrı kalmak istiyor biraz uzaklasın derim anlamadıgım sey eşinden niye güvenli yer istıyosun geen ona muhtacısın gibi algı yarattın onun gözünde 
(256 puan) tarafından
Hayır ben ona muhtaç değilim. Her insanın aklına olumsuz şeyler gelebilir bunun önüne geçmek için eşimin ayarlamasını istedim. Yani kendim için yarın öbürgün kimle gittin neredeydin diye saçma şeylerle uğraşmamak için. Ayrıca aile danışmanım var onun önerisiyle de böyle yapmak istedim
(1,456 puan) tarafından
Şimdi eski postlarına baktım bi kaçtamesi okudum ama hep eşinle ilgili post açmışsın demekki olmuyo zorlama bak cocugunda yokmuş
+1 oy
(463 puan) tarafından
Ailesinde sorun yaşayan insanlar evlendiği kişilerde de bu sorunu yaşıyormuş gibi davranır o sorun olmasa bile sorun çıkarmak için uğraşır eğer eşin kabul ederse uzman desteği şart 
(256 puan) tarafından
Eşim kimseye inanmaz ki :) daha önce psikoloğa gittik bu birşey bilmiyor deyip gitmek istemedi
+1 oy
(3,352 puan) tarafından
Bazı erkekler söyleyemiyor. Sen düzenini bozma beni bırakma yeter ki boşanma ben uzak dururum demek istemiş de olabilir. Yalvarmaz yakarmaz ama sizin dediğinizi de yapmazsa daha çok sinirlenirsiniz diye kabul eder gibi ya da makul karşılar gibi gözüküyor. Ayrılığı kabullenmiş adam misafiri düşünmez. 

Ben ayrılmak istemiyorum demektir misafir gelecek ne olacak demek. Zeka olarak düşük ve düz insanlar  bu tipler. 

Tabi başka durumlar da varsa gerçekten istiyordur ama o da sizin dediğinizin ciddiyetinin farkına varamamıştır ya da kararlı bi tipsseniz dediklerinize direk karşı çıkmak yerine misafir ne olacak diyor. 

Konu konuşulmazsa, üstünü kapatır bişey olmamış gibi davranırsam unutur sorun çözülür zannediyorlar. İletişimsiz, beceriksiz bunlar. 

Sabrınız varsa eğitin sabrınız yoksa düzeninizi bozmayın. Evden gidip haklıyken haksız olmayın. O defolsun. Ama bu da ekmeğine yağ sürmek olur. Bırakın evine gelsin. Alışkanlığını bozmayın. 
(256 puan) tarafından
Tam olarak eşimi anlattınız. Evet biliyorum eşim de beni seviyor ama yaptıklarıyla beni yıpratıyor üzüyor. Bana direkt söyleyemiyor ama biliyorum gitmemi istemiyor ama bende yoruldum artık kendimi güçsüz hissediyorum. Eşimi sevmeyi çok özledim. Ama beni itiyor hep. Biliyorum o da beni seviyor ama çocukken yaşadıkları olsun anne babasının boşanması olsun ailesiyle arasında bir sevgi yetersizliği olsun travmaları olsun önce geliyor. Eşimde benden ayrılamaz biliyorum. Sizinde yazdığınız gibi misafir ne alaka şu durumda dedim bir an ama sonrasın da eşimi tanıyorum onu bahane ederek gitmemi istemiyor. Çünkü açıkça söylese o da elini taşın altına sokacak ama bunu istemiyor. Eğitmeye çok çalıştım yeri geldi çocuk gibi başını severek söyledim yeri geldi ciddi bir şekilde uyardım yeri geldi kırdım döktüm ama yok. Evet onun ekmeğine yağ sürmek istemedim o yüzden de ben gitmek istediğimi söyledim. Yoksa ona alışacak yazdığınız gibi alışkanlığını bozmak istemedim. Evdeki yokluğumu anlasın istiyorum
(3,352 puan) tarafından
Birkaç gün anne babanızın yanına gidebilirsiniz imkan varsa. Yokluğunuzu anlaması açısından.
Zaman zaman benzer şeyleri yaşayıp bunalıyoruz. Susup kabullenmeyin ama yöntemi eşinizin karakterine göre değiştirin. Nasıl olsa karım konuşur konuşur dayanamaz yuvamızı bozmaz diye düşünüp sorumluluk almaktan kaçmasın. Alışmasın. O nasıl direniyorsa siz de direnin. Misafiri bahane mi etti. Siz de edin. Annen gelecek diye gidemedim. Kafamı dinleyecek bile vaktim yok, kocamla konuşup derdimi anlatacak kıymetim yok vs.. Yani yumuşak karnı neresiyse.
Bunların yanında sağlığınızı riske atacak (uzun vadede) bişeyler yapmayın. Bu beden bu ruh önce kendimiz için sonra çocuklarımız için lazım.
Benim kurallarım isteklerim bunlar. Yanımda yürümek isteyen yürür. Yoksa imkanları sağlar çekilirsin efendice hayatımdan gibi gerekli olan şeyleri söylersiniz.
Dua edin bi taraftan. Rabbim en huzurlu en sağlıklı şekilde çözsün inşallah derdinizi.
İnsan iki güzel cümleden, nezaket, saygıdanbaşka bişey beklemiyor ama işte erkekler annelerden çok daha bencil maalesef.
0 oy
(5,837 puan) tarafından
Senin kocanın tedavi olması lazım bacım diğer postlarından geliyorum asosyal mutsuz ve memnuniyetsiz biri senide kendiyle beraber mutsuz ediyor psikologa gitmesi lazım gerçekten ciddi derecede sıkıntılı bir adam Allah sabır versin ya 
(256 puan) tarafından
Amin canım. Ama eşimle konuşun hep o haklı o doğru o mantıklı ve herkes hata yapıyor. Eşimin şikayet etmediği kimse yoktur. Yoksa giden yaya ışıkta geçen araba belediye şehir ülke dünya herkes
0 oy
(5,630 puan) tarafından
Bu olayın öncesi var mı? Durup dururken mi böyle yazdın ne yaşandı?
(256 puan) tarafından
Öncesi hep var zaten canım. Mesela eşim geçen gün babasıyla konuşurken hiç müsait değilim çok çalışıyorum vs demiş babası da eşini de ihmal etme demiş. Eşimde bazen tv film izliyoruz onlara saysın demiş. Ben diğer odadaydık duymadım. Babası da eşime telefonu hoparlöre al deyip bana getirdi. Babası yavv senin bu kocam böyle böyle diyor dedi. Bende o espri yapmış deyip geçiştirdim konuyu. Neyse ertesi gün de eşime güzel bir dille uyardım bak bu tür konuşmaların bana saygı duy amanda geliyor anne babana ne diye böyle diyorsun dedim eşimde bana bağırdı çağırdı telefonu kapattı. Geçen günde abim bizi iftara davet etti bir önce ki günde eşimin abisi çağırmıştı abisiyle tartıştı diye gitmek istemedi. Bana sordu bende sen bilirsin ben karışmam giderse gelirim dedim. Ama benim abim çağırdığımda ben gitmek isterim çünkü kendi abimle aramda birşey yok. Geçen günde benim abim çağırdı gelmek istemedi sen bilirsin ben gideceğim dedim. Babam da aradı eşimi gel ayrı kalma diye babama hastayım rahatsızım felan dedi. Gelmedi. Gittiğimde abimde babamda vardır bir bildiği üzerine gitme çocuğun dediler. Anlayışla karşıladılar yani. Bugün de dedim ki yarın annem çağırdı dedim. Delirdi bana güvenmiyorlar inanmıyorlar felan demeye oradan başladı. Bu mesajı yazma sebebimde yorulmamdır.
(1,231 puan) tarafından
Eşin çok farklı bir dünyada yaşıyor nasıl tahammül ediyorsun
(5,630 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım seni çok iyi anlıyorum. Ama eşine ona muhtaçsın imajı verme kendin ayarla bir yer ve git kafanı dinle gerekirse bilmesin nerde olduğunu biraz merak etsin onunda biraz içi huzursuz olsun ki anlasım seni
(256 puan) tarafından
Canım eşim ona muhtaç olmadığımı ona eyvallah etmeyeceğimi biliyor zaten. Bende kendi başımın çaresine bakarım ama insandır şeytan uğraşır yalan yanlış şeyler düşünmesini istemediğim için onun bulmasını ayarlamasını istedim. Yarın öbürgün kimleydin neredeydin demesin diye dedim. Yoksa maddi manevi eşime ihtiyacım yok o da bunun farkında
(5,630 puan) tarafından
Anladım canım haklısın tabi. Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda
0 oy
(495 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor merak ettim.fakulte demişsiniz 
(256 puan) tarafından
Üniversitede görevli
(3,082 puan) tarafından
Alakasız olacak ama bende yazışmaları okurken içimden geçirdim bunlar kesin okumuş insan :) yazışma bile seviyeli
(495 puan) tarafından
Seviyeli ama adam köydekinden daha cahil gibi davranıyor geçmişinde yazdıklarına baktım boynu göründü diye kadına neler yapıyor kafası geri kalmış
(3,082 puan) tarafından
Bende şimdi baktım kesinlikle eşin normal değil psikolojik sorunları var. En yakın arkadaşımın da kocasi öyleydi narsist kızı hep küçük düşürüyordu onunla alay ediyordu eşinin de narsist profili var. 1.5 yıl evli kaldılar sonra boşandılar. Üzgünüm ama hasta biriyle ömür geçmez. Iki sene sonra ikinci evliliğini yaptı şuan gayet mutlu
0 oy
(119,318 puan) tarafından
hic sorgulamamis nasi bu hale geldin ne diyosun dememis bence bitirmis kafasinda uzatmalari oynuyo gibi
(256 puan) tarafından
Bende uzatmaları oynuyorum
(119,318 puan) tarafından
nasi bu hale geldiniz
(256 puan) tarafından
Asıl kaynağı evlendiğimizden beri eşimin beni değiştirmeye çalışması ve eleştirmesi suçlaması gönlümü almaması hep kendimi haklı doğru mantıklı bulmasıyla ve  benimde kendimi savunmak korumak için mücadele etmemle başladı herşey. Asıl ve en önemli şeyler bunlardı. Diğer yaşadıklarım birer olay ama asıl konu bu.
0 oy
(7,612 puan) tarafından
Yani bosanacaksan eşimden bı yer ayarla demen şaka gibi uzak kalmak isdiosun ama bir arayada gelecek potansiyel var deisim olacaginami inanıyorsun sacmlama isdersen
(256 puan) tarafından
Boşanmak değil şu anlık uzaklaşmak istedim sadece. Evet bir süre ayrı kalmak istiyorum konuşabileceğimiz zamana kadar uzak kalmam istedim
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Postlarina  göz gecdim cok sabirlisin afra tafra naz kapris erkeğin  tavrına yakismiyacak  şeyler odadan çıkmamak ben fakültede  kalirim  cehenneme  der son veririm naziylamı oynucam  şaka  gibi  allah yardımcın  olsun 
(256 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(7,603 puan) tarafından
Bu şekilde evi terketmek isteyen de seni gördüm niye ondan istiyorsun ki kalacak yer ya hiç gitme ya da kendi başının çaresine bak ki o da anlasın ona muhtaç olmadığını.
(256 puan) tarafından
Evi şu an terk etmiyorum ki. Uzaklaşmak ve yalnız kalmak istiyorum. Terketmek değil şu an ki amacım
(7,603 puan) tarafından
O zaman eşinin dediği gibi yapmanız daha doğru benim bildiğim dayak aşağılama vs yoksa kadın evden gitmez.
0 oy
(1,877 puan) tarafından
Eleştiri değil ama seni tanıdığım kadarıyla gitmezsin tepki ölçmek için yaptın oda senin gitmeyeceğinden o kadar emin ki bence eşin kadar seninde yardıma ihtiyacın var seninki de biraz saplantı gibi geldi bana adam belli yani normal biri değil sen hala umut ediyosun
(256 puan) tarafından
Umut değil benim ki artık umudum kalmadı. Kendimi hazırlıyorum ve herşeyi düşünerek davranmak istiyorum. Hayır bu kez gerçekten ben uzaklaşmak istiyorum ve gideceğim de... Tepkisini ölçtüğüm zamanlar oldu ama şu an öyle değilim yorulduğumu hissettim. Ve kimseyi görmek istemediğimi anladık o yüzdende aileme de gitmeyeceğim.
(1,877 puan) tarafından
Attığın hemen hemen her postu okumuşumdur canım yani yorulmamak mümkün değil. Yuva yıkmak kolay değil belli ki çok seviyosun da ama bence oda senin sevgine güveniyo onun rahatlığı var zaten. Hakkında hayırlısı olsun tek tesellin burda enkaz evliliklerde çocuğum var diye kalan insanları görüyosundur bazen Allah bizi bi şeylerden koruyor ama biz fark etmiyoruz
(256 puan) tarafından
Evet canım allahın bir bildiği vardır. Benim bilmediğim birşey biliyordur. Rabbim teslim oldum hakkımda hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyo öğretim üyesi mi fakultede 
(256 puan) tarafından
Hayır üniversitesite personeli
(2,148 puan) tarafından
Hmm anladım cnm rabbim eşinin kalbine iman versin deyim kalpler ancak imanla aydınlanır. Bana öyle geliyo ki eşin her şeyden hevesini almış ama hiç bişeyde aradığı keyfi mutluluğu bulamamış ve içinden çıkamayacağı bi psikolojiye bürünmüş. Bunun çok örneği var okuyoruz sürekli denk geliyo allahın yolunu bulunca herşey yoluna giriyo rabbşm ona da nasip etsin
(256 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Sana daha önce de yazdım. Senin bu adamla zor. Seni çok iyi anlıyorum sanırım seviyorsun eşini ve düzelsin istiyorsun. Anladığım kadarıyla biraz da blöf yapmak istedin tepkisini ölçmek açısından ama bu ara çok tartıştınız çok yıprandı evliliğiniz. Bence gerçek bir ayrılık ikinize de iyi gelecek. Bir süre ayrı yaşayıp ne istediğinizi anlamanız ve sonrasında salim kafayla sakince konuşup karar vermeniz iyi olur evliliğinizin selameti açısından. Soruna gelince benim eşim evden gitmeme izin vermez. Zamanında tartışma ortasında ben de çok kez valiz topladım hiçbirinde sen kal ben giderim demedi gidemezsin bu kapıdan çıkmana izin vermiyceğimi biliyorsun dedi hep. 

Sizin bir karar vermeniz lazım. Biraz ayrı yaşayın sonra da kararınızı verin
(1,575 puan) tarafından
Çocuğun da yokmuş bırak git. Ben çocuk var sanıyordum. Kız sen deli misin ne diye çekiyorsun. Bırak git niye takıldın kaldın bu adamda
(256 puan) tarafından
Bu kez blöf yapmadım ki canım. Gerçekten buna benim çok ihtiyacım olduğunu anladım ve gayette ciddiyim. Amacım evi terk etmek değil biraz kendimi dinlemek. Eşimde benim evden gitmeme müsaqde etmez ama kendisi gitmek ister. Bunu da ben istemiyorum. O yüzden kararlıyım ben gitmek istiyorum
0 oy
(1,231 puan) tarafından
Canım kusura bakma da çocuğun da yok nedem çekiyorsun bu adamı ne için yani öyle aman aman bir aşkınız da yok okuduğum postlarina göre zaten eşin de daha önce boşanmayı file getirmiş. 
(256 puan) tarafından
Bilmiyorum ki. Gayette güzel bir kızım kendime de güveniyorum. Maddi manevi eşime ihtiyacım da yok. Ama neden duruyorum bilmiyorum bende
(1,231 puan) tarafından
Kendine de zarar verip hayatı kaçırıyorsun ne bu günlerin geri gelir ne bu yaşın durup neden kendini kötü ediyorsun
0 oy
(162 puan) tarafından

bu kadar mı soğudunuz birbirinizden ne kadar da mesafeli konuşmalarınız 

Eşimle kavga etsek bile asla soğuk mesafe girmez araya 
0 oy
(301 puan) tarafından
Ne güzel ya medenice uzaklaşmak istiyorsunuz. İlkez böyle birşeye şahit oluyorum. Biz genelde kedi köpek gibi kavga eder birbirimizden 1 gün olsun ayrı kalamayız  aklımızdan hiç uzaklaşmak geçmedi :)) tebrik ederim valla. Biz alışmışız heralde ya okadar birbirimize hakaret edip kavga ettikten sonra birlikte dışarı çıkınca unutuyoruz  kavga ettiğimizi. Herkesin evliliği farklı sizinki daha farklı taktir ettim valla ne güzel sakince birbirinize uzaklaşmak istediğinizi söylüyorsunuz. Kızmak yok tepki yok hakaret yok en güzeli bu bence. 
0 oy
(4,951 puan) tarafından
Postlarindan az çok biliyorum ama gerçekten çok tuhaf bur evliliğiniz var, mesajlaşmalariniz bile çok resmi,hiç karı koca gibi durmuyorsunuz kusura bakma seni üzmek istemem ama sonunuz yok gibi sanki uzatmaları  oynuyor gibisiniz 
0 oy
(537 puan) tarafından
Daha önce de yazdım bacım birçok mesajını da okumuştum.Sen durumu istediğin gibi olsun istiyorsun.Karşılıklı anlayış hoşgörü saygı içinde iletişimini sürdürmek istiyorsun.Bu güzel, tabi karşındaki de benzer düşüncelere sahipse.Evlendiğinden beri aynı çizgi de devam edip farklılık gördüysen devam et.Ama karşındaki aynıysa bir değişiklik olmadıysa, artık çizgini değiştirme zamanı gelmedi mi?Her insanın anladığı dil farklıdır.Kendi tarzınla herkese hitap edemezsin,frekanslar farklı.Eşin anlasa da etki etmiyor.O ne yaparsa yapsın sen aynısın aynı yerde aynı tavır ve sebatla.Buraya da içini rahatlatmak için yazıyorsun.Bir sürü insan yazıp sana öneri sunuyor ama yine aynı,nasıl biliyorsan onu yapıyorsun.
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Çocuk yoksa bak hayatına ne diye uğraşıyosun ki adam hiç sallamıyo

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 753 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 978 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 274 göst.