0 oy
202 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bir kızım var 13 aylık,.ikinci çocuk düşünüyoruz lakin sezeryan olduğum için önce doktora gitmek istedim,

Doktor onermedi hatta yüzde 80 iç.dikisler açılır ve mudahele edemeyiz dedi suandada dikişlerin iyileştiğini hiçbir makine doktor göremez tamemen kişisel vücut dokusu ile alakalı dedi

Kisaca şuan hamile kalmaktan korktum ve sizlere iki sezeryan arası 2 seneden düşük olanlar nasıldi hamileleginiz

10 Cevaplar

0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kızım 1 yaşındayken rutin kontrol için gittiğimde. Sezeryanın tamamen iyileşti, organların iyi sağlıklı yerinde demişti doktor. 

İyileşip iyileşmediğini net olarak görebilirler bence. Doktorun tuhaf konuşmuş. 

Kızım 20 aylıkken hamile kaldım şimdi 9 haftalık. Oğlum 2.5 yaşındayken kızıma hamile kalmıştım
(4,426 puan) tarafından
Benim doktorumda çok net dikişlerin iyileşmiş hiç doğum yapmamış gibisin demişti =/ anlamaları lazım dır diye düşünmüştüm bende ama demek her doktor bir değil işte
(2,746 puan) tarafından
Herkesin vücut kas ve yap oranı farklı dokusu farklı. Sana öyle dedi diye herkes öyle olmak zorunda değil
 Gaz verme
(5,132 puan) tarafından
Ne  gazı hahah, ben kendi vücudum hakkında olanı anlattım, senin de böyledir  mi dedik ;))
(1 puan) tarafından
Oha parçalanmak üzere mi :D içime su serptin sağol bacım
(3,534 puan) tarafından
Kız ne yapayım bana da diyen beni o an ameliyat eden doktorum :D bana hatta şey demişti çok ağrın sancın oldu mu olmuştu hemde çok fena olmuştu ne oturabildim ne kalkabildim ne dinlenince geçti Allah bana yardım etti ki 37 haftama 3 gün vardı kontrole gideceğim günün 1 gün öncesi yaşadım o ağrıları sancıyı kontrolde suyu azaldığı için 2 gün sonra doğum dedi doktor ultrasonda belli olmadı ameliyatta çıktı ortaya
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canim Dr onermemis bunu sorgulamana bile gerek yok. İç dikişler açılırsa ne oluyo biliyomusun. Bebek karın bosluguna düşerek hayatını kaybediyo. Hemde ilk haftalarda değil. Karnın gerildigi 28 haftadan sonra. Çok yakın bir komsumda yaşadık. Çok uzucuydu. O yanlışlıkla hamile kaldı. Hastanede çalıştığı için fark ettiler ama bebek oksijensiz kalınca 6 saat yasatabildiler. Ve bir daha çocuğu olamycak. İlla ki erken kalanlarda vardır. Sağlıkla doğuranlar da. Ama Dr onermediyse bile bile lades demeye gerek yok. Ayrıca ilki küçükken öyle zor oluyo ki abimlerden biliyorum. Karı koca iliskileri bile berbat hale geldi . Benim 4 yas var arada. Ona ragmen herşey zordu. Gebelikte doğumda . 45 günlük oldu gel bana sor
(1,103 puan) tarafından
Bebek rahimden karın boşluğuna düşünce aynı zamanda iç kanama gerçekleştiği için rahimi alındı. Ben doğum yapalı 45 gün oldu. O aklıma geldikçe öyle korkuyorum ki. Ya olur da yanlışlıkla başıma gelir hamile kalırsam diye. Yakınlaşmadk hiç ama inan bu sebepten yakınlaşmak bile istemiyorum
(774 puan) tarafından
Ayy üzüldüm yazık ya... Adet görmeye başla 2 defa falan gör hemen korunmaya bak canım ben sprial taktırdım şükür şuan hiçbişey olmadı hemen önlemini al sende
(1,103 puan) tarafından
Kayınvalidem spiralle hamile kalmis. Ona güvenim yok. Emziriyorum da. Eşime diyorum kondomu çift kat tak. O da 160 lira olmuş haberin var mı diyo :D ay valla ne yapicam bilmiyorum. İkimizde üzerimize düşeni yapicaz. Benim hala lohusa akıntım devam ediyo. Pazartesi kontrole gidicem inşallah
(774 puan) tarafından
Olabilir canım ya eşimde kondom kullanıyodu aldı bir sürü 2 kez anca kullanmıştır sevmedi bende o yüzden bu yola başvurdum benim annemde yıllarca spralle korundu bişey olmadı umarım benimde öyle olur  ❤️ 3 ay oldu bişey yok şuanlık olmazda inşallah Rabbim olmayanlara isteyenlere versin ❣️
(1,103 puan) tarafından
Amin canım ❤️
0 oy
(774 puan) tarafından
Benim 1 tane çocuğum var ama genelde 1 seneyi uygun görüyor biçok doktor bazıları ise 2 sene yapma diyo ama doktorun ne söylediyse onu dinle sen canım 
0 oy
(395 puan) tarafından
Yanı bız ne dıyebılırız canım doktorun gerekenı soylemıs doguran yokmu dersın var tanıdıgım ama normalde benım bıldıgım doktorlar arada 2 sene olsun dıyorlar dıye duymustum yani bence biraz büyüsün ve  tuvalet egıtımını vermeden kendı kendıne yemegı ögrenmeden cocuk dusunmemek gerek yoksa  bi elinizde birine diğer elinizle digerıne yedırmek zorunda kalırsınız ve yıpranırsınız kız kardesımden bılıyorum. 
0 oy
(3,534 puan) tarafından
3.5 yıl üstüne 2. Yi doğurdum ameliyat yerim nerdeyse parçalanmak üzereymiş doktor doğum da fark ediyor ultrasonda hiç belli olmadı düşün canım 3.5 yıl var arada
(774 puan) tarafından
Ayy ben burdaki cevapları okumaya geldim de benimde sezeryan 2. Aslında hiç düşünmüyorum ama düşüncek bile olsam burda anlatılanlar gelir aklıma korktum gerçekten
(2,226 puan) tarafından
Ya ilk defa duydum erken de değil aslında kaç haftalık doğum yaptın canm
(1 puan) tarafından
Sizin bu yorumunuza göre 2 yılda yapılmaz siz 3.5 senede parçalanmak uzereymis dediniz o zaman 5 sene yapmamak lazım
0 oy
(2,705 puan) tarafından
En azn ıkı sene geçmesi lazm tam toparlanmamısken dıkısler telrar zarar görebılır ne kadar kapanmşta olsa eskı halını almamıştır ınce tabakası vardır yırtılma olr diye bılıyorum Benım haddinede degıl ama bebegın cok kucuk ıkınce zor olmazkı ıkısınede yetebılecekmısın cunkı ıkısıde laftan anlamayan bakım cocugu
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bilmiyorum benim iki sezeryan arası 23 ay oğlum 14 aylıkken kızıma hamile kaldım şuan kızım doğdu 16 aylık oldu bile bizde şükür bisey olmadı 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
5aylik Ken hamile kaldım ocak ta doğuracam doktor okdar da olumsuz konuşmadı 
0 oy
tarafından
Acele etmeyin rahat büyüt çocuklarını sağlığınızıda tehlikeye atma canım dikişler yüzünden erken doğum olabilyor dikkat etmelisin arkadaşım üst üste Hamıle kaldi sezeryan olmuştu doğuma gtti belden uyuşturmalı yapmışlar hamılelik üst üste olduğu için narkozu yakın zamanda aldığı için kesildiğini hissetmiş çığlık atmış bağırmış genel aneztezi verip amaliyata devam etmişler aman dikkat et canım 
0 oy
(770 puan) tarafından
Oglum 2 yaşını dolduruyor ben dogum yapıyorum şubat ayında inşallah bi sorun olmaz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 178 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Melekoglukum (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yildizsumeyye (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 542 göst.
0 oy
1 cevap 38 göst.

379,243 soru