0 oy
106 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Merak ettim nasil yapiyorsunuz bazilari salça koyuyor bazilari koymuyor hangisi daha guzel oluyor 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben önceden salça koyuyordum şimdi koymuyorum çokta güzel oluyor 
tarafından
İçine hicbir sey koymuyor musunuz nasil yapiliyor daha dogrusu ben bugun denedim ama beceremedim mi acaba :)
tarafından
Tarhana ince çekilmiş se direkt soğuk su ile ocağın üzerine koyup kaynatıyoruz. Sürekli karıştırıyorum.
Göz kararı tereyağı ekliyoruz pişince kapatıyorum altını.
Tarhana kalın çekilmişse sıcak suda bir süre bekletiyorum. yumusadiktan sonra ocağın üzerine alıyorum canım. Bugün menüde vardı ☺️☺️☺️
tarafından
Benimki un gibiydi yagda kizarttm su ekledim 1 dis sarmsak nane pulbibeber 2 3 barsakta su ekledim boyle yaptim islatildgni burda ogrendim :)
tarafından
Baharat neden ekliyorsun içinde yok mu canım.
Kalin çekilmişse islatilmasi iyi oluyor
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Tarhanayı bir kâsede ıslatırım tencerede tereyağını ve salçayı kavururum sonra tarhanayı eklerim suyunu eklerim hafif kaynarken baharatlarını eklerim pişincede süzerim
tarafından
Islatiliyor mu hmm bilmiyordum
(7,447 puan) tarafından
Kuru toz tarhanadan bahsediyorum ben ıslak yapmadım daha önce toz tarhana yeriz yıllardır tabi kâsede ıslatılır çokta güzel olur
0 oy
(276 puan) tarafından
Aaaaa bugun yaptim sobanin ustunde ohhh miss..

Tarhanayi biraz yagda kavuruyorum sonra biraz biber salcasi tereyagi ve su :) sonra boooll nane 

Puf noktasi :  suda bekletmiyorum tarhanayi kavuruyorum hamur gibi olmuyor  hic bi seften ogrendim diyeyim havali olsun ( ne var yaa you tube da ki seften ogrendim ehhehe ) :)
tarafından
Sobada yemekler çok lezzetli olur canim afiyet olsun :)
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Ben az yağ az tereyağ koyuyorum biraz nane koyarim çok az salça sonrası düz :)tarhana şu 

0 oy
(2,097 puan) tarafından
Salçayı sıvı yağ ile kavururum sonra nane karabiber sarımsak ekler onları da biraz kavururum sonra tereyağını eklerim erir erimez yağı yakmadan suda çözdüğüm tarhanayı eklerim ve üstüne suyunu ekler pişiririm pişince üstüne biraz daha sarımsak rendesi koyarım nefis olur.
tarafından
Teşekkur ederim tarif için :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 86 göst.
27 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
12 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 274 göst.
11 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

379,761 soru

11,368,440 cevap

34,850 kullanıcı

...