0 oy
721 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
5aydir esimle ayrıyız. Bosanmak üzereyiz. Esim çocukları 15gunde bir aliyor ama oda cani isterse 5aydir 1lira dahi çocuklarin ihtiyacını karşılamadı. Iki küçük kizim var küçüğüm 8aylik.. esimin ailesi özellikle annesi boşanmamıza neden oldu yani asla uzak durmadi herseye karıştı surekli oglunu yönlendirdi. Ben evden hicbirsey almadan çıktım kiyafette dahil kaynanam benim evime gidip herseyi kullanıyor defalarca arayip istememize ragmen bir ignemi dahi alamadim artik buda derdim değil cok şükür toparlanmaya çalışıyorum ailemin hicbir şeyi eksik bırakmıyor allah bir değil bin kere razi olsun.. iste konu ua geleyim boşanmamiza sebep olan kaynanam bugun eşimle gelmis arabanın onune oturmus ki zamaninda ben oturdum diye beni rezil etmislerdi neyse pedagog çocuğu götürdü bende balkondan onların görümeyeceği sekilde bakıyorum baktim kaynanam arabadan çıkmış evimizin önünde fink atiyor aldi cocugu kucağına öne oturdu.. normal şartlarda cocuklarin babasi biraz sokağın basinda bekler çocukları oyle alirdi zaten her cocuk teslim gununde stresli oluyorum bugun kaynanam hangi yuzle kapima kadar gelip kendini bize gösteriyor bir saat ağladım elini kolunu sallayarak benim apartmanim önüne geliyor ama ben evime gidemedim sonra eltimi aradim dedim kaynanizi zapt edin benim sokagimda ne işi var diye.. yemin ederim cok üzüldüm hala buraya kadar gelme.hakkini kendinde goruyor yani madem geliyo niye kendini bize gösteriyor 77yasinda bi kadinsin sen Allahtan mi korkmuyorsun??

11 Cevaplar

0 oy
(3,251 puan) tarafından
Canım çok dolmuşsun. Zorlu sürec. Böyle kafana takarak daha da zorlaştırma
tarafından
Bunun dolmakla alakasi yok. Niye benim evimin onune kadar geliyor kendinde bu hakki nasil buluyor madem geliyorsun arabadan cikma insanda biraz korku olur haysiyet olur utanma olur yuva yıkılmış kapiya kadar gelip kendini niye bize gösteriyor
(6,441 puan) tarafından
Engel olamazsın ki bilerek gelmiş işte eski eltini neden arıyorsun ki muhatap oluyorsun istediğini başarmış kadın hiç görmemiş gibi yapsaydın keşke ya şimdi her alımda gelirse kapına
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah korkusu olsa yuva mi yıkardi Rabbim yardımcınız olsun inşallah 
tarafından
Nasil icerlenmdim üzüldüm allah biliyor herseyi ne guzel rahat yaşıyorlar
tarafından
Senin üzüntünü içimde hissettim canım Allah'ım yüreğine inşirah versin inşallah
tarafından
Allah razı olsun cok sagol cok şükür artik iyiyim. Evliyken 3. Şahıslar kabul ama simdi boşandık benim onlarla isim kalmadi. Çocukların babasi eyvallah ama diger kimseyi kabul etmiyorum
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Evine gidip eşyaları neden almıyorsun canın sonucta resmi boşanma olmadan orasi senin evin o kim ki orda kalip eşyaları kullaniyor
tarafından
Canım o süreçte o işler öyle olmuyor. Suan mahkeme sürecinde mahkemede ama hala dava görülmediği için birsey yapamıyorum.
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Aslında eşinin de gelmesi yanlış madem ayrılık olmuş dede veya anane veya babaanne dede götürmeli ilerde yeni hayat kurmaya çalışsan sorun olur senin içn bu benim fikrim ilerde evlense eşiyle gelse daha çok koyar sana 
0 oy
tarafından
Postum yukarı 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Allah korkusu olsa yuva yıkar miydi sence bırak ne hali varsa görsün şunu unutma Allah hicbi mazlumun ahını yerde bırakmaz yuva yıkıp ara bozani 2 dünyada yakası biraraya gelmez birak elini kolunu sallasın ayrıca sen niye saklaniyorsun ki suclu musun gunahkar misin ve arabada on koltukta oturtmus cocugu bunun hemen fotoğrafını cekmen gerekirdi Bi çocuk on koltukta oturamaz 
0 oy
(487 puan) tarafından
Zor bir surectesin Allah yardımcın olsun içinde dolu olduğun şeylerde vardır bu yüzden daha hassassin ama soylede birşey var kadın sokağına niye gelmedin sonuçta ona karşı alınmış bir uzaklaştırma kararın yok belli ki kaynanan bu durumdan çekinmiyor senin kendi evine gidip kişisel eşyalarını almaman senin kararin ve bence hatan. Bu kadar sessiz bulduğu için de böyle rahat davranıyor olabilir. Kendini bunlarla doldurup daha fazla üzülme bence Allah yardımcın olsun tekrar gönlüne ferahlık versin inşallah.
(1,248 puan) tarafından
Katılıyorum
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah ıslah eylesin 
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Babanem 85 yaşında hala aynı hala kötü bunungasla değil başla ilgisi var üzülme canım inan ki onlar takmıyor olan sana oluyor değer mi gençsin minik bebeklerin varmış bak bak keyfine onlarla ilgilen arsız şey sende arsız ol çeyizini bırakma onlara sonra çok pişman olursun eşin barışmak istiyor mu
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Kafasina bi tane papates ataydin diyecemde yasli basli kadin sebebi olacak başına bela ondan sonra ") bu kadar stres yapma canım benim ta burada hissettim o gerginliğini üzüntünü hırsını seni çok iyi anlıyorum ama bu beslediğin tüm duygular senin yüreğine koca bir yük bırak allah a havale et haşa biz rabbimden iyi mi biliriz elbette ki gözümüze şer görünen her sey de bizim hayrimiza bir şey vardır sabırlı ol gün doğmadan önce ki vakitte en karanlık vakittir ama ardından muhakkak tüm evreni ısıtıp ışıtan günes doğar ❤
0 oy
(501 puan) tarafından
Hala boşanmadınız.  Davayı kim açtı . Sende istediklerini almadan boşanmiyorum de . Eğer senden bi an önce ayrılmak istiyorsa mecbur eşyalarını verecek. İlla başka biri ile ilerde konuşursa resmi evli olmasını kabul etmezler . Sende ayrılmıyorum de . O , tek ayrıl diye her şeyini vermek zorunda kalacak . 
(501 puan) tarafından
Hayır yani kaynananda 77 yaşında bi ayağı çukurda daha neyin kafası bu . Allah yıkıcı değil yapıcı insanlarla karşılaştırsın.  Benim abim ile yengeminde ayrılık süreci oldu ama iki taraf ailesi de yapıcı oldu nasihat verdi . Rabbim herkese yapıcı,  aklı başında insanlarla karşılaştırsın valla .

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 977 göst.
25 Ocak 2023 Aile kategorisinde First (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 250 göst.
1 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Melek02 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 191 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (761 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 278 göst.