0 oy
163 göst.
Aile kategorisinde (341 puan) tarafından
Oglum 20 kelimesi vardi onlar8 tam olarak soyluyordu simdi kelimeler8 eksik söylemeye basladi mesela dayi yeni söylemeye calisiyo dayi degilde daa diyo 

Kasik diyecek kas diyo bir tek babasinib ismini yeni söylüyor onu tam cikariyo 

Cikar diyecek cik diyo gibi ornkle cogaltabiliriz bu yaslarda cocuklar bulbul moralim bozuluyo cidden

26 aylik bu arada

Bide bu sozel zekasinin geri kaldığının belirtisi mi 

2 Cevaplar

0 oy
(5,704 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır söylediği kelimeleri tamamlama ona anlamadım tekrar söyler misin diyin kaşık verirken bu kaşık diye gözüne bakaraı 2 3 kere tekrar edin. Ama geç konuşan çok çocuk var endişe edecek durumda değilsin daha 2 yaştan bahsediyorsun
(341 puan) tarafından
Iste cnm örneğin ayakkabi demiyo akka diyo bu ayda bulbul olmasi gerekiyo puzzle sevmez acaba neden üzülüyorum
(5,704 puan) tarafından
Hayır ya kim diyo bülbül olması gerekiyor diye :) kız benim eşimin yeğeni 3 yaşında konuşmaya başladı şimdi susmuyor.
(341 puan) tarafından
3 yaşına yaklaştıkça her ay stresim simdiden daha da artıyor ya 3 yasida da konusmazsa diye
-Reklam-
0 oy
(59 puan) tarafından
Her çocuk kendine özeldir konuşmamasıni bı noksanlık olarak görme kendi ifade edebiliosa yeterli bence sen tamamla kalanını çık diosa sen cikarmami mi istyosun de  ilerleyen zamanlarda susmasını isticeksin emin ol:))bozma moralini hiç 
(341 puan) tarafından
Renkleri ve sayilaro ogretmeye calisiyorim sorun yaşıyoruz renklerle ilgili etkinliklerde oysa esleme oyunlarini iyi yapar onla ogreteyim dedim olmuyo bir haftadir ugrasiyorm gec klmisiz gibo geliyo herseye gelisim gerilifi mi yasiyoruz diyo
Ama sosyal ortamda girer sicakkanli guler istediğini alır kimde ne gorse falan ne bileyim moralim bozuluyor
(59 puan) tarafından
Canım benimki üç yaşında 10 kadar sayyo eliyle gösterio düşün ama renkleri asla ogretemiorum bildigi tek turuncu kırmızı mavi diğerlerini asla aklnda tutamjo renk konusunda konuşması felan var ama olmayınca olmuo bazı şeyler akışına bırak ve takma fazla zamanı var belki düşün 10 kadar saymasini ben bı kaç kez gösterdm hoşuna gitmiş demkki hemen kaptti renklere daha baskın çalışmama rağmen ogretemedjm demekki eğlenceli gelmio ve sevmio zorlamnn anlamı yok moralni bozma
(341 puan) tarafından
O beni hissediyor bence steesimden etkileniyo cocuk doktorum da diyo sen çocuğunla oyun oynamıyorsn on ogretmenlik yapiyosn o da stres altında kaliyo demisti oyun oynarken videolarimzdan iki tane gostemristim her oyunda birşeyler ogretme gayretindesin ama salinca da olmuyo bir ara 15 gun falan saldim bu sefer hic ilerleme kaydedemedik

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 258 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 506 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 739 göst.
0 oy
20 cevap 1,420 göst.
7 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Zynp (11 puan) tarafından soruldu