+1 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde (863 puan) tarafından
Oglum 2 3 yas sendromu her neyse dibine kadar yaşıyor resmen aslında tam konuşamıyor derdini tam olarak anlatamıyor. Kayinvalidemlere gittik oglum halasindan korkuyor kadin bagira bagira konuşuyor cocuk haklı aslında söylüyor bağırıyor korkuyorum diye o orda değilken yine 1 saat oturuyor onunla oynasalar sesini çıkarmıyor ama sonra eve gidelim diye ağlıyor. Neyse gittik işte halasini gördü işte girmek istemedi gidelim diye ağladı. Halası kalktı diğer odaya geçti hayır insan bi oyuncak alır eline gel halacım oynayalım benim ses tonum yüksek diye anlatır ne bileyim neyse işte geçti içeri benim oglanda oynuyor sonra yine başladı ağlamaya bağırmaya gidelim diye çişi geldi tuvaletine yapmıyor eve gidicem yapıyor diyor biraz altına kaçırdı ama tuvalete yapmıyor bende eşime dedim kalkalım cocuk çişini türüyor zaten yeni idrar yolu enfeksiyonu geçirdi kayinvalidem diyor yaptı altına değiştir bisey olmaz cocuk tutuyor diyorum altına yapar bisry olmaz diyor o ne saçmalık ya dedim niye çocuğum çişini tutup altına yapsın ki. Oglum tutturdu ya eve gidelim diye ondan yapmadı çişini onlarda başladı bana seni parmağında oynatıyor agladi diye gitmiceksin diyeceksin ağlarsan ağla biz burdayız yemek yicez biz istediğimiz zaman gidicez diye. Lütfen söyleyin aranızda yaşı büyük belki 2 cocuk büyütmüş belki bu konu üzerinde eğitimli kişiler vardır diye sormak istiyorum. Ben oğlumun istemediği yerde kalmak istemiyorum oda bi birey ve rahatsız oluyorsa kendi anneme bile gitmiyorum bazen telefonda konuşuyorum kapat diye ağlıyor kapatıyorum her dediğini yapmıyorum ama ağlamasına musade etmiyorum o kadar. Bu yanlış mı nasıl ağlarsan ağla yada git başka odada ağla diyebilirim ki bana doğru gelmiyor. Oglum kayinvalidemlerin bize gelmesini ve bizim onlara gitmemizi istemiyor onunla oynamiyorlar diye söylüyorum onlara bana böyle cevap veriyorlar anlamadım ne yapacağımı gercekten 

6 Cevaplar

0 oy
(966 puan) tarafından
Başka yerde çişini yapıyor mu tuvalete!!!
(863 puan) tarafından
Evet kendi tuvaleti var yanimda taşıyorum ona yapıyor ama o gün asla yapmadı kayinvalidenlerde
(966 puan) tarafından
Canm sadece kaynananlarda öyleyse sen haklısın.ama her yerde sana aynı şeyleri yapıyorsa öğretmen gerekir.Bnm kızımda 30 aylık mesela otobüsle 4 saat yola gittik . Otobüste çiş kaka yapmak yok dedim.tuvaletini otogarda yaptı evde yaptı.Normal hayata alıştırmak gerekir ufaktan.
(863 puan) tarafından
Orda da sadece o gün öyle yaptı gitmek istiyordu. Anlatıyorum herseyi anlıyor uyguluyor ama biseyi yapmak istemiyorsa asla yapmıyor mesela orda durak istemiyordu eve gelmek için durdu agladi kalkıp geliyorum bu kez gitmemen gerekir diyorlar
-Reklam-
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Benim kaynanamlarda öyle çocukla doğru düzgün ilgilenme yok biz ufak tefek ihtiyaçlari almak için kaynanama bırakıyorum kuzenleri geliyor oynasın diye gidince zile basıyorum oğlum kapı açmak istiyor diğer çocuklar atlıyor hemen benim ki küsüyor bizde kapatıp tekrar zile basıyoruz vay efendim siz çok simartiyorsunuz da bu kadar üstüne düşmeyinmis
(863 puan) tarafından
Bize de öyle diyorlar ne yapiyim üzülünce ağlayınca kıyamıyorum
0 oy
(336 puan) tarafından
Benimde küçük kızım böyledir istemediği bir şeyi ona yaptırmak tam bir zulümdür bı hayır dediği zaman tamam ondan donduremezsin onu bu yüzden özellikle farklı ortamlarda çok üstüne gitmem çünkü daha çok ters tepki vereceğini biliyorum dediğin gibi tuvalete gitmek istemez yemek istemez oynamak uyumak istemez velhasıl bende bırakın öyle olsun uyumsuz şımarık sorunlu bir çocuk zannetsinler hiç sıkıntı değil nazar değmez diyorum "D yani el âlemin benim çocuğumu bilmesine gerek yok ben onu tanıyorum nasıl davranmam gerektigini biliyorum ve bir şekilde dengeyi sağlıyorum her soylenileni çocuğa uygularsam geçmişler olsun ")) annem k.validem ve babalar halalar teyzeler enisteler bacanaklar bilmem neler hepsinede saygım sonsuz başımın tacı ama çocuk benim çocuğum en iyi ben bilirim diyeceklerim bu kadar ") 
(863 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum bu yüzden gitmek istemiyorum evime gelsinler istemiyorum çünkü çocuğum o olumsuz eleştirileri duysun istemiyorum anlatmaya çalışıyorum olabilir yapısı da öyle olabilir sonuçta benim çocuğum ve akşama kadar onunla vakit geçiren benim olumlu veya olumsuz herseyi karşılayan benim ben kendisine olumsuz bisry söylemezsen misafir bana soylerken duyması beni çok rahatsız ediyor
(336 puan) tarafından
Çok haklısın sırf bu yüzden bende tüm akraba ve arkadaş ortamlarından uzaklaştım hiç canımı siktigima değmiyor çünkü ")
(863 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum gitmiyorum işte ayda bir iki kez bu kez gidip gelmezsen alisamaz okulda zorlanır sosyal olmaz filan diyorlar öyle olmaz değil mi okul zamanı çekingen veya zorlanma
0 oy
(13,036 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızım da bir akrabaya gitmiştik durmadı orada ortamj sevmedi bizde kalktık çocuk huzursuz olunca otomatik anne de huzursuz oluyor göz göre göre de cocuk aglatilmaz 
(863 puan) tarafından
Kesinlikle öyle sonuçta o ağlarken ben oturup nasıl yemek yiyip sohbet edebilirim ki
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Benim oğlum da 40aylık .Ne derlerse desinler oğlumun huzursuz olduğu yerde durmak istemem , ağlamasını istemem .Ben de aynıyım 
(863 puan) tarafından
Bende öyle bana seni parmağında oynatıyor diyorlar ama ilgisi yok kendimi onun yerine koyuyorum sadece
(7,935 puan) tarafından
ağlıyor diye döveyim de psikolojisi mi bozulsun .Oluru olan her şeyi yapıyorum oğlum için ..Benim komşular da bunu dövmezsen çok başın ağrır diye dövmeye teşvik ediyor .Annem de el bebek gül bebek büyüttü bizi .Hasta olmasın herşeyine razıyım oğlumun canı sağolsun çok bunaltırsa oturup kendim ağlıyorum :)
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Her dediğini ağlamasın diye yapıyorsan evet birazcık öyle herkes onunla oyun oynamak zorunda değil kendi kendine oyun türetmeli bence haladan korkuyor olabilir ama her gittiğinizde ağlıyor kalkalım diyorsa ya gitmeyin yada bence ağlamaması için siz sakinleştirin bana göre hoş bir durum değil ben anneme gidiyorum kızım ilk yarım saat yanına yaklaştırmaz öptürmez ama siz oynayın gelsin diyemem yarım saat sonra oyuncaklarını veririm eline bakarım dalar sonra kendi kendine başlar oynamaya ağlamaz artık herkese gider 32 aylık ve sizinki kadar kelimesi yok bile anne baba hav hav falan 
(270 puan) tarafından
++++++
(863 puan) tarafından
Her dediğini yapmıyorum sadece gitmek istediğinde huzursuz olduğunu anladığım zamanlar yapıyorum. Evdede öyle yarım saat en fazla kendi kendine oynar sonra beni çağırır gittiğimiz zamanda onlardan bekliyor yada geldikleri zaman nasıl alistiricam kendi kendine oynamaya onu bilmiyorum
(7,935 puan) tarafından
yanına 2-3parça oyuncak götür canım
(863 puan) tarafından
Götürüyorum ama tek başına oynamak istemiyor yanina onlardan birini istiyor onlardayken evde de illa ben oynucam yoksa nerdeysem oraya geliyor pesimden

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 174 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
+2 oy
35 cevap 710 göst.
18 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,695 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 36 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynozeyno (64 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...