0 oy
782 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
6 yıldır evliyim iki çocuğum var eşimin alkol sorunu var bırakamıyor izin vermediğim için dışarıda içiyor eve sarhoş geliyor içince boş boş konuşuyor gülüyor eğleniyor içmediği zaman agresif oluyor alkol yüzünden iki kere kazasi var ehliyetini kaybetti...26 yaşında çalışıyorum işimi çocuklarım için diyorum ama eşim kafayı alkolle bozmuş içip sizicam diyor evde tek tük iciyim diyor napcam kızlar oturup deli gibi ağladım yani görüyor üzüldüğümü ama hala içmeye devam ediyor 

28 Cevaplar

+3 oy
(13,202 puan) tarafından
Bağımlıymış ama galiba. Eşim de ben de alırız alkol ama hamile kaldığımdan beri çocuğun rızkıdır der mümkün olduğunca ayda yılda bir içer. Onda da sarhoş dahi olmaz. Ha olduğunu da biliyorum o ayrı. Ama sanırım sizin eşinizin tedavi olması lazım 
tarafından
Katılıyorum ıcmek var ıcmek var gunah vs kendıne herkesın o ayrı bir mesele ama aılesıne zarar verdıgı halde abartıp aıle huzurunu bozuyorsa ısrarla o zaman is baska bır boyuta gecıyor
(13,202 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım. İçmek var içmek var. Günah kısmı zaten ayrı tabi.
-Reklam-
+1 oy
(546 puan) tarafından
Kendisi birakmak istemiyor mu memnun mu yani halinden.Tedavi alarak denese.
(327 puan) tarafından
İstemiyor belliki istese neden beni üzsün ki evde çıplak geziyor deli gibi hareketli var boş boş gülüp duruyor
(546 puan) tarafından
Kafasi gitmis heralde aile buyuklerinden yardim alın
(327 puan) tarafından
Aile büyükleri zaten kayinbabam artık tak etti gidicem diyor adam üzülmekten öldürcem diyor
(546 puan) tarafından
Çok zor Allah yardimcin olsun insAllah birakir tez vakitte iyi bir es ve baba olur
(1,248 puan) tarafından
Evde çocuk Yok mu nasıl böyle kendine yakıştırıyor çocukların psikolojisini bozuyor
+1 oy
tarafından
Böyle adama nedn iki çocuk canm 
(327 puan) tarafından
Evet bazen vesvese geliyor gelmiyor değil cocugumu istemedim eşim bu haldeyken ama oldu şuan ona canımı veririm çok seviyorum
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm fısarda zıl zurna sarhos olana ladr evde senın kontrolunde içmesi daha makul bence ha eve sokmak ne kadar ıyı bılemem ama sonucta sılenın huzurumu düşünüyosun diger türlü dışarda abartıyo belliki
(327 puan) tarafından
İzin verince her gün içiyor bir değil kaç tane sarhoş olana kadar içiyor icmesini bilmiuor ki
(2,705 puan) tarafından
Evde manı olamıyormusun sınır koysan dınlemezmı hergun ıc ama sınırını bıl diyerek konussan böyle nereye kadr aılenın düzenı bereletı kalmayacak cocuklar baygın yarı ayık bı babayla yaşamaya devammı edecek saglıklı iletişim kuramazsınz ıkna etsen tedavuye falan parayı onlara harcamak yerıne sızın rızkınızdan yiyor sonucta zayıf noktası neresıyse ordan vurmaya calıs canm
(3,046 puan) tarafından
Ayy valla aynı benim eşim. İçmesini bilmiyorsan içme şu zıkkımı diyorum. Onu o halde görünce de ben aşırı soğuyorum.
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım ağlayıp üzülmek ah vah etmek artık işe yaramaz baştan bilmiyor muydun içtiğini? Yani bu öyle bir illet ki kumar gibi uyuşturucu gibi bir bağımlılık tedavi olmadan kurtulamaz o kurtulmadan da evliliğiniz düzene girmez. Kesin ve net konuş kararlı ol gerekirse boşanmayı düşündüğünü söyle, aile büyüklerini araya koy böyle hayat mi geçer.. Allah kolaylık versin ne bileyim zor bir imtihan.
(327 puan) tarafından
Uyusrucu bağımlısı alkol bağımlısı biri
(2,097 puan) tarafından
Nee bi de uyuşturucu mu kullanıyor
(327 puan) tarafından
Evet ama içmiyor bu aralar alkole sardı
(2,097 puan) tarafından
Yani ne denir bilmiyorum Allah sonunuzu hayr etsin
0 oy
(192 puan) tarafından
İnşallah bırakabilir . üzülme eşin bağımlılık seviyesindeyse onun içinde zordur akli başındayken konuş tedavi edilebilir birşeyse ikna etmeye çalış 
(327 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kazandığı iki kuruş para onuda alkole veriyor ona göre ne var içerim kafasında  adam takmiyr beni resmen
(192 puan) tarafından
Bağımlı olmuş o yüzden seni dinlemiyor zaten çok zor bı durum
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Bu raddeye gelen birisi bence tedavi olmadan kurtulamz gibi geldi. Allah'ım yardımcınız olsun. İnşallah gönüllü olarak bırakır.
(327 puan) tarafından
Adam zaten bırakmak istese çoktan bırakırdı kafada sadece alkol var beyin boş
0 oy
(859 puan) tarafından
Kayinbabana anlat durumu o adam eder 
(327 puan) tarafından
Kayinbabam kaç kere konuştu sarhoş geldi eve kendisi camdan aşağı attı ulan adam ağlıyor zırliyor birakcam pismanim diye iki ay sonra gene aynı içmeye devam
(859 puan) tarafından
Bacim ozmn bu iflah olmaz ya alisacan ya sktr edecen
0 oy
(383 puan) tarafından
Canm bu konuda deki o zaman belli iç evinde iç dışarda icmesinden iyidir madem birakmiyo ve insan cidden sarhoş olucagini anliyo kendi isteği ile o hale geliyo olabilir bunu güzelce konuşmani derim bn nadir içiyorum eşimde bekarken içerdi eşimde arada mesela sarhoş olmaz bardağını yerini bilir asla dışarda içmez bende çok karşıydım İnanki ama bn izin verdim yerini bildi bı sarhoşluk görmedim sende konuşursan belki ölçüsünü bilir 
(327 puan) tarafından
Ölçü kesinlikle yok uyuşturucu etkisi olsun diye dibine kadar içiyordu ama bu aralar bırak evde içeyim diyor ama hiç iyiye gitmicek çok rahatsız oluyorum içmesine bilmiyor bir içiyor iki içiyor üç içiyor dört içiyor yani bıraksan adam içip içip sizicak bunu istiyor
(383 puan) tarafından
Herşey onun elinde balım kendi isteği ile kendini o hale geliyo bak Allah var eşim 7/24 içen birisiydi bilirim bekarligini eşimin adamın kafası alkolden kalkmayan esim 6 ay alkol içmedi şimdi de özel gunde yemekte düğünde onda da iki bira yemeğe gidiyoruz 3 bardak rakı TM gerisi ellemez evde viski alır hazır var 3 bardak o kadar az koyarki diyerleri başka şey katar kola o imkansız bn nadir içerim derim rahatsız oluyorum içme yarıda bırakır alkol dost değil sırdaş değil tek çare rahatlama değil bunu bilmesi gerekir çok yanlış yapıyor alkol bırakma merkezine basvursun canm azaltır belki bırakır Allah yardımcın olsun bnm eşim öyle olck eyvah eyvah valla
(327 puan) tarafından
Eşim alkol içti sarhoş eve geldi ailesi artık tak etti kavga ettiler eşimde sinirlendi tabi sarhoş ya ailesi artık intihar et demeye başladı eşimden kendini asaga attı bağırmaya başladı neler neler yaptı o kadar korktum ki çocuklarımla odada sarılarak sakinlestirdim ertesi gün ise pişmanım demeye başladı ama nafile adam yine içiyor inan psikolojim alt üst oldu ailesine söylesem kavga gürültü eşimle konuşuyorum yine içiyor ağlıyorum ya ona sarılarak bir insan bu kadar mu alkole düşkün olur anlam veremedim
(383 puan) tarafından
Canm bağımlısı ondan öyle hareketleri malesef kendi kendine birakamiyosa tedavi alsın bnm eşim kullandı senelerce bıraktı istedm mi bak bı haftadır ağzına surmuyo istemem diye sen düşün yıllarca her dk içen adam evlenince icmiyo bn eşimin çok kez alkolün doktum elinden aldım bira alkol başka bı kere olsun kalbini kirmadi kizmadi herşey onun elinde istese yapar Allah yardım etsin
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Gerçekten terk edeceğini bilse yine birakmaz mi
(327 puan) tarafından
Terk ettim gel pişmanım birdaha olmaz diyor üç kere hatta dört kere affettim ama adam hala ayni
(6,671 puan) tarafından
Bu sefer ciddi git tam inansa gidecegini donmeyecegini bırakır bence
(262 puan) tarafından
Bence bir daha böyle biseyde sözüne güveniyorum diyip affetmek yerine, derhal tedaviye baslamani istiyorum Bi ilerleme kaydettigini görmezsem affedemem gibi bi ciddiyetle yaklasin. Yani oyle soz veriyorum diyince affetmeyin belli ona da alismis. Bir de boyle bisey deneyin hem belki sizi kaybetmemek ugruna tedaviye baslar. Bakarsiniz gercekten ilerleme var o zaman destek olup tedavisini tamamlamasına yardimci olursunuz. Çünkü anladığım kadarıyla bağımlı ve bu alkol, uyuşturucu bağımlılığı öyle ha diyince bırakılmaz ciddi Bi tedavi görmesi şart. Hala bisey yapmıyorsa zaten ya böyle kabul edip çekeceksin ya da ayrılacaksın canım.
0 oy
tarafından
Bosanmakta Allâh-u Te'âlâ verdigi bir ruhsat ahiretini elinden alan kimseye nasil hizmet edilir.
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Yapacak birseyi yok alkol aldığını kabul edip tedavi görmesi lazım İçip gelip napiyor abuk subuk gülüyor sa çocukları ile ne ara ilgileniyor içkili hali ile alkol kokusu ağzı ile nasıl seviyor çocuklarını alkol alan babanın çocuğu olarak konuşuyorum gittiğiYol yol Değil kocanızin annem en sonunda tak etti ayrıldı 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Uslanmaz babam da böyleydi. Okul harcliklarimizi alkole verdiği için çoğu zaman harcliksiz gittik yol parası yok diye devamsızlık yaptık defter kalem alamadık diye öğretmenden ceza yedik.  Şuan 53 yaşında 3 torunu var hala içip içip ayyaş ayyaş dolanıyor ve hala eline geçen parayı ona yatırıyor. Tek derdi yesin içsin gezsin erkek kardeşim büyüdü 22 yaşında o bakıyor eve askere gidecek gidemiyor ciddi ilişki kuramıyor çocuk evin sorumluluğunu üstlendi hep. Ya düzelsin ya sal gitsin.
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle ben zaten kaçarak evlendim her şeyim yarım yamalak oldu. Sarhoş kafayla gecenin 3 ünde evden kovdu beni. 19 yaşında gittim eşimle kaçtık evlendik bir de küstü haklıymış gibi 1 yıl konuşmadı evine almadı annemi kardeşlerimi gorusturmedi düğünüme 1 tane akrabam gelmedi. Şuan 8 sene oldu gorusuruyoruz ama baba benim yok yani sıfır. Kaç yaşına geldi hala aynı annem de çekiyor keşke bosansaydi da bizim için evli kalmasaydi.
tarafından
benim.babam da ayni biz uc kardeşiz kizlar evlendi en büyüğümüz abim eve bakiyor.babam ne calisiyor ne kazanıyor yiyip icip yatiyor benim kimseye zararim yok diyor.abimjn evlenip gitmesinden korkuyor.eve bakmak istemiyor.eline para geçse ickiye veriyor annem evde psikolojik olarak çökmüş durumda
(3,151 puan) tarafından
Ay vallaha aynı bizde üç kardeşiz en büyük benim kaçtım evlendim. Erkek kardeşim 22 yaşında ev gecindiriyor her şey onun eline bakıyor fatura market ekmek her şey. Bide kucugumuz var o da 18 yaşında lise sonda okuyor. Üzülüyorum kardeşime ama elden bişey gelmiyo ben evlendim kurtuldum o çocuk daha askere gidemedi annemle kardesime kim bakacak diye.
tarafından
allah kurtarsın cumlesini
(3,151 puan) tarafından
Amin inşallahh
0 oy
(4,953 puan) tarafından
Bağımlı olduysa bırakması cok zor üzüldüm iki çocuğun varmış onlarada kötü örnek oluyor rabbim yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canim
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Esimle birlikte arada iceriz disarda icme huyu yoktur istemezde evde izin ver canim senin gozun onunde olur en azindan ndan
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım benim eşimde içiyor arkadaş ortamıda pavyoncu asla dışarıya izin veremem yuvamın selameti için içme bahaneside az çok biliyorum zamanında babasıda alkolikmiş resmen duyduğuma göre evde içer sarhoşda evde olur bana bir zararı yok dövmesi sövmesi gibi yani keşke içmese ama içiyor her koyunda kendi bacağından asılır diyorum zaten yok evin bereketi şusu busu geçtim artık napayım sende ağlayıp yorma kendini tedavisi için uğraş anlat boşanmayı düşünür müsün bilmiyorum mesela bütün parasını içkide mi yer yada nerde içer bunlarda önemli 
(563 puan) tarafından
Pavhoncu arkadaş ortamına nasıl izin veriyorsunuz eşinizin rahatsız edici degil mi
(6,441 puan) tarafından
yıllarca aynı ortamda yaşamış büyümüş hatta ben instada orada buradaki resimlerinden anladım yalanlamadı eşim de şimdi tabiki evde iç diyorum maç izlemeye de ayda yılda bir gider saolsun bi kaç arkadaşı iyice azıttı babasıda uyardı gün içinde de zaten çalışıyor içemez gezemez kafam biraz olsun rahat
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Alkol ve kumar gibi alışkanlıkları kesinlikle evlendiğim insanda olmaması gerek dedim hep. Çok şükür öyle de oldu. Allah yardımcınız olsun.bağımlılık kötü.
0 oy
(17,786 puan) tarafından
Kaynımın da aynı sorunu var Allah yardımcın olsun zor
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Kafada bitirmese sadece senin ve kendini ömrünü bu sekilde bitirecek babam 40 yildir iciyor artik deli gibi iciyor ayaktan dusene kadar annem bir gun yüzü gormedi hala da çekiyor rabbim sonunu hayırlı etsin bi caresini bulun tedavi olsun cocuklwrin rızkını vermesin o zikkimar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 269 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 2,756 göst.
29 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Sühanca (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 205 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Hiranur° (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 203 göst.