0 oy
1,493 göst.
Diğer kategorisinde (2,627 puan) tarafından
Kizlar bitmiş bi haldeyken bunlari yaziyorum

Artik bunun sonu olucak mi ne zamana kadar devam edicek yoksa daha da kotuleşicek mi bilmiyorum

Oncelikle soru sormak istiyorum

2 3 4 5 yaşinda olmasi fark etmeksizin çocuklariniz gece saat kaçta uyuyor??? Ogle uykusundan bahsetmiyorum bile ondan umudumu tamamen kestim. Benim oglum dogdugu gunden bu yana uyumuyor neler yaptim neler denedim tahmin bile edemezsiniz akliniz şasar doktor en son pes etti bitki içerikli uyku damlasi yazdi onu kullandim 2 yil verince uyuyordu vermeyince uyumuyordu

Boyle devam ettik ama annem akrabalar beni sorumlu tutuyorlar sen bi çocugun uykusunu duzene sokamadin diyorlar beni haksiz duruma duşurduler

3 aydir uyku damlasi vermiyorum annem kiz kardeşimi gonderdi yardima haftalardir baş agrisi çekiyorum bitmiş durumdayim oglum uyumuyor 4 yaşinda 

Soyle anlatayim gece saat 12 de uyusa bile 3 te kalkiyor sonra 6 da 7 de uyuyor ve oglen 2 de zor uyandiriyorum ne yaparsam yapayim tum gun uyutmasam bile gece 1 de uyusa bile saat 3 4 olunca uyamiyor işiklari kapatiyorum elektrik yok diyorum anlamiyor 3 gundur kardeşimle bana çektirmedikleri kalmadi ortaligi yikiyor bizi tekmeliyor kendini yerlere atiyor sakin davraniyoruz guzellikle konuşuyoruz ama yok şu an bile kardeşim salliyor ve kizi resmen zombi gibi tekmeliyor

3 yaşindaki oglum ona nazaran iyi hiç olmassa geceleri uyanip oturmuyor 

Dogdugu gun bile beni ameliyatli halimle uyutmadi neler çektim ve artik kendimi tukenmis bitmiş hissediyorum..... 

Bana ne tavsiye edersiniz kizlar lutfen eleştiriye açigim

29 Cevaplar

+4 oy
(25,224 puan) tarafından
Kreş kreş kreş. Kesinlikle kreşe vermelisin. Herşey düzene nasıl giriyor bak gör 
(25,224 puan) tarafından
Hee kahvaltıdan hemen sonra mı meyve veriyon yani kahvaltı yerse. Ömüşte kahvaltı ediyo mesela arkadan meyve veriyom ama 1 saat sonra falan. Öğlen uykudan kalkınca yemek yer sonra gene meyve falan yer akşama dogru da kurabiye yaptıysam ondan yer en son akşam yemek ama hep tek çeşit yer yemeği. Okulda herşeyi yediği için evde kasmıyorum:D
tarafından
Ohh süperrr valla maşallah Ömer'e ne güzel iste ☺️ .Ya meyve ara ogunumuz mesela kahvaltıdan yarım saat sonra veririm .öğle yemeğinden bir kaç saat sonra yine başka meyve veririm  .Zaten elini agzina sokuyo bizimki agliyo o zaman caninın biseyler istediğini anlıyorum bı de mama mama diyo :D veriyorum yiyo.yemeklerden bir süre  sonra ara öğün yapiyorum meyveyi akşam da yiyo sonra da abur cubur veriyorum karşılıklı yiyoz çay saatinde :D yemek yemeyi seviyo çok aynı ben jsjsjsj
(13,202 puan) tarafından
Kuzum bizimki 8 aylıkken mamayı bıraktı ek gıdaya geçtik güya onu da reddetti. Diş zamanıydı annem de ben de nazladık galiba. İnan aç bırak onları da yemiyor. Bir gün yerse bir gün yemiyor değişik yemek. Mesela kebap seviyor diye evde de yaptım yemiyor ağzına sürmüyor. Köfteyi bir hafta yerse öbür hafta asla. Balık da öyle tavuk da. Varsa yoksa kahvaltıda cicibebeli yumurta 4-5 saat sonra bir ya da iki muzlu büyüklüğüne göre işte yoğurt akşam yemekte ne varsa az birşey gece yatarken tarhana çorbası. Kraker, fındık, Ceviz kuruyemiş çiğneyip tükürüyor. Çok zordayım valla. Krebin tadına bile bakmaz.
tarafından
Aslıcım sen mihri ile gorusuyorsun sanırım ona çok selam söyle oğlusunuda onuda çok öpüyorum ❤️❤️☺️
(13,202 puan) tarafından
Aleyküm selam kuzum iki haftadır görüşemedik de iletirim.. ❤️☺️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben sen bir okut oğlunu cano
(2,627 puan) tarafından
Onuda yaptim cnm muskada yazdirdim
Kendimizde okuyoruz nas felak ne fayda
(974 puan) tarafından
Bunu yazmaya gelmiştim bende
+1 oy
(119,441 puan) tarafından
o aliskanlik olmus aay cocukken bende oyleydin kacta yatarsam yatiyim 4de kalkar tv bakardim 
(2,627 puan) tarafından
Uyaninca mecbur bende onla oturuyorum kalkip bişeylere zarar verir diye korkuyorum
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Sabır tavsiye ediyorum buyuyunce düzelir inşallah Allah yardim etsin
(2,627 puan) tarafından
Umudum ona ama annem çocugun uykusu olmazsa sinirli olur gelişimi kotu olur diyor
Bunu biliyorum tabiki ama ne yapacagimi bilmiyorum
0 oy
(10,066 puan) tarafından
Canim sabah erken kaldiriyomusun oglene kadar uyumasi iyi degilki
(10,066 puan) tarafından
Bence bi dene derim dedigimi. Sabah 7de kaldir gundede 2 saat kosmali aktiviteli disari cikin hergun bide oyle dene gece uyanacakmi.
(2,627 puan) tarafından
InşAllah denerim tekrar cnm
tarafından
+ mi vereyim. Dönem dönem kızımda oluyor ben hemen sabah 7 de kaldırıyorum.  Öğlen uyumuyor akşam en geç 10 dedi mi yatakta :) kızım 29 aylık.
Ayrıca 4 yaş kocaman çocuktan bahsediyorsun ne demek tekmeliyor? Ne demek anlamıyor?  Kusura bakma da almış seni avucunun içine oynatıyor,  senin de sabah 7 de kaldırmaya halin kalmamış zor gelmiş yat babam yat. Gece 10 da yatmak gerektiğini uyumasa da odasından cikmamasini,  sabah da 7 de kalkıp 7 buçukta kahvaltı yapması gerektiğini öğretmelisin.  Gerekiyorsa sert tepki ver ne bu böyle
(2,627 puan) tarafından
Her turlu tepki veriyorum cnm inanki
Saatlerce başinda oturduk kardeşimle uyandirdik tekrar uyudu oyle boyle saat oglen 1 oldu duşun
Bide evet kendini paraliyor resmen uzanmamak için sonra sakinleşince ozur diliyor benden
(10,066 puan) tarafından
Onun gunduzleri geceye geceleri gunduze donmus. Onu duzeltmen lazim. 1 hafta sabah kaldirirsan emin ol tempoya ayak uyduracak
0 oy
(7,765 puan) tarafından
Uyku problemimiz yok 10 da uyur sabah 7 de kalkar ogle uykusuna yatar ama o uyumadigi saatlerde hic durmuyor bizde yorgunuz gardas
(2,627 puan) tarafından
Çevreme bakiyorum bi tek ben bu durumdayim
Bide sorumlu tutuluyorum
Bunlari yazarken kiz kardeşim ecel terleri dokuyor
Valla kizin sabri tukendi
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Gecesi gündüzü karışmış ki 2 de kalkan çocuk gündüz uyur mu? O gündüz uykusunu 12-3 arası gece yapar olmuş. Sen onu 6-7 gibi uyutma sabah öyle öyle döndür. Ayrıca 4 yaşında çocuk ayakta sallanmaz ki. 
(2,627 puan) tarafından
Sallamaya alişmadiki asla kendimiz belki eskiler gibi sallarsak uyur diye oyle yapiyoruz
Saat 10 da bile uyanmiyor asla 6 7 de uyanacagini hiç sanmiyorum ki onuda denedik gunlerce
tarafından
yazacaklarım yazmıssın yıne aynını dusunuyorum ne sallaması 4 yasında oglum var koydum yatagına uyuyor 4 aylıktan berı boyle alıstırdım hep ınatla sabırla
(13,202 puan) tarafından
Valla 19 aya kadar beşikte salladım 26 aylık sayılır 5 aydır düzene girdi uyuyor kendi. Ama dediklerimde ısrar ediyorum. Bir saat bir saat çeke çeke dene en azından. Bildiğin ergenlikte olur ya uyku düzeni bozukluğu öyle uyuyor oğlun
(2,627 puan) tarafından
Cnm bende sallamadim oglumu hep kendi uyuyacak şekilde aliştirmaya çaliştim yillarca
Sonra çevremdekiler biz zamaninda sallardik uyurdu falan deyince bide o yontemi deneyeyim dedim bi umut ama onuda kabul etmedi oglum
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kız nolursa olsun o çocuk erken kalkacak zorla uyandır dışarı çıkar en azından 8_9gibi uyansın dışarı çıkar değişiklik olur  ve sallamayı bırakın kız kocaman olmuş artık yanına yatin benim oğlan tekmeliyor iki buçuk yaşında oyuncak alıyorum yatağa yanıma çizgi film açıyorum 5dk sonra uyucaz diyoruz bı saat yataktayiz sonra pes edip uyuyoo kuzum
(2,627 puan) tarafından
Cnm bu çocuklar sonunda uyku olan herşeyi tehlike olarak goruyorlar resmen
Sallanmiyorki yemin ederim 4 yildir inat ediyor ben boyle inat bir insan gormedim
Şu an kulagimin dibinde agliyor kiz kardeşimle kavga ediyorlar resmen
(1,019 puan) tarafından
Mecbur canm elden bişey gelmiyor ya ,yorulacak uyuyacak valla yoksa reddediyor bizimki hep ağlıyor
0 oy
(872 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Umarım zamanla geçer.
(2,627 puan) tarafından
Umarim cnm çok çok amin
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Aslında günlük uyuduğu uyku saati gayet iyi. Ama düzeni şaşmış durumda. Belki de onu böyle kabullenmek gerek. O zaman daha da rahatlarsiniz psikolojik olarak. Bı de çocuk şimdiye kadar ilaçlarla uyumaya alistiysa belki de yoksunluk yaşıyor olabilir. Aklıma bunlar geldi. 
(2,627 puan) tarafından
Ilaci artik tamamen bitip tukendigim zamanlar verdim çunku ben çokersem çocuklara bakacak kimse olmaz toparlanmam lazimdi
Ama yine kotu olmaya başladim baş agrilarim artdi
(15,269 puan) tarafından
Bilemedim dostum. İnşallah düzelir. Uykusuzluk çok zor bir şey gerçekten.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Diğer yorumlarında geç kalkıyor su döküyoruz demişsin şimdi uyumadı ya bırak odada naparsa yapsın geç kenara kardeşinle isterse saat sabahın 5inde uyusun en geç 9da kaldır zorla ama o ağlayacak uyku için ağlasın bırak sen o an işine kardeşine yemeğe bak kız kardeşinde tamam teyzeciğim diye sakinleştirsin öğlen uyumak isteyecek hayır uyku yok parka park yoksa oyuna çizgi filme kitaba daldıracaksın akşam da kendi yine isterse uyuyacak haline bırak böyle yap o düzelir yeğenimde denedik müqooo oldu 
(2,627 puan) tarafından
Şu an uykusu var ama uyumamak için kendini tokatliycak nerdeyse
Uykuya tepki olarak dogmuş resmen
(6,441 puan) tarafından
Ya bırak neden kasıosun yatağına yatır odadan çık bakalım napacak ama yarın erken uyandır geri uyumasın diyede kız kardeşin alsın gitsin parka falan
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Instagram da tavşan uykusu diye sayfa var orayı takip et uyku eğitimi al istersen. Bide uyuması için uyandır tekniği var gece 3 4 te uyanıyosa siz 1 2 de uyandırın bu alışkanlık yok olablir araştırmalarımdan bu sonuca varmıştım

Allah kolaylık versin 
(2,627 puan) tarafından
Amin cnm çok sagol bakarim hemen
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Vala benim kızım 1 buçuk yasinda gündüz uyumayı bıraktı ugrastim müzikle niniyle ne yaptıysam ne ettiysem uyumadı bazen ağlardım çaresizlikten baktım olmuyor bıraktım zorlamadim 1 buçuk yaşında gündüz uykusu yoktu gecelride 1.2 de uyuyordu hocaya doktora götürdüm yok aynı şimdi 6 buçuk yaşında ve hala gece 1.2 de uyur sabah en geç 10 da kalkar 

Bide seninki 4 yaşında bırak gündüz uyumasin ne olacak benimki 1 buçuk yaşında bıraktı 

Oğlum ise 3 yaşında şimdi uyudu gitti yarın sabah 10 bukcukta kalksa gündüz 4 gibi zorla uyur zorla diyorum çünkü zorlamazsam 6.7 gibi uyuyo 10 da kalkıyor bidaha uyutmak çok zor oluyor yani 4 gibi zorla uyutuyorum uyuyo masAllah her çocuk farklı sende gündüzleri uyutma oğlunu zorlma 
(2,627 puan) tarafından
Cnm gunduz uykusunu istemiyorum zaten uyumasin idare ederim
Benim sinirlendigim geceleridr uyumamasi uyusa bile 3 te uyanmasi
Sabaha karşi uyuyor ve oglen 2 de zor uyandiriyorm
0 oy
(128 puan) tarafından
En küçük kuzenimde öyleydi laf anlamaz gece yarilarina kadar oturur tv izlerdi gece yarısı annesinden makarna isterdi sabah ezanında uyurdu tabi akşama kadar uyurdu ne zaman anasınıfına gitti o zaman düzeldi sende bi kreşe falan ver canım sabah zaruri kalktıkça ve orda enerjisini attıkça düzene girer
(2,627 puan) tarafından
Durumumuz çok kotuye gidiyor bu zamanlar
O yuzden kreşe para kalmiyor yoksa vermeyi kafama koymuştum
(128 puan) tarafından
Canım 4-6 yaş diyanetin kresi varya oraya gönder az bi ücret alıyorlar
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Muhtemelen gece ile gündüzü karışmış canım. Gece ilk uykusu öğlen uykusu gibi sabah uyuduğu da gece uykusu gibi. Nasıl olur bilmiyorum ama gece gündüz kavramı olup uykularını degistimeniz lazım. Arkadaşlar kreş önermiş bence de mantıklı. 
(3,052 puan) tarafından
Mesela gece uykusu gibi uyduğu o uzun uyku saatini beri çekmeye çalışın. Gece 12 de yatırma bekle iyice uykusu gelsin ki uyuduğunda uzunca uyusun hemen uyanmasın. Ertesi gün bir saat daha beri çek yavaş yavaş düzene girer inşallah bu şekilde.
(2,627 puan) tarafından
Işte kardeşimle onu duzeltmeye çalişiyiruz ama bizi bitirdi resmen kulak zarlarimiz patladi resmen
0 oy
(48,709 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canim 
(2,627 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(17,849 puan) tarafından
İlk defa böyle bişey duyuyorum kardeşim Allah sabırlar versin :(
(2,627 puan) tarafından
Amin cnm benim
0 oy
(260 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım seni çok iyi anlıyorum 17 aylık kızımda senin oğlun gibi gece 2-3 bazen 4-5 de uyuyor 7 de tekrar kalkıyor 8 buçuk yeniden uyuyor 10 gibi uyaniyor gündüz 4 te uyuyor bazen hiç uyumuyor bir 5 te uyanıyor gece yine 2-3 kadar uyumuyor zorla uyutuyorum doğduğundan beri uyku sorunu yaşıyoruz. Banada diyolar sen uyutmayı beceriyorsun falan ailemden Uzakta yaşıyoruz. Annem diyor getirtorunumu memleketede düzelir uykusu biz uyuturuz falan hic anlamıyorlar sanki bilerek gece 2-3 e kadar uyutmuyorum. Bizimki sabah 10 dan fazla yatmaz valla 2 e kadar uyusa ondada razıyım en azından o arada dinlenirim bende oda yok
(2,627 puan) tarafından
Inan bende tahammul edemiyirum artik
Ben istermiyim boyle olsun
Uyumuyir işte yillardir halimi goruyorlar ama sanki ben oyun oynuyorum bilerek uyutmuyorum
(260 puan) tarafından
Gerçekten tükenmiş durumdayım ben 17 aydır böyleyim sen 4 yıldır Allah kolaylık versin valla çok zor.. 2 yaşı falan olduktan sonra düzelir diye umut ediyordum ama hiç sanmıyorum artık
0 oy
(294 puan) tarafından
Bende kreş onerenlerdenim benim eltimin oglu öyleydi kadıni depresyona sokmuştu gece 3e kadar uyumuyordu kreşe verdiler şimdi çocuk aksam 10 sabah 8ayakta tüm gece uyanmadan 
(2,627 puan) tarafından
InşAllah bi duze çikalim elime para geçsin 2 3 ayligina bile olsa yazdircam inşAllah
(294 puan) tarafından
Belediyenin kreşleri var çok güzel bir araştır istersen oturduğunuz yerde varmıdır bilemem ama
0 oy
(313 puan) tarafından
Benim uzun araştırmalarım sonucunda 4 yaş çocuğun ekran süresi 1 saatten fazla olmamali bı çok sebebi var ama gelelim sizin konunuza bir gün deneyin sadece bir gün aburcubur tatlı bişey vermeyin tüm gün ekrandan uzak tutun uyuyorlar mışıl mışıl.Birde o saatte acikiyor olabilir mi 
(2,627 puan) tarafından
Tamam cnm deneyecegim bu dediginide
Acikmasi imkansiz çunku agzi hiç durmuyor
(313 puan) tarafından
Tek sebebi var ekran biz düzenli pedagoga gidiyoruz bı sorun yok ama destek almak hep iyidir gelişimi için iyi uyku şart lütfen o gün tatlı aburcubur ve ekran verme bana dua edersin

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 449 göst.
5 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde meltemismetcan (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 566 göst.
+1 oy
7 cevap 154 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 810 göst.
29 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu

380,720 soru

11,398,906 cevap

34,923 kullanıcı

...