0 oy
686 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (179 puan) tarafından
Arkadaşlar kendime motive arıyorum diyebilirim. Çok kilo aldım gebeliğimde ve sonrasında kilo verebileceğime inanmak istiyorum. Aramızda böyle 15-20-25 gibi kilolar veren var mı ? Varsa nasıl verdiniz motivasyon nasıl sağladınız? 

27 Cevaplar

0 oy
(9,894 puan) tarafından
Ben verdim. 18 kilo aldim 74le doguma girdim. 6ay sonra 49 kiloydum. 25 kilo verdim
(179 puan) tarafından
Güzel bir kilo verme serüveni darısı başıma :( valla helal olsun size
tarafından
Ayy beni anlatmışsın resmen kızım 4060 doğdu 10.gun tartıldım 15 kilo vermişim kırk çıkınca toplam kilo gitti 80 ile doğuma girdim 60 kilo oldum çok kötü çöktüm ama kızım yedi aylıkken ben böbrek yüzünden tekrar ameliyat oldum ondan sonra ben verdiğim doğum kilolarinin hepsini geri aldım çok ilaç içtim antibiyotik falan hep resmen kalıcı kilo yaptı  sala.k gibi bir de doğum kontrol hapı kullandım üç ay zaten en çok da o bana iyi gelmedi yemedigim halde ben veremedim veremiyorum da halen de uğraşıyorum
(9,894 puan) tarafından
Hamilesin dimi suan. Kac haftalik kac kilo aldin
(9,894 puan) tarafından
Hastalik kotu canim ya cok gecmis olsun. Seninki hastalik ilaclardan dolayi olmus. Sen siki diyet yapip sporla anca vericeksin yavas yavas. Ablam dogum kilosunu 2 sene sonra verdi. Vermeye karar verdi yani. 76 kilodan 1 senede 58 kiloya indi. Kendi kendine yaptiklariyla
tarafından
Doğum kilom kolay gitti de sonradan aldım işte canım ya bakalım yine başlıyorum diyete basenlerim çok var ya bir bacağım iki bacak gibi resmen
-Reklam-
0 oy
tarafından

25 mi :angel: kız ben 50 kilo vercem sjsjsjs 14 gitti darısı kalanlara sjsjsjsj

tarafından
4 kilo aldım bile. Burdan bir arkadaşı görüştüğü diyetisyen varmış görüştüm onunla bende başlayacağım bakalım. Sen memnun musun diyetisyeninden
tarafından
Evet çok memnunum aşkom kızıyorum kendime daha önce neden gitmedim diye ☺️
(179 puan) tarafından
Diyetisyene uyamamktan korkuyorum ben ya :(
tarafından
Mrh ôzel diyetisyen mi
Yoksa şu hastanedeki diyetisyenler mi
tarafından
Özel canım
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Ben hamileliğimde 27 kilo aldım 90 kiloyla doğuma gittim doğumdan sonra sanki midem alınmıştı deli gibi su iciyodum ama inan kilo vermek için değil aklımda bile yoktu çünkü doğumum zor olmuştu ve kızım çok zor bı bebekti kilo aklıma bile gelmiyordu kızım 3 aylık olunca tartıldım 67 kilo olmuşum 23 kilo vermiştim sonrasında yine dikkat etmedim ve birden iştahım açıldı kızım şuan 16 aylık ve ben 74 kiloyum salı günü diyete başladım spor+diyet yapıyorum inşallah doğumdan önceki kiloma geri dönmeye niyetliyim kendine inan dikkat et insalah verirsin 
(3,503 puan) tarafından
Edicem canım bende suan 74 kiloyum salı günü başladım başladığımda 76 ydim
(9,894 puan) tarafından
Ablamda 76dan 58e dustu kendisi diyet spor yaparak. 1 senede verdi canim
(179 puan) tarafından
Benim ablamda 95 ten 57 ye düşmüştü 1 sene içinde ama o çok spor yaptı birde bebeği kolikti onunla uğraşmaktan verdi . O yüzden ondan pek motive olamadım
(9,894 puan) tarafından
Yok canim.ablamin kizi 2 yasindaydi. Dogum yapali 2 sene olmustu yani. Ve surekli ara vererek yapti sikildim dedi birskti falan
(3,503 puan) tarafından
60 a düşsem yeter bana canım hayatım boyunca ilk diyetim çok zorlaniyorum ama kendim için yapicam bende hem lessi hem diyet yapıyorum bakalım ne kadar surucek ve ben ne kadar sabredicem
0 oy
(236 puan) tarafından

Cigaraya başladım sömürdü beni hala kilo veriyorum ah bir bırakabilsem:ermm:

(236 puan) tarafından
İnş bırakırım bi sinirle başladım işte kiloyu hiç sevmem verdiğim için mutluyum ama bir bataklığada düştüm ne iştah kaldı ne bişey
(179 puan) tarafından
Yaşadığınız derin bir stres mi var
(236 puan) tarafından
Evet eşimin 7 kız kardeşi var tek erkek annesi babasıda haytta o sıralar kardeşleri sürekli kendi hataları yüzünden bizim başımızı ağrıtıyorlardı acayip bunalıma girmiştik zaten bizim derdimiz bize yetiyodu o psikolojiyle sigaraya sardım
(179 puan) tarafından
Oooğğvvv 7 görümce Allah yardımcın olsun
(236 puan) tarafından
Amiinnn aminn hepimizin yardımcısı olsun inş
0 oy
(759 puan) tarafından
Ben 65 den 40 a düştüm şu an deli gibi kilo almaya uğraşıyorum 
(179 puan) tarafından
Doğumdan sonra filan mı yoksa bir anda normal de mi verdiniz bu kiloyu
(759 puan) tarafından
Evet doğumdan sonra kendiliğinden gitti 40la hamile kalmıştım zaten
(179 puan) tarafından
Ne güzel ya bazı insanlar gerçekten yapısı kiloya müsait olmuyor alsa da hemen veriyor ama maalesef onlardan değilim ......
(759 puan) tarafından
Çok zayıflıkta iyi değil eşim sürekli kilo al diyip duruyor
(179 puan) tarafından
Bu erkeklere de kilon olsa ver az olsa al valla yaranmak zor yaa....
0 oy
(1,569 puan) tarafından
75 le doğuma gittim 2 ayda 50 kiloya düştüm .25 kilo birden verdim . Şimdi 48 kiloyum 
(17,602 puan) tarafından
Kız özeli kapatmışsın ben nasıl cevap verecem sanaaaaa sjss
(179 puan) tarafından
Ay Allah'ım ne güzel kilolar 48 miii bir gün bende 48 olur muyum acaba
(1,569 puan) tarafından
Ayşo gel bacım :D
(1,569 puan) tarafından
Boyun kaç canım. Ben kısayım o yüzden kilom normal duruyor bende
(179 puan) tarafından
160 :(
0 oy
(1,504 puan) tarafından
100 den 80 e düşmüştüm ilk hamileliğim de canım diyetisyen desteğiyle herşeyden de yiyordum şimdi oğlum az daha büyüsün tekrar baslicam
(1,504 puan) tarafından
Kaçamak oluyordu mesaj atıyordum diğer öğüne dengeliyorduk asla aç kalmadım spor yapmadım sadece müsait oldukça yürüdüm ekmek de yiyordum pilav da diyetten çok sağlıklı beslenme gibiydi doktorum gitti ama başka diyetisyenle tekrar baslicam
(1,504 puan) tarafından
Ve kastan gitmedi hep yağdan gitti bu çok önemli hızlı ve dengesiz kilo verince kastan gidiyor sarkma yapıyor vücut ayrıca fazlasıyla geri alınıyor
(179 puan) tarafından
Bende diyetisyene gideceğim o zaman yaaa inşallah başarırım. Diyetisyen birde evime yürüyüş bandı almak istiyorum
(1,504 puan) tarafından
Benimde yürüyüş bandim var canım bende müsait oldukça onda yürüyordum dışarı zor oluyordu valla ben diyetisyen olmadan veremem birinin beni kontrol etmesi lazim
(179 puan) tarafından
Bende çok istiyorum güzel bir yürüyüş bandı
0 oy
(1,389 puan) tarafından
İlk hamileliğimde 24 kilo aldım ama çok çabuk verdim aldığım kiloyu diğer 2 hamileliğimde de 25 ve 27 kilo aldım. Ancak benimki genetik sanırım hiiç kalmadı şuan kızım 1 yaşına giricek 49kilo falanım. Biraz almak istiyorum da düzenli bir beslenmem yok aldığım da kalmıyor. Ama her doğumumdan sonra karnımı muhakkak sardım okdr kilodan sonra sarkmasın diye çok şükür ne çatlağım nede sarkmam yok. 
(179 puan) tarafından
Ben 38 haftadayim karnımda değil de baldirlarimda çıktı bu hafta çatlak . Bende korse aldım inşallah doğumdan sonra sarıcam.
(1,389 puan) tarafından
Sarmanı kesnlikle tavsiye edrm 40ın bitene kdr olabildiğince sıkı olsun. O göbek kalınca kalıyor. Çatlaklar için genelde krem öneriyor doktorlar ama sor istersen doktoruna. Doğumun yaklaşmış ztn hayırlısı olsun.
(179 puan) tarafından
Bebek yağı ve zeytinyağı kullanıyorum ne kadar ise yarıyor bilemedim
(1,389 puan) tarafından
Baldırlarda oluyor genelde ya benmde bekarlıktan kalma vardı o okadar gözüme çarpmıyor. En azından karnımda yok :) ben krem kullanmıştım ama ismini şuan hatırlayamıyorum
(179 puan) tarafından
Karnımda yok ama doğumdan sonra olur mu bilemiyorum :/ gerçi korse takacağım ama hiçte belli olmaz bazısı doğumdan sonra oluyo
0 oy
(537 puan) tarafından
Doğumdan sonra 20 kg verdim 
(179 puan) tarafından
Peki nasıl verdiniz ? Diyet spor emzirme yürüyüş diyetisyen ?
(537 puan) tarafından
Diyet yaptım sürekli mekik çektim ip atladım çok emzirme olayı olmadı malesef oğlum meme reddi yaşadı hep
(179 puan) tarafından
İşte böyle çok emekle verilen kilolar biraz gözümü korkutuyor . İradesiz biri olduğum için . Ama maşallah size
(537 puan) tarafından
Kuzum ilk 2-3 günü atlatinca devamı geliyor
(179 puan) tarafından
İnşallah olur bu sefer ciddi kilolar aldım azim için kendimi devamlı motive edicem
0 oy
(9,247 puan) tarafından
17 olurmu yürüyüşle verdim diyetsiz
(179 puan) tarafından
Vuuuu kaç km yürüdünüz öyle 17 kg verecek kadar
(9,247 puan) tarafından
Günde 2 saaten az değil
(179 puan) tarafından
Maşallah maşallah :))
(9,247 puan) tarafından
Herşey bir inatla oldu sen yapamazsın dediler:) 66 kiloyum suan keske 5 kilo dahha gitse
(179 puan) tarafından
Bence gider ben sizde o azmi gördüm
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Doğuma girdigimde 75 kilo falandim doğumdan 5 gün sonra topuk kanı vermeye gittik bende kiloma baktım 15 kilo vermiştim 5 günde 
(179 puan) tarafından
Ahhh darısı başıma 15 kg bir anda versem
0 oy
(2,651 puan) tarafından
95le doğuma gittim şimdi 65kiloyum :D  güzel motivasyon bence
(179 puan) tarafından
Aminnn inşallah kafamda bir şeyler oluşmaya başladı . Diyetisyen kesin düşünüyorum onun dışında emzirirken sütüm olsun diye gereksiz yere yemicem. Bol sıvı tüketimi ile de süt olur . Bol bol et suyuna kemik suyuna çorbalar bakalım hafiften motive geldi :)
(2,651 puan) tarafından
Ben pek kasmadım ağzım boş durmuyo aslında ama hareket çok önemli Paşa'nın peşindeyim zaten sürekli o da çok etkiliyo :)
(179 puan) tarafından
Benimde oğluşum olucak şahsen sayesinde kilo verirsem oğluma hediye alacağım :)))
(2,651 puan) tarafından
Ay daha doğmadi mı doğsun bi kaç ay içinde gider canım daha şimdiden takılma hele lohusayken hiç takılma ben göbeğimden yürüyemiyorum son zamanlarda :D
(179 puan) tarafından
38 haftadayim henüz gelmedi oğluşum bakalım heyecanla bekliyorum kendilerini :))
0 oy
tarafından
40 kilo verdim..

Dukan birası detoxsu ile ..

Yediklerime dikkat ettim lessi sporu yapabilirsin düzene sok kendini akşam 6 dan sonra yeme
(179 puan) tarafından
40 kilo baya iddialı siz gercekten emek vermişsiniz helal olsun tebrik ediyorum. Yorumlardan çıkardığım şu ki sanırım ben kendi kendime beceremicem diyetisyen eşliğinde bir şeyler deneyeceğim
tarafından
Teşekkürler canım ❤️  sen nasıl uygun görürsen
0 oy
tarafından
30 kilo verdim 
(179 puan) tarafından
Süper . Peki asıl sorum şu :) nasıl verdiniz :))
tarafından
Canım ekstra bişey yapmadım inan. Doğuma 83 kg ile gittim şuan 53 kg yum sadece her emzirdikçe acıktım ama yemedim :)
(179 puan) tarafından
Ah keşke boğazımı tutabilsem ama kendimi çok zorlucam
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Yaklasik 23 kilo verdim ama diyet falan yapmadim doğumdan sonra bir yil icersinde eski kilomunda altina indim benimki motive etmez ama arkadasim diyetisyenle bi 30 kilo vermiştir taniyamiyirum kizi
(179 puan) tarafından
Evet diyetisyen de karar kıldım gibi. Kendi kendime vereceğime pek inanmıyorum . Siz kendi kendine mi veridniz nasıl oldu ki niçin motive etmez dediniz
(1,944 puan) tarafından
Kendiliğinden gitti canim.emziriyorum o yuzdendir çunku ben hiç dikkat etmem yememe cokta abur cubur yerim ama deli gibi su içiyorum cok seviyorum suyu. emzirmeyle birlikte vücudum daha da cok istedi suan bile en az ikibuçuk litre iciyorumdur günlük.
Bencede diyetisyen en mantiklisi çunķü belli bir düzen oluyor ve motive acisindan cok etkili arkadasim mesela hep kiloluydu suan eski hâlinden eser yok taş gibi hatun oldu valla:)
(179 puan) tarafından
Bende çok istiyorum inşallah darısı başıma :))
0 oy
(2,039 puan) tarafından
64 le hamile kaldım 74 le doğuma girdim 11 ay oldu doğum yapalım 56 56 yim şimdi bende bişey yapmadım gitti kendiliğinden gören noldu sana diyo valla bende anlamadım niye böyle oldu 
(179 puan) tarafından
Siz fazla almamissiniz zaten
(2,039 puan) tarafından
Yani ben alma değil verme fazla oldu :D 10 kilo aldım 18 verdim
(179 puan) tarafından
Evet ilginç olmuş :D
0 oy
(159 puan) tarafından
İlk gebeligimde 45 ile hamile kaldım 21 kilo aldım 19kilo 1 seneye kalmadan verdim.Hicbirsey de yapmadım sadece emzirdim.Simdi 17+5 olduk ikinci gebeligim 2 kilo almışım sadece
(179 puan) tarafından
Sanırım sizde yapısı kilo almaya meyilli olmayanlardansınız
(159 puan) tarafından
Evet ben çok zor kilo alırdım çok kolay kilo verirdim normalde ama gebelikte çok kilo aldım.Bunda şuan iyiyiz bakalım daha 2 kilo almışım
(179 puan) tarafından
Form korumanız kolay olur ne güzel :))
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Canım doğumdan 2 3 hafta önce 75 tim  1 yıl geçti 50 kiloyum hiç bir şey yapmadım bebenin bakımı yüzünden yemek yiyememekten gitti 25 kilo 
(179 puan) tarafından
Evet bu da anneliğin bir nişanesi :)) olsun vermiş oldunuz sayesinde
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hamileyken 22 kilo aldım dogumdan 1 ay sonra 25 gitmişti. Ama bişey yapmadım 
(179 puan) tarafından
Ne güzel işte bebişi bol bol tebrik etmek lazım anneyi koşturarak verdirmiş kiloları :D
(25,224 puan) tarafından
Yo hiç koşturmadı sağolsun gayet rahattık:)
(179 puan) tarafından
Darısı başıma o zaman inşallah :)
(25,224 puan) tarafından
Olur olur kız bişey olmaz yürekten inan:D
0 oy
tarafından
Doğumdan sonra baktım çocuk çıktı ama gram oynamamış. Ertesi günü korona olduk maaile el kadar çocukla. Tat koku gidince 10 günde 10 kilo gitti sadece su içebildim hayattan soğudum resmen. Kalanları da hamurişi yemeyecek verdim bir de bol su. Toplamda 20 kilo gitti 
(179 puan) tarafından
En büyük zaafım hamur işi yani yemediğimi düşünemiyorum bile ... Bakalım Allah büyük niyet ettim bir işe ama hayırlısı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 113 göst.
7 Nisan 2023 Aile kategorisinde Elif2021 (1,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 473 göst.
0 oy
28 cevap 360 göst.
8 Eylül 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde bayzaaa (80 puan) tarafından soruldu

377,383 soru

11,293,365 cevap

34,711 kullanıcı