0 oy
1,249 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Pismanmiyim evet pişmanım 7 aylik oglum var sabrjm sadecee oğlum..çok acele karar vermişim beni çok sever el üstünde tutar üzmez zannetmiştim ama koskocaman bir yalanın içindeymişm. Köprüden geçene kadar ayıya dayı demiş. Her günümüz tartışma. Ne değerim ne ozguvenim var ne lafımı dinler ne de hiçbir dediğime önem verir

Onun için hep aaptal ggerizekalii biriyim. Küçük görmekten ezik görmekten başka bsy yaptığı yok. İlgi alaka helede iki sohbeti aslaaaa yok. Söyleyince de ne alaka sizin için çabalıyorum sabahtan akşama kadar çalışıyorum neyiniz eksik diyip duruyor. Ama benm gözüm parada pulda değil . Ben sadece eşim birazcık beni karısı olarak görsn birazcık değer versin ıstiyorum güler yüz ıstiyorum.  Kızlar ben mi cok sey ıstiyorum Allah icin söyleyin... inanın kahrım kalbimi parçalıyor mideme kramplar giriyor üzüntüden:( 

Böyle olmamalıydı ben mutlu olmayı hak ediyorum gerçekten... başkası olsa erkeğin parasına bakar gider alsvers yapar gezer tozar ama benim eşime ihtiyacım var elimi tutmasına gözlerimin içine bakmasına:((( ama olmuyor. Söyleyince de hiçbir şey değişmiyor.  Sabah cikiyor aksam geliyor zaten sohbetimiz hicc yok uyuyor yemekten sonra . Bi ben bi oğlum varız hep tekiz ... Çok düşünüyorum bırakıp gitsem elimde mesleğim yok napixam el kadar bebkle.  Babamlar beni kabul eder ama maddi durumları yok onlari zorlamak istemiyorum. Acaba  Bu süreçte kursa gitsem sertifika falan alsam yer açma belgesi falan.. herhangi bi meslek (güzellik kuaför vs)  en azindan arkami döndüğümde elimde güvencem olsun ıstiyorum. Bana akıl verin lütfen. Yargılamadan... içime umut koyun inanın bana o kadar ihtiyacım varki.. çünkü ben olene kadar böyle bi evlilik istemiyorum :((

23 Cevaplar

0 oy
(11,217 puan) tarafından
Üzüldüm aile rızası almadan erken yaşta evlenmenin gerçek yüzü işte
tarafından
Aslında severek evlendik. Beni ölesiye seviyordu bakcsana yemin ederm o kadar seviyordu ki bunu tüm kalbimle yüreğimle hissediyordm. Ama şimdi o adam yok karşımda 2 yıllık evliyiz çok çabuk değişti :((
(12,871 puan) tarafından
Hala seviyordu mu diyorsun eğer ki bence sevseydi evlenicn3 daha da değer verirdi
-Reklam-
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Eşin yaşça çok mu büyük merak ettim.. Allah yuvanıza mutluluk versin 
tarafından
Esim 24 yaşında
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canim yaşlarınızi okudum sana olumsuz yazmayacağım eşin izin vermezse çalışaman herşey maddiyata bakıyor malesef yaşınız genç 

Çok genç üç beş yılda düzelir bizde geçtik o yıllardan değişmedi. Sen öyle hissesiyon zamanla oturacak evliliğinix Rabbim size Hz Ali Fatıma sohbeti versin aşkı versin 
tarafından
Amın inşallah. Umarım evliliğim düzelir:(
(2,369 puan) tarafından
Merak etme düzelecek herşey yoluna girevek eşinle ilgilen sen sabret
0 oy
(329 puan) tarafından
Gerçekten çok kızıyorum erken evliliklere yani daha doğrusu kendinizi garantiye almadan koca himayesi altına girilmesine ama şu yönde takdir ettim her ne kadar yanlışta yapsan çok geç olmadan farketmiş ve kendi ayakların üstünde durma yolları araman güzel umarım şans senden yana olur 
(329 puan) tarafından
Ankara’da iş için destek olmaya çalışırdım ama illaki sana uygun bir iş bulursun yaşın küçük her yer açık sana şansın daha yüksek tabi
tarafından
Teşekkür ederim dusunmen yeter Allah razı olsun.
(6,231 puan) tarafından
Eşinden izin alma kendi ayaklarının üzerinde dur çalış. Özel güvenlik olmasa da sabit saatleri olan bir yere gir.
tarafından
Sancaktepe'de nerdesin
tarafından
Samandira Rings avm orman tarafi
0 oy
(449 puan) tarafından
Canım olan olmuş neden niye diye kendini üzme önüne bak. En azından oğlun var. Bak ne güzel düşünmüşsün bu süreçte kendini geliştir maddi anlamda olmasada manevi olarak çocuğuna annende bakar bu zaman içinde sende meslek edinmeye bak. Yaşın daha çok genç bu kadar kahretme kendini. Hele bide annesin mecbur ayaklanman lazim. Ben seni anlıyorum Bi kadın olarak istediğin şeyler anormal değil hakkın. Fakat ne yazık ki bazı erkekler dolabı doldurunca tüm kocalik görevlerini yaptıklarını saniyorlar
tarafından
Bazen ne diyorum biliyor musun allahim eve bi kuru ekmek gelsin ama eşim ve ben birbirimizn kıymetini bilelim.  Evde huzur mutluluk olursa zaten kurban olduğum Allah'm verir.  İnşallah kendim için oğlum için biseyler yapmaya çalışacağım
(86 puan) tarafından
Kesinlikle öyle  .... bizlerihep evde karın tokluğuna duran çocuklarıma bakan kişiler olarak görüyorlar bir tane de bende var aynısından o yüzden post sahibini o kadar iyi anlıyorum ki ...
0 oy
(340 puan) tarafından
Aynı durumdayım lise terk 21 yaşında 2 çocuk annesiyim evlendigim için pişman değilim Allah razı olsun eşim çocuklar doğmadan okulumu bitirmeme yardım etti şuan da batıya gidersek üniversite oku diyor ama ** gibi pişmanım kaçarak evlendim 
tarafından
Okumamak büyük pişmanlık. Ama evlendiğime pişman değilim demek ne güzel..
(339 puan) tarafından
+birde ben bende 21 yaşındayım bende 2 çocuk annesiyim erken evlendim ben 8e kadar okudum babam salmadı beni çok istedim okumayı göndermedi sonra bir nevi görücü usülü evlendim ama şu hayata tek şansın rabbime şükürler olsun eşim oldu bana her konuda destek oldu dünyanın en iyi babası oldu eşimden yana hep şanslı hissetim kimi kadınlara sorarlarys evlilikmi bekarlıkmı diye gebeli bekarlık der ben evliligi seçerim ailem çok kısıtlardı insnın 1 arkadaş dahi edinmem gözlerine batar dı ama şimdi hayata karışsmıyorlar ben evlendik ten sonra hayatın tadını yaşamaya başladım evet allah razı olsun onlarıda anlıyorum anne baba koruma iç güdüleriyle yaptılar ama bana hiç güvenmediler şimdi acısını çıkarıyorum
0 oy
(4,920 puan) tarafından
Bazen erken yasta evlenen genç kızları görünce kızıyorum ne acelen vardı diye. Ama bir de evlenmeyip sokaklarda çıplak gezen genç kızları görüyorum bak açık degil bildigin çıplak gezen. O yüzden nikahta hayir vardir biraz sabret evlilik hemen oturmuyor canim.

Ben 25 yasinda evlendim 4.5 senelik evliyim inan son zamanlarda artik kavga gürültü tartışma olmuyor evde. Cunku birbirimizi tanidik huylarimizi ogrendik hersey zamanlar oluyor. Hemen umitsizlige kapilma olmazlari olduran Allahtir.

Ne guzel bir yuvan var. Erkekler biraz odundur duz mantık yani. Ama kadinlar naiftir. Sen biraz akışına bırak bakalim duani da eksik etme. Kocanin ruhaniyetine bol bol fatiha oku sakin ,sevecen,anlayışlı bir es olmasi icin. 
tarafından
Onu böyle vurdumduymaz görmekten artık bu seferde  ben öfke krizine giriyorum.  Hersey onun için şok saçma çok boş gönül almaz özür dilemez hep kendi haklı hep kendi doğru.  Artık kaldıramıyorum öfke nöbeti geçiriyorum. Elimde olmadan... kendimi tanıyamıyorum beni oyle bi hale getirmiş ki anlatamam
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Yasin küçük okulu bırakıp evleissin hadi onu geçtim bu yaşta çocuk niye diye sorarlar adama yedi aylık bebekle kursa falan gidemezsin gerçekler acıdır kime birakacan emen bebeği hemde bırakmayı göze alabilecek mi her şeyin bir bedeli vardır ya çekeceksin hatanın bedelini yada açık öğretim falan bir yerlerden okula baslayacaksin
(8,741 puan) tarafından
Ne alaka Bi hata yaptı diye çekmek zorunda değil önemli olan hatadan ders alıp onu düzeltmeye çalışmaktır ne mutlu ki bu arkadaşımız bunu başarmaya çalışıyor
(1,313 puan) tarafından
Bunu yapabilmesi çok zor yazdığımı tam okumadınız heralde iki şansın var diye yazdım zaten ya çekecek yada açıköğretim vs bir şeye başlayacak diye kursa falan bebek varken nasıl gitmeyi planlıyor acaba gerçekler acıdır
0 oy
(912 puan) tarafından
Ya ben bende kaçarak evlendim 6 aylık kızım var benzer şeyleri yaşıyorum ben de en son defolup gidecem çok zor katlanıyorum besleme gibi hissediyorum çok zor bir durum en azından seni. Ailen yanında ben kaçtım diye ailemle de görüşmüyorum bende 21 yaşındayım cooook erknmis yeni anladım 
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşadık sanırım.bu arada onun okumakla da alakası yok .ben okudumda noldu?mesleğinde var.olmayinca olmuyor ben 9seneye yakın çabaladım.calistim eve destek te oldum.yaranamadigina yaranamazsin.eski kocamda bana gerizekalı derdi.halbuki onun okuduğu meslekten beş kat daha zor benim okuduğum bölüm.
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Emin ol çalışmasa o huzur mutluluk hiç olmaz 

Çok usteleme bence yorgundur adam napsın 

Bebeğini uyutunca bir film aç yada kahve yap beraber için sohbette açılır zaten boşanmayı kafandan çıkar bence maddiyatla oluyor herşey

Sen eşini karşına al ama tatlı sözle ona ihtiyacın olduğunu söyle 

İnşaallah düzelir yuvanız 

Ama emin ol kimsenin yuvası dört dörtlük değil

Evliliğiniz zamanla oturacaktir

0 oy
(6,231 puan) tarafından
Canım görende diyecek 40 yaşına gelmiş ya daha 21 yaşındasın açıktan oku okulunu bitir. Ben 28 yaşında üniversite mezunu oldum. Neden geçmiş gibi düşünüyorsun ? Diploma al gir işe çalış. Çok zor değil açıktan oku bitir. Hem içinde kalmaz. Daha çok çok çok gençsin neler neler yaparsın umutsuz olma. 

Bazı erkeklerin yapısı böyle sen bol bol sohbet etmeye çalış arkadaş ortami falan varsa girin sohbet edin. Gelecek hakkında hayalleri hakkında işi hakkinda sorular sor. Asla ve asla sana hakaret etmesine müsade etme. Seni.ezmesine müsade etme. Sen kendine güven. Özgüveni kuvvetli olan insanı kimse ezemez. 
0 oy
(800 puan) tarafından
Ablacım sen bizlerin ne yaşadığını sanıyorsun 

Adamlar dışarda k pek gibi çalışıyor eve geliyor hemen yemek sonra uyku çok nadir olmasa geneli böyle

Saçmalama durumu iyi bir eşin var ne can sıkıntısı Allah aşkına 

İmamı Rabbani cam sıkıntısı kötü ahlakdandır der 

Saçma sapan şeyleri takmışsın kafana gereksisz
(859 puan) tarafından
Sacma sapan şeyler mi kiza hakaret ediyormus sohbet yok direk uykuya geciyo diyo ben ne anladim bu evlilikten bacim
O disarda calisiyosa bu kadında evde cocuk buyutuyor sende buyutmussundur cocuk bakmak ne kadar zor bilirsin ikiside ayni yoruluyor kiz haklii
(800 puan) tarafından
Deyıl gereksiz kapris
Bu kız burda gereksiz dikkat çekmek ilgi odağı olayım işsiz de omdan
Aynı yoruluyor olsa oda vurur kafayı yatar uyur emin ol
Ayrıca da baksın kocasının zevki nedir ne sohbetler den hoşlanır ilgisi nedir
Herkez işi gucu bıraksın bana odaklansın dıe beklerseniz çoooook beklersiniz
Karşılıklı uyum içinde olmalı iletişim kocan yatıyor ise sende git yat sarıl uyu işiniz ne
0 oy
(974 puan) tarafından
Bacım yaşınız çok genç ilk yıllarda olur böyle şeyler Allah'ın izniyle sabırla olacaktır çekip gitmek en kolay yol kalıp düzene koymali evliliği erkeklerin algıları kapalıdır sürekli konuşma ve tartışma evliliğe zarar verir davranışlarinla isteklerini belirt birazda akışına bırak aslında evlendikten sonra değişmekten ziyade öncelikler değişiyor geçim çocuk derken bir hengamenin içinde buluyoruz kendimizi sadece erkek değil biz kadınlarda yapıyoruz bunu ama kendimizin farkına varmiyoruz ev yemek aş çocuk derken kocaya yükleniyoruz kocalarda normal olarak tepki veriyor bu zamanı daha sakin kalarak atlatirsaniz daha sonraki zaman dilimlerinde mutlu olursunuz ben kendimi söyliyeyim kocamda bende egitimlerimizi tamamlayıp islerimizde kariyer yapmış insanlarız yaşımızda evliliğe çok musaitti ve öncesinde de 6 yıl görüştük ona rağmen ilk yıl birbirimizi yedik ama çok şükür şimdi geçti daha sakin ve eglenceliyiz tabi çocuklardan ilgilenmekten birbirimizi göremiyoruz ama çok şükür herşey yoluna girdi 
0 oy
(80 puan) tarafından
Ben de okumadım okuyacak kafa yok bende dedim 19 yaşında evlendim evet evlilik hayallerde ki gibi toz pembe değilmiş Hergün kavgalar küsmeler tavırlar evliliğimin 2 yılı bu şekilde geçti, okula açıktan devam etmek istedim karşı çıktı, gizliden okudum liseyi geçende ehliyet almak istiyorum dedim karşı çıktı napacakmışım kendisi götürüyormuş ben kafam esince çıkıp gezecekmiymişim burnumdan geldi ama gittim kayıt açtırdım şimdi çalışıyorum eşim çevredeki okumuş konuşmasını bilen bilgili araba süren kızları görünce çok hoşuna gidiyor ama istiyor ki evimdeki cahil kalsın sonrada bana cahilmişim gibi davranıyor. Erkek için kendini üzme parasını yemiyorum da deme ye erkek kıymetten anlamaz senin yemedigin parayı başkası yer o sana öyle davranıyorsa sende ona muhtaç olmadığı göster 
0 oy
(406 puan) tarafından
Canm daha gençken huyu suyu karakteri oturmadan evlenilince böyle oluyor daha eşinde sende gecmissin 
0 oy
(4,391 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı 
0 oy
(2,104 puan) tarafından

Canım bende 21 yaşindayım 28 haftalık hamileyim 2 senelik bile olsa üniversite okudum elimde diplomam ve altın bileziklerim var diplomam alfığım sertifika ve belgelerim yani bunun yanında Almanca İngilizce ve az çok rusçam var turizmden mezun oldum bende bazen senin gibi hissediyorum biliyor musun benimde eşim sabah gider akşam gelir ha sana diyemem çocuğun var ölünceye kadar evli kal böyle diyenler olacak kimseye ama kimseye kulak asma insanlara ve kara karı boşamak kolay fiye söz var boşuna değil onlar onun muhasebesini sen kendin yap ya 1 2 haftalık ailenin yanına git anlasın ya da al karşına konuş bana sorarsan al karşına konuş 1 2 haftalık çözüm olur ailene gitmen ama konuşman elbet bir yere varır kendin de şuan istersen online bazı kurslara girip bir şeyler başarabilirsin al bak okudum şuan ev hanımıyım hamileyim çalışamıyorum 2 sene daha çalışamam ama bu süre zarfında Allah nasip ederse kpss ye hazırlanmak istiyorum bu hepsi senin elinde ya kendini geliştirirsin ya da kaderim benim bu diyip yerinde sayarsın . 

Eşin belki de size iyi şartlar sunmak için bu kadar çalışıyor erkekler ile bizler arasındaki en büyük fark biz her şeye kolay ve çabuk uyum sağlıykruz ama onlar öyle değil mesela benim eşim 8 aylık evliyiz 7 aylık hamileyim evlenmiş olmanın yükü üstüne baba olmak ona ağır geldi şuan deli gibi çalışıyor brnşm tek şeyim bu hak veriyorum çünkü günümüz ekonomisinde bu olmak zorunda bana sorarsan bu durumda böyle olabilir konuşmadan bilemezsin ama naçizane fikirlerim kendin için bir şeyler yap ve bebeğin için okumamış olabilirsin ama geç değil şu hayatta hiçbir şey için geç değil 
Benim eşimde 24 yaşında o bütün bir gün çalışıyor sen evde bebek bakıyorsun ikiniz içinde zor geliyor bu süreç aslında sen yoruluyorsun ilgi istiyorsun o da işte yoruluyor dinlemek istiyor oğlunuz daha çok küçük biraz süre ve zamandan sonra düzelir aranız 
(37 puan) tarafından
Artı verecektim olmadı hayırlısı. sizi haklı buluyorum çok doğru söylemişsiniz
0 oy
(8,741 puan) tarafından
Ahh cnm ne yazık ki Bi çok kadı bu durumh yaşıyor keşke olmasa keşke herkes mutlu mesut olsa şu hayatta ahh ahh... ama Bi konuda seni tebrik ediyorum dayak yiyip susan ailesi sahip çıkmadığı için koca evine katlanmak zorunda olduğunu sanan kadınların yapamadığını yapmayı düşünüyorsun Bi meslek sahibi olup yarınlarını garanti altına alıp evladına tek basinada olsa sahip çıkmak ne yazık ki Bi çok kadın gücünü farkında değil ama sen bunu başarmaya çalışıyorsun gerçekten tebrik ediyorum mutlaka basar elinde her zaman guvencen olsun umarım basarirsin ve burda basari postunu okuruz işte Türk kadinin gücü korkak sinik dayak yiyince susan ailem arkamda değil diye kocasına minnet eden çalışmak nedir bilmediği için koca evine mahkum olan kadın değilde güçlü Türk kadını şuan gururlandım umarım bu hikayen Bi çok kadına örnek olur
0 oy
(3,754 puan) tarafından
Tartışma yi senmi baslatiyosun yoksa genel olarak herseydenmi çıkıyor güzel sözler hicmi kullanmıyor 

Bnm eşimde çok çalışıyor 

Gezdirme desen yok ama öyle bunları çok sorun etmiyorum bunlar için tatismiyorum 

Ama senin yaşın daha genç 

İlgi istiyosun

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 648 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berf (6,360 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 507 göst.
26 Ekim 2020 Diğer kategorisinde serpil1234 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 217 göst.
0 oy