0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde (10,963 puan) tarafından
Oğlum 2yasina girmek üzere iki saniye durmuyor .iş yapmayı filan bıraktım artık zaten.yemek yapıp yersek şükür ediyorum.asla birşeyle ilgilenmiyor.kitap okuyorum durmuyor .etkinlik yapmaya çalışıyorum asla durmuyor.yani oturup bakmıyor bile .işi gücü koşturup bir yere tırmanmak.nerede tehlikeli birşey onu yapmaya çalışıyor.koktuga tırmanıp kendini atmaya çalışıyor.sandalyelere tırmanıp öbür taraftan kendini yere salmaya çalışıyor.gunde en az 5 kere havada yakalıyorum.bir saniye bile oturamiyorum.mutfak dolaplarına saldırıyor.cocuk kilidi aldım anında 2gunde kırdı.asla bir oyuncaga 2saniye bile durup bakmıyor.ne yapacağımı şaşırdım.disari çıkartıyorum kendini bebek arabasindan atmaya çalıyor.yurutuyorum çığlık çığlığa elimi sal diye bağırıyor.tukendim artık.gece yatarken ayaklarımın tabaninin zoklamasini hissediyorum.hwr gece agrikesici içersem uyuyabiliyorum ayak ağrısından.dr goturdum normal hareketli bir çocuk ilgisini çekip oturacağı birşey bulun dedi.neler aldım yok.cozum bilen var mı kizlar? Evime gelen vallahi billahi Allah yardimcin olsun bu çocuk bakılmaz can dayanmaz diyip gidiyor.

16 Cevaplar

0 oy
(966 puan) tarafından
Durumun varsa kreş olabilir.evde sıkılıyordur.ya da çok enerjik meyve vb.seyler yedirme.
(10,963 puan) tarafından
Canım kreş almıyor .sordum .3 yaş diyorlar
-Reklam-
0 oy
(5,047 puan) tarafından
Maddi durumun el verirse okula gönder. Enerjisini atamadığı için böyle davranıyor
(5,047 puan) tarafından
Yok 24 aydan itibaren alan okullar da var. Bende kızımı göndercem ikinci dönem ordan biliyorum. Ya da oyun gruplarına falan götür haftada 2-3 gün
(10,963 puan) tarafından
Vardır belki canım.benim etrafındakilerin hepsi öyle dedi.daha da 22aylik zaten
(5,047 puan) tarafından
Oyun grupları da iyi gelebilir. Onlara da bi bak istersen
(10,963 puan) tarafından
Arkadaşın çocuğu ile yan yana getirdik çocuğu parçaladı resmen .şiddet anlamında dedil bilmiyr çekiyor iktiriyor.cocuk oyuncak oynamak isterse gidip raahtsiz ediyor .sürekli koşalım istiyor
(5,047 puan) tarafından
İşte yalnız büyüdüğü için böyle oluyor. Biraz akran görmesi lazım ki alışsın
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Enerjisini bitiremiyo yavrum kreşe vermeyi düşünür müsün 
(10,963 puan) tarafından
Ah bacım birde bu kadar harekete kiloluda.22 aylık 15 kg.sorayim.eczaneyede Dr a da danışayım.
(7,041 puan) tarafından
Az kuzum kilosu bence inşallah işine yarar anlıyorum seni kardeşim de öyleydi benim kreşe verdik kalorifer peteklerini sokmuştu öğretmeni odaya kilitlemisler hamileydi bi de kadın bahçede çilek etkiliydi kreşe hayi olsun diye ekilmiş toplanıp satilacakti girmişler çilek toplamışlar tel örgüyü sokmusler Allah yardımcın olsun
(10,963 puan) tarafından
Bak tam o potansiyel oğlum .evdeki kulpları soktu mesela.
(7,041 puan) tarafından
Valla annem hiç bişey kullanmadı kardeşime hatta doktora goturdu senin gibi sakinleştirici istedi doktor ona da hareketli çocuk iyidir takılma olsun dedi
(799 puan) tarafından
22 aylık 15 kg nasıl aldırıyor sunuz anlamadım ki nasıl alıyorlar uffgg
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Abur cubur yiyor mu şekerli yiyecekler 
(10,963 puan) tarafından
Meyve çok seviyor.seker değil de
0 oy
(124 puan) tarafından
Bunu okuyun faydalı olur inşaAllah 
0 oy
(124 puan) tarafından

Bunuimage

Bunu okuyun okuyun faydalı olur inşaAllah 

(10,963 puan) tarafından
Deneyim bacım hemen.
(799 puan) tarafından
Ya halimi ben çektim çok faydalı
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Benim 9 aylık öyle zıpır tam :) gülüm enerji atamıyo çocuklar dışarda eve sarıyolar benim 3 yaaşında oğlumda aynı hırçın ve hareketli oysa parka gidince filan böyle olmuyo okan okula gittiği için daha sakin ve yapıcı mesela
(10,963 puan) tarafından
Parka götürsem saldiriyor her yere çocuklara.ne yapacağımı şaşırdım.insan içine çıkamıyorum
0 oy
(6,367 puan) tarafından
Bismillahirrahmanirrahim valla Allah sabır versin canım ben bile okurken kalbim dayanmadı. Kızım 6 aylık şimdiden yerinde durmuyor sanırım aynılarını bende yaşayacağım :(
(10,963 puan) tarafından
Vallahi billahi bak evime oturmaya gelen yazık sana diyor.ben bu çocuk doğmadan önce vallahi billahi obez kadar kiloluydum.kullqndigim ilaçlardan dolayı.bu bir yürüdü su an gören taniyamiyor noldu sana diye soruyor
(6,367 puan) tarafından
Sen yine dua et tek çocuk. Halamin büyük oğlu 2 buçuk yaşında aşırı hareketli ve ikiz kardeşleri var gözlerini oyuyor kafasına kaşık çatal atıyor ısırıyor delirmiş gibi. Ben bile korkuyorum o çocuktan. Kıçının üzerine oturduğunu hiç görmedim. 10 çocuğa bedel.
(10,963 puan) tarafından
Birde benim büyük var .o da maşallah ölümüne dağınık.
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Eve koşu bandı trambolin bisiklet al enerjisini atsın enerji fazlalığı var 
(10,963 puan) tarafından
Arabası var ona da binmiyor bacım onu da aldım.asla oyuncak vs bakmıyor .sadece koşup tırmanıyor her yere.o evdeki ayakkabı dolqbini vallahi billahi rahat 10 kere topluyorumdur .bak açıp  kurcalamiyor.actigi her dolabı anında tuttuğunu fırlatıyor
(8,933 puan) tarafından
Koşu bandı ve trambolin ise yarar meraklanma trambolin hoşuna gider ziplamasi icin ama emniyet kilidi olanından al mutlaka kodu bandı için önce kandır onu 1 saat sonra zaten bayılacak hali kalmayacak
0 oy
(496 puan) tarafından
Dua var canım. Halamın torunu çok hareketli sürekli zarar veriyor kendine düşüyor atlıyor zıplıyor. Bı dua okudu sakinledi biraz eğer istersen öğrenip atarim
(1,733 puan) tarafından
Bende şurada bekleyim
(1,248 puan) tarafından
Bende merak ettim
(496 puan) tarafından
Öğrenip aticam
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Benimde kızım öyle bugün inanır mısın bulaşık Makinesini boşaltmak için 3 defa açtım her defasında bosaltamayip kapattım hiç bir şekilde durmuyor.
0 oy
tarafından
20 aylik ayni durumdayi eve trambolin ve kaydirak almayi dusunuyorum biraz enerji atsin diye
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Benim kızımda aynısının tıpkısı ve 1 yaşında daha yatak odasında yatağa çıkıyor koltuğa çıkıyor masaya çıkıyor en tehlikeli yerlere tırmanıyor üstelik kendini ordan atıyor hiç korkusu yok yürütecek koyuyorum kendini atıyor ordan pat yere yğrğtecin üstüne çıkıp ayağa kalkmaya çalışıyor ben çok yoruldum ayaklarımın altı çatlıyor ağrıdan valla 
(10,963 puan) tarafından
Heh bacım öyleyim.birde gece uykumuzda yok .bak gece saat 1 e geliyordu agliyarak uyuttum.bir kalktı 1.5 ta 4 te geri uyudu .7 de kalktım birde büyüğü okula hazirliyorum
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Beni ozetledin 27 aylık kızımda böyle artık parmaklarini kapıya sıkıştırıyor he p tepelerde tırmanıyor atlıyor korkmuyorda bebek arabasından atlionof of nerelre gidek biz
(10,963 puan) tarafından
Bak kafasına kask almayı bile düşündüm ben.
(6,859 puan) tarafından
Benimki şapka bile takmıyor kuzu :(
0 oy
(3,767 puan) tarafından
TV ye bakmiyomu Allah yardımcın olsun bı tanemi 
(10,963 puan) tarafından
2 tane birde büyük var.bakmiyor ki asla beş saniye durup ona da bakmıyor
(3,767 puan) tarafından
Hım şimdiki kendini düşünüyor Allah sabır versin cnm 3 tane ccocuk zor
Benim ablam 3 yaptı şimdi rahatsız elimden bişey gelmiyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 62 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Annelerr toplandiik (22 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 85 göst.
3 Kasım 2021 Aile kategorisinde Annesiseverkizini (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 319 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,870 kullanıcı