0 oy
175 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (282 puan) tarafından

Hayirli geceler arkadaşlar  oğlum 17 aylik persembe gününden itibaren aniden ateş iştahsızlık ve kusma başladı. Cuma günü ağzının etrafında kirmizi kabarcıklar oluştu ve bu giderek arttı ateşini dusuremeyince ve kucağımda  bayilimca acile kaldırdık ama pek bisey yapmadılar hep virus bulaşmış deyip bi antibiyotik ve fitil vererek gönderiler ama hicbirsey yemiyo oğlum cumartesi günü de kanlı balgamli kustu yine hastaneye kaldırdık vücutta bisey kalmadığı için balgam olduğu için zorlanmış o yuzden oyle kusmş denildi. Oğlum hicbirsey yemiyo ac siringayla sivi veriyorum şu veriyorum ama hicbirsey yiyemiyo içemiyor ve kizariklik ve kabarcıklar kollarında elinde bacaklarında arttı. LUTFEN BILGISI OLAN YARDIMCI OLABILIR MI?? 

NOT: Yurt dışında oturuyorum ve burdaki hastaneler cocuk doktoru sevk yapmadığı sürece hastaneye yatış yapmiyolar.

8 Cevaplar

0 oy
(3,675 puan) tarafından
Alla alla ne saçma yaa aile hekimliği gibi bişey de mi yok ona git canım ambulans çağır eve yine götür gerekirse sabah akşam git o nasıl iş
(282 puan) tarafından
Aile hekimi yok cocuk doktoru sadece şu icirin diyo çok kötü olursa yatiriyolar evet  çok saçma bende biliyorum
(3,675 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun bacım ne deyim çok üzücü:(
(282 puan) tarafından
Amin canim sagol Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Sağlık sistemi çok zor yurt dışında. Burda olsan hemen baska hastaneye götür derdim. Benim kizimda 18 aylikken geçirdi ama antibiyotikle hemen atlattı 
(282 puan) tarafından
Antibiyotigi biraktirdi bize doktor hiçbir şekilde krem de vermedi mamayi da içemiyorum ağzı yara olmuş cekemiyo siringayla veriyorum zorla onu da kusuyo suyu da siringayla veriyorum
(1,103 puan) tarafından
Besinsiz kaliyo bu şekilde bence yarın tekrar götür. Durumun ciddiyetini anlat.
(282 puan) tarafından
Afedersin de sa.la.k olduklarını sanmıyorum cumartesi gittik hemen getirin dediler acilde 4 saat bekledik sonunda bi fitille gönderdiler. Gerçekten ne kadar gelişmiş bi ülke olsada bazı konularda çok geriler simdi tekrar goturucez dus aldırdım uyudu
(1,103 puan) tarafından
Maalesef yurt dışında sistem çok kötü . Halam orda hergun konuşuruz 20 yıldır orda ama bı turlu iyi olamadı. Hastalığına çare bulamiyolar. Buraya geliyo ilaçları veriliyo duzeliyo. Oraya gidiyo ilaclar bitiyo yine rahatsız. Ev Dr u diye bişey varmış. Bayağı anlattı da çok üzülmüştüm. Hemen ilaç vermiyorlar son raddeye kadar adam akıllı bakmiyolar diyodu.
(282 puan) tarafından
Gerçekten doktordan doktora baya fark var  benim doktorum çok çok iyi verdiği ilac hemen fayda veriyo ama bazı doktorlar da varki insanı kanser ediyolar resmen ilac alana kadar insan mahvoluyo
0 oy
(876 puan) tarafından
ateş düştü mü peki veya elinde ayağında sivilce gibi şeyler çıktı mı
(282 puan) tarafından
Atesi iki gundur yok ama elinde çenesinde kollarında sivilce şeklinde kabarcıklar var
(876 puan) tarafından
antibiyotik kullanma sadece gece kaşıntısı için ilaç versinler
(282 puan) tarafından
Bıraktık antibiyotigi ama kaşıntı için hicbirsey vermedi. Normalde agri kesici fitil vermişti buda fitil vermeyin sadece agri kesici surup vermis onu kullanmaya basladik
(876 puan) tarafından
yok kaşıntı için ayrıyetten bir şurup var bize onu vermişti doktor ve çok faydasını gördüm
(282 puan) tarafından
Yoo kaşıntı icinde hicbirsey vermedi bize en son yani bu sabah agri kesici surup ve başka bisey vermezi
0 oy
(526 puan) tarafından
İnstagramda ebeannecim diye bir kadın var. Çok bilgili. Kendi bebeğide 2 kere geçirmiş onun postları vardı nasıl başedilir, geçirilir diye. Bakmanı tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun. Rabbim bebeklerimizi korusun hastalıklardan inşallah 
(282 puan) tarafından
Cok sagol canim Amin insallah.
0 oy
(3,417 puan) tarafından
6. Hastalık büyük  bir ihtimal. Bol sıvı ve ateş düşürücü kullanmanız gerekir. 
(282 puan) tarafından
Sıvıyı asla kabul etmiyor balgamli kusuyo ama atesi 2 gundur hic yok çok şükür
(3,417 puan) tarafından
Sıvı olarak meyve suyu da olur süt, su bir şekilde alması gerekiyor. Hani Türkiye'de olsanız serum takviyesi yapılır
(282 puan) tarafından
Tatli şeyleri çok seven cocuk herseyden uzak duruyo artık içermekte acayip zorlanıyorum  siringayla veriyorum herseyi oda acayip huysuzlaniyo
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım vallaha bilmiyorum ama benim kardeşim de oldu 6 yaşında şuan geçen kış olmuştu çok kötü bişey günlerce hastanede kalmışlsrdı allahım kimseye vermesin geçmiş olsun tekrar 
(282 puan) tarafından
Amin canim insallah küçük bebek neyi olduğunu neresinin ağrıdığını bile soyleyemiyo. Sizede çok geçmiş olsun Rabbim yaşatmasın insallah
0 oy
(2,834 puan) tarafından
El ayak hastaligiysa eger antibiyotik vermiyor. Kasinitisini alsin diye surup veriyor agiz yarasini hafifletsin diye de damla veriyor. Serin ve sivi seyler yedirmeye calisin. Yogurt ferahlatir biraz
(282 puan) tarafından
Agri kesiciden başka bisey vermedi zaten. Antibiyotigide kestik vermiyorum. Yogurt hiç yemez ayranı çok sever oda acayip gaz yapiyo korkudan veremiyorum onuda
(2,834 puan) tarafından
Anlıyorum çok geçmiş olsun. Malesef bu hastalik bazi kisilerde cok agir seyrediyor ve beslenmesine engel olabiliyor. Meyve suyu falan sıkıp vermeye calissaniz biraz besler
(282 puan) tarafından
Sabaha kadar başındayım zaten tekrar uyanır bisey içemezse hastaneye götürüp yatisini isticem zorla serum tedavisi şart çünkü
0 oy
(1,841 puan) tarafından
Ben bazen doktorları anlamıyorum virüs diyip yolluyor da virüse neden antibiyotik yazıyor antibiyotik virüse etki etmez ki cocuk neden kusuyor vücüt ilacı kabul etmiyo şaka gibiler gerçekten baska doktora götür kardeşim. O yaralar geçene kadar iştahsızlık devam edecek 1 ay sürdü bizimki tammaen bitene kadar cocuk mafoldu. bide zinco şurup vermişti bize doktor tek iyi gelen oydu onlla yaralar bi tık hızla kapanmaya başlamıştı. Bide halk arasında ağıziçi yaralara karadut özü de iyi gelir derler onu da danış doktora öle dene bakalım 
(282 puan) tarafından
Vallahi bende anlamıyorum antibiyotik neden dedim cabuk toparlansin atesi de 42 yi buluyodu kendine gelir dedi. Sonra başka bir tanesi bol su ver başka biseye gerek yok ateş çıkarsa fitil verdi oan devam ettim hafta sonu girdi araya bu sabah hemen cocuk doktoruna götürdük oda ne fitil nede antibiyotik hepsini birak agri kesici surup sadece ve bol su verin zorlayın dedi yinede içmezsem yarin sevk vericem hastaneye yatış yapılsın dedi inan bu doktorlardan ben kafayı yedim cocugu oyle görünce de içim parçalanıyor resmen. Karadut özünü ben bronşit balgama çok iyi diye biliyorum bugun iki kez az az verdim içindeki balgami aksam kusarak soktu sonunda simdi uyuyo ama nasıl olacak bilmiyorum sabaha kadar tekrar kötülerle hastaneye zorla yatisini isticem çok zor gerçekten yaralar içinde hicbirsey vermedi doktor. Rabbim herkese sifa versin insallah

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 51 göst.
0 oy
0 cevap 33 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Meleklerin.annesi (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
0 oy
4 cevap 196 göst.

374,662 soru

11,206,588 cevap

34,509 kullanıcı

...