0 oy
296 göst.
Aile kategorisinde (264 puan) tarafından
Minicik 2 aylık oğlum var onu çook seviyorum sürekli konuşuyorum sevgimi çok belli ediyorum gözümden bile sakınıyorum, çok ilgi gösteriyorum. Üşümesin rahat uyusun vs diye elimden geleni yapıyorum. Bir yakınım "sen çocuğun üstüne çok düşüyorsun pısırık olur biraz sert davranabilirsin " gibisinden konuştu. Oğlumun kaba saba biri olmasını hiç istemiyorum ama pısırık da olmasın ya kendini savunabilsin utangaç vs olmasın. Çok fazla koruyucu olursam çocuğun özgüveni olmaz beceriksiz olur filan diye koruyorum. Oğlumun ağrısı olduğunda yada aşı olduğunda filan içim parçalanıyor. Dengeyi nasıl tutabilirim?

15 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Te Allahim 2 aylık bebek bu bebekkkk.

Bebeklerin en çok sevgiye ihtiyacı vardır .Sert davranamazsin davranmamalisin .Davransan da anlamaz .Aksine en cok güvendiği insana ,annesine  artık güvenmez .

Onu diyen kişiye şöyle de ; " ben annesiyim ve  ne yapacağımı bilirim .Pardon da Siz kimsiniz "?
(264 puan) tarafından
Ben diyemiyorum:(
tarafından
O zaman sürekli ömür boyu karışır :( çok üzgünüm ama annesin sen .Evladinla ilgili şu an bir şeylere dur demezsen ömrün hebâ olacak .Ve evladın o zaman pisirik olacak.Arkasinda şimdiden duran bı anneye ihtiyacı var .Herkese karışmayın diyebilen...
(264 puan) tarafından
Evet çok haklısın, bu huyumdan vazgeçmeliyim. Bize öyle öğrettiler; büyüklere asla karşı çıkılmaz dediklerine uyulur vs..
tarafından
Mââlesef ... Ama yanlış .Çünkü büyükler de hata yapar .Evladının eğitiminden anne baba sorumludur.mudahale çok olursa çocuk ne yapacağını şaşırır .sen bir kişiye izin verirsin sonra herkes karışmaya baslar.Simdiden koy sınırını saygılı bir şekilde ❤️
(2,885 puan) tarafından
Şerifem yargı modunu açmışsın +++
-Reklam-
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Ne alaka ya daha iki aylık bebe şu anda ihtiyacı olan tek şey anne şefkati sevgisi zaten kendini hala anne karnında sanar o bebe deli gibi her halta konuşuyor bu millet 
(264 puan) tarafından
Off benimde kafamı karıştırdılar ben sürekli ilgileniyorum meleğimle insanlar abartıyorsun çocuk yata yata buyur filan diyorlar
(2,346 puan) tarafından
Yatar uyur beslenir ama annesinden de ayrılamaz zaten uykunun çoğu anne gogusunde geçiyor özellikle kokunu istiyor nasıl yapcan o zaman emzirmeyecen de yani
(264 puan) tarafından
Yani... uyuduğunda ben özlüyorum bile bebeğimi nasıl sürekli yatırayım kokusunu almadan duramam oda bensiz duramaz
(2,346 puan) tarafından
Bakma canım sen onlara zaten bı kaç ay duruyor sonra hareketlenince kaçıyorlar öyle eskisi gibi yanaşmıyorlar tadını çıkar
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Daha 2 aylık ya bütün anneler öyle olmalı zaten, 

Saçmalık böyle cahil insanları kale almanız bile suç! 
(264 puan) tarafından
O insanlar çok yakınım olunca malesef kafam karışıyor
(2,699 puan) tarafından
Öyle insanların gözlerine batma nazarları olur vallahi dikkat et
(264 puan) tarafından
Tamam canım sürekli okuyorum zaten
0 oy
tarafından
De ki senin çocuğun olunca öyle davran sonra bak kimin ki pisirik oluyor sert davranirsan hırçın ve piskolojisi bozuk bir bebe yetistirirsin canım 
(264 puan) tarafından
Demi ya katılıyorum sana. Ben sakın ve sevgi dolu davranıyorum inşallah oğlumda öyle olur
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Asla dinleme öyle diyeni. Oldu çocuk erkek oldu diye maganda yetiştirelim sokağa. 2.5 yaşında seve seve büyüttüm hep hiçte sorun yaşamadım gayette özgüvenli. Asla onlara uyup kötü davranma bebeğine kuzum.
(264 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tamam canım ❤
(1,246 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️ bana da çok diyolar abimden tut kuzenlerime kadar ama ben diyorum hep ben bi centilmen yetiştiriyorum kaba Saba bi erkek değil susuyolar mecbur :)
(264 puan) tarafından
Ay bende eşime buna yakın cümle kurdum, kaba saba olmayacak benim oğlum kibar beyefendi olacak dedim :)
(1,246 puan) tarafından
Aynen öyle erkek olmak başka beyefendi olmak başka :) evde süpürürüz oğlumla yemekte yaparız araba da süreriz erkek diye öyle sert yetiştiremem :) en iyisini demişsin :)
0 oy
(8,800 puan) tarafından
İki aylık bebeğin üstüne düşmek onun pısırık olacağı anlamına gelmez ne değişik insanlar var. Annesin yani tabiki canı acıdığında için acır. Oğlumun her aşısında benim de gözlerim dolar. Bir kan verse bende ağlarım. Bu annelik iç güdüsü yani elde olan bişi değil. 16 aylık canavar gibi valla hiç de öyle pısırık değil. 
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Allah aşkına sevgiden daha güzel ne verilebilir ki çocuğuna dinleme öyle şeyleri ya boşver sen içinden nasıl geliyorsa öyle yap canım 
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Bunları dert etmeyerek ve böyle sözlere kulak kapatarak dengeyi tutabilirsin. 

Sevgi ile büyüyen çocuklardan kimseye zarar gelmez, sevgisiz buyuyenlerden korkacaksın :(.. 
0 oy
tarafından
Suanki durumunuz cok normal 3 yasa.kadar.oyleydim ikinci oldu biraz daha gevsedim
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Bebeğe zaten öyle davranmak gerekir. Pedegojiden hiç anlamayan insanların lafına hiç bakmayın. Hepimiz üzerine titredik o dönemde. Doğrusunu yapıyorsun kucağa alıştırma falan derler öyle tipler ama şuan en çokta anneye ihtiyacı var bebeğinin. En rahat ettiği yer kucagin
0 oy
(3,757 puan) tarafından
Takma kafani daah yeni küçücük bebek bı zmn sonra sevgi daim oluyo ama ilgi okadar kalmiyo tek nisana bakiyosan şimdi bol bol sev segine ihtiyacı var zaten büyüyünce ariyosun ohallerini
0 oy
(985 puan) tarafından
Oğluma aynı senin gibi davrandım hamile olduğumu öğrendiğim günden beri onunla konuştum.  Oğlum şimdi 15 aylık soyleyebildigi çok kelime var . Yeni tanıştığı herkese öpücük atar kucağına gider merhaba der.  Ona hırçınlık denir mi bilmiyorum bazen birseyi çok istediğinde vermezsem kendini yere atar. Böyle işte. 
0 oy
(912 puan) tarafından
Canım bebek o daha ne anlasın tam tersi seve bildiğin kadar sev çok güzel bisey bu amanvevekliktem çocukluğa geçtikten sonra bence biraz rahat bırakılmalı brey olduğunu hissetmeli her yaptığına müdahale etmemeli o şekilde kendini korumayı ve kendi bisyelr yapmayı öğrenir ama şu an istediğin kadar abart 
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Ayyyy 2 aylik bebeğide kıskanmayin be tabiki sevgini ilgini vericeksin ayni şekilde 20 yasina gelince kucagina alip sevmiceksin sonucta sacmalamasinlar sende öp kokla sev bol bol o gunleri geri gelmiyor 
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Napicakmissin kenara atıp kendi kendine büyümesini mi bekleyecekmisisin bu insanlar bazen ne dediklerini sasiriyolar gerçekten 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 143 göst.
21 Ekim 2023 Aile kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 280 göst.
0 oy
5 cevap 205 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,107 puan) tarafından soruldu

378,183 soru

11,319,007 cevap

34,764 kullanıcı