0 oy
83 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (718 puan) tarafından
Tursu yapicm ilk defa kixlar lahana ve havuc 1 kiloluk cam kavanoza nasil yapmam gerekir tarof bilen varmii birde normal yemeklere kattigimiz tuzdan olur mu deneyen varmi

3 Cevaplar

0 oy
(117 puan) tarafından
Ben hiç özel tarif kullanmadim cnm hep göz kararı damak tadına göre yapıyorum guzelde oluyor iri tuz olsa daha iyi olur bence 
(718 puan) tarafından
Neler koyuyosun sicak su mu dokmek lazm hic fikrm yok ya
(117 puan) tarafından
Valla sıcak su koymuyorum normal su koyuyorum sirke tuz limon tuzu 1 tatlı kaşığı şeker yada pekmez koyuyorum ben çok sirke sevmediğim için sirkeyi az koyuyorum
(718 puan) tarafından
Tamam teskkur ederm cnm
-Reklam-
0 oy
(236 puan) tarafından
1 litre hazır su kullanıyorum turşuda yada kaynatı soğutuyorum 1 litere suya 1 çay bardağı yada 1 su bardağı sirke 1 yemek kaşığıda iri tuz cnm bu ölçu tam oluyor en üstünede bi kaç limon tuzu koyuyorm
(718 puan) tarafından
Tam tarif verbilirmisin cnm sana gore 1 kiloluk kavanoz icin
(236 puan) tarafından
Cnm kavanozun içine 2 3 tana nohut at sonra ne koyacaksan lahananı aralarına acı biber falan katacaksan onu kat en üste gelince 2 3 tane limon tuzu koy sonra suyunu hazırla başka bi kapta suyun içine 1 çay bardağı üzüm sirkesi koy 1 yemek kaşığı tepeli değil iri tuz koy karıştır tuz eriyene kadar hepsi erimesede sorun değil sonra suyu kavanoza dök tuz kalırsa en üstüne dök zamanla erir dibe karışır sonra iyice kapat kapağını çok soğuk yere koyma havalar soğudu bi kaç gün mutfakta dursun sonra ılık bi yere kaldır soğuğa koyarsan ekşimez haberin olsun ben bu sene balkona koymuştum bi türlü ekşimedi mutfağa alınca ekşidi
(236 puan) tarafından
Ha bide sarımsakta koy unutmuşum
(718 puan) tarafından
Tesekkur ederm cnm
(236 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(1,405 puan) tarafından
yarım su bardağı sirke 2 yemek kaşığı kaya tuzu Bi tutam. limontuzu yani çay kaşığı kadar da olur. normal suyu 6 7 dış sarimsak
(718 puan) tarafından
Tam tarif verebikirmsn cnm hic bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 543 göst.
30 Mart 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 774 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (813 puan) tarafından soruldu