0 oy
425 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşimle 20 Ağustos’ta büyük bi tartışma yaşadık hanımlar. İşini değiştir doğru düzgün bi işe gir böyle olmuyor dememi gurur meselesi yaptı beyefendi benden utanıyorsuna kadar getirdi olayı. Her haltta beni boşanmakla tehdit eder daha önce önüme dilekçe getirdiği olmuştu. 1 ay hiç muhattap olmadı benimle. Konuşmaya çalıştığımda tersledi. Akabinde bana boşanma dilekçesi getirdi. Güya 1 ay özür dilerim diye beklemiş olmayınca boşanmaya karar vermiş. Sonra da evi terketti 1 ay da öyle oturdum bekledim pişman olur mu diye.  Hiç bi sonuç alamayınca da dilekçeyi imzalayıp çıktım o evden. 1 aydır da annemin evindeyim. Toplam 3 aydır küsüz yani. Evden gitmemi hiç istemiyordu bu arada. Evden ayrılacağım gün geldi 4-5 saat dil döktü. Beni sevmiyorsun dedim inkar etti seviyorum dedi. Kararın ne ne istiyorsun dedim kararsızım ikimizde aynı hataları birdaha tekrarlamayacağımız konusunda birbirimize güvenmiyoruz bence dedi. Tamam git ver öyleyse dilekçeyi ben boşanmak istiyorum dedim çıktım gittim. Asla da gidip teslim etmedi dilekçeyi. Blöf onda o yürek yok diyenler haklı çıktı sanırım. Geçen gün saklı gizli eve gittim kalan üç beş parça kıyafetimi almaya. Bütün fotoğraflarımızı kaldırmıştım hepsini tekrar yerine koymuş. Benim fotoğraflarımı gözünün önüne koymuş. Olumlu veya olumsuz hiç bi adım yok adamda. Heba olan emeğime yanıyorum sadece. İnsanlara olan inancımı güvenimi yıktı. Boşanma davasını ben açacağım ama sormak istedim başına böyle bişey gelen var mı bi fikri olan var mı bu adam neyin kafasını yaşıyor ben anlayamıyorum artık. Sevildiğimi de düşünmüyorum asla. Asıl zoruma giden bu. Seni aramıyor mu sormuyor mu dediklerinde gözlerim doluyor. Nefret ediyorum artık ondan.

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ortada büyük bir sorun yoksa konuşmayı deneyin 
(265 puan) tarafından
Haklisin hayvanclik derkn inek koyun falan sandım kopek ticareti nedr sanmi baska is yok
(63 puan) tarafından
Ya işte bu çektiklerim bu yüzden :((( bu yüzden bana neler etti
(265 puan) tarafından
Annesi babası abisi falan yokmu ona kizacak akıl vereck büyükleri
(63 puan) tarafından
Kızmışlar bana hak vermişler onlarla da kavga etmiş birbirlerine girmişler şuan onlarla da küs görüşmüyor
(265 puan) tarafından
Insallah duzelir ya dogru yolu bolur yuvanz daglmaz canm
-Reklam-
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bı terapiste gitseniz hallolur bence çok büyük bi durum yoksa
(3,151 puan) tarafından
Kötü olmuş ama üslup biraz kaba olmuş canım yani burda tarafsız olarak üçüncü bir göz olarak ben olsam o şekilde benimde zoruma giderdi keşke daha kibar ifade etseydin belki sinirle o şekilde davrandı o da dilekçesi tamamen blöf sanki yukarda eve resimlerimi koymuş faln demiştin. Senin gözünü korkutmak için yapmış ve pişman ama erkekliğine de b.k sürdürmuyor.  Olan olmjs artık ama bence zayıf noktasından vur son bı konuşma ayarla yada uzun bı mesaj at. Bilmiyorum görücü usulü mu severek mi evlendinjz ama bahset işte şöyle böyle hayallerimiz vardı böyle zorluklarin üstesinden birlikte geldik okyanusları geçtik derede boguluyoruz ben senden asla utanmadim şükürler olsun sadece uslubum biraz kabaydi evet kusura bakma ifade edemedim sadece bu işi yapmadan hoslaniyorum ****** ticareti neticede daha normal surdurulebilir geleceği olan bir işte çalışıp kazanmani istiyordum sadece falan desen. O da zaten seviyorum ediyorum der bence gerçi sen daha iyi tanırsın eşini. Ama bence bitirmeye değecek bir sebep değil yazık etme yuvana birbirinizin kıymetini bilin. Yeri geliyor anana babana acamadigin seyir sine aciyosun onlardan daha yakın oluor eş artık evlenince. Kaybetmeyin birbirinizi. Yalvar özür dile vs asla demiyorum sadece tatlı dille onun haksız olduğunu kabul ettirip gönlünü almasını sagla yapabilirsin. Benim eşim fabrika işçisiydi ilk başta 16 yaşından beri aynı fabrikadaydi.  Evlendik ailesinden o kadar çektim ki uzmanlığa soktum sırf tayin alsın gidelim diye. Şuan 5 senedir asker ve şehir şehir geziyoruz ayrı kaldigimkz oluyor çok zaman ama huzursuzluk olmasından da özlem olması daha iyi bence kıymet bildiriyor. Bende bunu ince ince işledim eşime tatlı dille yoksa asla köyünden ana babasindan memleketinden ayrılacak bı adam değildi ama ben başardım hem işini hem yaşadığı şehri degistirttim ona. Sende yaparsın inan bana
(63 puan) tarafından
Canım bu çok dik başlı birisi laf söz geçmiyor buna :( o gün babası kızmış bana hak vermiş bırak bu işi yuvanı mı yakacaksın demiş adama ne laflar saymış şuan ailesiyle de küs. Benim gözümü korkutuyor artık. ve bu boşanma blöflerini alışkanlık haline getirdi ben diken üstünde yaşamaktan bıktım artık. Ona asla güvenmiyorum. 3 ay oldu beni o kadar üzdü ki. Seni arayıp sormuyor mu dediklerinde gözlerim doluyor aramıyor sormuyor seven insan bunu yapar mı. Çok kırdı annemi bile aramış kavga ettiğimiz gün sen yıktın bu yuvayı kızına çok yüz verdin arka çıktın demiş annemi üzen benim düşmanım olur. İçim kan ağlıyor heba olan emeklerime hayallerime umutlarıma kan ağlıyor ben sonumu biliyorum yalnız bi ömür beni bekliyor kimseye inanmam güvenmem artık. Zaten babasız büyüdüm. Bu da babamın aynısı bana babamı hatırlatıyor. Korkuyorum önümü göremiyorum artık:(
(3,151 puan) tarafından
Çok üzüldüm valla ne desem boş ama tek bildiğim eşinin ağır problemli olduğu duzelmeyecegine eminsen çoluk çocuk yokken çiz yolunu valla kimse bulunmaz Hint kumaşı değil kimseye de inanmam deme yalnızlık Allah'a mahsustur öyle birini çıkarır ki karşına Leyla olursun aşkından prenses gibi hissettirir sana hiç belli olmaz nasip kısmet hayırlısını işte Allah'tan isyan etme herkesin imtihanı farklı. Kimi eşinden kimi aileden kimi işinden başka başka Allah evlatla imtihan etmesin yeterli hepsi hallolur. Olmuyorsa da zorlamanın lackalasmanin manası yok madem tek kalemde silmiş bir defa bile arayıp sormamis sende taviz verme. Ama yine de bir uzmanla görüş bu süreçte nasıl davranman lazım duygularını nasıl yönetmen lazım destek al kendine dert edip yük etme içine atma hasta olursun. Dilerim rabbim hep güzellikler çıkarsın karşına hep mutlu ol❤️
(63 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun bu gece benim için dua eder misin Allah’ta senin güzel kalbine göre versin inşallah teşekkür ederim dostluğun güzel yüreğin için bi nebze ferahladım iyi geldi sağolasın.
(3,151 puan) tarafından
Ederim canım tabiki sağolasın canın sıkılırsa özelden her zaman yazabilirsin insan bazen tanımadığı kendisini yargilamayacak birine içini açmayı istiyor iyi geliyor ben teşekkür ederim Allah razı olsun ❤️
0 oy
(329 puan) tarafından
Annenin evine gittiysen aramaz tabi 
(63 puan) tarafından
Defalarca evden kovdu napim otursa mıydım
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani boşanalım dediğinde bile 1 ay beklemen onun ayağının yer almasına sebep olmuş dilekçe veren o pişman olanda o dengesiz sanırım kararın kesinse ayrıl canım küçük bir meseleyi büyütüp boşanmak istemiş bence bazı şeylerin affı olmamalı sevgi saygı böyle birşey değil bana göre 
(63 puan) tarafından
Aynen öyle canımm her geçen gün ego yaptı imzalayıp veremiyor diye düşündü. Zaten o suratını bi o dilekçeyi imzalayıp verdiğimde bi de evi terkettiğim gün görmen lazımdı. Dehşete uğramış gibiydi. Halbuki beni defalarca evden kovdu annenin evine git dedi ama meğer hiç ummuyormuş çok şaşkındı gideceğim gün. Neyine güvendiyse . Harcadı tüm sevgimi saygımı yerle bir etti. Onda ki de sevgi değil bende aynı fikirdeyim. Allah aşkına birdaha söyle. Tüm algımı yitirdik aklımı kaçıracağım artık. Bu sevgi mi? Ya da ne ? Bu dengesiz tavırları beynimin içine etti benim doğru düşünemiyorum artık.
0 oy
(915 puan) tarafından
Bazen erkekler çok saçma şeyleri gurur meselesi haline getiriyor en sevmediğim insan tipi olayları sakız gibi büyüte büyüte uzatan insan tipidir eşinizde öle biri uzatmışta uzatmış bence sizin ki nefret değil öfke bı ilişki terapistine falan giderseniz iyi gelebilir hemen kestirip atmayın boş yere yuvanız yıkılmasın yada ortak bı noktada buluşup içinizi dökün olumsuz yonlerinizi ondan söylemesini isteyin sonra siz ona olumsuzluklari anlatın sonrada olumlu yönlerinizi konuşun ama birbirinizi gerçekten dinleyerek inşallah duzelirsiniz
(63 puan) tarafından
Adamda olumlu veya olumsuz herhangi bi tepki yok ki canım. Herhangi bi adım atılacaksa benden bekliyor adam oturdu bekliyor şaka gibi.
(915 puan) tarafından
Devir o kadar bunalim ki her şey para mutluluk bile paraya bağlı durumunuzu tam bilmiyorum ama  belki senin ona söylediğin ona kendini gerçekten aciz ve kötü hissettirmistir  şu an ülke zor durumda her şey çok pahalı ve geçim derdi insanların psikolojisini bozuyo bazen böle durumlarda kendimizden ödün vermemizde de lazım eğer gerçekten nefretle dolduysan zaten boşa ama bu sadece ofkeyse Yuvan için o cabalamazsa bı adımı sen at bu devirde inan yuva kurmakta yalnız kalmakta çok zor ama bir gram dahi sevmiyorsan Ozman bırak gitsin o yoluna sen yoluna  ama seviyorsan bazen sevmediğin lokmayı bile tutmam gerekiyo
(63 puan) tarafından
Aciz ve kötü hissettirdi evet ama benim söylediğimi ona herkes söylüyor doğru düzgün bi işe gir evine barkına karına vakit ayır diye . Adamla bi pazar günü bile beraber kahvaltı yapamıyoruz gezmek tozmak zaten hak getire. İstemiyor. Yapamayacağından değil istemiyor kendi işlerine kendine vakit ayırmayı daha çok seviyor. Saçma sapan şeylerle oyalanıyor hayatımızın bi düzeni yok. Herkes söyledi bunu ona bir ben değil. Ama kafa almıyor. Bu sefer haddini çok aştı. Önüme getirip koymayacaktı o dilekçeyi. Oyun oynar gibi şimdi resimleri çıkarmış koymuş baş köşeye. Özlesem dönsem ne 1 sene sonra yine aynı olacağız. Sonu yok:((
(915 puan) tarafından
Desene sende bitmiş herşey hakkınızda hayırlısı olsun Ozman ne diyelim seni anliyamam ben böle bişi yasayadim çünku akıl vermek kolay ama yaşayana unutturmak zor eğer bir çok kişi bunu söylüyor ve o hala görmüyorsa kendine saygısı kalmamış  kendine saygısı olmayanın sanada olmaz umarım her şey senin için güzel olur
(63 puan) tarafından
İnşallah canım:( içim kan ağlıyor. Bidaha kimseyi almam ben hayatıma evlenmem de ama bu adamla da olmaz artık. Allah sonumu hayır etsin ne diyebilirim:(
0 oy
tarafından
Boyle ınsanlardan nefret edıyorum, duygularını asla soylemeyıp hep karsıdan hareket beklerler, senden özur mu beklıyor soylesın o zaman bosanma dılekcesı vermek ne demek oyun mu bu? Fotografları mı koyuyor özluyor mu yazsın o zaman ama ılla sen gıdıp ozur dıleyıp barısmak ıstıceksın ki ılerıde bırsey desen baaak yıne kötu olurum senınle dıcek
(63 puan) tarafından
O dilekçe benim bütün umutlarımı hayallerimi bitirdi zaten. Daha napim ben bu adama. Bunla ömür geçmez. Ben hep diken üstünde mi yaşayacağım. Çocuk yapmaya nasıl cesaret edeceğim? Hoş istemiyorum da artık. Hiç hevesim yok kalmadı. İnancım isteğim yok. Fotoğrafları öyle görünce gözümden bi kaç damla yaş aktı. Kendi ellerimle kaldırıp üzerlerini örtmüştüm. Bana aldığı hediye aksesuarlar falan hepsini ortadan kaldırmıştım geri yerli yerine koymuş. Ne mesaj vermek istedi bilmiyorum. Özledim demek mi bu? Boşanmak istemiyorum demek mi? Oyun mu bu benim yıkılan güvenim kaybolan inancım ne olacak?:((((
0 oy
(7,121 puan) tarafından

image

uykum var bxndnxbxb

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 456 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 679 göst.
16 Eylül 2022 Aile kategorisinde Anneeecilik (280 puan) tarafından soruldu
0 oy