0 oy
678 göst.
Aile kategorisinde (280 puan) tarafından
Kızlar 3 yıllık evliyim ama 30 yıllık evli insanlarla aynı yorgunluktayım..Uzun olacak biraz

Eşim evlenmeden önce bana rol yapmış kendini çok modern, anlayışlı gösterdi her konuda. Nisanliyken giydigime karışmaz, ailemin içinde mutlu, gezmeyi seven, konusuna göre haksızsa alttan alan biriydi evlendik her şey tersine döndü. Dolap kapağını açık bıraktım diye bağır çağır kavga eden, akşamki yemeği ocağın üstünde unuttum diye bardaklar kıran, abim küfür etti diye(ki evlenmeden önce biliyordu küfürlü konuştuğunu çok da iyi anlasiyorlardi) evlendigimiz ay selamı sabahı kesti. Şimdi de ablam evime geliyor diye sıkıntı veriyor. Bir gün tartışırken Sen annemden babamdan sonra geliyorsun dedi sineye çektim, 4 aylık hamileyken kayınvalidem misafir çağırdı bana ben de nasıl kiyabiliyor dedim sadece.. bağırdı çağırdı ben bu çocuğu istemedim ki bile dedi. Ayrılma noktasına geldik ama herşeyi sineye çektim evladım için babasız büyümesini istemedim. Bugün de ablam geldi diye sesin çıkmıyordu hazretleri 2 gün yapamaz sensiz, sesin niye çıkmıyor anlaşıldı dedi ben de normalde de çocuk dışında konuşmuyoruz ki aklına gelirsem belki arıyorsun dedim ** gibi konuşma karşımda diyo.. daha bir sürü şey.. ne yapacağımı şaşırdım.

14 Cevaplar

+2 oy
(504 puan) tarafından
Vallahi o çocuk o babayla büyüyeceğine babasız büyüsün daha iyi
-Reklam-
+1 oy
tarafından
İste o ilk sineye cekisiniz var ya hatayi tam olarak orada yapiyorsunuz cekme kardesim kalk bosan demiyorum ama kesin bir tavir koy pesinden kostur hataliyken koşmayacaksa zaten hic olamamissiniz. Şu saatten sonra da Rabbim huzur versin hidayet versin hoş gostersin 
(280 puan) tarafından
Koşmadı. Benimle konuşmaya bile gelmedi babam gil bıraktı geldi beni bu değersizliğim ondan zaten
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ne diyebilirim ki yazık ama çocuk için çekme derim 
(280 puan) tarafından
Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum boşanmak da kolay değil benim için düzelmesi için çabalıyorum ama boşuna çabalıyorum galiba
0 oy
(401 puan) tarafından
Kusura bakma hayatım ama eşim dediğin yaratığın içinden şeytan çıkmış resmen sen ne kadar susarsan o kadar tepene çıkar boşan demesi kolay ama çocuk olunca insan yapamıyo ama otur bı düşün ben ömür geçirebilir miyim boyle nereye gider
(280 puan) tarafından
Hayat geçiyor bı sekilde ben oğlumu düşünüyorum annesinin bu kadar ezilmesini görerek büyümesi..
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Çocuk bu mutsuz anne babayla büyüyeceğine ayrı ayrı büyüsün daha hayırlı yürümeyen kavga gürültü devam eden evliliklerin ayrılıkla sonuçlanması daha hayırlı bence... Üstelik çocuğu istemedim bile demiş yani çocuk doğunca eşine sihirli değnek değmicek gençliğine yazık..
(280 puan) tarafından
Doğdu, çok seviyor şimdi. Ama bana bağırıp annesi babasının yanında üstüme yürümeye bile kalktı. Ne özgüvenim kaldı ne gururum. Ne yapacağımı bilmiyorum
(1,246 puan) tarafından
Ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidiceksin başka çare yok canım.
(280 puan) tarafından
Haklısın oturup düşünmem lazım benim ve evladım için en iyisini.
(1,246 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Çocuğuna iyilik yaptığını saniyorsan yanılıyorsun.
(280 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(583 puan) tarafından
Mutsuz kadın mutsuz ev mutsuz çocuk demek oğlum babasız büyümesin derken annesinin sonunu izletme ona böyle bir adam la hayat geçmez ailen arkandaysa geriye bakma kaç  aşk maşk boş insan olacak adam sonradan olmuyor doğuştan oluyor ailesinin eğitemediğini sen adam edemezsin malesef 
(280 puan) tarafından
Ailesi hiç öyle demiyor 4-4lük yetiştirmişler.. Aileme güvenmek istemiyorum önce bir iş bulmam lazım galiba
(583 puan) tarafından
Ailene çocuğu mu emanet edebilirsin canım o yüzden dedim ailene açıl onlarla konuş iş bulup çalışıp destek olabileceğini anlat
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bu adam cocuk için çekilmez 
(280 puan) tarafından
Daha anlatmadıgım o kadar şey var ki
(3,259 puan) tarafından
Farkındayım.
0 oy
(5 puan) tarafından
Susma canım sustukça cesaret alır onu cezalandır ailenle konuş al çocuğunu git gerçekten çok pişman olur belki değişirse yuvana geri dönersin ama böyle yapmaya devam ederse ömür geçmez 

Bizim de aynı yani ailemi istemiyor ona söylemeden konuşmuyorum falan bir sürü tantana ama ben kaçarak evlendim eşim de askere gitmedi bedelli yapacak değişir diyor herkes sabrediyorum benim ailem bizi sözlüyken ayırmak istedi kayınpederim ile babam arasında iş anlaşmazlığı yüzünden hala babamın bizi ayırmak isyemesini sindiremiyor bu yüzden hala bizi ayırmaya çalışıyorlar diyor falan filan ben hiç cevap vermiyorum artık olgunlaşacağını düşünüyorum inşallah rabbim hepimizin hakkında hayırlısı neyse onu versin 
(280 puan) tarafından
Olgunlaşmıyorlar canım ne yazık ki ben de 3 yıl bekledim şimdi kapıyı çekti çıktı senin suratını mı cekicem diye ben de evet biz karı kocayız dedim sus sesini kes diyerek gitti
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Çok üzüldüm... rabbim yuvana huzur versin inşallah eşini Salih bir eş eylesin sana 
(280 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bak canım kaybetmeyecegini anlayan, cepte oldugunu anlayan erkek asla alttan almiyor, lafina sozune dikkat etmiyor.

Benim esimle öyle bi duruma geldik ki canimdan bezdim ise gittiginde topladim valizi kucagimda 6 aylik bebeyle tek basima yollara düştüm. Artik kavga bile etmiyoruz o kadar bitti. Dedim arkama gelmez onla büyüyecegine ben hem anne hem baba olurum. Koştu geldi evde burnumdan getiren adam, yüzüme bakmayan adam nasil perişan ama gelme mahkemede görüşüruz dedim net ol yani. Eger duzelmeyeceksen beni yorma dedim. Suan iyiyiz bi sorun oldumu verdiğin sözü unutma diyorum. Senin gidebileceğini hic dusunmedim diyor. Sorunlari konusup en ince ayrintisina kadar çözüleceğine de inan kaybetmekten o korksun sen degil
(280 puan) tarafından
Gittim geçen yaz baba evine,babasını yollamış almaya ben de gelmiyorum dedim kendi bile tenezzül etmedi sonra annem gil aman yuva kolay kurulur mu bozuyorsunuz diye getirdi geri bırakıp gitti.
0 oy
tarafından
düzenlendi
Allah yardım etsin 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun elle tutulur hicbir yani yok yani

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 969 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde Aisem3155 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy