0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
10 gündür hasta oğlumu 1 hafta evde toparladım antibiyotik kullandık, hiç bişeyi yoktu dün kreşe devam etti akşam geldi sesi kısılmış karda yatmış gibi öksürüyordu. Bugün iyiydi gönderdim akşam 4.30 da aradılar yine, hah dedim geliyor gelmekte olan, ateşi 38.5 çıkmış yine. Stresten sinirden beynim hala zonkluyo zaten zar zor toparladım çocugu geçen hafta başlıcam artık böyle salgına, yarın evdeyiz dinlensin dedi doktor ama perşembe gitsin dedi normal karşılanıyor şu zamanda bu hastalık çünkü. Viral enfeksiyon geçiren çocuklarda sonradan öksürük başlayabilir, buda enfeksiyonun ciğere yapışıp kalmasıyla ortaya sonradan çıkıyor dedi. Öksürük ateş sizi şuan korkutmasın, ama nefes alış verişi sıkıntılı ve tıkanmaları olursa hemen gelin dedi. İnadım inat o bağışıklık kazandırılacak, kocamla küsüz okuldan alalım diyo ben hayır dayan kış bitene kadar düzelicek diyorum, neysek doktorlarda benden yana :D Bu gece ateş ve nefes nöbetindeyim selam olsun herkese :D sizler nerelerden katılıyorsunuz hastalık kervanına :D şükürler olsun dermanı olan dert veren Allaha bunlar geçici şeyler Allah dermansız dert vermesin kimseye. 

9 Cevaplar

0 oy
(4,637 puan) tarafından
beraber takilak beybi :D
(25,224 puan) tarafından
Gel çak yapalım:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım keşke bir hafta kadar yollamasaydin bir günde toparladi diye iyileşmez ki yaaa gönderme bı kaç gün bir hafta kadar orda hasta çocuklarda vardır belki onlardan da bulasiyordur

Geçmiş olsun canım 
(25,224 puan) tarafından
Zaten hafta sonları ile birlikte 10 gün gitmedi canım evdeydi dün başladı daha 1 günde hasta olup geldi yine
tarafından
Çok geçmiş olsun valla ne diyim bilemedim bol bol vitamin ver hatta vitamin surubu da alabilirsin iyiletikten sonra
(25,224 puan) tarafından
Sağol canım benim vitamin kullanıyoruz 1 haftadır verdi doktor ekstra doğal şeylerde yapıyorum bir sürü. Ama salgın işte bu kışı zor geçiricez belli:/
0 oy
(230 puan) tarafından
Ah bizde bu dertten muzdaripiz 2 aya yakın olacak hasta çocuk tam iyileşiyor kreşe başlıyor hop bidaha hasta... Bide kendi anne babam çocuga bakmıyorsun ihmal ediyorsun demez mi hepten sinirlerim bozuluyor 1 yaşında bide kızım var çalışıyorum zaten bir yetememwzlik hissi yaşıyorum.. Allah yardımcımız olsun ben napacağımı şaşırdım Vala artık 
(25,224 puan) tarafından
Benimde işim rahat aslında ama artık sürekli hasta oldugu için ikide bir gidip kreşte alıyorum ee haliyle benim yaptığım iş aksıyor kaybım patronumuz bizim müsama gösteriyor sağolsun ama adam benim elime bakıyor işleri ben teslim ediyorum bitirip çünkü ben ha bire gidince çocugu almaya adamın işi de aksıyor bununda kafama takıyorum yani. Bakalım neler olacak sağlık olsun yeterki
0 oy
tarafından
Çok çok geçmiş olsun. İnşallah atlatır ama artık okul dönemleri hep hastalıklı geçecek gibi çünkü bitmek bilmeyen bir salgın var bütün çocuklar her zaman hasta. 
(25,224 puan) tarafından
Evet maalesef çocuk doktorunuzun çocugu bile hastanede yatıyormuş o derece
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Off kreş deme bana, benim oğlum da hasta 1 hafta iyise 2 hafta ateş, öksürük, kusma. Bizi de bugün arsdılsr gidip aldık... 38 ateşi  şimdi de bol bol kustu 

Allah şifa versin 
(25,224 puan) tarafından
Allah sizde şifa versin inşallah canım. Bende şimdi ölçtüm yine yarım saatte bir ölçüyorum 37.8 e düşmüş gece 1 bucukta calpol vericem yine. 4 saatte bir 3 gün boyunca devam edin calpol dedi
(5,132 puan) tarafından
Amin. Ben yarın çocuk doktorunu ararım kulağı ağrıyor uyuyamıyor yavrum,  ne yapacağımı bilmiyorum çok uykusuz
0 oy
(3,856 puan) tarafından
ben bu ay gondermedim kreşe anca toparlandi , aralik ayinda baslayacak   korkuyorum ayni sryler olacak diye , kulak enfeksiyonu goz enfeksiyonu bronsit baslangici   , oksuruk 1 ayda daha yeni iyilesti 
(25,224 puan) tarafından
Maalesef aynı şeyler olacak bu gidişle :/ doktorumuz o kadar ara vermeyi dogru bulmuyor. 1 hafta dedi en fazla ne kadar ara verirse bir sonraki hastalıgı o kadar ahır geçebilir bir an önce bağışıklık kazanmalı dedi
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Biz de benzer durumdayız. Grip oldu,. antibiyotik ve başka ilaçlar içti kızım toparladı dedik. Aradan bir hafta geçti birden bire bronşit oldu. Yatarken biraz öksürüyordu sabaha kadar mahvoldu çocuk. Tekrar antibiyotik iğne, başka ilaçlar, doğal yöntemler kaç gün oldu hala iyileşmedi. Grip bronşite çevirmiş dedi doktor. Çok garip bu sene hastalıklar. Normalde kışın hasta olursun 3-5 güne geçerdi 
(25,224 puan) tarafından
Aynen benimki de son 1 aydır aşırı uzun sürüyor hastalıgı normalde 2 gün göndermezdim okula düzelirdi. Enfeksiyon doğal kaynaklı olmadığı için doğal takviyeler ile yaramıyor dedi doktorumuz. Bende çok doğal takviye yaparım ama ne kadar yaradığı malum
(2,132 puan) tarafından
Kızım bir yaşında ilk kez hasta oldu, tecrübesiz olduğumuz bir konu, bayağı zorlandım. Rabbim tüm evlatlara şifa versin..
(25,224 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(534 puan) tarafından
Bizim neredeyse bir ay olacak ve 11 aylık bebek ne okulu ne başka bir şeyi evden çıkarmıyorum resmen ama bitmek bilmiyorum hırıltısı iyice arttı antibiyotik ve buharda artık işe yaramıyor bende şu an ateş nöbeti tutuyorum yarın başka doktora götürecem sanırım 
(25,224 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım ama mikrobu taşıyan elbet biri vardır dışarıdan gelen taşıyıcı olabiliyor evde olsa da hasta oluyor böylelikle
(534 puan) tarafından
Bana da bulaştırdı şu an bense hastayım belki surekli birbirimize bulastiriyoruz inan bilmiyorum ama ciğerlerine inecek diye çok korkuyorum, sizede çok geçmiş olsun
(25,224 puan) tarafından
Sağol canım bizimde inmiş ciğere işte maalesef yeniden antibiyotik başladı.
(534 puan) tarafından
2 ay önce inmişti hastaneye yatiracakti kabul etmedim cunku yine antibiyotik verecekti evde veriyorum zaten
 sonra kontrolde geçmiş ciğerler temiz dedi ama çocuk yine kötüledi
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Öksürük uzun süre devam ediyor bitti gibi olup yeniden çıkıyor ortaya . Çok geçmiş olsun . En azından bu şekilde bağışıklık kazanmış olur . Mandalina ve portakal bol bol yedir umarım iyi gelir . 
(25,224 puan) tarafından
Sağol canım benim portakal henüz bulamadık hiç yok bizim buralarda hemen alıcam valla
(1,845 puan) tarafından
Yazdan dolaba limonata için falan attıysan onu da sıkabilirsin . Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama getir de var belki sende de vardır . İki kilosu 42 ₺ . Tatlarını bilemem ama . Mandalina da iyi gelir çıkana kadar .
(25,224 puan) tarafından
Dolabımda yok maalesef. Mandalina ile idare ediyoruz şimdilik
(1,845 puan) tarafından
Oda iyi gelir . Tekrar çok geçmiş olsun .

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 316 göst.
25 Ekim 2023 Aile kategorisinde Yarento (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 460 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sevgi guzel (92 puan) tarafından soruldu

379,321 soru

11,354,227 cevap

34,827 kullanıcı

...