0 oy
206 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,572 puan) tarafından
Karnıyarık yapacağım tavuklu mu etli mi yapım kararsızım  

Yanında pilav ve cacık olacak 

Tatlı olarak sütlaç güzel olur mu yada önerilere açığım 

Ha bide sarma düşündüm sutlec pirinç bu pirinç bide pirinç pilavı saçma olur diye çıkarıyorum sizce yeterli mi 

11 Cevaplar

0 oy
(1,024 puan) tarafından
Aynen pilav olduğu için sütlacı çıkar bide geçen tavuklu yaptım ben karnıyarık eşim sevmedi 
(2,572 puan) tarafından
O nasıl tatlı bı bakiyim
(1,024 puan) tarafından
Kolay kız şerbeti yap üzerine dök pratik çok severim ben Nefis yemek tariflerinde var
(2,572 puan) tarafından
Kız şerbetli tatlı hiç sevmiyorum ya sevmediğim şeyi misafire yapmiyim ahırda gelir hem akşam akşam sütlü çikolatalı şeyler seviyom
(1,024 puan) tarafından
O zaman en basiti fincan tatlısı
(1,024 puan) tarafından
Çok hafif ve pratik
-Reklam-
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Çorba da yap başlangıç için. Sarma ve sütlacı çıkar salata ve havuç tarator olur. Karnıyarık da kıymalı olsun tavuklu yemedim bilmiyorum:) tatlı sütlü yapmak istiyosan magnolya yapabilirsin. Pilav olur karnıyarığın yanına. 
(1,246 puan) tarafından
Olur o zaman ya ama bisküvisiz yapma bak sonra olmaz üzülürüm :) ılık sudan geçir muhallebiyi dökmeden bide biraz ılısın muhallebi karıştır ocağın altını kapattıktan sonra öyle dök.
(2,572 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim iyi fikir oldu muhallebi daha gözde bı tatli
(1,246 puan) tarafından
Rica ederim canım emeğine sağlık kolay gelsin şimdiden :)
(2,572 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim :)
(1,246 puan) tarafından
Rica ederim:)
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Ben karnıyarıgı tavuklu yapınca üzerine beşamel sosta yapıyorum görsel olarak güzel oluyor sütlaç yerine başka tatlı yapabilirsin 
(2,572 puan) tarafından
Sütlaç olmaz mı dersin ya evde sütlaç malzemesi var sadece olmazsa ev yapımı muzlu puding mi yapsam
0 oy
(7,018 puan) tarafından
Cennet corbasi yapabilirsin 

Kiymali olsun karniyarik 

Tatli olarak trilice yada sekerpare olabilir 

Sarma olur 

Pancarli humus gibi meze cesidi olabilir 
(2,572 puan) tarafından
Cacık yapacagim cacık sulu çorba sulu olur mu ki karniyarigi kıymalı sevmiyorum parça etli seviyorum tavukta ette severim ama kararsızım humus hiç denemedim yapamayabilirim
(7,018 puan) tarafından
Corbayi onden vericen ya kuzu olur tabi eline saglik gayet guzel
(2,572 puan) tarafından
Kız bizde herşey sofraya konur tatlı hariç yer sofrası tüm yemekler sofraya konur kim ne yden başlarsa ne yerse o yüzden cacık ve çorba olmaz gibi
0 oy
(577 puan) tarafından
Mercimek çorbası

Kıymalı karnıyarık, tavuklusu riskli herkes sevmeyebilir

Yanına pirinç pilavı

Havuç tarator,salata yada cacık 

Peşinede sütlaç güzel olur ikisindede pirinç olsa bişey olmaz yiyoruz hep yani :)

*Ekstra bişey eklemek istersen hazır yufkadan börek döşeyebilirsin
(2,572 puan) tarafından
Biz iki gelen misafir iki kişi ve geç gelecekler çok yemek kalır o yüzden çok çok yapmak istemiyorum çok israf olur diye cacık var çorbada yapmak gerek mi cacık olacak salata filan yapmayacağim bide bizde önden değilde herşeyi sofraya koyar öyle başlarız yemeğe ha bide turşu filan koyarım sofraya
(577 puan) tarafından
Geç gelip aç mı gelecekler birşey demediler mi sende ona göre hazırlık yapardın, yatılı mı misafirin? Yani öyleyse çay yanına birşeyler de düşenebilirdin
(2,572 puan) tarafından
Yok yemeğe çağırdım işten çıkıp bana gelmeleri 9 9 bucugu geçer dedim yemeğe bekliyorum ona göre gelin diye sofrayı kurmak başlamak 10 u bulur en kotu o yüzden hafif olsun diyorum yatılı degiller
(577 puan) tarafından
Sen yinede bi çorba yap canım bence hepsinden minimal bir şekilde azar azar yap o zaman yemeğin yanına bi cacık yap ortayada turşu koy tamam peşinede sütlaç oh mis
(2,572 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(3,974 puan) tarafından
Mercimek corbasi

Karnıyarık kıymalı 

Pirinç pilavı 

Yogurtlu meze olabilir

Islak kek, ağlayan pasta olabilir 
(2,572 puan) tarafından
Fırınım pasta kek güzel yapmıyor tencerede pişen bı tatlı yapabilirim
(3,974 puan) tarafından
Tavada kek tarifleride var cnm. Magnolia da yapabilirsin muhallebı pısır aralara meyve koy guzel olur. Hazır pasta kekinden pasta da yapabilirsin çikolatalı aklıma bunlar geldi. Muhallebı li tart kalıbında pasta da olur youtube da bak. Mozaik pasta da cok guzel, saray sarması bunlar fırın gerektirmez
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Karnıyarık etli daha güzel oluyor hemde misafire daha uygun. Yanına pilav ve börek güzel olur soganlı böreği öneririm her misafire yaoqrim beğenmeyen görmedim,  sarmayı cikar bence, sütlaç yerine sultan sarması yapabilirsin hem basit hem hafif oluyor
0 oy
(7,202 puan) tarafından
Banada pazar gelıyo misafir çorba yapacam nohut yemeği pilav tovuk eti bide tirit yapcem
0 oy
(4,437 puan) tarafından
asko karni yarik gibi degil patlicani dolma yapar gibi içini oy kizart içine et sote yada tavuk sote yap ustune salcali sos kekikli o sekilde cok guzel oluyor hem degisik hem daha satafatli duruyor. corba da cennet corbasi yapabilirsin pilav olarak sehriye pilavi ya da tereyagli sade bulgur pilavi da hos durur ortaya patates topu yap hem yogurtlu hem de kolay tatli da serbetli daha guzel olur gibi 
(2,572 puan) tarafından
3 yaş duvarlara tırmanan oğlumla ben yoo ben iiii ben yapamam okurken sonuna yetişemedim.isimlerini yeni duydugun şeyler var bide
(4,437 puan) tarafından
yok kiz aslinda hepsi kolay ugrastirici hic bisey yok :)
(2,572 puan) tarafından
İsimlerini duymadığım yemekler ama isimleri çok şatafatlı geliyor :)))))
(4,437 puan) tarafından
kiz tavuk yada et soteleyip patlicanin icine koycan
misir unu teraygla kavurup icine sogan sarimsak patates koyup tvuk suyuyla corba yapacan blendirliycan
bulgur pilavı zaten hep yapilan sadeesinden
patatesi haslayacaksin icine sogan kavurup baharatliycan ustune sarimsakli yogurt biber kizdirip dokcen tatlida ya seker pare ya da etimek yap guzel olur bukadarcik :):)
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sütlac yerıne muhallebı gibi bişeyde yapabılırsın tavuk göğsü falan.Ama ara sıcak olarak bı börek vs yada meze gibi bişeylerde olabılır maksat masa bos gözükmesın yiyemeyen onu yer.karnıyarık etle oşr mısafıre tavuk pek uygun gitmiyo basıt kaçar karnıyarıga
(2,572 puan) tarafından
Geç gelecek misafirlerim ve iki kişi gelecek börek düşünmedim muhallebili olur ama bakıyorum ne yapabilirim teşekkür ederim
(2,705 puan) tarafından
Yanı sütlaç malzemem var demişsin muhallebıyede nişsasta un seker gidiyor aynı sey tereyagı ve yumurta eklemezsınz ben öyle yapıyorm.ıkı kişiyse yeter menu bencede
(2,572 puan) tarafından
Muhallebilik malzemem de var ama muhallebili tatlı magnolya fikir verdi arkadaşlar ama bisküvi yok olmadı sabah markete gider alır magnolya yaparım bide bu menü yeterli
(2,705 puan) tarafından
Senın bılcen iş evınde öeyve varsa muhallebı arasına muz cılek kıvı vs tarzı meyvelerle koyar süslerınsın yada buskuvı tarzı bişeyle hıcbısı bulamazsan uzerıne şeker erit yanı karamel yap şık durur lezettide yerınde oluyo
(2,572 puan) tarafından
Muzlu bisküvili magnolya yaparim
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Kaynayarigi kıymalı yap pilav cacık çorba sarma yap canım tatlida başka yap sütlaç yapma 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 205 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (9,911 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 212 göst.
29 Eylül 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 150 göst.
28 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Daisyyy (1,137 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Cimbom26 (6 puan) tarafından soruldu

374,720 soru

11,208,638 cevap

34,515 kullanıcı

...