0 oy
382 göst.
Diğer kategorisinde (383 puan) tarafından
İyi geceler kızlar eşim kapanmami istiyor ama bnde dedm Allah için kapanirsam kapanirim eşim küçükken hatim etmiş ama bı şimdiki haline baksak alakasız kapanirsam Allah rızası için eşim için asla dedm eşimde diyo sen baslasan ben tekrar kendimi düzene sokar bende namaza başlarım dedi dedm illa bnm kapanma baslamama gerek yok icinden gelsin dedim haklsn dedi açık olmak günah haram ama bilmiyorum günaha girmek istemiyorum bizden kimse kapalı değil kapalı olanlarda çok hoşuma gidiyo beğeniyorum pek dua bilmem kapanınca ya yapamazsam diye korkuyorum günaha su an bile giriyorum açık olarak evet ama kapanıp açılmak bnm için daha kotu bilmiyorum kızlar:(

15 Cevaplar

+3 oy
(71 puan) tarafından
Hz Nuh peygamberimiz 950 sene yaşamış ne yaşadın demişler Han'ın bir kaoisindan girdim diğer kapısından çıktım demiş. Hayat çok kısa ve geliş amacımız Allah'ın emrine uymak, onu tanımak, ve imtihanları Allah'ın rızasıyla atlatmak. O kadar açık insan var nefis kapanmak istemeyebilir ama herkes kendi bacağından asılacak. Yani herkes kendi hesabını kendi verecek bir bahanemiz asla olamaz onlar açıktı da ben o yüzden açık kaldım diye. Rabbim diyor ki kulum bana bir adım yaklaşsa ben ona koşarak giderim. Sen duanı et ona sığın hakkıyla tesettüre (kapalı olma tesettürlü ol) bı gir bak ne kapilar açılacak sana. 

Benim ailem muhafazakar bir aile değil serbest büyüdüm çok rahattım annem hala açık çevrem hayret ediyor ben çarşaflı değilim ama feracenin de bir tık üstü cilbab giyiniyorum. İlk ailem istemedi heves etmişim gözüyle baktılar ama elhamdülillah Rabbime iyi ki tesettüre girdim keşke daha erken görseydim diyorum. Bir anda tunik giy dediler ben bunu rabbim istiyorsa tunik giyip rabbim razı olmayacak hakkıyla girmem lazım deyip direk bıçak gibi kestim haramla helal arasını. Şeytana fırsat vermedim aklıma geldikçe dinlemedim. Rabbime yürüdüm elhamdülillah o da bana koştu. Hatta namazla aynı anda başladım. İlk namazım namaz olmadı bilki Allah katında bilmiyorum ama inanır mısın sanki rabbim günahlarımı mıknatıs gibi çekti. İlk kildigim çok ağır geldi bana ama rahatlamış hissettim.  Rabbim gunahlarimi temizledi diye yorumluyorum. Eşine sağına soluna bakma Allah razı olur mu gözüyle bak. Sen duanı et eşine bu hareketinle örnek olmuş olursun inşallah. Rabbim hakkıyla tesettüre girmeyi nasip etsin. Nefsime ağır gelir diye düşünme şeytanın vesvesesi hepsi.
tarafından
Maşallah canım çok güzel anlatmışsın. Rabbim daim etsin inşallah ❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kapalı değilim canım ama bana göre bu süreci geçişlerle yapmak daha doğru olur gibi. Namaza başlayıp kuran okuyarak kendini alıştırıp geçiş yapabilirsin ama öncelik senin içinden gelmeli tabii ki başkası isteyince malesef olmuyor olsa da eksik oluyor. Bana da nasip olur inşallah her şeyi yapıyorum namaz oruç kuran ama bir baş örtüsü ağır geliyor nefsime 
(383 puan) tarafından
Bilmiyorum nasil kuranca bilmem ki anca Türkçe meyali okurum bazen abdest alıp uzun giyip çemberler Türkçe meyalini okuyorm ama arapcasi önemli degilmi
tarafından
Evet canım bildiğim kadarıyla önemli ama boş vaktin varsa harflerden başlayarak öğrenebilir ya da kurslara gidebilirsin annem 40 yaşında öğrenmişti şu ann bizden güzel okur yaşın genç daha. Eşime Öğretiyorum şu sıralar o da hiç bilmiyordu yavaş yavaş kelimeleri çözmeye başladı zamanla olur ama dediğim gibi senin niyetin önemli hepsi için
(383 puan) tarafından
Küçükken okulda bize ogretiller ama.hic bı sekikde okuyamadım ezberleyemedim dilim donmedi yok yani olmuyordu bn başaran kadar herkes bitirdi evde denedim olmadı bende Türkçesini okuyorum arapça kadar sevap olmasada olsun
tarafından
Sevabı az değildir canım öyle düşünme senin niyetin iyi çaban var. Sadece kelimeler tam Türkçe ye çevrilmeyebiliyor ya da anlamı eksik kalıyor o nedenle kuran ı Arapça okuyun derler anlam karışmaması için. Sen istersen Türkçe de olsa kuran dua ile başla kapanmış olmak için kapanma
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Önce kendini hazır hissetmen gerek hazır değilsen kesinlikle bekle kapanıp acilmak daha kötü 
(8,908 puan) tarafından
İnşallah hakkında hayırlısı olur mesela benim eşimde ayni kafada sen başla bende senden görüp baslayacam ben hazır değilim istemiyorum şuan çok istiyorsan sen buyur önden belki sen bana feyz olursun diyorum bahane aslında hepsi
(383 puan) tarafından
Eşimden şüphem yok cidden eşim yapar o sıkıntı değil asla yani eşim alkol kullanan insan hekarligi hep alkol evlenince nadir e tanı tamamen birakick gerekiyo dedi bırakırım ztn 7 ay istemedim diye içmedi bı kere olsun yine yapar ama bn kendimden emin deglim :(
(8,908 puan) tarafından
Emin değilsen bekle önce dua ile başla kuran oku sonra namaz adım adım ama en son zaten nasipse olur
(383 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah canm:)
(8,908 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(6,163 puan) tarafından
Tesettür Allah'ın emridir zaten bunu bilip öyle kapanman gerekiyo eşin veya bi başkası istedi diye değil keşke nefsini yenip kapanabilsen Rabb'im nasip etsin inşallah ❤️
(383 puan) tarafından
Çok saol canm ♥️
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Ne açılmak ne kapanmak ne de açılıp kapanmak abes değil bence. Ama tavsiyem önce Kur'an'ı duayı öğren namaza başla. Niceleri var namaz kılmaz Kur'an bilmez ama kapalı. Tam anlamıyla yapmak istiyosan içinden gelsin istiyosan öncelik bence namaz Kur'an dua sonra zaten Allah verir içine o sevgiyi kapanmak istersen yine kapanırsın. 
(383 puan) tarafından
Biraz araştırcm bakalm :)
(1,246 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım hakkında:)
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Farz olan sadece başı kapatmak değil ki. Mesela birçok başı kapalı var ama vücudu tamamen ortada, yada namaz kılmaz Kur'an okumaz.  Başı kapatmakla iş bitmiyor yani. Bide eşin istiyor diye kapatmak manasız yaptığın Allah rızası için olmalı yani ihlâsla. Bugün kapatıp 2 gün sonra açarım dayanamam istemiyorum diyorsan zaten kapatma. Önce biraz maneviyatını artır o zaman içinden kapanmak gelir zaten ben böyle düşünüyorum 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Eski kocam kapansan çok güzel olur dedi diye kapanmıştım. Doğum yaptım lohusayken su haline bak babaanne gibisin demişti. Ne üst baş aldı ne bisey kndi imkanlarimla kapanmıştı. O lafı söyledi bende attım eşarbı suratına al sen ört o zaman diye bı daha da ortmedim . Günahı boynuna pislik herif. İçinden gelmesi çok önemli.
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Sen bismillah de canım ama esin istiyor diye degil Allah istiyor diye düşün çünkü biz insanlara kullarin istedikleri kahir olarak Allahin buyurduğu lütuf olarak gelir. Düşün ki Rabbim seni cok seviyor ve yanmani istemiyor. İnşallah Rabbim hayirli bir sekilde kapanmayi nasip eder 
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Canım zaten her turlu Allah rizasi icin kapaniyor insan. Birilerinin istemesi vesiledir sadece. Bunu sakın kocam istedi diye kapandim anlamina getirme. RABBIM affetsin bende gec kapandim. Esimden once bir nişanlılık yasadim ve nisanlim kapanmami cok istiyordu bend3 zaten surekli ertliyordum o vesile ile kapandim. Hep derim Rabbim belki sırf tesettüre girmem icin hayatima girdirdi diye. Bak simdi yanimda yok. Onun icin kapanmış olsam nisani atinca esarbida atardim. Duz mantik olarak bakarsan. Kisiler sadece vesiledir sen sebebe yapis. InsaAllah eşinin vesilesi ile tesettüre girersn ve bu sekilde esinede pozitif etki oluşturursun. 

Geri acilirsam daha gunah olur konusuda tamamen vesvese canim. Nefsimizin bize oyunu. Sen Rabbime bir adim atarsan Rabbim sana atmaz mi. Dusunsene sirf tesettüre riayet ettigin icin Rabbim senden razi olmus ❤.

Inan oyle biseyki basladigin zaman devami geliyor. Kapandıkça kapaniyosun. Bide esin istekli olduğu icin onun mutlulugu memnuniyeti artacak yuvanin huzuruda artacak.oyl3 dusun. Nice esler var kapalı karisini actiran yahut aciksa kapattirmayan tesettüre karsi olan. Bu bile senin icin okadae buyuk bir nimet ki. Namaz kil kuran oku oyle kapan diyenler olmus oyle de ertelersin onları yapmıyorsan kapanamazsın anlamina gelmez. Kapaninca onlarida yaparsın insaAllah. Dort dortluk olamiyoruz diye elimizdeki imkandan da olmayalim. Rabbim layigi ile kapanıp dinini yasamayi nasip etsin insaAllah. Bidahaki postun nefsimi yendim kizlar kapandim olsun insaAllah. Unutma nefis beklerde ecel beklemez canim. Iyi geceler ❤
0 oy
(121 puan) tarafından
Benim esimde evlendim gunden berli kapan deyip duruyor birgun carsiya cikcaz esim oyle bi bagriorki kapan diorum sana die neyse ogun ağliyarak kapandim  sonra babamgile gitmisdik babam karşısına aldi eger dini jcin kapandirdiysan helal olsun derim ama sen evlendi icin kapandiriorsun dedi bizim buralarda evliler kapanir die bi cahilik var dini icin kapandir dedi ondan sonra acildim hsyla kapan dior deidm bana birak kendimi hazir hisetmiorum bence kapanmakla namaza baslamak bir deil ben acigim suan hamileyken 5 ay kildim sonra cok kilo almisdim zorlaniodum yapamadim simdide kanamaman bitmesinj beklorum kuranimi filan hep okurum ben hata hatim indircem 
0 oy
(227 puan) tarafından

Hz. Rabia(r.a) filmini izlemediysen izlemeni tavsiye ederim ama sakin kafayla hic atlamadan tum odağın orda olmalı. Kanal 7 deki var youtube da onu tavsiye ediyorum. İnşallah hakkında hayırlısı olur<3

0 oy
(1,235 puan) tarafından
Esin icin kapanma zaten esin vesile olmus say 
0 oy
tarafından
Sen niyet et yeter ki Allah öyle bir kolaylaştırır ki.

Salih bir kalp ile tövbe et. İçkiye dair ne varsa harama dair ne varsa sil süpür at. Rabbim ben sana geldim de o sana nasıl bir karşılık verecek o zaman gör bak işte asıl aşkı asıl heyecanı orda yaşamaya başlayacaksın eminim.

Ama dediğim gibi salih bir kalp halis bir niyet ile yap 

Eşin de artık birşeyler düzelsin istiyor demek ki. Bu çok güzel bir şey.

Bizden herkes açık demişsin, bu seni zorlayacak sanırım ama bizler kendi amellerimiz ile cennete yada cehenneme varacağız onun için şu şöyle, bu böyle demeyi bırakmalıyız.

Senin niyetin Allah rızası için olsun yeter ki
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Seninle aynı düşüncedeyim canım dua namaz bilmiyorum öğrenmek istiyorum ama aklım almıyor sanki ve günah ama Allah için kapanılır eşim teklif edemez aynı kelimyi onada söyledim ilk evlendiğimde eşin kapalı birini alsaydı senin üzerinden din sömürüsü yapmasın başlıyorsa başlasın 
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Efendimiz (sav) buyuruyor ki,  “Evlenen imanının yarısını kurtarmış olur, kalan yarısında ise Allahtan korksun”. Bence ilk önce birbirinizi teşvik edip namaza başlayın. Böylelikle Allah tesettüre girme isteğini senin içine de verir inşallah. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 182 göst.
18 saat önce Aile kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
18 saat önce Aile kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 158 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kaavi (2,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 274 göst.