0 oy
954 göst.
Aile kategorisinde (3,771 puan) tarafından
Selam kızlar 

Komşumun bir kızı var çok severim iyi kızdır 19 yaşında 

Annesi iş güç hiç yaptirmaz bu yüzden oda bilmez yediğini içtiğini kaldırmaz süslüdür makyaj yapsın gezsin sever yani gelelim esas konuya 

Bu kız 6 aydır konuştuğu bir oğlan ile evlenmek istiyor 

Ailesi istemiyor

Çünkü çocuk yöresine bağlı her bayram köyde geçiren 

Bizim kız ise köyün yolunu bilmez 

İşte biraz oğlan geri kafalı 

Kıskancım gezdirmem 

Her bayram köye gideceksin 

Köyde köylü gibi olacan öyle giyincen 

Her işe de girecen 

Biz kalabalık aileyiz amcama yengeme anne baba diycen

Ben Ahmet'in karısı onu yapmiyo bunu yapmiyo dedirtmem ona göre herşeyi yapican vs vs şeyler söylüyor 

3 görümce tek oğlan 

Bizim kız herşeye olur diyor 

Her insan bir değilmiş 

Kardeşiniz kızınız böyle yapsa ne yaparsınız 

Ne yapsın benim bu komşum kadın ne yapacağını şaşırdı 

36 Cevaplar

+3 oy
(6,441 puan) tarafından
Gözü kör olmuş aşktan gitsin bi anasının örekesini görsün büyük konuşmuyorum kızım var hangi anne kızına daha evlenmeden bunları aşılayan evliliği ister ki sen bi konuş aklını başına toplasın
(3,771 puan) tarafından
Deniyoruz inşallah vazgeçebilir yoksa baştan  yurtemez evlilik çok başka tek seviyorumla olmuyor
-Reklam-
0 oy
(327 puan) tarafından
Bence davul bile dengi dengine kültürleri çok farklı ve bunun için de çatışma çok olur kızın yaşı küçük o yüzden birinin bunu ona güzelce örnekler vererek anlatması gerek herşey sevmek değil maalesef görüyoruz neler yaşanıyor 
(3,771 puan) tarafından
Aynen diyoruz yani evde el bebek gibi bakıyorlar elin oğlu annesine laf söyletir gorumcesi karışır anlatıyoruz
(327 puan) tarafından
Bir şeyi ne kadar çok esirgersen de o kadar cazip geliyor insana o yüzden yokuşa da sürmemek lazım sonra tutturur evlenecem diye belki nişan filan olsa o da anlar olamayacağını
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Yapacak bişi yok bacım donmuyorsa vercen gitcek kızla efelik olmuyor kaciveriyolar hepten sarpa sarıyor is
0 oy
(10,097 puan) tarafından
Ay kirsin dizini otursun s.alak ne pisman olacak haberi yok
(3,771 puan) tarafından
Aynen biliyorum herşeyin farkindayim çünkü evlendik gördük şartları 24 yasinda evlendim  halde ben böyle düşünüyorum
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Vallahi çocuğun baştan ne olduğu belli evliliğin 1 ayından sorunlar başlar amcaya yengeye dahi anne baba dedirtiyorsa vay haline Ayrıca bir evin tek oğlu ona da vay haline Çünkü eşimin amcasının torununu verdiler 4 görümce biri oğlan evin göz bebeği Kimse laf söylettirmiyor kimse bir lafını iki etmiyor ve bayağı sıkıntı sanırım kızın gözü aşktan kör olmuş Bunları göremiyor Bence kıza iyi bir ayar verin yarın öbür günü uygulamaya kayıt olursa eğer başlar yanmaya yakınmaya
(3,771 puan) tarafından
Biz herşeyin farkındayız ama işde nasıl vazgeçebilir onun çaresini ariyoruz
(10,411 puan) tarafından
Keşke şimdi üye olsada onun aklını başına alsak aklı şimdi kıçına kaçmış
(6,236 puan) tarafından
Ay keşke abla ya Şuradaki postları bir görse de hayat nasılmış anlasa
0 oy
(433 puan) tarafından
Daha tordur belli aşka göre hareket ediyor manttığa göre değil bence versinler vermeseler kaçar uapacak bişey yok onın için 
(3,771 puan) tarafından
Öyle zora kosmazlar eğer kendi vazgecmezse yapacak bişey yok biz çare arıyoruz vazgecirmek icin
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Yaşama ihtimali olan şeyleri anlatacak, uyaracak başka yapabileceği hiçbir şey yok. Bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmıyor. Onlar kötüledikce daha da kıymetli olur. Nişan yapsınlar o zaman gitsin görsün köy ortamını, neler yaşayacağını. 
(3,771 puan) tarafından
Aynen bari nişanli biraz dursun ama erkek tarafı durdurmaz çünkü herşeyi kabulleniyor kiz
0 oy
(4,276 puan) tarafından
Okumuyo,calismiyo mu canim 

Anne sozu dinlemiyo gitsin gorsun bakalim 
(3,771 puan) tarafından
Çalışmadı ewde biz hayatın gerçeklerini söylüyorum ama çare bulamadik
(4,276 puan) tarafından
Ohh tam prensesmis yani
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Vay anam vay akli olsa zaten arkasina bakmadan kacar simdikilere hersey huuu toz pembe ağizlari beş karis oluuur diyip geciyorlar sonra olmuyo iste arkadas gibi konusmayi mi denesen 
(3,771 puan) tarafından
Diyorum   tabiki evlilik sorumlugu çok zor diyorim
(7,282 puan) tarafından
Körü körüne basini yiyecek hic normal degil amcaya yengeye anne baba denmesi de ćok tuhaf bit yenigi var çok pisman olur bak bende severek evlendim bu saydiklarinin hicbiri yok evimiz ayri ama ben bile acaba dedigim cok oldu evlendikten sonra o aski kalmayacak sevgi saygi alacak yerini aşk bitince zaten herseyi görmeye basliyorsun ama is isten geciyor hayatini mahvedecek haberi yok
(3,771 puan) tarafından
Aynen öyle valla üzülüyorum bende
(7,282 puan) tarafından
Herkes kendi kaderinin mimaridir elinden geldigince dilinin dondugunce anlatirsin gerisi.ona kalmis napabilirsinki canim daha fazla
(3,771 puan) tarafından
Aynen ben söyledim olacakları artık nasip olacaklar
0 oy
(507 puan) tarafından
Toz pembe görüyor şuan inş yanlış yapmaz 
(3,771 puan) tarafından
İnşallah yapmaz aklını başına alir
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Kiz evladım var büyük konuşmak istemiyorum.Ama baktım kızımdan olacam nisanlanmalarina izin verir Nisan süresini uzun tutar kendisini nasıl bir hayat beklediğini anlamadığı için  görmesini sağlarım. Damat da gelip gittikçe farklıliklari görecektir ben gozune sokmam ama o görür gormesini saglarim kısa sürede sorun başlar diye düşünüyorum iyiyi oynarım yani yada yalnis düşünüyorum bilmiyorum zamanla tecrübe ettikçe fikrim değişir belkide deneyimler ile farklı da davranabilirim. Şuan aklıma gelen bu.
(3,771 puan) tarafından
Aynen  Nisan  olursa işde  karşı taraf fazla uzatmaz
(3,771 puan) tarafından
Bnde öyle düşünüyorum Nisan yaparsa tanır karşı taraf gelicek hizmet edecek herkes bı kafadan bişey söyleyecek öyle belki bunalıp atabilir ama işde oğlan uyanık işde fazla uzatmaz nisani
(3,040 puan) tarafından
Uzamasını sağlarım kız 19 yaşında bastan öyle konuşurum madem ortada birsey yok kızımın önce altin bileziği olsun yabanci dil kursuna gidecek kursu tamamlasın dil eğitimi ondan sonra neden olmasın, yada ne bileyim unv 2 yıllık dahi olsa diplamasi olsun Yani önce kızıma şart koşarım kabul ediyorlarsa böyle gözümde bırakma yavrum tamam evlenince çalışma ama git bitir öyle ben sana hayır demiyorum siz birbirinize söz vermişsiniz birbirinize güveniyorsunuz  zaten derim bir şekilde uzatmaya bakarım kızımda karşı tarafa haber verir bunlar olmaz başka birsey olur bulurum birsey  bilmiyorum ama ilk nifak tohumunu ekerim bir şekilde karşı tarafın ailesi anlar zaten istenmediklerini sonra onlarda bir süre sonra keskinleşir sonra ben pamuğa donerim
(3,040 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yada ne biliyim nişanlı oldukları sürede kızımla köye giderim güzel süslenir puslenirim ay ben yapamam valla tebrik ederim siz gerçekten iyi yapıyorsunuz vs derim gunluk hayat farkını kendi üzerimden yansıtırim kalacaksak o gece oglene kadar yatarim sonra birsey olmamis gibi temiz hava carpti herhalde derim.kiziminda bana benzediğini bilirler.ne bileyim eve davet ettiğimde kızıma hiç iş yaptırmam kendimde hazir kuru pasta yaş pasta birseyler alir önlerine koyarım yavrum dur sen ben çayları koyarım falan derim.ben kızımı pamuklara sardım pek iş yaptırmam bilemez de zaten vs derim her bayram bayramın 2. Günü aile kahvaltilarimiz falan vardır ma aile gelinler damatlar hep bibarada oluruz vs derim konuyu bir şekilde açar her yere getiririm
(3,771 puan) tarafından
Aynen iyi dusunmussun valla
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bende komşunun kızı gibiydim 27 yaşında evlendim hiç iş falan yemek bilmezdim ve çok süslüydum  tek fark eşim de böyle şeyleri takan biri değildi annem bile demis benim kızım bak iş bilmez sıkıya gelemez göze aliyorsan evlenin diye eşime neyse eşimin iside memur köyde vs bizi bağlayan bir durum olmadığı için hiç bir zaman sorun olmadı eşimde süslü bakımlı insan seviyor ev işi ikinci planda ama şimdi bilemedim ben bile bu kadar karışan vs yokken bu yaşta evlilik beni yorduysa bazen bunaldım ise 3 görümce ile birde biraz geri düşünen bir eş hele kayinvalde  ve kız rahat yetişti ise zorlanir ya oyuncak değil bu evlilik inşallah yanlış bir karar vermez hakkında hayırlısı olsun 
(3,771 puan) tarafından
Amin evlilik  hayatı bambaşka o sorumluluk yetiyor insana
0 oy
(4,390 puan) tarafından
İnsan 30 un da evlenmeli diye düşünüyorum. Çünkü insan hayatı daha iyi biliyo. Ondan sonra aklı oturuyor. Herseyin bilincinde oluyorsun.  Cahil hareketler de bulunmuyosun.  Ama eğer küçük yaşta evlenirse insan, Yyaşadıkları onu başka bir insan başka bir bakış açısı yapar hayata karşı, insanlara karşı.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Yarın öbür gün Bi evlensin o kişiyle kafasını çok vurur oraya buraya
(3,771 puan) tarafından
Aynn öyle
0 oy
tarafından
Kendi kaşınana ellemiyceksin gitsin görsün gününü 
(3,771 puan) tarafından
Daha genç insan kiyamiyor ama  bizden demsi
0 oy
tarafından
valla şimdi aşk meşk ayagina herseye olur diyordur ama bir evlensin bakalim 3 ay sonra başlar şikayetler.insan bile bile de lades dememeli.
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Bence o kıza burdaki postları bir hafta okumasını tavsiye edin. Bazı şeyler baştan bellidir ama görene. Bu konular da aşk değil mantık devreye girmeli. Ben köy işlerini severim yaparım da ama eşimin zorlamasıyla değil. Bu şekilde konuşan bı eş evlenince nasıl konuşur acaba. Şimdiden ele ne diyeceğinin hesabını yapiyo. Bu eşine değil etrafının ne dediğine göre hareket edeceğini gösterir.
0 oy
(92 puan) tarafından
Yaşı çok küçük hayatı tozpembe görüyor şuan. Tamamen cahil cesareti.1 yaşı küçük 2 6 ayda kedi alsan onun bile huyunu ogrenemezsin 3 kültür hayat farki var vs vs.  İnşallah hatasıni farkeder ve vazgeçer. O iş kesinlikle yurumez canim ben sana soyleyim. Konuş ikna rtmeye çalış daha evlenmeden bu kadar şart koşan yoneten adam evlenince burnunu cikartmaz dışarı. Evlilik sadece aşkla yürümez saygi anlayış mantik ister. Evine çalışan seçer gibi eş arayan erkeklerden uzak dursun evlilik ortakliktir 
0 oy
(439 puan) tarafından
Uzak dursun başını yakmasın daha toy tecrübe konuşyo çok pişman olur amcasına yengesine anne baba dedirten bı adamdan hayır mı gelir Allah aşkına....nerde görülmüş duyulmuş....aşırı aileci bu kişi heralde amcasına baba dedirttigine göre...bı evlencekler amcası yengesi bütün sülalesi herseylerine burnunu sokcak buda onların ağzına bakip dovcek çarpacak hakaret edecek....bunu okut vazgeçsin yol yakinken yoksa çok pişman olur....benden söylemesi.. burdan yapacak bir şeyimiz yok inşallah kendi vazgeçer gerçekleri gorupte 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Hayatını karartmasın evlilik bu değil şimdiden ipleri eline almış bu kız 1 seneyi bulmaz pişman olur elinde çocukla baba evine döner anneside biz demiştik der evlilik karşılıklı saygı gerektirir ne demek  Ahmetin karısı is yapmaz dedirtmem  Ahmetin karısını hanım yapması lazım köye götürüp köle degil

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 300 göst.
0 oy
9 cevap 441 göst.
16 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,952 göst.
2 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 523 göst.

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı

...