0 oy
296 göst.
Diğer kategorisinde (350 puan) tarafından
Valla artık piskolojim bozuldu başlık tuhaf gelir ama hakikatten öyle bizde böyle bir laf vardır yaptın bir hayır tut bacağından ayır 

Şimdi güzel kardeşlerim darlandım buraya yazmak istedim eşim asgari ücretle çalışıyor üç bebe anca geçiniyoruz işte şükür bu halimize ama evimiz yok kirada otryoruz ve kirada otrmak da oturanlar bilir çok zor helekide çocukluysan vallahi çocuklarım hapis gibi dört duvar içinde büyüyor ev iki katlı üste ev sahibi var kapıdan dışarı çıkmam bir bahane bulup laf söyleyecekler diye iki üç inekleri var ona bakarlar oğlum iki gün ard arda çıktı diye hemen danalarini tavuklarini saldılar kapıyı açık bırakmayın diye çok zor vallahi her an ses mi yapacaklarda şikayet alacaz yoksa duvar mi çizecekler bir yer mi kuracaklar diye aklım başımda yok ev alma imkanımiz da yok ancak tokiye yazıldık bundan 3 yıl önce çıkmadı şimdi tekrar yazıldık derken esimin anneannesi şehit annesi olduğu için oda yazılmış ona çıktı üç yil önceki ve bu aralar teslim olucak eşimin anneannesi benim kayinvalidemgile vermiş borcunu siz ödeyin siz alın biz ne yapacaz evi diye bizde umitlendik bize verin biz ödeyelim bizim olsun dedik adam kabul etmedi neymiş kirasını yiyecekmis kaynata 

Kayınvalidem melek gibi bir kadın ama kaynatam çok fena oğluna bile Hayri yok neyse vermedi eyvallah dedik  şimdi kaynatamin babası eşimi çok sever adamın da 4 katlı dükkanı var çarşı merkezde kaynatama demiş ki dükkanı sana devredeyim sende evi oğlana ver demiş oda devredirsen veririm demiş aklınız alıyor mu bir ata evladına para karşılığı ev verecek oda gene kendi ödediği yok biz ödeyecez yani benim ailemde böyle bir durum hayatta yok ben bu derece gahlesizlik bu ailede gördüm doğurup yapıp atmakla ana baba olunmuyor atanın evladı üzerinde hakkı varsa evladın da anne baba üzerinde hakkı var neyse biz ona da razı geldik kendi evimiz olsun da öderiz dedik biraz uzattım 

Asıl konu bu ev anneannenin üzerinde ve bizim tamamen ödeyip üzerimize geçirme imkanımız yok ay ay ödeyecez fakat anneanne çok yaşlı ölümün yaşı yok ama illaki yaşlı bu gün ölse ev direk vereseye çıkacak ve bizim hiç güvencemiz yok insanlarda insanlık kalmadı inkar gelebilirler şimdi bilginiz var mı aceba bizim yıllık 30.40 milyar ödemeli bir 500 milyar falan çekme durumumuz olabilir mi aceba bankalar böyle para veriyorlar mı bilgisi olanlara soruyorum 

Ağrımadik başımız ağrıdı valla ne yapacağız şaşırdık zaten eve çıkmak içinde baya masraf istyor 30.40 milyar bunları yaptıktan sonra da yarın bir gün anneanne olurde ev elimizden alınırsa kara kara düşünüyorum hiç talih yok vallahi 

Okuduysaniz hakkınızı helal edin :) 

7 Cevaplar

0 oy
(1,618 puan) tarafından
Çok uzun be kuzuuuuu
(350 puan) tarafından
Hiç sorma be kuzummmm :) içerim darlandı :)
-Reklam-
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Gece gece uzun gitmiyor bağışla okuyamadim yarida bıraktım allah yardımcın olsun
(350 puan) tarafından
Amin tatlim
0 oy
(2,179 puan) tarafından

Cooook uzun anlatmışsın belliki cok dolmuşsun :D var canim boyle analar babalar benim kayinbabamda boyle. Banka durumunu bilmiyorum ben olsam borca girmem bir guvencem yok sonuçta 

(350 puan) tarafından
Hiç sorma bacım içimde öküz yatıyor :) öyle dert oldu ne güzel bizim hiç ümidimiz yoktu ev almaya bunlar birden umitlendirdi şimdi bunu dert eder oldum
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Anneannenden noter onaylı sözleşme vasiyet almanız gerekiyor ama avukatla görüşüp tam evrak işini çözmeniz gerekiyor 
(350 puan) tarafından
Anladım canım arastrmak gerek
0 oy
(4,312 puan) tarafından
Okudum cok haklısın kadın ölürse bir sürü mirasçı cikar ve siz ispat edemezseniz ev elinizden gider noter den evrak bile yapsaniz mirascilar bozar bu karari en guzeli hic girmeyin o ise derim
(350 puan) tarafından
Aynen canım ve o ana kadar ben çok masraf edicem bide elden giderse çok kötü olur
0 oy
(483 puan) tarafından
500 bin kredi vermezler canım asgari ücretle esin o da etkiler biz gecem devlet bankalarini aradık en fazla 200 bin veriyorlar em iyisi o da 

Ha şöyle bi sey var aman diyim insanlara güvenip de evi ödemeyin hiç kimse onlar ödedi onların demez üzerine alabilirseniz alın yoksa dursun 
(350 puan) tarafından
Aynen canım zaten aileden olmalarına rağmen güvenemem
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sonları okuyamadım ama madrm kayınbabasçnın o lsdr dukkanı var satsın bırını sıze dırek ev versın babanı nıye karıstırıyor babanın elınde yoksa mecbur degılkı almaya sende evlenmıs vıkmıssın canm tamam her anne babadan beklerız maddı manevi destek ama adamında yoksa ılk drfada basına talıh kudu konmus vermek ıstememıs.vok görmeyın.sana kesınlukle hak verıyorm o ayrı kırada bende kıradayım babamında kredıyle odedıgı kırada evde oturuyor ama kalkıpta babama böyle teklıf gelse oda vermezdı dıye düşünüyorum:)mecburda degıl.
(350 puan) tarafından
Benim babam değil canım eşimin babası vermiyor kendi evi var biz ilçedeyiz az buçuk tarlası falanda var ele muhtaç değil yani keyfi yerinde şükür zaten kendi babamdan çok zengin de olsa bekleyemem sonuçta ben artık el kapısındayim benim baba düşmez benim evimin derdini düşünmek eşimin anneannesi kayinvalidemlere verdi eşimin babasının babası da eşimi çok sever eşim onun ismi hatta her neyse yani dedenin üç katlı dükkanı vardı onu kaynatama devretti bu tokiyi Osmana ver diye oda evi verirsen veririm dedi adam gitti dükkanı yiktirdi kaynatada ev sizin olsun dedi iyi buraya kadar güzel fakat ev anneannenin üzerinde borcunu bitirmek ay ay yılları alacak yani anlayacağın bu gün anneannemin ölse ev vereseye çıkacak durum biraz karışık kız :)

İlgili sorular

+2 oy
20 cevap 887 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hafsa._.34 (5,711 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 631 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mirketanne (633 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 109 göst.
12 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu

380,721 soru

11,398,909 cevap

34,923 kullanıcı

...