0 oy
757 göst.
Aile kategorisinde (556 puan) tarafından
Ya kizlar bi haftadir çocuğun bağırsaklarindaki miktopla uğraşıyorum doktor flagyl diye bi ilaç verdi 2 3 gündür  kullanıyorum  3 kere gündüz bugün çocuk durmadan pisik oldu mübarek fosur fosur sanki tencerenin uzerine oturtulmuş gibi oysaki altında fark  eder etmez değişirim  antinyotikten mi neyden anlamadim.ne yapacam ben simdi bu cocugun poposunu nasil geçirecem bas bas bağırıyordu yavrum sonunda uyudu oturamıyor ya ağlayacam artik benimde canım  yanıyor çocugun tenine zarar geldikçe 

32 Cevaplar

0 oy
(2,573 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayız.Çok geçmiş olsun.Ben vazelin kullanıyorum.Biraz iyi geliyor
(556 puan) tarafından
Valla kortizonlu flan dediler ama  napiyim travazol aldim oda bitmek uzere en etkiliside o ya
(1,175 puan) tarafından
Kuzum tereyağı dene bizde çok işe yaradı
-Reklam-
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Hametan kulkanmistim ben bebeğime geçti 
(556 puan) tarafından
Valla travazol aldim normal pişik kremiyle geçecek gibi degil cocuk  sanki kızgın tavaya oturmus gibi
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Sade katkısız gül suyu pişiğe iyi gelir ama ilaçtansa istersen tekrar doktora git yan etki yaptığını anlat çok geçmiş olsun.
(556 puan) tarafından
Randevu aldim yarina antibyotikte olabilir diyorum yada mikrobu  mu atıyor  ne ya anlamadım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Flagly çok ağır bir ilaç eşimi mahfetti sırtı baştan aşağı sivilce gibi döküntü yaptı 2 iğne 3 kremle zor düzeldi 
(556 puan) tarafından
Yaa bi doktor bunu nie verir o zaman
(25,224 puan) tarafından
İçindeki maddeye alerjisi olana yapar canım aynı ilacı ben ve oğlumda kullandık hiç bişey olmadı
(2,266 puan) tarafından
İki kızımada kullandım bizde yan etkisi olmadı
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Yaaa bizde öyle olduk ilk kez pişik oldu oğlum. 9 gün gastende yattı antibiyotikten olur dedi oradaki hemşireler hametan verdiler 
(556 puan) tarafından
Hametanla geçecek  gibi degil ki resmen kızgın tavaya oturmus gibi
(2,746 puan) tarafından
Ilık suyla yıka hametan sür, açık beklet altına battaniye filan ser her tür kazaya önlem olarak. Sonra bir nemlendirici krem sür. Hametanı emince cildi. Bizde öyleydik. Resmen totosu şişmişti. Pişiği aşırı kabarıktı
(556 puan) tarafından
Şuan bezini çıkarıyım mi uyudu da
0 oy
(930 puan) tarafından
19 aylıklar doğdu doğalı pişik hiç Bi çare bulamıyorum yürüyemiyor oturamiyirlar o derece vazalin kullanıyorum Bi nebze rahatlatıyor 
(556 puan) tarafından
Bende normal pişige arko alıyorum ama bu normal bi ilacla olacak gibi değil
(930 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
Valla çok zor ufacık pisliklerle ugrasmadim ya su toplamış gibi olur on tarafından arka bacaklara kadar yada kanıyor doktora götürüyorum trovazol veriyor sadece fayda bile etmiyor
(663 puan) tarafından
Canım doğduğundan Beri aynı bezi mi kullanıyorsun bezi değiştirmeyi dene benim kızım pişik olduğunda crystalin var sprey dezenfektan alkolsüz onu sıkıyorum yıkanmış ıslak mendille siliyorum peçeteyle kurulayın ardına hamezing sürüyorum mis gibi oluyor
(930 puan) tarafından
Kullanmadığım Bez alamadığımız krem kalmadı
Yok geçmiyor 1 hafta normal Bi hafta sonra pişik oluyor şuan vazalin biraz iyi geldi şükür
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Antibiyotik yapar. Arko krem,fito unibaby bu kremler iie yarıyor. Yada halis zeytinyağı 
(556 puan) tarafından
Vallaha  bu derece  mi olur travazol aldım yarin hastaneye tekrar götürücem
(1,236 puan) tarafından
İki hafta önce hiç ilaç kullanmadan o şekil oldu oğlum. Bezini ıslak mendili değiştim bide bu dediklerimden birini kullsndım geçti şükür. Sonra eski düzene döndük
(556 puan) tarafından
Ilactan oldu bence
0 oy
(260 puan) tarafından
Peki bunu gözleri dolu dolu okumam.. ahh bugun aynısını yaşadık aglaya aglaya mahvoldu kızım feci halde bizimki doktor krem verdi inşaallah geçirir inşaallah sizede faydası olur zeytinyağı sürün faydasını gördüm bide kantoron yagı duydum geçmiş olsun 
(556 puan) tarafından
Allah razi olsun vallaha çocuğum bi dis bi mikrop perisan yani 2 yaşında 1 buçuk yaşındaki cocuklarla ayni ya
(260 puan) tarafından
Benim kızımda 1 buçuk yaşında şuan hem diş çıkarıyo hem ishal diş İshal yaptığı için daha çok pişik oluyo zaten sakin kalmaktan başka yapabileceğimiz bişey yok maalesef :/
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Ayyy kuzum ya travazol agir pisiklerde kullaniliyor cok az dene istersen agriyida aliyor o hamazinc cok kullandim kizima oda iyi geliyor 
(7,266 puan) tarafından
Kız yakarmi pisik kremi zaten o
(556 puan) tarafından
O acıtıyor onu sürünce bas bas bağırıyor en sonunda babam sinirlendi atti
(7,266 puan) tarafından
Allah allah biz hep kullandik ama travazol dene canim ağri kesici özelligide var onun da ilac yapmis olabilir ne kadar krem gecirsede tekrarlayacaktir
(556 puan) tarafından
Tekrarlae farkındayım pisik onleyici kullanıcam yada
(7,266 puan) tarafından
Ilaclar mahvediyor ya yavrulari inş hemen gecer
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Bizde yazın hasta oldumuzda öyle olmuştu. Hayret etmiştim poposuna. Yelpaze yapıp poposunu her açtığımda , sebamedin pişik kremi sürüp beş dk yelpazeliyordum. Öyle öyle geçti. Şuan hava soğuk ama bir iki dk krem sonra yelpazelemenizi öneririm. 
(556 puan) tarafından
Uyudu ya bezini cok rahat bıraktım
0 oy
(272 puan) tarafından
Bez takma yaşı falan bilmiyorum bebek diye düşünüyorum bunu yazarken. Kırmızı kantaron yağı kullan. Sürekli de yıka. Islak mendil vs sakın sürme bol bol yıka
(556 puan) tarafından
Uyudu şuan eger geçmezse sizin dediğinizi bi yapayim simdi travazol kullandim
(272 puan) tarafından
Travazol mantarda vs etkili bildiğim kadarıyla canım sadece. Birde bildiğimiz arko krem varya onu çokkk övüyorlar hiç olmadı onu dene
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Yeşil atkı tüp kullan iyi geliyor geçmiş olsun 
(2,801 puan) tarafından
Yeşil arko tüp
0 oy
(103 puan) tarafından
sana tek tavsiyem ve cabuk cozum su ilik suyla poposunu yika kurula eski arko fişler  var onun su orani cok dusuk hemen geciyor dua ederdin bir cok s9ylenen  kremleri aldim hicbiri bes para etmez
(556 puan) tarafından
Suan uyudu valla travazol sürdüm ınslalah iyi eder normal kremlerle geçecek gibi degil
(103 puan) tarafından
ins canim sifa olur
0 oy
(380 puan) tarafından
Gecmıs olsun canım kızımda ishal oldu birden pişik oldu bnde hemen temızlememe ragmen pişik kremi flan gayda etmedi.sagolsun arkdasım geldi o gün zeytinyağı sur gecer dedi o gun aksama kadar surdum her kakasını yapmada sabaha duzelmıstı dene istersen canım
(556 puan) tarafından
Deneyim  canim
0 oy
(282 puan) tarafından
Kantaron yağı derim her kremi tek geçer 
(556 puan) tarafından
Evet bende kullanıyorum
0 oy
(89 puan) tarafından
Antibiyotik pişik yapar bizde antibiyotik bitirdik dün ve çok pişik olduk, travazol kullandım sabahına yok denecek kadar azaldi kortizonlu evet ama sürekli kullanmamak lazkm
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Kıyamam ya canım benim geçmiş olsun.. HAMEZİNC diye bir krem var onu al Allah'ın izniyle çok faydasını goruceksin sürekli kuru tutmaya çalış altını sudocremde güzel ama işte hep kuru olmasi lazım antibiyotikler her taraftan mahvediyor çocukları 
(556 puan) tarafından
O  kremi aldim ama cocuk delirdi yakti herhalde
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm tereyağı dene çok iyi geliyor
(556 puan) tarafından
Onuda yapmadım  valla yokta zaten
0 oy
(4,978 puan) tarafından
Hakiki zeytinyağı sürüyorum bizde bu soğuk algınlığı

Ndan sonra ishe döndük aynı şey oldu şimdi düzelme aşamasında 
(556 puan) tarafından
Evet kullanicam zeytin yahi
0 oy
(78 puan) tarafından
cnm bizde antibiyotik kulaninca öyle oluyordu  ama hakiki zeytinyağı sürüp birz acik virakiyirdum hava alsin  cok iyi geliyordy
(556 puan) tarafından
Evet cok kisi yazmis bende kullancam

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 247 göst.
0 oy
26 cevap 507 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Acvbn (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 571 göst.
29 Eylül 2021 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy