0 oy
415 göst.
Diğer kategorisinde (10,948 puan) tarafından
Şöyle bir durum var bana akıl verin kizlar.yaklasik 6 aydir ailemle ayrı yaşıyorum.cocuklarimla ayrı evim var.annemin maddi durumu ortalama üstü diyebilirim.bildigim zaten baya da birikimi var.rabbim Ağzı tadinla harcamak nasip etsin asla gözüm yok.kardesine kredi ile ev alacağım dedi ona bile asla gönlüm burulmadi.bunu deme amacım gözüm asla yok yani parasında.evimi ayirmami annemde cok istedi zaten.ev üstüne ev olmaz rahat degilsin dedi .yardımda ediyor gecinmem için.araliklar ile internet üzerinden market alışverişi yapar gönderir.bunun yanında Evin işte elektriğidir suyudur doğal gazidir eski eşim karşılıyor.son 5 aydır sanırım buna dayanarak hiç birşey demeden nafakayı yatirmiyor.bende hesaplıyoruz şimdi nafaka lafı yapsam 750 TL ile elektriği mi öderim gazı mi.bu yüzden ses etmiyorum. Konu şu ki benim taa evlilikten kalan bir banka borcum vardı .bunu nafaka yattikca otomatik oduyordum.son 2 aydır oduyemiyorum.zaten borcta son 500 TL.anneme desem onun için çok komik bir rakam fakat sonra sürekli lafını ediyor.cocuk hasta desem cikarir 5000 TL yollar lafini etmez.ama.boyle şeylere laf ediyor.ne yapacağımı şaşırdım.cocuklar ufak caliaamiyorum çünkü bakan yok.ne yapmamı önerirsiniz?annem bakın kötü biri değil tatil alıyor şimdi bize onun lafını bile asla etmiyor.amq şimdi bunu dersen nafayi soracak .yatirmiyor dersem sinirden çıldıracak.anlqtsamda bak anne diye anlamayacak.qmq 500 TL içinde icralık olmak istemiyorum.altinim.filanda yok asla kenarda sessizce satayım.

14 Cevaplar

+1 oy
(9,007 puan) tarafından
Yani bazen pembe yalanlar söylemek gerekiyor ihtiyacim var deyip 500 TL işleyebilirsin borcun olduğunu söylemeden 
(10,948 puan) tarafından
Ya sonra Allah çıkarır diye korkuyorum.anneme bu güne kadar bir kere yalan dememiş bir insanım.bilir ki yalan demem.duyarda güveni sarsılır diye korkuyorum.
-Reklam-
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Soyle bence borçlu olmak daha kötü çünkü. 
(10,948 puan) tarafından
Bendede öyle fakat aylarca bunun lafını eder onu da biliyorum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
500 ise zaten sürekli yolluyormuş bence isteme verdiğinde yatır yada kredi deme birşeyler alıcam de bu arada çocuğuna birileri baksa ve çalışsan daha iyi olmaz mı eski eşin evlendiği zaman ne olacak nafaka parası kadar para yollar yada ailen ne zamana kadar sana bakacak canım durumu var ama olsun yinede 
(10,948 puan) tarafından
Annem para değil market alışverişi yapar yollar.canim kim bakar ki burada tek akrabam yok.annem 450 km uzakta.eski eşimde zaten evleneceği yok.
(6,441 puan) tarafından
Yaa iste o zaman direk ya kızarsada kızar icralık olmaktan iyi
0 oy
(540 puan) tarafından
Peki eski eşiniz neden nafakasını vermiyor Allah'ım anneniz den razı olsun inşallah evladı için tabiki o parayı da verir fakat bı yandan laf etmesi de Cidden haklı sana hakkı olan parayı vermesi gereken eski eşiniz konuşma şansınız varsa konusun yoksa mahkemeye tekrar başvurun sonuçta bu nafaka resmi evraklarla yapılıyor daha net sonuç alırısnz inşallah Allah'ım yardımcın olsun kardeşim 
(10,948 puan) tarafından
Mahkemeye baş vursam zaten toplu ödemek zorunda kalır.aklinca sanırım zaten veriyorum diyor.yani otomatik olarak elektriği suyu gazi ödüyor
Mesela bu ay h sapladim su elektirik doğal gaz hepsi toplam 2000 e yakın tutmuş.simdi kavgasını edersem.biliyorum ki o 750 yi verir asla gerisine karışmaz.
0 oy
(7,655 puan) tarafından
Annene soylemelisin
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Annenin derdi sana para vermemek değil eşinin nafakayı ödemeyip rahat takılması anladığım kadarıyla 

Sende istesene hakkını Özge 1 lira bile olsa neden kalsın eski esine 

Eğer acil ödenmesi lazımsa okula malzeme alinacakmis işte ne bileyim öyle birşey uydur gitsin bir kaç ay sonra söylersin gerçeği o zaman birşey demez bence
(10,948 puan) tarafından
Yalan demek te istemiyorum.evet öyle fakat anneme şunu anlatamiyorum.annem şöyle düşünüyor hem nafakayı verecek hem eve bakacak .fakat eski eşimin beyin yapisini anlamıyor.bu borç zaten ta evliyken beş TL bile vermediği için oldu
0 oy
(3,861 puan) tarafından
cocuklara kiyafet falan alacagim desen ? gunluk hayattaki ihtiyaclarini nasil karsiliyorsun canim ? 
(10,948 puan) tarafından
Şöyle canım market zaten problem olmuyor.evle ilgilide olmuyor.bu zamana kadarda hep bir köşede vardi
0 oy
tarafından
Annene söyle bence evet bir iki laf eder ama sonunda susar sende bir şekilde annenin gönlünü alırsın  
(10,948 puan) tarafından
Söyledim dün gece.biraz söylendi sonra bunun için mi siktin canını dedi
tarafından
Yaa bak gordunmu anne yüreği işte kıyamaz evlandina ama bu her anne için geçerli değil anenin kıymetini bil canım
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Doğrudan anlat annene gülüm versin laf edersede etsin nafaka yetmedi 750 liraya gaz ancak ödeniyor de geç 
(10,948 puan) tarafından
Söyledim direk .biraz laf etti sonra bunun için mi siktin canını dedi
0 oy
(178 puan) tarafından
Madem eşin fatura ödediği için nafaka ödemiyor sende fatura için diyerek isteyebilirsin tabi yalan söylememek en güzeli ama illa diyemem diyorsan kurtulursun borcundanda
(10,948 puan) tarafından
Direk anlattım dün gece
0 oy
(1,170 puan) tarafından
hicbirseyimi annemden gizlemem herseyimi soylerim isteklerimi dusuncelerimden tut herseyimi sende soyle annene soyleyemeyeceksen kimse soyluycen
(10,948 puan) tarafından
Söyledim dün gece. Konuştuk baya
(1,170 puan) tarafından
iyi yapmissin evlenmeden once hicbirseyi paylasamazdim evlendikten sonra herseyimi anlatmaya basladim kocamla sorunumdan tut herseyimi anlatirim sende oyle ol canim soypemezsen nerden bilsin kadin sorununu  dusunceni o yuzden herseyini soyle bundan sonra bnce
0 oy
(997 puan) tarafından
Yalan sakın söyleme olduğu gibi bize anlattığı gibi otur annenin karşına anlat bence annen ne güzel her konuda yardımcı oluyormuş Allah razı olsun gönlünü kırma böyle bir annenin
(10,948 puan) tarafından
Direk söyledim.once biraz konuştu sonra bunun için mi canini siktin yarın hallederim dedi
(997 puan) tarafından
En güzelini yapmışsın canım yalanın uçağı büyüğü olmaz cunki iki gün sonra ayağına dolanirdi bak ne güzel halledelim demis
0 oy
(914 puan) tarafından
kocandan iste nafakayi yatirsn istemedgn icn yatirmiyo o da
(10,948 puan) tarafından
Canım ben ona hani nafaka diyince al deyip 750 li verecek çekilecek sadece bu ay hatta 12 gün yoktuk evde gaz su ve elektrik eve 2000 TL toplamda geldi .nafaka diyip tutturursam al bunlarla öde der çekilirse benim için daha büyük sikinti
(914 puan) tarafından
borcun icn dedm onun vercegi belli 750 al onunla borcunu ode icra gelmesinden iyidr annenexe soylesen sikinti kocana soylesen sikinti o zmn ne yapcaksn baska
(914 puan) tarafından
annende bekledgn gb tepki vermemis Allahtan üzme kendini
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Bence direkt soyle nafakayi verince vereyim sana de

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 476 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Feyzosss (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 145 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Feyzosss (45 puan) tarafından soruldu