0 oy
766 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim bana yardımcı oluyor aslında örneğin tuvalet banyo temizler, robot süpürge aldı onun dışında yine süpürülmesi gerekse kendisi süpürür, market alışverişi tamamen eşimde alır gelir. Yemek bulaşık çamaşır gibi işleride ben yapıyorum. Ama bu paylaşıma rağmen kendimi hizmetçi gibi gördüğüm zamanlar oluyor örneğin aşırı uykum varken sırf eşim uyandı acıktı diye kalkıp kahvaltı hazırlıyorum. Eşim 8 oldu mu uyanır hemen acıkır. Gece boyunca emzirmiş oluyorum uykusuzum yani yiceği peynir zeytin onuda benim çok uykusuz kaldığım günlerde ben koymadan yese noluyor sanki. Yada mesela dün akşam yemekte makarna yiyelim dedik. Normalde 4 5 gibi yerdik. 4 de bebeğim uyumak istedi bende emzirirken yanında uyuyakalmışım saat 5 e gelince sırf acıktım yemek yap demek için uykumdan uyandırdı. Yani bir makarnayı suya bensiz de koyup haşlayabilir bunun için beni uyandırması çok saçma. Çok zahmetli bir yemek yapılacaksa zaten ben yapıyorum ama biliyor o gün makarna yiceğimizi kalkıp bi suya makarna koyup kaynatmıyor.birgünde bebeğimle ben hastalıktan kırılıyoduk bebeğimi doktora götürdük geldik derken akşam oldu ben ölüyorum hastalıktan bebeğim ayrı perişan eve gelir gelmez hadi yemek koy aşkım acıktık diyo. O an aşırı sinirlendim gerçekten kendimi hizmetçi gibi hissediyorum böyle durumlarda. 

29 Cevaplar

+5 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Gayet haklısın canım. Belanı mı arıyorsun tayfa gelir şimdi. Hayır abi bela aramak değil. İnsan gibi muamele görme isteği. Düşünülme değer verilme isteği bu. Sırf evde iş yapıyorum diye başka hiçbir şeye elini sürmüyor muhtemelen. Ama evde iş yapması lütuf değil. O evde yaşıyorsa illaki o da iş yapacak. 
(13,838 puan) tarafından
Diğer yaptığı şeyler yetiyor iş kendi yapmaz ben de istemem zaten bu kendime acimamak değil arkadasin da dediği gibi tercih meselwsi
tarafından
Elif senin kendi istememen ayri. Kocan seni cok simartmis abartma simarma daha ne istiyosun zihniyetinden bahsediyorum ben :)
(13,838 puan) tarafından
Seni anladım canim ben ondan sana takıldım zaten yazma sebebim oydu yani
tarafından
Heee taaam :))
(13,838 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
+6 oy
tarafından
Ece allahtan belanı isteme ece evi süpürmeyen kocalar var :) 
tarafından
Hahahahaha Ayşem yaa jsjsjjsjn
(17,907 puan) tarafından
:D bacıkom ❤️❤️
(13,838 puan) tarafından
Zehrami göremeyen ben☹️
tarafından
Bende görmedim jsjsjsj
tarafından
☺️☺️❤️❤️❤️
+3 oy
tarafından
Eşin fazla şımartmış seni
+2 oy
(9,022 puan) tarafından
Nankörlük de Ece gibi olmayın:D
(3,052 puan) tarafından
Bence hiç bir erkek ecenin kocası kadar aciz olmamalı. Önüne iki kap yemek koyup yiyemiyorlarsa bu yaşa nasıl gelmişler. Çoğu Erkek evlenene kadar annesine muhtaç evlendikden sonra da karısına muhtaç zavallı varlıklar. İnşallah oğlum bu kadar aciz olmaz. Karnını doyurmak için bir kadına ihtiyacı olması zavallica
(17,907 puan) tarafından
:D kahkaha attım
(9,022 puan) tarafından
Küçük hanımın kocası üzmüş onu heralde. Bacım adam ev süpürüp tuvalet banyo yıkıyormuş bu acizlik mi muhtaclik mi hayat müşterek herkesin işi belli adam onun iş yükünü gelinden geldiğince hafifletiyo benim anladığım kadarıyla. Madem uykusu var uyumadan yapsın öyle uyusun belli adam boğazına düşkün
(17,907 puan) tarafından
Bencede hava yapıyo işte yaa
(3,052 puan) tarafından
Selimin annesi. Yok kız kocam üzmedi. Elbette hayat müşterek. Benim kocam da iki yumurta kırmayı biz evlendikden sonra öğrendi. Ev işlerine asla yardım etmez ama bana da şurası şöyle burasi niye böyle demez. Elbette hayat müşterek ama biz onu şöyle kullanıyoruz. Evin işi eksik olur eşim asla bişey demez yeri gelir yemek yapmam açım deyip beni uyandırmaz. Maddi konuda  da ben onu zorlamam. Yani öyle bir birimize çok karışmayız. Ben onu şunu niye almıyorsun demem. O da bana bu işi niye yapmadın demez. Erkek nasıl ki evin maddi ihtiyaçlarını karşılıyor olmadığında da kadın evde idare ediyorsa bence bu durum karşılıklı olmalı. Erkek de manevi olarak bazen kadını idare etmeli.
+1 oy
(4,390 puan) tarafından
E sadece yemek için rahatsız ediyormuş olsun o kadar 
+1 oy
(7,993 puan) tarafından
Senin bu yaptıklarını inan hepimiz yapıyoruz. Kiminin kocası tuvalet banyo bile yikamiyor. Biraz şükredelim. Sonuçta evlilik böyle bişey. Karşılıklı saygı lazım sonuçta hizmetçilik değilde bu bizim gorevimiz böyle bakarsak herşey hallolur bence :)
(1,096 puan) tarafından
Ne kadar güzel mantıklı yorumlar yapıyorsunuz kırmadan, kibar bir şekilde♥️ söylemeden geçemedim ☺️
(7,993 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(15,318 puan) tarafından
Sen kendini öyle hissetme de öyle bişey dediği zaman eşin kalkamam çok kötüyüm de. O ne öyle uyuyan insanı kaldırıp da yemek istemek. Valla sen haklısın bu konuda. 
0 oy
(11,417 puan) tarafından
Anlaşılan esin boğazına düşkün ve kendi uğraşmak istemiyor bunu konusabilirsin
0 oy
(13,370 puan) tarafından
Düşüncesizliği midesine aşırı duskunlukten sanırım istisna olarak mesela dışarıdan bir şeyler soylese veya kendi yapabileceği bir şeyler yapsa eşler maalesef bizi anlamıyorlar anlasınlar diye anlatınca da her şeye söyleniyorsun diyorlar 
0 oy
(124 puan) tarafından

Bence yardımcı olan bir eşin olduğu için şükretmelisin☺️ bunu yapmayan çook adam var :(

0 oy
(15,828 puan) tarafından
Köle İsaura olmuşsun sen yapma kız bırak bı peynir zeytini kendi yesin ☺️☺️
0 oy
(4 puan) tarafından
bence eşinin mutfakla ilgili sıkıntısı var:)) ama birçok türk erkeğine göre gayet yardımcı :) ufak ufak mutfağa alıştırabilirsin. yemekten sonra bulaşıkları sen yıkarsın o durular ya da o sıyırır sen makineye koyarsın. sen masanın üzerini toplarken ona çay koydurabilirsin. kahvaltı masasını sen hazırlarken ona da bardakları tabakları koydurabilirsin. bide erkekler "atıyorum" en iyi sucuklu yumurtayı ben yaparım demeye bayılırlar. aşkısı sen çok iyi yapıyosun bunu diyip bu görevi ona yıkabilirsiniz djkdjdjd. benim kocam çok iyi menemen yapar mesela fjdjfjdj 
(4,231 puan) tarafından
Vala benim esım bu dediklerinin hepsini yapar fazlasıyla ben alıştırdım tabi. Bekarken paşalar gibiydi baba evinde:) 1 bardak kaldırmazmis sımdı her ısı yapıyor. Mesala bugün balkonu yıkadı baya büyük bulasık makınayı boşalttı, copleri attı kahvaltıya yardım etti. Markete gitti:) bende cocukları banyo yaptırdım evı supurdum:)benim esımde cok guzel salata yapar skshjsjsys
0 oy
tarafından
Bence haklisin zaten is bolumu varmis komple her isi yapsin istemiyorsun sadece dusunceli olmasi gerektigi yerde olmuyor bencilce davraniyor sen iyi oldugunda yapmasa da olur ama uyurken uyandirmasi yorgunken hadi yemek demesi hos degil
0 oy
(5,013 puan) tarafından
Bizde de tam tersi evin temizlik işleri bana ait ama arada yardim eder cocuklara falan bakar ilgilidir. Yemek kısmı bazen ben bazen o. Kahvalti hazirlar,aksam yemegi yapar.

Kesinlikle uykudan yemek icin kaldirmasi sacma iki lokma bsey atsin ağzına ölmez ya.

Sen soyle ona yapsin.

Boyle alistirmissin sen onu
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Nasıl bakarsan öyle evlilik.
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Zaten ben cocuk gibi yemek yedirme isini anlamiyorum kendileri yapsın yesinler yani bir zahmet keyif etmiyoz bizde bebek bakiyoz heralde ama en azından seninki banyo yikiyomus vs bende o da yok işler ve paralar yuzunden durmadan anlaşmazlık çıkıyor evde 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Seninki aslında ideal eş ama yemek hariç. :))
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bence haklısın bunu eşine de bu şekilde söylemelisin. Kim ne derse desin çocuklu kadını yemek yapsın diye uyandırmasina yada saçma sapan şeyler için uyandurilmasina karşıyım. Hele çocuk emiyorsa. Kadının zaten gecesi gündüzü kalmıyor fırsat bulup başını yastığa koymuş. Önüne bir tabak yemek koyup karnını doyuramayan adamlar bu yaşa nasıl gelmiş anlamıyorum. İlla makarna da değil ya insan ekmeye salça sürer yağ sürer doyurur karnını yemek konusunu bu kadar abartmaya ne gerek var. Sen uykundan feragat edeceğine o biraz boğazından feragat etsin. Ben kendi ailemde görmedim hiç böyle şeyler bana da ters geliyor. Abim vardır kimseden bişey beklemez açıktysa iki yumurta kırıp yer sofrasını kaldırıp tavasini yıkar. Bu kadar el bebek gül bebek niye büyütürler bu erkekleri anlamıyorum. Hayatında anne yada eş bir kadın olmadan hayat sürdüremicek kadar niye aciz evlatlar yetiştiriyorlar ki.  
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Yaa bence çok normal eşin yemek istemesi çay istemesi falann amaa Benim eşim asla Ben uyuyorken kalk çay koy yemek koy demez akckdksk Kendisi yapar ahahaha Temizlik konusuna gelince Çamaşırlar kuruduysa onları toplar getirir ajajaja Ben bebeği emziriyorsam çay vaktinde çayı getirir doldurur falan Sabah kahvaltısi hazırlar evde olduğu zaman Yanii ne desem yapar sjskwksk kendimi hiç hizmetçi gibi görmem amaa kocam hep derrr ohhh gel keyfim geel Sen otur aşkım Ben yaparım diyerek yapar sksksksk Allahimmmm bu adamı çok seviyorum 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Banyo tuvalet yıkayan este ne bileyim yani tama yer gırgır yapar ev de süpürdü perdede taktı bebekte uyuttu ama bence yapması gerekeni yapmış adam 

Zaten Allah muhabbetinizi artırsın inşallah benimde eşim bana değer verir ama seninki de sana veriyor belli kendini kendi ihtiyaçlarınız için hizmetçi görmene şaşırdım sadece 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 540 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Turkkk (864 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 474 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,504 soru

11,422,037 cevap

34,980 kullanıcı

...