0 oy
496 göst.
Aile kategorisinde (2,475 puan) tarafından
Of ya zaten boğaz enfeksiyonu geçiriyordu dayım geldi kahve yaptım tuttu oğlum dayımın ictigi sudaan içti oda temiz olmayan biridir asla hijyen değildir bir kez bile dışını fircalamamistir akcigerinde de sorunu var 

Oğluma bişi olur mu ya bu çocuğun bu huyundan bıktım yildim sinirden bağırdım ya bıktım yemin ediyorum kimin önünde ne bulsa yer içer 

Bişey olur mu antibiyotiğin içirdim zaten ilacının saatide gelmisti

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
ilac iciyor ztn bisi olmaz.. hem ayrica ilk cocugumda cok dikkat ettik suab 6 yasinda her hafta hasta bence mikrop iyidir onh anladim
(2,475 puan) tarafından
İnsAllah ya sinirden elim ayagim titredi öyle bıktım bu huyundan zaten yolda giderken eğilip taş aldı sandım yerdeki şekeri ağzıma atti saniyesinde çıkardım ama hasta oldu bıktım ya bu çocuk niye böyle terbiye veremedim valla billa ya
tarafından
bazisinin huyu oyle ben bile elini agzina sokma diyorum hala.. ekstra bir mikrop daha almaz ama suan o yuzden sakin ol.. ne kadar takarsak da o kdr birakmiyorlar
(2,475 puan) tarafından
Korkuyorum aslında ama artık bazı şeyleri de öğrensin istiyorum hastalıktan gözünü acamiyo eşimde saniyo dışarı çıkardığım için böyle alakası yok onun bunun suyunakahvesine ortak olduğu için hastalıktn burnu çıkmıyor
tarafından
yok yaa soguk hasta etmiyor mikrop ediyor onu deneyimledim ben. ogrenir insallah zamanla
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bence hemen bisey olmaz ama bu alışkanlığı bi şekilde unutturmamak lazım en kısa zamanda.
(2,475 puan) tarafından
Nasıl bir terbiye eğitim veremedim kendime kızıyorum bi kahve yapayım birine burnumdan gelir ya milletin çikolatası mi alır ya suyunu içmeye çalışır ya kahvesini sirf milletin kahvesini icmesin diye ona da kakaolu süt koyuyorum fincana valla sinir hastası etti bu çocuk beni
(4,668 puan) tarafından
İnan o kadar iyi anlıyorum ki. Bence anlayacak kadar büyükse konuşmayı dene. Net bi şekilde anlaması lazım.
(2,475 puan) tarafından
26 aylık tek tek söylüyorum yok bildiğini yapıyor
(4,668 puan) tarafından
Cok küçükmüş annesi, bilemiyordur :(
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Benim aklimada ben geldim.ben bebekken misafir gelince milletin cayi bitince cöpünü cöpünu dibini dibini diyerek herkesin bardagini dikermişim kafaya son firt i ben cekermisim :))
(2,475 puan) tarafından
Nasıl vazgeçtin o huyundan o zaman acaba artık sinir sistemim kaldirmiyo bu durumu da
(4,169 puan) tarafından
Bilmiyorum ki.ben hatirlamiyorum  teyz3mler annemler falan diyor bole boyle yapardin diye.nasi vazgectim bilmem.ama suan miden saglamdir oyle kolay kolay herseyden igrenmem:)))
(2,475 puan) tarafından
Bizimkinin de sağlam olacak o zaman
0 oy
tarafından
Yoğurt 

Ayran tükettir
(2,475 puan) tarafından
Probiyotik alacaktım antibiyotik ten sonra yediririm öyle yildim ki
0 oy
(540 puan) tarafından
Bende öyleymişim su içmeyi bırak yerden sakız yerdim şeker bulunca da çok sevinirdim farklı birşey buldum diye okula başlayınca unuttum duvar küfü yalar arko krem yerdim çok dayak yedim ama huymuş 4, kardeşiz Bir benim öyle huyum varmış:) üzülme annesi Küçükmüş yine benden çabuk unutur senin bakıp terbiye ile pek alakası olduğunu düşünmüyorum çok üzülmeyin sağlıklı bir şekilde uzaklaşır inşallah bu huydan.
(2,475 puan) tarafından
Aynısı benim oğlumda.oyle çabuk uzaklassor ins hastaliktan gözü acilmiyo
(540 puan) tarafından
Kıyamam yavruma rabbim şifa versin inşallah canım
(2,475 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun cnm
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Bişey olmaz. Zaten enfeksiyonu varmış. Dayindan da en fazla enfeksiyon bulaşır. Başka da bişey bulaşmaz 
(2,475 puan) tarafından
Ay bu çocuk bu huyu birakmadigi surece enfeksiyon antibiyotik ten gozumuuzu acamayacagiz tek çocuk diye öğle güneşinde dışarı çıkarıyorum oyunevi vs götürüyorum bu sefer oğlanı oraya buraya götürüyon hasta ediyosnn oluyo adı halbuki oğlunun bu huyu yüzünden gözü hastalıktan acilmiyo
(15,200 puan) tarafından
Oyunevinden de kapıyor olabilir enfeksiyonu. Ama çocuklar böyle böyle bağışıklık kazanacak. Oraya gitme buraya gitme olmaz ki. Çocuklar hasta ola ola büyüyorlar. Canını sıkma. Sokakta kış soğuğunda ayakkabısız terlikle gezen çocukların bağışıklığı daha güçlü. Alışır o da
(2,475 puan) tarafından
İnsAllah cnm doktor yılda 8 kez viral enfeksiyona yakalanması normal dedi ama anne yüreği dinlemiyooo
(15,200 puan) tarafından
Tabi uzuluyoruz. Elimizde değil. Ama bizlik bişey yok. Yaratilisimiz böyle. Hasta ola ola büyüyecek çocuklar. Biz de öyle buyumusuz
(2,475 puan) tarafından
Haklısınız post açtıktan sonra rahatlama geldi en azından herkese çok teşekkür ederim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Çok küçük canım ya ama ben kızdığım için kızım önce bana bakar sonra çikolata yada başka birşeyi alır 
(6,441 puan) tarafından
Benim kızımda su ister kaynanam yazın sürekli kalıcı misafiri vardır ve damacana üzerinde 1 bardak vardır herkes onunla içer onunla su veriyordu ve sadece o değil 18 lik oğlu 21lik hemşire kızı of of yani tek kaynanam olsa cahil derim
(2,475 puan) tarafından
Siz gidince kaldırın o bardağı hangi çağda yaşıyorlar pes yani
(6,441 puan) tarafından
Ben eşime bile ayrı bardakta getiririm kendimde içmem kaldırsam ne olacak ki bi bakıyorum yine koymuşlar herkes devam ay bide yabancı ülkeden geleni çok onlarda çocuğuna içiriyor ıyy
(2,475 puan) tarafından
Millet çok rahat heralde ben çok takintiliyim ben şok yani
Of ya valla çocuk bakımı yemesi içmesi alt değişmesi flaan değilde beni hep çocuğun bu huyları inatlasmalari yıprattı
İnsan yipraniyo bide cevrrisi böyle anlayışsız olunca insan çocuğa tovbeliyo
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle ya vallaha
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Bişey olmaz canım inşallah çocuktur herşey yer içer akciğer hastası bulaşıcı bişey değil benim babamda akciğer hastası kanser bugün doktora gitti ışın tedavisi olacak doktor ayrı yeme içme falan yapmayın dedi normal şekilde devam etsin dedi yigenim küçük annem bakıyor bişey olur mu dedik ilaç alacak falan diye bişey olmaz dedi sende korkma yani 
(2,475 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm Rabbim Şafi sıfatıyla muamele etsin bir an önce sağlığına kavuşsun
Valla bir değil iki değil sürekli olunca ve sürekli hasta olunca artık dur demek istiyorum bu duruma
(1,125 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun inşallah
Dur dedikçe daha çok yapar inadına yapar kendi haline bırak sadece inşallah en kısa sürede bırakır kendiliğinden
(2,475 puan) tarafından
İnsAllah Allah razı olsun cnm evet aynen inatlasiyo birsure kimseyle görüşmeyecem unutana kadar
0 oy
(747 puan) tarafından
Aman kiz bizimki buldugunun bardaginsa ne var ne yok iciyor. Annemin banamin kaynanam kayinpederim abim. Ohhhooo valla cayin copunu iciyor sen dusun. Suanlik bi hastalığı yok :D sanirim vucudu bagisiklik kazandi. Saka bi yana iciyor sinir oluyorum kiziyorim ama nafile
(2,475 puan) tarafından
Rabbim korusun hiçbir çocuk hastalanmasin ay demek ki çocukların böyle bir dönemi oluyo çabuk vazgeçerler ins
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim 22 aylık kızım var oda öyle herkesin bardağına dalar çatalına kaşığına dalar yere düşen herşeyi alır yer deli oluyorum 
(2,475 puan) tarafından
Bu kuzular hep böyle anlasılan tez zamanda bu huyları dan vazgecerler ins
(2,387 puan) tarafından
Ayy inşallah
0 oy
(1,726 puan) tarafından

Ne olacak canım :D

(2,475 puan) tarafından
Ay artık kafama takmiyorm napayim pes etm

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 462 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Belzey (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
11 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
18 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neşe26 (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
18 Ağustos 2022 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu

379,779 soru

11,368,769 cevap

34,850 kullanıcı

...