0 oy
1,728 göst.
Diğer kategorisinde (5,108 puan) tarafından
Kızlar örtü ile bebeğinizi emzirir misiniz?

Ben şimdi ameliyat olduğum için annemlerde kalıyorum arkam dönük örtüyle emziriyordum babam girdi odaya hiç böyle şeylere takılmaz yani ayıplamaz hatta eşimle birkaç gün görüşemedik beni görmeye geldiğinde eleleydik babam gelince çektim elimi. Babam tut kızım sizi böyle görmek beni mutlu eder dedi.

Dışarıda piknikte parkta emzirme önlüğyle emzirdiğim de oluyor 

Ama normal zamanda kaynanam olsa bile kendi odama geçer odamda rahatça emziririm. 

63 Cevaplar

+14 oy
(1,766 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yorumlar beni daha çok şaşırttı kayın pederin yanında emziren varmış nasıl emzire biliyorsunuz ki  başka odaya geçin yada babanız içeri girmesin eski den öyleydi ama şimdi bakıyorum da herkez emziriirim demiş . ben hayatta emziremem çok utanırım babanız rahat ol dese bile olmam .çünkü edep diyorum bunu öğrendim bunu gördüm 
tarafından
Uyarı veren de bi acayip:D işte edep diyince küfür etmiş gibi oluyor, e onlar da haklı kuzucuklar
tarafından
Araba konusu ayrı tutulmalı bence ya
(1,766 puan) tarafından
Aşağıda da demişler neden uyarı verilmemiş,bide ben kimseye edepsiz demedim edep dedim.araba ne alaka
(1,766 puan) tarafından
Sen kendindemisin yeni dank ettin araba meselesini burda açıyorsun ortalık karıştırmak neden ?küfür sayılmıyor
tarafından
Kim kime ne diyo hiç anlamadım :D neyse ya isteyen istediğini yapsın aman bize ne :D
-Reklam-
+9 oy
(546 puan) tarafından
Kimsenin yanında emzirmem bebek bile rahat edemez zaten.Kaldı ki edep hayâ kavramlarını unuttu bu toplum malesef.Hangi kafada yasiyorlar bu hayati bilmem bebegi beslemekmis de heryer de emzirilirmis kimse bakmasinmiş...Evet bebegini besliyosun da kocana sor bakalim g*ğüslere bir erkek ne gözle bakiyor disarda? Tamamen bel alti düşünür.Kaldi ki musluman bir hanim zaten tesetturle olur ve helal haram gozetir.
tarafından
Ağzına sağlık
(7,968 puan) tarafından
Aynen öyle sana +++++ :)
(5,108 puan) tarafından
Canım bu sitemi soruyla alakasız buldum. Bebek neden rahat etmesin bence bunda hâyasızlık veya edepsizlik yok. Ben de tesettürlüyüm yenidoğan bebekleri bilirsin sık sık emerler ve benim bebeğim emerek uyuyor dışarıda mecbur kaldığım zaman elbette emzirdim hem arabada hem piknik alaninda kamelyada vs. emzirme odası bulamadıysam. Bir de baba yani yeni ameliyat olmuş olmasam ben de odama hemen geçerdim normal şartlarda o şekilde yapıyorum
(546 puan) tarafından
Yorumlara karşı genel bir sitemdi olması gereken.Bebek rahat edemez derken tecrübe etmedin mi henuz acaba ufak mi bebegin?  Bebekler hic rahat edemez benim kendi annem yanimdayken bile etmezdi bebeğim emmek istemez oyun ister güler kendini veremez yani.Ameliyat derken burun ameliyati olmussun sanirim gecmis olsun.Burun ameliyati yurumene engel mi oluyor? Ben sezeryandan 4 ay sonra karından safra ameliyatı oldum safra kesemi komple aldilar ful ayakta gezdim baska odaya gecmeyi birak evime geldiklerinde cay vs hizmette bulundum.Yani burun ameliyati buna engel degildir zaten diye dusunuyorum yanlis anlama.Cok ciddi hayati seylerde zaten kimsenin gozu kimseyi gormez o apayri bir konu.
(546 puan) tarafından
Dışarda emzirmeye gelince ufak bebekle şuan surekli disarlarda zaten gezilmiyor cikildiginda da edebe uygun sekilde bir yer bulunup emzirilir yani ben boyle yaptim.Arabayla kalabaligin olmadigi bir yerde araba icinde zaten ortum uzun oldugu icin rahatca emzirdim gerektiginde.Ama disarda gogsu acarak emzirmek bambaska kafalar...
+3 oy
(15,267 puan) tarafından
Ben emzirmem. Başka.odaya geçerim. Bana ayıp geliyor. 
(5,108 puan) tarafından
Anladım ben de başka odada emziriyorum normalde balkona sigara içmeye çıkmıştı. İlk günler ameliyat olduğum zaman kucağıma annem veriyordu oğlumu eğilemediğim için o an yoksa ben de oğlumu hemen alır başka odaya geçerdim
(15,267 puan) tarafından
İlk günler çok zor oluyor zaten. İnsaan yerinden doğru dürüst kalkamiyor falan. Ayy kardeşim annannem annem teyzem hepsi gördüler benimkini. Ben asla sevmem normalde başkasinin yanında emzirmeyi. Bı de mastıt oldum. Kardeşim sıkmaya süt kanalını açmaya çalışıyor. Ulan abla kendiminkini bile bu kadar görmedim diyodu ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️
(15,267 puan) tarafından
Dostum sen soruyu mu degistirdin ben mi gözden kaçırmışım. Diyelim ki dışarıya çıkacak durumun yok. Ve baban da çıkamadı. Dönüp arkani onlukle emzirmissin. Ben burasını kaçırmışım. Bu gayet olabilecek bir durum. Mesela ailenle arabada bir yere gidiyorsun. Arabada emzirmek zorunda kaldığında ne olcak..mecbur ortunu örtüp emzirirsin. Bu gayet doğal bişey ayıp değil bence. Ben örtüsüz falan sandım ya
(5,108 puan) tarafından
Hayır canım soruyu hiç değiştirmedim. Evet yeni ameliyat olmuştum babam rahat bir insan bizimle arkadaş gibidir kimi babalar çok dikakt eder ayıplar bebek sevme durumu bile utanılacak bir durum gibi gören babaları biliyorum. Ben ötümle sırtım dönük emziriyordum babam balkona sigara içmeye çıktığı için annem verdi kucağıma oğlumu babam erken geldi odaya zaten benim görüş alanimda değil ben odanın köşesine dönmüştüm o da bilgisayara bakmak için kendi yerine oturdu emzirmem bitince annem aldı oğlumu ben de örtüyü indirdim
Yok  kuzum mecbur kalınca yapılıyor ben edepsizlik olarak gören kişilerin yazdıklarını şoklar içerisinde okudum bence kimse durduk  yere bugün gideyim de babamın yanında emzireyim bebeğimi demiyordur
(15,267 puan) tarafından
Ya benim garipsedigim bişey oldu. Kendi arkadasimda gördüm bunu. Annesi babası ben oturuyorduk. Şak diye çıkardı emzirdi. Ben şok oldum. Arkasını dönmek yok. Üzerini örtmek yok. Bilsem ben donerdim biraz öteki tarafa ben de görmek zorunda kaldım. Babası orda oturuyor. Benim bu olay garibime gitti. Ama senin yaptığında bir gariplik yok
+3 oy
tarafından
Babam varken örtü de kullanmam. Çünkü asla o tarafa bakmaz bilirim. Zaten lap diye açiimıyoruz kızın ağzına girecek kadar. Sırtım da dönük olur kafi. 
(5,108 puan) tarafından
Tabiki bakmaz ben de öyle düşünüyorum canım yine mecbur kalmasam emzirmezdim ama ayıp olduğunu düşünmüyorum babamız sonuçta ama ben rahat etmem normal bir zamanda
(4,211 puan) tarafından
Ayn  ilk bebekde utanirdim bnde  arabayla uzun yolculuk yapdik mecbur emzirdim ondan sonra emzirdim yani.ilk bbkde avm de falanda bebek bakim odasi arardim her katta da olmuo inip vikana kafar cck aglardi sinra sinirlenir emmezdi falan.2. De ortuyle oyurup emziriom.nerdeysem.oyun alanindaysam orda magazadaysam falan puf muf oluo ayakkabi tarafta  fhemen hemen her magazada. Falan
+2 oy
tarafından
Emziririm tabiki ne var bunda. Ben onun kızıyım yani bu bir. İkincisi ortada ayıplık birşey yok. Minik bir masum besleniyor ne var bunda. Buna art niyetli olmayan bir erkek takılmaz bence. 
tarafından
Kelebeğin rüyası evet o kadar çağdaşsın ki babanın yanında masum bir çocuğu besleyemiyorsun, ama kocanın içine boşaldığını rahatlıkla burda yüzlerce kişiyle konuşabiliyorsun. Valla benden çağdaşsın tebrikler.
tarafından
Ugrasma canim, igrenc zihniyetler. Ben sahsen enerjimi bunlar icin tuketmem.
tarafından
ilk cumleni okudum da yazmayim diyorsan yazma bence :) Sahsen ben okumuyorum. Bu sacma sapan zihniyetleri okumama gerek yok.
Dunya gorusumu ahlakimi edebimi sana ya da kimseye ispatlamaya ihtiyacim yok.
tarafından
Evet beni nickimden vurmaya calisan sivri zekali cocugun teki daha :) devam et...  Yari yasimdasin muhtemelen, terbiyesizligini yasina veriyorum
(3,230 puan) tarafından
Neandertalde kahkaha attım hahaha
+2 oy
(588 puan) tarafından
Emziririm tabiiki neden emzirmiyim gayet doğal şeyler ... Yorumlarda kadınsal şeyler yazan olmuş da kadınsal bişey değil bu babanizda zamanında bebek oldu ve emdi annesini. Emzirmek asla utanılacak bişey değildir. Ben heryerde emzirdim şahsen benim bebeğim emzik almadı dışarda da olsa hep beni emzik niyetine kullandı o yüzden alıştım sanırım bende 
(5,108 puan) tarafından
Ben de bu şekilde düşünüyorum canım kendi babamiz sonuçta bebeğimizi doyuruyoruz kadınsal bir şey denilmiş çok anlamlandıramadım. Ben yine normal zamanda odamda daha rahat emziriyorum ama böyle zamanlarda neden ayıp olsun en doğal şey emzirmek yine mecbur kalınca dışarıda da emziriyorum örtüyle oğlum aç mı kalsın
İnanır misin benim oğlumda beni emzik niyetine kullanıyor 6.5 aylık 1 hafta önce ameliyat oldum kayannam bir şekilde alıştırmış şu an ben de eşim de rahat ettim emzik yönünden
tarafından
Tövbe yarabbiiiiiimmmmm
(5,108 puan) tarafından
909090 neye şaşırdın kız :dd
tarafından
Okuduklarima şaşırıyorum ay
(588 puan) tarafından
Aynen canım koşullar uygunsa zaten kimsenin olmadığı ortamda bebekte daha rahat emer dikkati dağılmaz ama koşullar uygun değilse tabi ki de emecek çocuk aç mı kalsın yani :) sevindim benimki de 7 aylık ama hiç alışacak gibi değil alsa keşke emziği
+2 oy
(626 puan) tarafından
Edep edep diye yazanlara tek sorum şu çocuk niye yapıyosunuz ? Ananız babanız da biliyor bu cocugun naisl olduğunu ondanda edep diye bağırın vallaha boş konusuyosunuz başka bişey değil kim nerde nasil isterse emzirsin. O kadar mahremiyete takılan insanlar olsaydık eğer bebekli odaya girmeden kim olursa olsun müsade isteyerek girer 
(2,358 puan) tarafından
Aynen katılıyorum. O zaman babalarının yanına hamile olarak da cikmasinlar madem. Aahin bildiğini kuldan mı saklayacagiz. Zaten bende emzirdim ne yapayım diğer oda soğuk babam dedi illa gitme çocuk üşür burda otur. Yönünü döndü televizyona. Bende üzerimi örttüm emzirdim ne yapsaydım. 24 saat yolculuğa çıktık eşimin amcası kullanıyordu arkada oturuyordum çocuğu aç mı biraksaydim mecbur emzirdim. Mecbur kalmayınca tabiki başka tarafa gidiyorum. Gerçekten çok cahilce yorumlar var. Bende eskide. Millet nasıl böyle orda burda emzirebiliyor diyordum ta ki çocuk olana kadar.
(626 puan) tarafından
Bu millet boş konuşuyor takılma sen ben de kayınpederimin yanında çok çocuk emzirdigim oldu
+1 oy
(446 puan) tarafından
Bende sezaryenle doğum yaptim babamdada kaynanamdada kaldim zorda olsa gidip diger odada emzirdim ben sevmem oyle seyleri
(5,108 puan) tarafından
Anladım canım aslında bence ayıp bir şey değil emzirmek ama ben yeni ameliyat olmuş olmasam kalkar başka odaya geçerdim daha rahat ederdim
Çünkü sigara içtiği için uzun sürüyor diye o an hemen emzirmek istedim
+1 oy
(10,411 puan) tarafından
Yok bacım yok bana göre mahrum emzirmek ben bide babamın yanında 
(5,108 puan) tarafından
Anladım canım eğer iyi durumda olsaydım ben de bebeğimi alıp hemen başka odaya geçerdim ama yeni ameliyat olduğum için emzirmeye bile annem kucağıma verip geri alıyordu
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Emzirdim çok tabiki
(5,108 puan) tarafından
Ayiplayanlar edepsizlik görenler olmuş herkesin kendi Fikri tabi
(25,224 puan) tarafından
Löp diye mememi açmadığım için edepsiz olan onların zihniyeti canım :)
+1 oy
(1,386 puan) tarafından
Yaz mevsimi olunca başka odaya geçtim hep ama kışın tek oda ısınınca mecbur görmeyeceği yere geçip arkam dönük emzirdim ki babam zaten cocuk ağlar ağlamaz odadan çıkıp gidiyor 
+1 oy
(402 puan) tarafından
Ben utandığım için kendim emziremem :) 
+1 oy
(7,090 puan) tarafından
Bende aynen senin gibiyim babam ve 2 erkek kardeşim var onlar varken arkamı döner emziririm eşimle de teybiyesizlesmeden samimi olurum dediğin gibi elini tutarım ysnina otururum sakalasiriz babam daha mutlu olur çünkü ama kaynanamlara gidince çocuk odasında yaarim herseyini rahat emziririm kaynım var kayibabam var koca koca adamlar onların yanında arkamı dönüp emziremem emzirdigim odaya kaynanam girer çıkar ama baştan dikkat etmeyince şimdi utansamda bişey diyemiyorum doğumda ilk gün çok işi var gibi git dedim gitmedi ilk gece o da kaldı yanımda o zaman narkozlu kafayl dikkat etmek aklıma gelmedi gerçi kan görse bayılan kadın karnına basmaya geldiklerinde çık dedim ben bakmıyorum dedi arkasını döndü disardaysam kapalı bi yer bulursam kabin mescid falan orda örtüyle emziririm ya da arabada açık alandaysamda örter ortumu emziririm 
+1 oy
tarafından

Gerekiyorsa o an baska bir yere gecemiyorsam ortumu orter emziririm ki daha once de bu sekilde yaptim. Doner arkami orter ortumu emziririm. Heryerde gecerli bu.

Bir kadin bebegini emzirdiginde edepsiz hayasiz olmaz arkadaslar. Sartlar o an oyle gerektiyorsa emzirilir bu kadar basit. Herkes ahlaktam dem vurmus. Bi ahlakli sizsiniz.
tarafından
yeniden gösterildi
Herkes o kadar ahlak bekcisi ki burda, ben bir cogunu okumuyorum inan ki. Bu benim dusuncem. Benim babam benim cocugumu emzirmemden ne hissedebilir? Gerekirse emziririm o da o ortamda bulunmaz zaten..biri demis bu cocugunun altini esine de degistirtiyordur. Evet degistirtiyorum. Esim o benim. Cocugumun babasi.
Sacma sapan yerlerden insanlari vuruyorlar.
Herkes edepsiz herkes hayasiz. Midem bulandi gercekten su siteden.
(5,108 puan) tarafından
Bazı yorumları hayretler içinde okudum zaten kimse keyfinden gidip ya canım bugün babamın yanında emzirmek istedi gideyim de emzireyim demiyor. Bazen mecbur kalıyorsun benim durumum gibi babam yani ne hissedebilir bebeğimi emzirirken. Edeple ilgisini zaten hiç anlamadım
tarafından
Ya normal degiller valla bak. Kimse mememi acayim babamin yaninda emzireyim demiyor. Gerekirse orter ortumu emziririm zaten o da durmaz cikar ordan ya da doner arkasini diyor.
Ne edepsizligimiz kaldi ne genisligimiz cocugumuzun altina kadar laf uzattilar. Normal insanlar degil bence. Bilincaltlarinin kiri.
(5,108 puan) tarafından
Ayıp olan tuvalet ihtiyacı, gaz çıkarmak vb. Emzirmenin neresi ayıp olabilir ki ben yetişme tarzından olduğunu düşünüyorum. Doğu'da yaşayan bir arkadaşım vardı yeni evlendiği zaman kaynana kayinbabasinin yanında bebeğini sevmeyi bırak eli sobada yanmasına rağmen ayıp diye müdahale etmemiş ayıptır diye şimdi pişman tabii ama çok kirli düşünceler okudum şaşkınlıkla
0 oy
tarafından
Baban dun buradaydi kesinlikle bana yanlis geliyor diger odsda emzirdim hep
0 oy
(7,619 puan) tarafından
Önlük olduktan sonra emzirebilirsin canım sanki babalarımız bilmiyor mu kadınsal durumları doğal şeyler bunlar.
(5,108 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum kuzum yani ayıp görülüyor ama en doğal şey emzirmek sadece ben normal zamanda rahat etmem mutlaka başka odaya geçerim rahat rahat emziririm
0 oy
tarafından
Belki bana geri kafalı dersiniz ama ben doğru bulmuyorum eskiler babasının yanında çocuk sevmezmiş şimdi millet dışarda emziriyor herkesin içinde bana com yanlış geliyor başka odaya geçer emziririm
(5,108 puan) tarafından
Yok canım herkesin kendi düşüncesi ☺️ Oğlum sık emiyor dışarda da acıkınca mecburen arabada ya da piknik zamanında dışarda örtüyle emziriyorum her yerde emzirmek odası olmuyor maalesef
tarafından
Benim babam takilmaz asla da birşey demez ama ben yapamam babamın yanında dediğin gibi arabanın içinde yada kimse gitmeden emzirilir ama millet parkta açık açık oturuyor ve emziriyor yada kafede emziriyor bana garip geliyor vall
0 oy
tarafından
Babam asla takılmaz öyle şeylere ama ben utanırım baci☺Ama arabada piknikte vs. Emzirmem gerekirse emziririm tabi❤
(5,108 puan) tarafından
Evet o zamanlar mecburen emziriyoruz ♥️ Ama ayıp değil bence
tarafından
Ayıp değil zaten kuzum sadece ben utanırım☺❤
0 oy
(8,990 puan) tarafından
Hayır yapmammm
0 oy
tarafından
Gerek yok dıye dusunuyorum yapamam ben bana ters geliyor baba da olsa gerek yok bence 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 1,047 göst.
16 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 701 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 101 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 265 göst.