0 oy
365 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
kızlar ilk bebeğime hamileyim daha doğuma 3 ay var kaynanam şimdiden hesap yapıyor hastanede bende kalıcam diye başından beri istemiyorum çünkü çok karışıyor herşeye sütün gelmiyo aç çocuk bilmem ne bunu gibi şeyler.. ablam var o kalıcak eşimde biliyor ama bugün eşimin yanında söylediğinde eşim hiçbirşey demedi o gün olsun bakarız dedi çıldırıcam  ben yanında rahat edememki kaynanamın istemiyorum desem sorun çıkıcak küsücek darılcak bilmem ne napıcağımı bilmiyorum... 

12 Cevaplar

0 oy
(656 puan) tarafından
Kimle rahat ediyorsan o kalsın canım ilk çocuğumda o hatayı yaptım burnumdan geldi lohusalığım ikincide tektim daha rahat ettim
(50 puan) tarafından
tek olmak nasıl zorlandı mı canım sezeryan mıydın ya bende dua ediyorum inşallah normal olurumda daha çabuk ayaklanırım diye sırf bu sebeplerden dolayı ama sezeryan olursa en kötü 2 gün ablam 2 gün annem 2 gün kaynanam kalır en fazla 1 hafta yani  daha fazlasını istemiyorum ben.. kaynanam ona bile itiraz eder eminim...
(656 puan) tarafından
İkiside sezeryan oldu canım ilkinde kaynanamda kaldım yok bende sezeryan oldum senin kadar yatmadım bilemem neler neler dedi ikincide o yüzden tek kaldım
-Reklam-
0 oy
(347 puan) tarafından
Canım illaki olmak ister yanında ama her kaynana aynı yani yapicak bişey yok sutummu gelmiyor dediydi bana eve geldik göğüslerim sütten doldu mastit oldum bu bebek usutmus diyordu sürekli ister istemez stres oluyorsun çok zordu o zmaanlar Allah sabır versin
(50 puan) tarafından
yanımda olsun o sorun değilki her aman gelsinler torunlarını sevsinler ama mesela ben doğumdan sonra bile çok kimseyi istemiyorum evimde bebeğimle başbaşa kalmak istiyorum göze alırım ben bakarım alışığım çünkü... sezeryan olursa en fazla 1 hafta kalınsa yeter bana 2 gün ablam 2 gün kaynanam 2 gün annem gibi ona bile itiraz edecektir küsecektir buda eşimle o zaman aramı bozar muhtemelen çünkü annesine çok düşkün...
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Simdi gecistir simdiden can sıkmaya gerek yok dogumdan sonra ablam kalicak sağol de gonder evine
(50 puan) tarafından
haklısın canım teşekkürler...
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Emin ol o zaman yanında birisinin olmasıni isteyeceksin hem kadının ilk torunu merak ediyor belli bende de kaynanam geldi her yerimi gördü ama Allah var çok iyi baktı 
(50 puan) tarafından
ilk torunu değil canım 1 ay önce ilk torunu oldu eltim doğum yaptı.. benim kaynana ben daha hamile bile kalmadan senin çocuğun olursa bakamam evin uzak eltinin çocuğuna bakmaya giderim vs demişti şimdide eltim doğumunda onu istemedi diye bana hiçbirşey söylememiş gibi davranıyor hem o sebepten kırgınım hemde yanında asla rahat edemem
0 oy
(16 puan) tarafından
Sende soyle kaynana ya deki ablam kalacak anne sağol yine de flaan  ama hastanede ablan kaldı farzet eve geçince yine kaynana gelecek yine aynı şeyleri duyacaksın yine karışacak değişen birşey yok çokta kafaya takma sen hihi tamam de geç o daha çok delirir
(50 puan) tarafından
işte en azından hastanede rahat edeyim zaten dua ediyorum inşallah normal olur da biran önce ayaklanırım diye yoksa en fazla 1 hafta birilerini yardım için istiyorum evimde örneğin 2 gün ablam 2 gün annem 2 gün kayınvalidem gibi ama kayınvalidem ona bile itiraz edecektir 40 gün kalmayı planlıyor ona kalsa lohusalığımı 40 gün onun evinde geçirmem lazım hatta teklif bile etti hastaneden çıkıştı bizim eve gelin diye kalamam kendi evimde kalıcam dedim...
(16 puan) tarafından
Asla taviz verme ben yaşadım rezil oldum evim yoktu o zaman senin varken izin verme bu duruma az taviz verince herşey bekliyorlar sonra yapmayınca da kötü oluyn
(50 puan) tarafından
haklısın kesinlikle öyle...
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ablam kalıcak ihtiyaç olursa sende gelirsin anne bir sıkıntı olursa eğer o gelemezse tarzı şeyler söyle bari kimse kırılmasın 
(50 puan) tarafından
ona bile delirir canım ya öyle bişeyler söyliycem artık mevzusu olursa ama eminim onu söylediğimde de beni kenarı yedek gibi atıp kullanıyorlar der eltim doğum yaptığında öyle söylemişti
(1,018 puan) tarafından
Bunlar hep böyle malesef aman o diyeceğini desin canm gelmesinde boşver sen sorana edene ben kırmadan söyledim o yanlis anladı de ya direk ona anne ben senden çekiniyorum olmayacak hallerde görmeni istemiyorum utanıp rahat edemem düşündüğün için saol falan dersin çok iyi anlıyorum seni inanki inşallah istediğin gibi olur
(50 puan) tarafından
inşallah canım sağol...
0 oy
(118 puan) tarafından
Ben anlamıyorum yaaa cidden bak 

Öyle direk ben kalacağım demek yerine kızım kalmasını istediğin ayarladığın birisi yoksa ben kalabilir miyim senin için de uygunsa deseler dilleri kopar 

Yeri gelecek bezin değişecek her istediğini söyleyemeyecksin birde 

Ne kadar da kayinvalide olsa çekinir insan bir yerde 

Bu neyin merakı anlamadım gitti Bi salsalar mı artk 

Bebek hakkında da karışıp duracak olursa dinle kalbi kırılmasın sert çıkma yine anne deneyimleyerek öğrenmek istiyorum filan de kucağına vermek istemezse 
0 oy
(202 puan) tarafından
Tek refakatçi kabul ediliyomus de ablam gelecek ona söz verdim de 
0 oy
(123 puan) tarafından
O sorun bizde de var kaynanam öyle zor bi insan ki delirtecek beni :( Rabbim yardımcımız olsun :(
0 oy
(89 puan) tarafından
Doğumumda çok şükür annemde kaynanamda yanımdaydı kaynanam ben doğuma girdim çıktım bebeği gördü biraz daha durup çıktı gitti annem ve eşim kaldı yanimda. İş tamamen eşinizde biter nasıl rahat ediceksiniz oyle. Yani sizin orda işinize yarayan kişilerin kalması önemli sezeryanla doğum yaparsanız dikişler zorlicak yürüyüş vs kuvvet gerekicek sizi kaldırmaya keza bebeğe bakmaya fln bu şekilde anlatın eşinize onu ikna edin oda annesine laf geçirir diye düşünüyorum bence sizde çok susmayın sonra başını alamazsaniz herşeye karışmaya devam eder
0 oy
(227 puan) tarafından

Eger esin anlayışlı biriyse 1 ay sonra kafan kırılmış gibi davran kaynanayi kaçır yani cazgirlaş çünkü baska çare bırakmıyorlar :D

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 662 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 124 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,003 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 573 göst.