0 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kendimi kötü hissediyorum bazen yaşlandığım aklıma geldikçe. Bu yaşları yaşanlar sizde de psikolojik baskı ve mutsuzluk hissi oluştu mu acaba?

Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder.

Dante gibi ortasındayız ömrün.

Delikanlı çağımızdaki cevher,

Yalvarmak, yakarmak nafile bugün,

Gözünün yaşına bakmadan gider.

Cahit Sıtkı Tarancı şiiri aklıma geldi demekki oluyormus ben daha 27 yaşındayım bilmiyorum o duyguyu ama eminim 30 olsun 35 olsun insan öyle düşünür ya

(1,975 puan) tarafından
Çok güzel bir şiiri bu Cahit Sıtkı tarancanin çok sewrm:+++
tarafından
Bende çok severim direk aklıma geldi ezbere bilmiyorum tabi kopyaladım edebiyatçıyım ömrüm geçti bunlarla hangi biri kalsın
(1,975 puan) tarafından
AA  tabikide kız o kadar aklında tutamazsn öğretmenmsn
tarafından
Yok malesef atama işlerine hiç girmedim zor bir bölüm şuan açıktan çocuk gelişimi okuyorum ikinci dönem de ücretli çıkıyor bana ama çocuktan dolayı biraz zor yaparım ya çok istiyorum çalışmayı
(1,975 puan) tarafından
Hakkında hayrlisi olsn cnm
-Reklam-
+1 oy
(2,746 puan) tarafından
Srıf böyle hissetmemek için neler yapıyorum ;

1) kendime hobiler ediniyorum.

2) çalışıyorum 

3) diyetisyen ile zayıflıyorum

4) spor ve yoga yapıyorum 

5) yataktan kalktığım her güne ama her güne bir hedef koyuyorum hedefsiz günümü ziyan hissediyorum. Ayrıca hedeflerim bana motivasyon sağlıyor.

6) yıllık hedefler koyuyorum 

7) hayatımı planlı yaşıyorum böylece kendime vakit ayırabiliyorum. Her zaman düzenli ajanda tutarım her şeyi yazarım. Hayatımı ay ay hafta hafta gün gün planlarım. Bu tabiki pat diye yapılan bir şey değil. 1 gün önce den belli ediyor kendini zaten sonraki gün yapmam gerekenler. Yapılacaklar listem olduğu için işlerim daha hızlı ve kafam daha rahat oluyor
(582 puan) tarafından
Sakıncası yoksa ne gibi planlar mesela?
(2,746 puan) tarafından
Öğrenmek istediklerim
Ölmeden önce yapmak istediklerim
Kendimi geliştirmek istediklerim vs

İmkanlarım doğrultusunda mesela bu sene dikiş makinesi kullammayı öğrenmek istiyorum ama makine almam şu an mümkün değil o yüzden makine alacak boyutta bir hedef koymıcam. İlçede kurs açılırsa kursa gitcem

Bu sene en az 50 60 kitap okumak istiyorum mesela

Yeni yılda Fit mom olmak istiyorum

Rutinlerimi düzene koymak istiyorum

Yogada üst seviyelere geçmek istiyorum

Gibi gibi gibi bunlar ilk aklıma gelenler ve buraya yazabileceklerim. Özellikle rutinler çok önemli bence. Çünkü hayatı düzene koyuyor
(2,746 puan) tarafından
Mesela bi ajanda yap kendine bunu en başa yaz. Sonra her gün yatmadan önce ertesi gün yapılacaklar listesi yap. Emin ol kafanın hafiflediğini, günün bereketlendiğini ve daha fazla şey yapabildiğini göreceksin
(582 puan) tarafından
Mantıklı, bunun üzerine düşünüp kendime göre ayarlayacağım
(2,746 puan) tarafından
İnsanın hayatında hedefler planlar vs olunca yataktan kalkmak için sebep oluyor kesin denemelisin
0 oy
(9,938 puan) tarafından

31 yasindayim yok valla :D goren zaten 23 falan diyo

(582 puan) tarafından
Kız ben pandemiden önce öyleydim senin gibi ama pandemiyle birlikte beyazlarım çıkmış hep.

Bir de evden çalıştım 2 sene bu süreçte çok kilo almışım :(
(9,938 puan) tarafından
Benim beyazlarim hep vardi pandemiden once bisey gormemissin demekki sen :D benimde bi oglum var 28aylik olacak 2.ye hamileyim 67 olmusum :)
0 oy
(118 puan) tarafından
Önemli olan bu 35 yaşına kadar olan süreyi dolu dolu anlamlı istediğin gbi geçirip geçirmedigin 

Tabiki de insan üzülür yaş ilerledikçe ama asıl önemli olan bomboş geçip gitmemesi 

Rabbım kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden daha hayırlı ve sağlıklı kılsn 
(582 puan) tarafından
Amin, hepimiz için öyle olur inşallah.

Çok şükür şimdiye kadar dolu dolu geçti. Özellikle eşimle tanıştığım süreçten itibaren hayatım çok renkli ve keyifliydi ama ne bileyim bazen o yıllara tekrar dönme hissi geliyor. Keşke imkan olsa dönebilsek ne güzel bir tecrübe olurdu
(118 puan) tarafından
O bende de oluyor... geçirdiğim her anı özlüyorum ama insan dönemiyor maalesef bir saat öncesine bile
Neler vermezdim 23 yaşlarıma mesela şu an 27 oldum çok özlüyorum...
0 oy
(487 puan) tarafından
2 ay sonra 37 ye veda edicem hiç öyle bir takıntım yok vay be yaslaniyoruz diyorum ama üzülmüyorum niye bilmem  mesela görümcem benden 2 yaş büyük sorsan o daha 37 yaşında niye kucultmeye çalışırlar bilmem oda bana diyor ne meraklısın yaşlanmaya diye :) sadece üzüldüğüm ben bu kadar oldum annem babam da yerinde saymıyor yaslaniyorlar diye Allah gecinden versin sadece bu gelir aklıma.. Allah hepimize hayırlı ömür hayırlı ölüm nasip etsin inşallah.
(582 puan) tarafından
Zaten benzer düşünceler bana da geliyor, sadece kendi açımdan değil annem babamın da yaşlandığını düşünüyorum üzüyor zaman zaman
0 oy
tarafından
31 den selamlar :D aynaya bakıyorum. Diyorum yaşlandık beee. Taş gibiydim üniversitede 173 boy 55 kilo. 2 ay önce doğum yaptım. İlk bebeğim. Şimdi oldum 80 kilo :D saçlar beyazladı. Göz kenarları kırıştı. Ama yakıştı ve :)) Daha çocuk büyüteceğim. Enerjimi kaybedemem :D
(582 puan) tarafından
Haha :)))
0 oy
(415 puan) tarafından
29 yaşındayım kimse inanmaz küçük görünürüm.. ama bende çoğu zaman o hislere kapılıyorum çocukluğum hep aklıma gelir hüzünlenirim:(
0 oy
(12,695 puan) tarafından
Ocakta 33e giricem ama yaş odaklı mutsuzluğum yok zaten bu kadar mutsuz edecek şey varken doğal bir süreç içinde kendimi mutsuz edemem 
(582 puan) tarafından
Yaşlanmak garip geliyor aslında, yavaş yavaş gücün ve enerjinin azaldığını hissetmek, ilerleyen yıllarda bunu daha da belirgin hissetmek, etrafındaki insanların bir bir azaldığını görmek vs bunlar hafiften kaygılndırıyor ama yapacak bir şey yok.
0 oy
(10,199 puan) tarafından
Yok kız her yaşın bir güzelliği var en güzel çağımdayım :) mottom budur. Yaş aldıkça daha da güzelleştim bence aynada gördüğüm kadına hayranım onun oluşmasına katkısı olan bana da :) 
(582 puan) tarafından
Yaşayıp göreceğiz bakalım, ben pek öyle düşünmüyorum kendim için :))
(10,199 puan) tarafından
35 im kız ben direkt :) yaklaşma değil yani sen de öyle düşün koyver gitsin
0 oy
tarafından
Her yaşın bir güzelliği var, ben 41 yaşındayım, öyle görünmüyormuşum kim duysa şok oluyor ama yaşım bu. Bu kadar yıl yaşamışım, bundan dolayı neden kötü hissedeyim ki.. Aksine her geçen yıl insana neler neler katıyor, ne güzellikler getiriyor.. O yaşları biz de geçirdik, nasıl geçirdik önemli olan o, üzerine bir şey ekleyebildik mi, olgunlaştık mı, insanlara hayvanlara dokunabildik mi, güzel evlatlar yetiştirdik mi, evladımız yoksa da varsa da başka çocukların başını sevgiyle okşayabildik mi, Allah'ın mucizelerine her gün daha fazla şaşırdık mı.. Yaşlanan ruh değil, ten.. derdi anneannem. Üzülmek için nedenler aramaya gerek yok, şu dünyada zaten yeterince üzülecek şey var. Ölüme yaklaştığını mı düşünüyor insan acaba, ondan mı, ama ne olacak ki, zaten yalan dünyaya kimse kazık çakmayacak,  kimin ne zaman öleceğini de yalnızca Allah bildiğine göre... Tek dileğim, evlatlarımın bana gerçekten ihtiyaçlarının bittiği zaman alması canımı Rabbimin.. Sevgi ihtiyacı hiç bitmez onun için söylemiyorum. Allah hepimize yaşlılığı da göstersin inşallah, o insanların beğenmediği yaşlılık da kısmet olmuyor herkese ne yazık ki...
(582 puan) tarafından
Etrafımızdaki simalar bir bir azalıyor belki ondandır bilmiyorum
0 oy
(12,509 puan) tarafından
30 oldum.....

Küçükken derdım omuzdan sonra anlamı yok yaşlanırım diye 

Çoçuğum olmaz denmiştı 30mde anne oldum, hayatta olduğumu yaşadığımı hissediyorum 

Yaş otuz ama bana sorsan 25 te durmuş gibiyim 
(582 puan) tarafından
Biz de çocuk istiyoruz, inşallah olacak
(12,509 puan) tarafından
Allah isteyen herkese nasip etsin
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hayatı güzel yaşayın:) gram beyazım yok yaş 35 26 falan gösteririm 
(582 puan) tarafından
Biz onu güzel yaşamaya çalışıyoruz da bazen o bizi güzel yaşamıyor :)
(9,247 puan) tarafından
Takmamak lazım işte 3 günlük dünya
0 oy
(13,202 puan) tarafından
36 ya döndüm. 40 olmak koyuyor bana da. Ama başa gelen çekilir. O yüzden çok da dert etmiyorum yaş olaylarını. 
(582 puan) tarafından
Ben de 35in içindeyim, bitirmeme az kaldı 35i, 36ya gireceğim. mecbur göreceğiz, keşke 20ye geri dönebilsek bu hayat tecrübesiyle kız ne güzel olurdu :)
(13,202 puan) tarafından
Öyle tabi kuzum. Eşim yine olurdu ama alt üst birlik sadece kendi evim diye kabul etmezdim bu aklımda :)
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Altın yıllar der annem 30-50 arası öyleymiş. 

Erken evlendiyseniz çocukların buyumuşsse der :)) 
(582 puan) tarafından
Henüz çocuğumuz yok, istiyoruz ama.
0 oy
(1,284 puan) tarafından
35 i doldurdum. Kızım 3 yaşına gircek. Ben doğumdan sonra yaşlandığımı hissettim cnm. Onun öncesinde çok hayat doluydum. Çocuk güzel fakat çok zor. Şimdi kardeşi de olsun istiyorum yaşım geçiyor. Ama cesaret yok
0 oy
(1,029 puan) tarafından
39 yaşımdan selam canlarım kız ben 35te cocuk dogurdum ne yaşlanması son 3 aya kadar hic yaşlandıgımı hissetmemiştim öyle bi hastalandımki 1 ay hastanede yattım 3 kez ameliyat oldum toparlanamadım kullandığım ilaçlardan galiba dişlerim kırılıyor bi de diş tedavisine başlayacağım ama yine şükür le kalkıyorum yataktan 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
0 oy
3 cevap 111 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Fatma.nurr. (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 410 göst.
0 oy
6 cevap 110 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde 04Ceylat (25 puan) tarafından soruldu

377,968 soru