0 oy
217 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
39. Haftaya girdim iki sene önce tam 39+1 de oğlumu ankara Bilkent şehir hastanesinde dogurdum memnun kaldım ama virus sebebiyle kisitlamalar vardı

Şuanda doktora sordum epidural varmı diye

Uygun iseniz ve nöbet saatlerine denk gelmediyse yapılır dedi. 

Normal doğum yapmıştım ilkini umarım buda öyle olur

Sanci odasina eşim gelebilir mi dogum sırası çıkar ama o an yanımda olsun isterim

Refakatçi alınıyo mu bide. 

6 Cevaplar

0 oy
(2,769 puan) tarafından
10 ay önce Sezeryan doğum yaptım erkek refakatçi almıyorlar bayan refakatçi alıyorlar sancı odaları var orada yanında bir kişi kalabiliyor bayan
tarafından
Sanci odasında erkek kalabilir diye duydum çünkü eşim gelecek kaynanam oğluma bakacak doğum sonrası refakatçi olarak kaynanam gelecekti
(2,769 puan) tarafından
Bize hep bayan biri  gelsin dediler şuan bilmiyorum
tarafından
Bende 2020 de doğurdum orda o zaman zaten bayan bile alinmadi virüs nedeniyle ama bakalım hayırlısı
-Reklam-
0 oy
(7,678 puan) tarafından
Sancı odasında eş geliyor ama isim yazdırma gerekiyor yanında olacak kişi için
(7,678 puan) tarafından
Önden gidipyazdırıyorsun. Gebelik okulunda yapıyorlardı sanırım
tarafından
Hm
Gebelik okuluna gitmedim ama şimdiden gidip yazdirsak olur mu orda bı kere muayene için gittim sadece bide doğuma gideceğim
(7,678 puan) tarafından
Sanırım yanına alırlar ama ya. Ablam gitti. Eşi de girdi odaya. Gece kaldılar hatta. Doğumdan sonra da kaldı baya
tarafından
Çünkü biraz uzak hani isim yazdirmak için gitmiyim panik atak var tek kalamam ordada
Eşim ilk doğumda geldi gitti arada o zaman orda hasta danışmanıydi ama şimdi giremez diye tedirgin oldum inşallah gittigimizde direk alınır sağol
(7,678 puan) tarafından
Alırlar alırlar
0 oy
(436 puan) tarafından
6 ay önce yaptım eşim hep yanımdaydı 12 saat sancı çektim çatala alınca çıkardılar. bebek doğunca dikişim yapıldıktan sonra geldi tekrar 
tarafından
Teşekkür ederim
(27 puan) tarafından
Bende doğumu orda düşünüyorumda çok merak ettiğim bikaç şey var. Sancı doğum vs hepsi aynı odadamı oluyo yoksa ayrı ayrı yerkerde mi birde en önemsediğim şey bebeği doğar doğmaz kucağınıza veriyolarmı kordonu ne zaman kesiyolar hemen mi kesiyolar
(436 puan) tarafından
evet hepsi aynı odada oluyor istersen duşa flanda girebiliyosun tek kişilik otel gibi zaten yeni ve çok güzel odaları.  kucağıma vermediler bebeğimi çıktı kordonj kestiler hemen oraya aldılar boy kilo başçevresi flan ölçüldü birşeyler yapıldı o sırada benimde dikişim falan yapıldı kordonu çıkarttılar tamamen flan hayal mayal hatırlıyorum valla iki saat sonra flan aldım bebeğimi kucağıma galiba bi bakcam şimdi
(436 puan) tarafından
evet 4.20 de doğurmuşum 6da flan almışım kucağıma galiba. sonra yukarı odaya çıkıyorsun zaten
0 oy
tarafından
Devlette de şancı odasına eş gelebiliyor mu acaba
tarafından
Her yerde olmuyo
0 oy
tarafından
2 bucuk ay önce doğum yaptım normal eşimi degul kadın olması lazım dediler ama sanırım gebe okuluna gidersen eşinin gelmesine izin veriyorlar 
(27 puan) tarafından
Bende doğumu orda düşünüyorumda çok merak ettiğim bikaç şey var. Sancı doğum vs hepsi aynı odadamı oluyo yoksa ayrı ayrı yerkerde mi birde en önemsediğim şey bebeği doğar doğmaz kucağınıza veriyolarmı kordonu ne zaman kesiyolar hemen mi yoksa kesiyolar
tarafından
Sancı ve doğum aynı yerde oldu canım bebek doahr doğmaz kordonu kesip yanımdaki besige yatırdılar sonrasında bebeği refakatcim geldi giydirdi sonra hep beraber başka odaya geçtik 1 gün kaldık sonra taburcu olduk
tarafından
@Pitikcann iki sene önce ordayken aynı dediğin gibi oldu yani refakatcim gelince giydirdi. Halbuki normalde bizden kiyafetleri isteyip giydirmeleri gerekiyo diye biliyordum refakatcim gelene kadar yeşil çarşaf gibi birşeye sarılı şekilde beşikte durdu bebeğim
 Demek hâlâ öyle ben virüs sebebi ile öylece koyuyorlar sanmistim
0 oy
(158 puan) tarafından
Ben yaptım canım sancı odasına annem bile girdi üstelik eşini de alabilirsiniz yanınıza refakatçi olarak tek oda veriliyor yanında yakının kala biliyor sancı odasinda harika havuz tipli şu var duş ala biliyorsun ben riskli bölümünde doğum yaptım jakuzi vardı ama bana girmek yasaktı kucağına alman dileği ile ♥️☺️
tarafından
Teşekkür ederim
(27 puan) tarafından
Bende doğumu orda düşünüyorumda çok merak ettiğim bikaç şey var. Sancı doğum vs hepsi aynı odadamı oluyo yoksa ayrı ayrı yerkerde mi birde en önemsediğim şey bebeği doğar doğmaz kucağınıza veriyolarmı kordonu ne zaman kesiyolar hemen mi yoksa bekliyolarmı
tarafından
Ben 2020 de orda doğurdum
Sanci odasında doğum oldu. Bebeği direk kucagima verdiler sonra yanimdaki beşiğe koydular odayada beraber çıktık. Kordonuda doğar doğmaz kesmislerdi
(158 puan) tarafından
Canım ilk önce aşağıda seni muayene ediyorlar açılmana bağlı fazla açılmam varsa ben mesela 4 santim açılma ile gittim hemen doğumhaneye aldılar üst kata benimki riskli olduğu için farklı bir bölüme gittim sancıyı da doğumu da aynı odada yapıyorsun kordonunu hemen kesiyorlar hemen sarıp bir sıkıntı yoksa veriyorlar sana hemen veriyorlar dediğim şu şekilde senin önce dikişlerini falan hallediyorlar dikişlik varsa mesela oraları temizliyorlar tabii bu arada bebeğin yanında oluyor beşiği orada başucunda odaya sen de bebeğini çıkartıyorlar çıkartırken de yine doğumda yanında olan kişi de refakatçi oluyor ben çok memnundum Allah razı olsun Doktorlar da çok iyilerdi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 86 göst.
0 oy
2 cevap 2,004 göst.
0 oy
3 cevap 67 göst.
0 oy
4 cevap 884 göst.

378,469 soru

11,328,524 cevap

34,784 kullanıcı