0 oy
168 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (14 puan) tarafından
Kizlar yaklasik 2 aydielr ayriyiz evden sadece lazm olacak ufak tefek esya aldm yarin anlasmali bosanmak icin gorusulecek konusulacak esyalari yari yariya bolusecez 3 sorum var

1 hangi esylari kim alacak nasi karar verilio

2 esylari ne zman evden cikarabiliorz

3 esyalari polis esliginde cikarabiliomuyuz sknti olmamasi acisindan

Smdiden tskler

6 Cevaplar

0 oy
(2,011 puan) tarafından
Hiç bilgim yok senin için hayırlısı neyse o olsun hep gül
(14 puan) tarafından
Tsk ederim canim
-Reklam-
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Bugün eve gittik konuştuk bizde karar verdik uzun surmesin diye anlaştık eşyalar hersekilde kadında kalıyor o evde kalmayı istediği için bıraktık.

Ben mutfak ve küçük ev eşyalarını ne istersen al dedi bana anlastiktan sonra ne zaman cikarican sorun olmaz bence. 

Yarında dilekçe yazdiricaz avukata 
(14 puan) tarafından
Sen yari yariya almiycakmisn cnm esylarini ben annemle kiraya cikicam oyuzden esya lazm olacak ordan secip eksikleri ona gore alabilirmiyim   bide sagi solu belli olmuor sknti yapar die korkuorm polis falan veriliomu bilgin varmi
Senn hakknda hayirlisi olsn allah yardmcin olsn
(2,093 puan) tarafından
Sağol
Bence konuşman lazım konusman senin işine yarar boşanmada adam gider evden eşya kadına kalır bu kural böyleymiş onla konus en azından ne alır ne almaz bilirsin

Benimkide anasının evine gitmek istemedi evden çıkmam dedi o büyük eşya koltuk ve beyaz eşyalar kalıyor onun haricindeki bütün küçüklerde ben alicam

Çok zormuş gerçekten bı tanede bebeğim var inşallah alışırım hakkımızda hayırlısı ins
(14 puan) tarafından
Amin cnm bnde anneme lazm olanlari alabilirsem almak isdiorm babam yok annem tek yasio kendi evimz onun yannda kalacagim icin lazm esylari alabilirsem cok iyi olacak
0 oy
(776 puan) tarafından
Fiyatları belirleyip bolusturun aynı oranda sonra kura cekin aranızda bence en adili bu olur ama dilekçeyi kendi aranızda yapmayı bir avukala görüş öncesinde dilekceni ona göre yaz bir kere vazhecersrn haklarjnj geri alamazsin
(14 puan) tarafından
Avukatlar cok para isdio hic param yok annemn yanina sigindm
(776 puan) tarafından
Adli yardım talebinde bulun canim sonra pişman olursun
0 oy
(437 puan) tarafından
Anlaşmalı boşanma olduğu için sizin nasıl anlaştığınız önemli kim hangi eşyayı alacak bir kurala göre değilde anlaştığınız şekilde olur. İkinizinde kabul etmeniz lazım. Senin hangi eşyaları alacağını bildiği için sorun çıkaracağını sanmıyorum polislik bir durum olmaz bence.
(14 puan) tarafından
Ins cnm anlasmaya alacamiz esylarida yaziormuyuz belirtliormuyuz hani sonradan vaz gecer die
(437 puan) tarafından
Tabi mutlaka yazın herşey yazılsın avukatla yazsanız daha iyi olur aslında
0 oy
(1,254 puan) tarafından
 1 eşyalar aranızda karar veriliyor ve dilekçeye ekleniyor en son mahkemede  hakim kabul ediyor musunuz sorar 

2 boşanma 1 ay sonra hükme düşer 1 aydan sonra alinmasi sekljnd3  hakim sorar eşyalar için ne zaman gelinsin ogun belli olur yada aranızda anlasın denir 

3 mahkemede yada daha sonra polis eşliğinde yada avukat eşliğinde eşyalarımı almak istiyorum dersen hakim kabul görür yoksa sadece ailenle de gidip alabilirsin bi dilekçe yazarsın hiç birsey eksik kalmadığına ve fazla aliadigina dair eşin ve sen altına imza atarsınız bitti
(14 puan) tarafından
Tsk  ederm cnm bide senn bilgin var sanirm hangi esyayi alacami dilekcede yada ptotokolde belirtmem lazmmi isim olarak
(1,254 puan) tarafından
Hangi eşyayı alacağın aranızda anlasmaniza bağlı

Hangi eşya yi alacaksan avkt onları ister paraya donderir esin de kabul ederse tabi para karşılığı da verilebilir bu para karşılığı verilmede eşyanın 2. El fiyatından baz alınır ama para kabul etmezsen tüm eşyalar madde madde yazılır kaşık dan catalina kadar hepsi en son esin de sende protokol e imza atar sa kabul görür
0 oy
(5,083 puan) tarafından
Arkadaşım 2 hafta önce anlaşmalı boşandı. Adam eşyaları mehir hakkı olarak arkadaşıma bıraktı evden gitti. Bildiğim kadarıyla adam evdeki her şeyi bırakıp gitmek zorunda. Yine de işini garantiye al git konuş 
(14 puan) tarafından
Oylemi ama anlasmali oldugu icin kabul etmezse cunki kendi kalacak o evde bn annemn yaninda kalacagim
(5,083 puan) tarafından
Öyle anlaştıysanız eşyalarla ilgili bir dilekçe yazın sonradan yan çizmesin

İlgili sorular

+2 oy
40 cevap 1,204 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eylem1907 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 290 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Balbebek20 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 444 göst.
9 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu