+2 oy
1,195 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba, o kadar üzgünüm ki, eşimle yaklaşık 1 aydır aramız limoni, doğru düzgün konuşmuyoduk genelde gece geç saatlere kadar mesai yapıyordu, bayramın ilk günü yine çalışıyordu ve o gece eve gelmedi, daha öncede bir kaç kez eve gelmediği olmuştu, gece uyandığımda saat 4 e gelirken baktığımda yine gelmemişti, bende artık dayanamayıp annesini babasını aradım, ertesi gün öğrendik köye gitmiş, boşanmak mi istiyorsun dedim kararsızım dedi, cumartesi akşamı da boşanmak istediğini söyle, o an tamam dedim ama aradan 1 saat geçtikten sonra boşanmak istemediğimi söyledim, bugünde 1 hafta içinde evden eşyalarını al çık git, bebeği de bakamayacaksan annemlere bırak dedi, bebeğim 9 aylık olacak 4 gün sonra, ikimiz de 19 yaşındaydık evlendiğimizde 4 yıl olacak haziranda, ama bugünlere hiç kolay gelmedik, ikimizde çok çabaladık, yaklaşık 2 hafta önce sırf eşim istedigi için kürtaj olmak zorunda kaldım, istemeye istemeye aldırdım bebeğimi, henüz 1 aylıktı, herseyin üstüne birde bu durum, o kadar yıprandım o kadar yoruldum ki, siz olsanız napardınız? Biraz uzun oldu yazdıklarım hakkınızı helal edin

40 Cevaplar

+15 oy
(376 puan) tarafından
Aldırdığın bebegin ahı tutmuştur...
(159 puan) tarafından
Kizlar siz ne sacmaliyorsunz  Allah aşkına yanlışlıkla olmuş herkesn başına gelebilen bsy. Ve hazır degillermis zaten görmüyor musunuz boşanma asamasindalarmis bu çocuk doğunca ki hayatını zorlukları düşünebiliyor musunuz dünyaya gelse daha mı iyi olurdu her bebek nasibinde gelir demeyin srtik şu zamanda gelmiyor. Barınma geçinme ne kadar zor farkında değil miisnz ee bu kadın boşandı diyelim hem hamile hem çocukla nereye sigicak kendi başına nasıl bakınca çocukları nasıl büyütcek. Biraz mantıklı bakın olaya ya at gozlugunuzu çıkarın. Tamam hickimse istemez bebeğini aldırmak ama şartlar daha kötüye gitmeden aldırmış. Vallahi billahi şu zamana bakıyorum keşke annemde beni aldirsaymis da ben böyle zorluklardan gecmeseymism bu kötü devirde olmasaymism. Hyirlisi buymuş demekkki adamın kafasında boşanma varmış ki bebeği aldır demiş. Of ya sinirlendm şuan post sahibininde üstüne gidip duruyorsnz insan korkuyor ki içini doksn dert postu acsn ne diye lincliyorsnz derdine ortak ol olamiyorsan cik yazma vsy kardeşm
(376 puan) tarafından
Sen Allaha şirk koşmaya devam et. Sizin gibi zihniyetler yüzünden hereey meşru hale geldi zaten. Günah tektir değişmez...
(7,533 puan) tarafından
Allah nasip etmiş olmuş.Allahin verdiği cana kiymaktan önce önlem alınsaymis.
(9,546 puan) tarafından
Hayalhanem gerçekten hayaller aleminde yaşıyorsun adını hakkını veriyorsun
(9,546 puan) tarafından
Miladdan önceki dönemi çoktan geçtik bir sürü korunma yolu var cahil değiller herkesin elinde telefon var araştırsın öğrensinler  yanlışlıkla oldu aldırayım diye bişey yok bi candan bahsediyoruz eşyadan değillll
-Reklam-
+6 oy
(2,754 puan) tarafından
Hamile bile olsan bir cana kıymışsınız ne bu dünyada ne ahirette rahat yüzü görmezsiniz. Bu saatten sonra mutlu olmayı huzurlu olmayı beklemeyin 
(4,938 puan) tarafından
Doğru valla
+4 oy
(3,646 puan) tarafından
Boşanırdım beni istemeyeni gözden çıkaranı gözden çıkarırım. Hayat sevgisiz bir adam yanında yaşlanmak için çok kısa.
(2 puan) tarafından
Haklısınız
+4 oy
(12,925 puan) tarafından
Ya gerçekten mi seni kürtaja zorlayan birini boşamak yerine bebeği aldırıp Adama boşanmayalım mı dedin ? Adam ayak bağı olmasın diye bebeği bile istemiş bu evlilik burdan dönmez böyle adamda sevilmez kusura bakma linçlemek değil amacım yaşın çok küçük duyduların çok yoğun ama düğmeyecek biri karşındaki asla o bebeğini bırakma ve o adamla artık evli kalma sizi bu kadar gözden çıkarmasa kürtaj ol demezdi sana kaybettiğin bebeğine çok üzüldüm 
(2 puan) tarafından
Bakmayacağımızı vs söyledi, inanın o an aklıma gelmedi, herşey üst üste geliyor zaten
(12,925 puan) tarafından
Yazık çok yazık çok erken bırakmış elinizi çok vefasız çıkmış hep fazla fedakarlıktan oluyor bu seni istemeyeni sende isteme dünyadaki tek kadın sen değilsen tek erkekte o değil sıfırdan kendine bir hayat kur şimdilik hayatını zorlaştıran biri olarak görünebilir ama günün birinde en büyük desteğin olacak can yoldaşın olacak o çocuk senin asla bırakma
(2 puan) tarafından
Onu kimselere bırakmam, aç susuz kalırım onsuz kalamam
(86 puan) tarafından
Nasıl bir kafa kız bu bebeğinden vazgeçmişsin bu adam seni harcar
(24 puan) tarafından
Onun bu haline inanamazsin tabiki hayatında biri var beliki günahı boynuna.
+2 oy
(553 puan) tarafından
Liseyi bitirdin mi 
(2 puan) tarafından
Evet, bitirdim
+2 oy
(5,824 puan) tarafından
Seni istemediğini açıkça beyan etmiş biriyle neyi devam ettirebilirsin ki? 
(2 puan) tarafından
Haklısınız
+2 oy
(3,469 puan) tarafından
İnanmadım bu posta nedense
(3,469 puan) tarafından
Annen de istemezdi o durumlara düşmeyi hiçbir kadın istemez bence bazı kadınlar ekstra duygusal düşünüp hatalar yapabiliyo Allah akıl fikir versin kadınlarımıza
(12,925 puan) tarafından
Postta tutarsızlıklar var sanki ama benim hassas noktam bunu okuyunca başka şeye odaklanamadım
(12,925 puan) tarafından
Amin canım
(3,469 puan) tarafından
Evet tutarsız+yeni hesap= fake bana göre :)
(48,620 puan) tarafından
bende pek inanamadim
+2 oy
(1,445 puan) tarafından
Adam ikinci çocuk olup başıma bela olmasın diye aldırtmış. Siz nasıl anne babasınız allah aşkına
+2 oy
(8,898 puan) tarafından
Sen ne istiyorsun onu söyle asıl 
(7,939 puan) tarafından
Ya yağmur yaa gülümsedim yazinq sadede gel der gibi :)
(8,898 puan) tarafından
Ne istediğini anlasak ona göre yardımcı olcazda  tam ne istediğini anlamadigimiz icin sormak zorunda kaldik :))))
+2 oy
(186 puan) tarafından
Bu evliliği eşin artık istemiyor. 2. Çocuğuda o yüzden aldır demiş. Kendi yoluna bakmaktan başka bir şey yok.. çok küçük evlenmissiniz belliki fikirleri değişmiş eşinin. Erkekler geç olgunlaşır daha yasinizda küçük.
(2 puan) tarafından
Teşekkürler cevabınız için
+1 oy
(147 puan) tarafından
Her zorluk bigun geçer yeniden düzen kurman zor olucak ve zaman alicak ama gecicek.

O itle de sessiz sedasız boşanma agir bi tazminat al nafaka baglat ve seni kurtaja zorladigini hakime mutlaka söyle 
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim, keşke herkes sizin gibi üslubuna dikkat etse, insanlar sanıyor ki kürtaja güle oynaya gittim, halbuki istemeyerek ağlayarak gittim, çok sağolun
(147 puan) tarafından
Anneler biraz hassas olabiliyo ama ben de bebegimin kalbi durdugu icin kurtaj oldum seni anlayabiliyorum kimse gule oynaya o kurtaj masasina oturmaz çaresizlik denen bisey var. Rabbim yardımcın olsun
+1 oy
(210 puan) tarafından
zaten bu adam seni istemediği çocuğu aldırmasından belliymiş bırak bebeği git annenin evine mademki bakacaksa gitsen de hayatını yaşa boş ver çalış paranı kazan hiç takma bile mahkeme illaki sana verir çocuğu
(2 puan) tarafından
Bırakamam ki ben onu kimselere, ama bi hayat kurma konusunda çok haklısınız, yorumunuz için teşekkürler
(376 puan) tarafından
Ayg yuh bırak bebegi git nedir ya ne biçim annesiniz
(210 puan) tarafından
mahkeme verir annesine zaten o anlamda öyle dedim
+1 oy
(228 puan) tarafından
Bebeğimi alir giderim aileminnyanina. olmuyor sa olmuyor dur neden zorlarsin ki 
(2 puan) tarafından
Ailem arkamda değil maalesef, zor da olsa bir düzen kurmalıyım, teşekkür ederim cevap verdiğiniz için
(6,294 puan) tarafından
Kocan istemiyorsa ailen seni sokakta mı bırakacak ? Arkanda mecbur duracak önyargılı olma bence.
+1 oy
(228 puan) tarafından
Sizi aldatıyor da olabilir mi
(2 puan) tarafından
İhtimal vermiyorum ama gözümle şahit olmadığım bisey içinde asla yapmaz diyemem
+1 oy
(87 puan) tarafından
Ne olursa olsun bebeğini aldırman doğru değil çok üzüldüm ama neden boşanmak istediğini tam olarak idrak etmeni öneririm eve neden gelmiyor kayınvaliden neden seninle iletişime geçmedi oraya gidince ve ayrıca sen niye gidiyorsun o gitsin versin düğündeki altınları da yol alsın gavatsu
(2 puan) tarafından
O kadar çok detay var ki aslında, teşekkür ederim yorumunuz için
(87 puan) tarafından
Sen sakın gitme o gitsin ayrıca hemen iyi bir avukatla görüş öyle annenin evine yollayamaz kimse seni ayrıca kimse senden ve bebeğinden değerli değil sakın peşinden koşma detayları anlatırsan dinlerim ben yazarım iğrenç insanlar ya o gidebilir sen tek başına da büyütebilirsin kimse sahipsiz değil kendine getirtelim o kocayı
+1 oy
(981 puan) tarafından
Değil kocam kocamın kralı gelse o bebeği yinede aldırmazdım  katil olmazdım kocam olacak adam için 
+1 oy
(7,939 puan) tarafından
Son yazına kadar bana normal geldi ama bebeği aldirmissiniz yani demek ki karı kocaliginiz kalmamış üzgünüm böyle diyeceğim için ama gerçekten eşin seni silmiş 
+1 oy
(349 puan) tarafından
Gece gece başka kadına gidiyor tabi bosanmak ister . İstiyorsa boşa . Ama nedenini sor.  
+1 oy
(85 puan) tarafından
Ya nasıl vicdanınız var küçük cana nasıl kiya bildiniz maadem öyle başında korunmayı bilseydin boşansaydın da aldirmasaydın Allah'ın verdiği canı nasıl alabiliyorsunuz ben ve daha nice insanlar evlat hasretiyle yanıyor size verilmiş bir nimet kıymetini bilemediniz canlik Allah' ıslah etsin 
(1,662 puan) tarafından
Benim eşim de bana aldır vs dedi ben tek başıma doğurur bakarım ama yinede asla o günaha girmem dedim şuan bebeğim 4 aylık
(85 puan) tarafından
Öyle olması gerekiyor bacım sağlıkla kucağına al inşallah
+1 oy
(48,620 puan) tarafından
ailen arkandaysa al bebegini git

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 289 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Balbebek20 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 168 göst.
12 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yagmur gevenc (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 444 göst.
9 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 244 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,086 soru

11,347,199 cevap

34,813 kullanıcı

...